Krukron Krukron komentáře u knih

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Konečně jsem se k tomu dostal a doplnil vzdělání tak potřebné v oboru SF. No a je to jasný. Láska na první pohled i u mě. Strhující, ohromující, absolutně okouzlující záležitost. Přečteno jak se říká jedním dechem a pak to v člověku tak nějak doznívá. Ten den jsem nebral do ruky hned další knihu a prostě jsem to musel ještě dožít.. Ne nadarmo je to už dneska bráno jako klasika. Pět hvezd je málo.

26.12.2018 5 z 5

Temné poledne Temné poledne Pavel Korněv

Je to další kniha ze série Pohraničí, je to další klasika od Korněva. Bohužel jsem ji četl o dost později oproti prvním dílům, takže musím přiznat, že mi nějak spadl řetěz a že začátku jsem měl problémy se i orientovat kdo je kdo.. Ale pak se to ustálilo a užil jsem si tu vlnu Ruské fantasmagorie :) Jen snad na tu vodku jsem už neměl takovou chuť, jak u prvního dílu.

26.12.2018 4 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Tma je podle mě asi Neffova srdcová záležitost. Je to tak nějak cítit, že si s tím vyhrál. Perfektní vykreslení postav na začátku (v ději tak strhujícím, že se mi dělala husí kůže) se postupně trochu vytrácí a přelévá do složitě vybudovaného děje. Ten na konci trochu ztratí na jinak dobrém tempu. Trochu mě mrzelo, že zvlášť poslední fáze se neobešla bez tolika "náhodných" shledání a zvratů.. Jinak by to bylo silné a více uvěřitelné. Ale i tak jsem se mockrát přistihl, jak v nějaké debatě říkám : "No, to třeba taková Tma od Neffa..." :)

26.12.2018 5 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Pro mě jeden z nejlepších dílů Zeměplochy :)

11.12.2018 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Rychlost, akce a super spád. Perfektní pokračování prvního dílu. Řekl bych i lepší než první díl, což se u pokračování moc často nevidí.

01.03.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásný a lehký Rolland - čte se jedním dechem a možná pár nádechy k tomu :) Děj se sype po kapkách jako Debussyho tóny..

22.02.2018 5 z 5

Nemoáry Nemoáry Martin Moudrý

Je to děs, ale přečetl jsem to na posezení. Nebo jak to říct, já po tomhle vůbec nevím, co je v tom příběhu ta skutečnost. Ale mělo to na mě celkem vliv, líbí se mi, že si s námi Moudrý tak trochu vytřel zadinu.. Ale opouštím mu to, protože mám rád jeho styl. Jediné, co mě mrzí jsou strašně dlouhé pasáže vysvětlování,ale to bude tím, že jsem se tomu snažil porozumět a přijde mi, že je to příliš náročné k pochopení.. Ale i to obdivuji. Prostě mu jede mozek jako mašina. :)

20.02.2018 5 z 5

Velký nářez - klasický Kotleta, bezvadné :)

04.08.2017 5 z 5

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams