Petr a Lucie

Koupit

Petr potká Lucii úplně náhodou. Během bombardování Paříže v lednu 1918 oba před náletem utečou na stanici podzemní dráhy. Někdy i nenápadný pohled a dotyk v bezejmenném davu mohou být začátkem velké lásky, která dokáže rozkvést i uprostřed nejšílenějšího válečného běsnění.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260852/petr-a-lucie-pLd-260852.jpg 3.75895
Literatura světová, Novely
Vydáno, Omega

Pierre et Luce, 1920

Kniha Petr a Lucie

TerezaaBaarova
dnes

Smutná povídka, smutný příběh jedné krátké lásky. Někdy se to tak stane, že to prostě nevyjde. Nádhera! Dojalo mne to.

martina5069

Doposlechnuto jako audiokniha 49 minut 37 minut. Příběh je krátký je v něm obsaženo vše co má, začátek vztahu až jejich smutný konec. V knize jsou obsaženy 3 postavy, Petr, Lucie a vypravěč. Miluju praskání gramofonu takže poslech nádherný, vyprávění příběhu taky super ale ta hlasitá hudba mezi kapitolamy to byl děs. Nepochopila jsem však proč je toto dílo určeno k maturitám.

Lejčís

Jejich láska vzplála za časů první světové války. A stejně rychle, jako vzplála, ji tato válka zase pohřbila.
Nevím, co víc k této knize říct, než to, že ten příběh neumírá. Je to tak neskutečně milé, poetické, něžné, dojemné a bolestné. Jazyk Romaina Rollanda pohladí po duši a postavy Vám přirostou k srdci. Je to shakespearovský příběh minulého století. Příběh lásky, která nedostala šanci.

vipera

Tak zase jednou přišla na řadu klasika. To o čem se tam píše už dnes skoro nikdo nezná...a nemyslím tím válku. Krásné to bylo.

Sabina335

Knihu si pamatuji ze školy a po letech díky čtenářské výzvě 2021 jsem po ní opět s radostí sáhla. Úžasná kniha, plná citu a lásky.

Teniskaha

Je to úžasná kniha. Na pár stránkách je toho vyjádřeno mnoho. Podruhé se mi líbila ještě více než poprvé.

RHorse

Tak tohle pro mě není, možná klasika, ale já se musela hodně přemáhat, abych tuto útlou knihu přečetla.

jahlina

Rozhodla jsem se připomenout si tuto klasiku. Poslechla jsem si ji jako audioknihu, která byla vytvořena digitalizací gramofonové nahrávky z roku 1959. Nádherně dramaticky zpracováno.