Underground ekniha

od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Praha City je šťastné město. Deset milionů obyvatel zde přežívá díky výdobytkům moderních technologií, zatímco zbytek Evropy se propadl do chaosu. Nikdo nepochybuje, že je to pravda, tvrdí to přece City News! Jenže Petr Vachten ty sračky ignoruje. Přišel o nohu ve válce s Poláky, a když hořela Ostrava, v CN hlásili, že jeho divize táhne na Krakov. Ale ta válka už nikoho nezajímá. Stejně jako Ostrava. Protože Praha City je šťastné město. Jen v něm nějak snadno umírají lidé, kteří si to nemyslí. Třeba ženy z kultu digitálních čarodějek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436924/underground-Pp3-436924.jpg 4.1218
Žánr
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno (ekniha), Epocha (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (82)

Kniha Underground

Přidat komentář
Ninjer
14. listopadu

Cyberpunk 2107: Praha. František Kotleta je slušný pojem mezi milovníky nerdské literatury, takže už bylo na čase, abych od něho něco vyzkoušel. Bez většího přemýšlení jsem sáhnul po téhle kriminálce z budoucnosti.

Příběh se drží různých klasických motivů. Hlavní hrdina je drsňáckej bývalej polda, který se od zdánlivě obyčejného případu dostane až k obrovské konspiraci. A náhodou se u toho vyskytne nějaká ta sexy femme fatale. Tady jich je dokonce více, máme tu totiž takzvané "digitální čarodějky", holky s hromadou elektronických implantátů, kolem kterých se celý příběh točí.

František Kotleta se přes svůj až kultovní status asi jen tak do čítanek nedostane, a to ani ve 22. století, ve kterým se tenhle příběh odehrává. Je totiž hrozně sprostý. Ať už jde o vulgarity, kterými hlavní hrdina a většina postav nešetří, tak o různé co nejcyničtějších popisy upadající civilizace. Kotleta tam nacpal snad každou nechuťárnu, co ho napadla, násilí a sex ve všemožných i nemožných podobách, nefiltrovaně. Svými nechutnostmi možná dokáže šokovat nepřipraveného čtenáře, ale ve skutečnosti je to psáno černohumorně a s nadhledem. Autor se v těch nechutnostech nijak zvlášť nenimrá a sází je s takovou kadencí, že není problém velmi brzy otupět. Mě osobně to nijak nerozrušilo.

Myslím, že autor se nesnaží tolik šokovat, jako spíš co nejvíc svou "politicky nekorektní" zábavou pobavit. Kotleta se prostě hlavně snaží bejt "hustej". Sází tam šílenou akci a drsňácké hlášky tak často, že to je občas až na pokraji parodie. Na druhou stranu píše svižně, čtivě a sem tam se mi nějaký nápad nebo popis opravdu zalíbil. Autor střílí po celým terči, nikdy není úplně mimo a občas trefí i do černého.

Celkový příběh je stejně jako jeho postavy dost obyčejný a vlastně mě ani nijak zvlášť nezajímalo, jak to dopadne. Naštěstí ale situace, které posouvají děj dál, jsou fajn. Je to rychlý, zábavný, prostě takový moderní pulpový román.


Sedm hustokrutopřísných drsňáků z deseti.

Krukron
03. listopadu

Super stav. Takhle kniha se mi opravdu četla jako po másle. Řekl bych, že oproti jiným Kotletovinám je v ní pěkně vybalancována akce s plynulým a trochu až detektivním příběhem. Takže za mě opravdu hodně povedený příběh. Prostředí Cyberpunku taky velmi dobře zvládnuté, zkrátka mělo to šťávu I koule tak akorát.


JSmerda
26. října

Plnokrevná kotletovka :) . Detektivní příběh z post-apokalyptické Prahy. Samotná zápletka není zase až tak důležitá. Vtipné hlášky a narážky jsou všudypřítomné. Akce střídá akci a Kotleta vás nenechá vydechnout. Pokud pochopíte, že je vše obrovská nadsázka, pak si knihu užijete.

specialista5
05. října

Jo byla to zase celkem jízda, ale nebude to Kotletův masterpiece už napsal lepší. Konec tak trochu zvláštně odplynul aniž by to v člověku něco zanechalo, vlastně teď když to píšu trochu zpětně, si kromě několika scén z první půlky, ulice Daniela Landy a té párty moc nepamatuju. Možná začínám být překotletován... Každopádně jako vždy pobaví a neskutečně to uteče. Nicméně někomu kdo od Kotlety nic nečetl, bych osoboně doporučil asi něco jinýho. Proto 4* s odřenýma ušima

amaenium
03. října

Můj první Kotleta. Ke knize jsem se dostala díky book clubu a ačkoliv jsem se jej nemohla nakonec zúčastnit, jsem asi i tak ráda, že jsem se k autorovi dostala. Ze začátku jsem měla problém asi s dvěma přirovnáními, protože mi v knize přišly jako pěst na oko, ale po začtení stránky ubíhaly a vtáhly do děje. Utopická budoucnost byla zajímavá, kvůli nadcházející hře Cyberpunk 2077 jsem si město hodně vybavovala tímto stylem. U zápletky bych pak možná vytkla konec, kdy mi přišlo že tak nějak vyšuměl, všichni se rozutekli a bylo to. Kvůli konci a také tomu, že ačkoliv mě kniha bavila, nezanechala ve mě hlubší pocit a po pár dnech si ji jakžtakž vybavuji, dávám hodnocení 3.

kokosek
28. září

Opět skvělý Kotleta, pokud tohle by byl začátek nového knižního světa, tak já budu spokojen. Pokud je to poslední pohled do tohoto světa, taky dobrý. Protože autor přijde s něčím nový. Ale tehle svět, kde se potkává ulice Daniela Landy a Romská je svět který baví. A o čem to je: no přeci sex, smrt, zábava - ne vždy v tomto pořadí ale to už všichni fanoušci vědí.

DriftBooks
27. září

Kotletu mám spojeného s brakovou, tu a tam i zábavnou, řekněme literaturou. Takovou, co si přečtete v rámci nudy ve vlaku či v letadle. Nebo někde na pláži, když se vám nechce přemýšlet. Trochu násilí, něco vulgarit, hezký kozatý ženský, svalnatí borci. Plno střílení, honiček, alkoholu a sexu… Normálně by to člověk hledal v komiksu, ale já komiksy moc nemusím, protože je tam moc málo textu a málo prostoru pro fantazii. Takže Kotleta… Underground do výše uvedených kategorií relativně také spadá. Ovšem zdálo se mi, že se přeci jenom pan autor bez potíží dokáže posunout i do jiných úrovní.

Samotný koncept digitálních čarodějek a způsob jejich obživy je… zábavný a zajímavý vhled do možná alternativní, možná ale zcela reálné budoucnosti. Steampunková Praha plná „letorkářů“ mě také bavila. Na rohu ulice Romská a Daniela Landy jsem se docela s chutí zasmál. A vyhánění lidi z baru pomocí písniček Michala Davida mě taktéž pobavilo… Pokud přijde pokračování, rád se zase do Praha City podívám

michal3736
20. září

Podle mě jedna z nejslabších Kotletovek, nějak mi nesadlo zasazení do budoucnosti. Četl jsem xkrát něco podobného a lépe viz Heteša. Přesto se to četlo dobře.

1

Doporučujeme

Faja
Faja
Druhé město
Druhé město
Smrt zrozená v Praze
Smrt zrozená v Praze
Sladká jak krev
Sladká jak krev