Poutník z Mohameda

Vesmír, v němž vládnou muslimové, nabízí velmi zajímavé obchodní příležitosti. Tedy pokud se živíte pašováním zakázaného alkoholu a pornografie. Daniel Kalandra je ovšem více než jen pouhý pašerák. Je také velmi schopný terorista, kterému se podařila nejlepší akce v novodobých dějinách lidstva. Jeho schopnosti chce nyní využít někdo daleko horší, než jsou muslimové, přičemž ne je odpověď, kterou nechce za žádných okolností slyšet…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29852/poutnik-z-mohameda-WEv-29852.jpg 4.285

Daniel Kalandra (1.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

Kniha Poutník z Mohameda

Lenka.Vílka

(Cold Blood - Apocalyptica)

Začnete to číst a všechno je fajn. Teda vzhledem k situaci, kde se příběh odehrává, a v jakých podmínkách. Ten nápad je super. Takže máme super kulisy, dobrej a slušně napsanej příběh. Hrdinu, u kterého vám dojde poměrně brzo, že by jste vesmírem nemuseli letět vážně dlouho, než narazíte na někoho, kdo ho chce dostat. To se stává. Ale když má někdo kámoše, tak to jde. I když to znamená pustit se s jejich pomocí do sebevražedné mise. Ale motivace, proč do toho jít, je velká.

Takže jsem dostala přesně to, co jsem od knihy chtěla. Příběh, násilí, krev a kupec poctivý zábavy. Sice je to furt stejný scénář. Tedy: "Slepička chodí od čerta k ďáblu, aby kohoutkovi sehnala vodu. A nakonec jí sežene, ale mezitím se zaplete se všemi zvířátky z farmy, ale vodu nakonec sežene." To mi nevadí. Jenom trochu odpadne moment překvapení. Což autor vynahrazuje (naštěstí) jinými prďáckými věcmi. Jenom škoda, že na Zemi jsme byli tak dlouho. Nic proti Zemi, ale když je na výběr vesmír, vždycky jsem za směrem k vesmíru. Za což jsem chtěla dát o hvězdu méně, protože mě to stejným dílem mrzelo a štvalo. Ale pětce jsem prostě neodolala.

Závěrečná otázka přichází tedy tak nějak automaticky.

Vyšlo by někde jinde než v čechách bez toho, aby se kniha dostala na black list?
Stačil by někde jinde jenom pokus o vydání, aby se autor dostal na black list?

Až bolestně aktuální v době vydání i dnes. No, ale to je v pohodě. Stejně si myslím, že až nás ovládnou, jako první věc spálí všechny knihy, ať už jsou o čemkoliv. Takže to bude cajk, žádnej trest za knihu ;)

(No, snad se pod větou "upravené vydání" do jedné knihy, která letos vyšla, skrývá zároveň oprava překlepů.)

Ladys

Super akční jednohubka. S ničím se nemazlí, na nic si nehraje... Pobavilo a dám i pokračování. Jo a zajímalo by mě, jestli by v dnešní podělaně korektní době měl někdo koule takovou knihu vůbec vydat.

Awča

Od Kotlety jsem četla snad všechno.
A ejhle, nová kniha, mrknu tedy na Databázi a objevím Poutníka, ovšem pod jiným autorem, no konečně vím, kdo se za Kotletou skrývá :-)
Příběh mě neuvěřitelně moc bavil, i prostředí, vesmír, kde má stále náboženství významné místo, to je snad až politicky nekorektní :-)
Je tu akce, vtip, děj se drží a nerozpadá, čte se to fakt dobře.
Podle mého nározu snad nejlepší od autora!

Elea
24.12.2018

Napínavá oddechovka s řadou vtipných poznámek, dobře se četla.

palec
02.12.2018

Tak, co k tomu dodat.Nejlepší "Kotleta".

kethy
02.12.2018

Trochu jsem se bála námětu, ale komentáře některých uživatelů mou obavu zaháněly čím dál víc až jsem se pustila do čtení. Nelituji. Sice už samotná podstata postav skoro vylučuje humor, kteří mnozí z nás od Kotlety očekávají, ale toto je ve své podstatě jiný spisovatel. Kniha, respektive příběh samotný, je spíše akční space operou, která vás vtáhne do hlubokého vesmíru, kde panuje spousty zloby, msty a odplaty. Poutavě napsané, bez složitých pasáží a celkem rychle si na prostředí zvyknete a možná i zamilujete.

kleo9554
19.11.2018

Paráda!

tony64
11.10.2018

Splnil má očekávání.Zajímavé téma,akční.