Underground ekniha

Praha City je šťastné město. Deset milionů obyvatel zde přežívá díky výdobytkům moderních technologií, zatímco zbytek Evropy se propadl do chaosu. Nikdo nepochybuje, že je to pravda, tvrdí to přece City News! Jenže Petr Vachten ty sračky ignoruje. Přišel o nohu ve válce s Poláky, a když hořela Ostrava, v CN hlásili, že jeho divize táhne na Krakov. Ale ta válka už nikoho nezajímá. Stejně jako Ostrava. Protože Praha City je šťastné město. Jen v něm nějak snadno umírají lidé, kteří si to nemyslí. Třeba ženy z kultu digitálních čarodějek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436924/big_underground-Pp3-436924.jpg 4415

Underground 1.

Romány, Literatura česká, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Epocha (ČR)

Kniha Underground

Marketplace

Řekl bych, že Kotleta má na víc. Zajímavé prostředí, ale příběh tak nějak postrádal šťávu.
Asi nejvíc mě pobavila hláška, že v Kladně stála socha hokejisty s fakt děsivým účesem, co snad tohle město založil nebo osvobodil, ale teď na něj jenom srali holubi.

zluk

Některé vtípky dobré, třeba ten s Ibrahimem Kadyrovem. Leč celé je to tak trochu o ničem. Docela zábavně vymyšlený svět, ale postavy a děj mě tedy moc nevtahly. Musela jsem se do čtení vysloveně nutit. Asi už na to nemám věk, nebo je cílovka někde jinde. Takový hodně průměrný průměr.

DreamerX9

Kotleta je šílenec i v dobrém i špatném slova smyslu. Říkám si kvůli čemu tyto knihy čtou? Sexu? Násilí? Hláškám? Kdo tohoto autora zná tak už dobře ví co čekat. Několikrát jsem se pobavila ale dej o ničem avšak autor dává světu přesně to co televizní zprávy a internet akorát bez cenzury. V této knize si každý může preskakat na to, co chce a nejspíš si všichni najdou své i do určitě miry by se dalo říct že je to čtivé. Zároveň oceňuji nápady a technologicke vymoženosti v knize ale tento "druh" sci-fi není mým šálkem kafe

TERRORDROME

Po ultimátnom pornomasakri v Stalingrade si dal Kotleta niečo trošku "vážnejšie a vezme nás do cyberpunkovej Prahy, ktorá je presne taká ako by sme si mysleli. Takisto hlavný hrdina sa od ostatných Kotletovských borcov líši len tým že má umelú nohu. Chudobný proti bohatým, politici, mafiáni, prostitútky, piráti a medzi nimi náš búchač takmer zo starej školy čo verí jedine klasickej pištoli a všade trúsi jedovaté cynické hlášky často o veciach ktoré sám nechápe, ale my áno. Kupónová privatizácia, Michal David, hrdinný hokejista s príšerným účesom, Zemanov muzikál a tak podobne. A popri pľuvaní verbálnej kyseliny ešte rieši zapeklitý prípad ktorý ho samozrejme stavia proti vrchnosti. Čo sa týka neprístupných aktivít, odhalených ceckov je tu dosť, ale sex väčšinou iba čipovo kybernetický ( čo je fajn, u Kotletu kvitujem ak postavy dokážu nesúložiť na každom rohu ) a dokonca aj počas akcie na antických orgiách boháčov s lietajúcimi trpaslíkmi sa hrdina venuje len žraniu kuracích krídelok. No, popri všetkej tej fajn brutálnej akcii, naháňačkách, bizarných detailoch, elektrických orgazmoch a slovnej hnačke ( a chlapovi bez gatí s troma penismi čo sa stále vracia na scénu ) potom nakoniec zamrzí že vlastná zápletka je tak strašne prostoduchá a záporák je iba zlý podnikateľ čo chce viac moci pomocou suchopárneho technického bazmegu. Škoda že to finále je len také pokrčenie plecami, lebo inak Kotleta spoľahlivo dáva čo vie.

J0hn

Odpočinková jednohubka. Pobavilo, ale slabší než série Spad, takže jen 4 hvězdy,

EllSeifert

Má první a asi i poslední kniha od Kotlety. Všichni tady jeho styl psaní tolik opěvují, mě však znechutil. První polovinu knihy rádoby vtipné (samozřejmě rovnou i vulgární, protože bez vulgarismů vtip neexistuje) hlášky zapříčinily, že jsem si přišla asi o dvacet let starší, protože jestli já jsem cílovka, tak to potěš koště. Co se týče vulgarismů, tak těmi se v první polovině knihy také nešetřilo, až mi z té zoufalé snahy nacpat je na sílu všude bylo trapně. Akční chvilky, kde byl hlavní hrdina vykreslen jako nepřemožitelný mě spíše nudily, postavy byly nijaké, kniha se táhla. Furt jsem doufala, že se to ke konci zlepší. Jediné zlepšení však bylo, že veškeré vulgarismy a nechutné přirovnání autor vyplácal v první polovině knihy, čímž tu druhou učinil lehce snesitelnější.

Volný výběr nechutností:
“Navíc měla zásobník na deset nábojů a neřvala jako čubka, které to člověk udělal poprvé do análů bez promáznutí.„
„Jsem buddhista a sirotci mě nezajímají, pokud jim není čtrnáct a nemají umělý kozy jak dva vozy.“
„...přešlapoval před hlavním vchodem jako by ho svědil žalud a bál se to říct manželce.“
+ Nespočet oplzlých sexistických narážek :-).

Gordonlord

Vůbec mě to nebavilo.

Fakt hrozně moc jsem se snažil aby se mi to líbilo a aby mě to bavilo ! Vždyť je tady všechno Kotletovo typické koření a je ho naprosto vrchovatě ! Husté hlášky, potoky krve, sexu, vulgarit a násilí... jenže tentokrát mi to přijde, že své koření do hrnce sice sype zhusta, ale ten hrnec je prázdný a koření tak místo na chutný pokrm dopadá do vlažné vody. Což je přesně ten přídomek, který mě napadá, když chci příběh knihy popsat.

Ve své podstatě nemastné neslané vyšetřování s nemastnými, neslanými postavami. Na obojím mi nezáleželo. A to jsem se fakt hrozně moc snažil. Ale nevtáhlo mě to ani okrajově.

Alespoň z mého pohledu důkaz, že ani Kotleta není zárukou kvality.

Radesan

Zdá se mi to nebo poslední dobou pan Kotleta nepoužívá sprostá slova v každé druhé větě na sílu tak jako předtím? Za mne rozhodně vítané (chápejte, kdo nemluví sprostě, jen mi občas vadí, když to tam je za každou cenu vmačknuté). Určitě doporučuji, obvzlášť v období, kdy se se Cyberpunkem roztrhl pytel.... líbilo se mi to a již mám druhý díl.