Zajímavé časy ekniha

Zuřivé boje! Smrť! Válka! (A Válkovy synové Hrůza, Zmatek a dcera Řinčila). Nejstarší a nejtajemnější říše Zeměplochy se ocitla v chaosu způsobeném revolučním pojednáním na téma Co jsem letos dělal o prázdninách. Spojují se i ti nejchudší, protože nemají co ztratit – jen své vodní buvoly. Náčelníci bojují o moc. Válka (s Řinčilou) prochází ulicemi prastarých měst. A co stojí v cestě strašlivé zkáze, která by zničila všechny bez rozdílu? Mágská rada potřebuje někoho, kdo by se vypravil jako posel na Vyvažovací kontinent, který se zmítá v boji čtyř rodin o moc. Mágská rada se nakonec rozhodne, že za pomoci magického obřadu najde a povolá zpět ztraceného Mrakoplaše, protože jak říká arcikancléř Vzoromil Výsměšek: „Jestliže přežil všechno to, co tvrdíte, že přežil, přežije i to, co tvrdíte, že nepřežije.“ A Mrakoplašovi v patách se táhnou nepříjemnosti. Na tisíci malých nožičkách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286000/big_zajimave-casy-B4R-286000.jpg 4.6766

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 17.

Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Talpress

Interesting Times, 1994

Kniha Zajímavé časy

evvva
včera

Opět úžasný zážitek, nezbývá,než zatleskat a pustit se s chutí do dalšího dílu. Dokonale vyvážená strava...tenhle Pratchett!!!

theMarty

Další setkání s naším profesionálně vše-přežívajícím antihrdinou Mrakoplašem se mi líbilo ještě víc než ta předchozí.
Je tak osvěžující najít postavu, se kterou se člověk dokáže sžít!

Terry byl prostě týpek.

Faila

Když jsem začala číst tenhle díl (aniž bych četla anotaci), posteskla jsem si, že mi už docela chybí Mrakoplaš a Zavazadlo a jejich dobrodružství. Takže hned po prvních stránkách jsem Zajímavé časy doslova hltala nadšením. A nadšená jsem byla až dokonce.
Asi nikdy mě nepřestane udivovat a okouzlovat Pratchettova schopnost zasazovat své příběhy do známých prostředí, s kterými si velmi šikovně a originálně pohraje. Postaví je vzhůru nohama, ale zároveň z nich zachová dostatek na to, aby měla každá kniha svou zcela jedinečnou a typickou atmosféru.
A ani zde samozřejmě nechyběly zakladni esence Pratchettových děl jako dokonalá práce s jazykem (klobouk dolů před překladatelem), vytříbený styl, dechberoucí nápaditost a fantazie a svěží humor se špetkou ironie. Jako vždy: božská harmonie!

Krukron

Další díl za mnou a ještě pár přede mnou. Po dlouhé době návrat "hlavního hrdiny". Jak já si to užil, to vám ani nemusím vyprávět. Je to krása. A o to víc mě překvapil tak pro předchozí díly atypický konec. Co naplat, musím se těšit na příště (a to já se už nemůžu dočkat :)).

bookemma
14.12.2020

Osud vždycky vyhrává.
A vše je tak, jak má být.
Moc dobrá kniha - více kulturních odkazů na Čínu než v kdejaké čínské knize, nepříjemnosti na tisíci malých nožičkách...
zkrátka oheň, ženy
a nebezpečné věci.

kurama45
11.12.2020

Mrakoplaš sa asi nikdy nestane mojou obľúbenou Pratchettovskou postavičkou, ale keď sa tam objavil barbar Cohen, následne celá jeho horda, Kolíkov stratený príbuzný (?), potom dokonca Dvoukvítek a v neposlednom rade môj najobľúbenejší kufor na svete, ktorý si dokonca našiel rodinku, zostáva len tlieskať a úctivo sa majstrovi klaňať. Ale až potom, čo konečne prekonáte tie nekonečné záchvaty smiechu.

š.m.i.k
28.11.2020

Jak ráda jsem zase zaskočila na chvíli za "největším Mákem" ;), ...a jsem vděčná, že se opět objevil i Dvoukvítek. Zeměplocha je skvělá, stále velmi vtipná. Mrakoplaš zkrátka nemá chybu.

terimila
13.11.2020

Strašně těžký hodnocení. Když se na to podívám jen trošku objektivně, tak je to dobrý. Příběh má spád, objevují se tam fajn postavy (Stříbrná horda a jejich Profi jsou skvělí!), člověka to drží v lehkém napětí, je tam plno úsměvných momentů a semtam i nějaké ty vážnější, které tomu dodávají to, co má dobrá knížka mít.
Všecko je to fajn. Jenže... mě to ukrutně nebavilo. Asi jsem přezeměplochovaná a musím si dát pauzu. Konzumace audioknihy se mi vlekla snad dva měsíce a já se přistihla, že se vlastně těším, až to budu mít z krku. Úsměvný momenty mě moc nerozesmívaly, ty zajímavý jsem si sice screenshotla, aby mohly jít do sešitu výpisků, ale bylo to spíš jen tak z povinnosti, aby mě jednou nemrzelo, že jsem to zanedbala. Všecko mi to jaksi přišlo opakovaný, nastavovaný, prostě pořád na jedno brdo. Mrakoplaš pořád plaší, pořád prchá, pořád se brání, že on nic. Furt má někoho v patách a furt se mu nic nestane. Zavazadlo je opět komické a jaksi dojemné, ale to taky není nic nového. Shledání s Dvoukvítkem - jo, uznávám, to potěšilo. Nové neotřelé pohledy na kultury zeměplošské, které jsou vlastně celkem aktuální i v horizontu zeměkoulském... jo, fajn, ale té originality už během předchozích snad 15 dílů bylo tolik, že už i ta originalita je otřepaná. Vlastně jsem měla strašnou chuť dát tomu trojku, ale musím uznat, že slabotě v podobě Erika nebo Pyramid se to neblíží. To bych pak musela předělat celý hodnocení i z dřívějška a to se mi nechce. Ale.... od Zeměplochy si fakt asi dám pauzu, nic se nesmí přehánět.