Krukron Krukron komentáře u knih

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Pěkná detektivka, škoda, že jsem začal posledním dílem série ????????

21.03.2021 5 z 5

Duch whisky Duch whisky Richard Grindal

Nádherné povídání o Whisky. Tuto knihu jsem četl v podstatě několik let. Není to tím, že kniha by byla nezajímavá, právě naopak. Je to kniha, ke které prostě patří dobrá sklenka, ticho a klid. Provede Vás všemi krásami a osobitým stylem Skotska. Není jen o whisky. Je taky o lidech, kteří se pojí s tímto skvělým nápojem a o tom, co je vlastně spojuje. Opravdu skvělé čtení, které vás přenese do atmosféry míst, kde mají rádi dobrou společnost a vodu života.

07.03.2021 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tak a je to konečně tady! Po tolika letech, jsem se dostal k této klasice. Chtěl jsem se vyhnout takovém tomu klasickému - tato kniha mi změnila život. Ono je to asi ale dost obtížné, protože mám po dočtení pocit, že tahle kniha mě opravdu změnila. Změnila mé vnímání spousty složitých životních otázek. Dokonce jsem si po dlouhé době musel při čtení vyhledávat postavy, které jsou v této knize a zasazovat je do skutečných lidí, podle nichž by to mělo být napsáno. Je to zkrátka pro mne opravdu silná kniha. Je jen pár podobných a stojí za to... za všechno.. za každou kapitolu.

06.03.2021 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Konečně jsem se do toho pustil. Po tolika letech..

27.02.2021 5 z 5

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Další díl za mnou a ještě pár přede mnou. Po dlouhé době návrat "hlavního hrdiny". Jak já si to užil, to vám ani nemusím vyprávět. Je to krása. A o to víc mě překvapil tak pro předchozí díly atypický konec. Co naplat, musím se těšit na příště (a to já se už nemůžu dočkat :)).

21.01.2021 5 z 5

Ledová citadela Ledová citadela Pavel Korněv

Další ze série, která se táhne jak zima na Sibiři. Co naplat, stejně se mi to líbí. Možná už trochu dochází dech i nápady, ale nuda to rozhodně nebyla a všeho všudy jsem si to prostě užil. PS: trochu vodky při čtení navodí správnou atmosféru a pomůže to všechno přežít.

02.01.2021 4 z 5

Mezi nebem a peklem Mezi nebem a peklem Ivanka Devátá

Přečteno, líbilo, ale je to asi opravdu spíše pro ženy. Autorka na začátku varuje může, že se v knize věnuje spíše tématům blízkým ženám. Já jsem se nedal odradit a přečetl jsem si. Co naplat, vhled do toho jak to asi cítí naše partnerky je ku prospěchu. Jen bych si možná od paní Deváté příště zvolil jinou knihu na tzv. první seznámení.

27.12.2020 3 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Tak jsem si konečně přečetl tu klasiku všech klasik. Zatímco neustále bojuji s dočtením Hovorů s T.G.M., tak Mloci mi šli lépe od ruky. Je to kniha velká svým obsahem, nese určitá poselství, která se s lety žel Bohu skoro naplňují. Upřímně jsem si myslel, že se mi to bude líbit víc. Nevím proč. Možná kvůli tomu, že začátek byl opravdu skoro až pohádkový a romantický, což se zlomilo po první čtvrtině knihy. Další dvě čtvrtiny pro mě byly takové zdlouhavé, zbytečné na smyšlené informace a prostě mě to nebavilo. Ke konci to dostalo trochu švih, ale jen trochu. No a závěr byl pěkný, ale opět Ala autor vlastně neví jak knihu ukončit.. Až se delším toho, co píši o svém zamilovaném Čapkovi, ale nemůžu si pomoct. Snad mi to jeho velká duše odpustí.

28.11.2020 5 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Velmi kvalitně zpracovaný příběh. Naskočil jsem do knihy od první stránky a jsem rád, že jsem doplul v pohodě až do konce. Musím říct, že mě překvapilo, jak pěkně autor vykreslil jednotlivé postavy. Dobová fakta i románové charaktery prostě ladily dohromady.

16.11.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Super stav. Takhle kniha se mi opravdu četla jako po másle. Řekl bych, že oproti jiným Kotletovinám je v ní pěkně vybalancována akce s plynulým a trochu až detektivním příběhem. Takže za mě opravdu hodně povedený příběh. Prostředí Cyberpunku taky velmi dobře zvládnuté, zkrátka mělo to šťávu I koule tak akorát.

03.11.2020 5 z 5

SNUFF SNUFF Viktor Pelevin

Pelevin je opravdovým Mistrem fikce a slova. Takhle kniha je velmi složitá a opravdu se za ní skrývá mnoho těžkých témat. Ať je to politika, náboženství, kultura či život sám o sobě, každé téma je otevřeno a vloženo do složité mozaiky fantaskního příběhu. Moc se to povedlo a užil jsem si tohle dílo, jen musím přiznat, že se mi nečetlo lehce..

28.10.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Přečteno rychle a hned po druhém dílu. Upřímně mě asi druhý díl bavil víc. Dávám pět hvězdiček, protože mám pocit, že tahle série je fajn. Přesně tak fajn. Není to žádný šperk a bůhví co, ale je to příjemné čtení. Trochu lituji, že jsem si mezi díly nedal odstup. Možná by to ve výsledku trochu ovlivnilo mojí náladu z této knížky.

27.10.2020 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhá ze série o Marii Kostkové mě upřímně pobavila. Vlastně jsem po této knize sáhl jen proto,že jsem potřeboval vypnout hlavu a trochu relaxovat. Přiznávám, že jsem od druhého dílu nečekal vůbec nic a to jednak proto, že první díl mě tolik nezaujal (taková bomba, jak mi říkali moji známí, to pro mě nebyla) a taky proto, že hodnocení tady na databázi bylo velmi slabé. Proto se nemůžu vzpamatovat z toho, že mě to tak bavilo a ono to bylo i dost vtipné! Prostě asi jsem dostal, co jsem potřeboval a musím pochválit lehkost a obratnost příběhu. Ačkoli jsem se u jedničky málo kde smál nahlas. Tak u dvojky to bylo rozhodně o moc lepší. Palec nahoru za některé obraty a "ruské houbaření" zůstane natrvalo v mé paměti.

21.10.2020 5 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Nádherná kniha a nádherné poselství. Možná bude v dnešní době někomu připadat přitažená za vlasy nebo trochu agitující za dnešní témata o globálním zneužívání naší planety, ale já myslím, že vzhledem k datu vydání a doby, kdy autorka prožila svůj příběh, ne to kniha, která má všem opravdu jen předat osobní zprávu. Ke mně skutečně doputovala a dotkla se mě. Neznamená to, že bych zítra šel do pouště nebo se zbavil všech věcí a pohodlí, které mě obklopuje. To myslím není ani primární myšlenkou knihy. Jde o naše svědomí a klid mysli, na který bychom se měli zaměřit a pracovat s ním. A o to se budu snažit.

18.10.2020 5 z 5

Poutník z Mohameda Poutník z Mohameda Leoš Kyša

Tak to byla pěkná jednohubka! Bezva Kotleta jako vždy. Téma je podle mě opravdu perfektní. Hlavně je to trochu odklon k Sci-fi a to mě u Kotlety hodně bavilo. Myslím, že nejlepší je na tom uvěřitelnost celého děje. Není tam nic moc zásahů "vnější moci" a ani tam nejsou skrčky v podobě, už nevím co s tím. To se občas stává, když příběh graduje a autor nad ním ztratí kontrolu a v tomhle případě ani trochu. Je to skoro tak dobré, až mi to trochu připomnělo moje rané zkusenosti s Martinem Moudrým či Mistrem Kulhánkem.. ale to už možná lehce nadsazuji. Každopádně opravdu pěkné.

12.10.2020 5 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Opět krásný díl Zeměplochy. Smrť nezklame nikdy a docela zajímavé bylo sledovat rozuzlení. Připomínalo mi to Pohyblivé obrázky, protože u těchto dvou knih se mi rozuzlení zdá takové nedotažené. Není to jako u některých knih, kde je vidět, že autor neví jak dál, ale zdá se, že kniha dojde do bodu, kdy už se nedá víc vytříska z vlastní fantazie ????.

29.09.2020 5 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Úžasný zážitek. Je to další pohádka na dobrou noc. ????

03.08.2020 5 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Moc pěkné.. Pohádka i pro dospělé a po grafické stránce naprosto překrásné.. Jako bych četl obrazy.

29.07.2020 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Po nějaké době další Kotletovina ???? Musím uznat, že jsem se výborně bavil a před očima mi po řádcích běžel film, takový akční film se spoustou krve, sexu a drsnejch hlášek. Prostě přesně to, co jsem očekával a potřeboval na odreagování. Proto plné skóre. ????

29.07.2020 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Dobře, celá tahle knížka je blbost. Totální blbost. Hovadiny jedna přes druhou. Občas taková magořina, že jsem to chtěl zahodit. Tahle kniha posunula moje vědomí slova brak na zcela novou úroveň. Říkal jsem si, mám vůbec tohle zapotřebí číst? Proč zabíjím drahocenný čas takovou kravinou? Původně jsem chtěl napsat, že tohle by nemělo být na pultech knihkupectví. Že je to ztráta času jako velký vepř.. A ono to tak i skutečně je, až na jednu malou věc. Poslední povídku. Vlastně ani nevím, co mě přimělo vydržet ty první dvě povídky, které byly tak mimo, že jsem si říkal,že to bude první kniha, kterou fakt nedočtu. Ale poslední povídka na mě čekala. Je to sice taky hovadina, ale úplně jiná než ty předchozí. Nechápu, že autor píše o té druhé, že to někdo čte a dokonce rozebírá na vysoké škole??!! Přitom podle mě je ta poslední opravdu vtipná.. S odstupem ještě dodám, že je to asi žánr, který prostě dává celému dílů ten nádech kraviny. ????

17.06.2020 3 z 5