Underground

od:

Underground https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436924/bmid_underground-Pp3-436924.jpg 4 611
Koupit Koupit eknihu Bazar

Praha City je šťastné město. Deset milionů obyvatel zde přežívá díky výdobytkům moderních technologií, zatímco zbytek Evropy se propadl do chaosu. Nikdo nepochybuje, že je to pravda, tvrdí to přece City News! Jenže Petr Vachten ty sračky ignoruje. Přišel o nohu ve válce s Poláky, a když hořela Ostrava, v CN hlásili, že jeho divize táhne na Krakov. Ale ta válka už nikoho nezajímá. Stejně jako Ostrava. Protože Praha City je šťastné město. Jen v něm nějak snadno umírají lidé, kteří si to nemyslí. Třeba ženy z kultu digitálních čarodějek.... celý text

Série:

Underground 1.


Žánr:
Romány , Literatura česká , Fantasy

Vydáno: (ekniha) , Epocha (ČR)
více info...

Komentáře (152)

Komentáře 152 Recenze 7

Fargotroniac
Fargotroniac
20.09.2023 5 z 5

Kotleta se nezapře ani v detektivním žánru. Tentokrát tu v hlavní roli máme detektiva vyšetřující v cyberpunkové Praze. Knížka opět plná Kotletovského stylu psaní, tedy akce a vulgarit.

avalonek
avalonek
06.07.2023 4 z 5

Klasika od Kotlety,které nechybí nic,na co jsem u nej zvykla a co má baví.Já jsem byla spokojená


Miriam
Miriam
20.03.2023 1 z 5

Četla jsem v rámci čtenářského klubu a už si od něj žádnou knihu nepřečtu, to vím jistě. Děj byl pro mě nijaký a hlavně ho asi po pár dnech zapomenu.Ratata a bum bum a záporák byl zabit a šmitec. Žádný čtenářský zážitek nebo že by by mi ta knížka něco dala. Maximálně zásobu vulgarit, to je asi tak všechno. Přečtení bylo pro mě naprosté utrpení a ke čtení jsem se musela vyloženě nutit. Napětí jsem z toho necítila, jenom nekonečnou nudu. Jednu hvězdičku dávám za nápad ohledně města a jeho fungování.

Aleen
Aleen
20.02.2023 5 z 5

Typická kniha s netypickou absencí sexu! Klasicky se objevují atributy většiny Kotletových knih: Praha, vtip, osobnosti. Napadlo mě při čtení: Chodí autor k psychologovi, nebo je psaní jeho terapií? Jestli za B, jsme rádi, že se se svými obsesemi rozdělí s námi, jeho fanoušky :-) Kniha má rysy detektivky, nejspíš díky bývalé profesi hlavního hrdiny, nebo prostě protože se něco vyšetřuje - celou dobu jsem byla napjatá, kdo za vším stojí. Celé je to přitažené za vlasy, ale tak HEZKY, že jsem si fakt užila každou stránku.

Zuzu2603
Zuzu2603
25.01.2023 3 z 5

Kniha se četla pěkně, byla svižná, akční a celkem vtipná. Hlavní postava Petr byl sympaťák a drsňák, ale kniha bohužel nebyla nic pro mě. Upřímně? Já jsem sice sprostá jak dlaždič, to mám prostě už z firmy dané :D ale tato kniha byla i na mě moc. V knihách vulgarismy bohužel opravdu nevyhledávám. v práci mi to stačí. Dále jsem se úplně neoreitovala co se děje, ztrácela jsem se v ději. Vše mi do sebe zapadlo až na koci (což netvrdím že je špatně, jen určité věci tam mohli být vysvětlené dříve)
Kniha jako celek opravdu špatná nebyla, jen to není můj šálek kávy. Proto knihu hodnotím jako průměr.
V dohledné době sice neplánuji přečíst nějakou knihu od autora, ale možná v budoucnu ano. Ještě uvidím.

ArkAngel
ArkAngel
18.01.2023 2 z 5

Cyberpunková Praha už tu sice byla, ale Kotleta se rozhodl, že si jí udělá po svém. V Undergroundu tak člověka čekají typické žánrové prvky a nebýt milionu vulgarismů a nechutných narážek, knihu bych si i užil, protože příběh není špatný. Jako vážně mě nezajímá, kolik má která postava prsou, análů, vagín a penisů a jestli nejsou ke všemu ještě vibrační. Smysl pro humor navíc s Kotletou nesdílíme, protože jeho vulgární narážky nebo vtípky typu "ulice Daniela Landy" mi vážně úsměvné nepřijdou. Jako jestli se vám tenhle styl psaní líbí, dobře pro vás, ale věřím, že kdyby Kotleta od některých svých prasáren upustil, kvalitativně by povýšil minimálně o třídu nahoru.

renefer
renefer
21.12.2022 3 z 5

Kotleta to umí i líp. Třeba taková Legie, to je dílo. Tady těch vulgarismů bylo opravdu hodně a dát do hlavní role digišlapky coby kněžky žehnající davu, tak to je tedy majstrštyk. Budoucnost vykreslena tak skvěle, že bych tam žít nechtěla, snad jenom ty implantáty by mohly nabízet zajímavé možnosti…. a digisex….a omlazení o sto let….. no tak dobře no, ráda bych se toho dožila.

Radiq
Radiq
01.12.2022 5 z 5

Knihu samotnou jsem nečetl, ale poslechl jsem si audioknihu, kterou... ha, namluvil Petr Kubes..., kterého jsem myslel, že neznám, ale znám! Viděl jsem ho v Moravském divadle v Olomouci ve hře "Poručík z Inishmoru" aka "Prcík Tomeš" (o které jsem později zjistil, že ji má mimochodem na svědomí můj oblíbený filmový režisér Martin McDonagh) a ta mi úplně změnila pohled na divadlo, k lepšímu. On tam hrál jednu z hlavních rolí a byl skvělej. Ale dost o tomto mém zážitku, jdeme na knihu. Audio se rozhodně povedlo a jen podtrhlo skvěle vymyšlenou futuristickou atmosféru Prahy.

A že už něco vím o Kotletově stylu, nijak nevybočujeme z jeho zažitejch kolejí. A to pro mě je pozitivum, protože ten jeho styl se mi prostě líbí. A navíc je to často asi i vizionář, když dokáže s takovou precizností vykreslit různé detaily a sci-fi technologie. Graduje nejen násilí, ale i kadence vulgarismů. Nahota a sex gradovat nemusí, protože jsou tam celou dobu. Obzvlášť vyzdvihuji úchylný nápad s mnohonásobnými vagínami a penisy, chch. Skvělé hlášky, pop-kulturní narážky, s padouchama srážky a na ksichtech otisklé podrážky. Hlavní hrdina Petr Vachten je prostě borec... a to ani nepotřebuje žádné ruční dělo.

Nejde si na nic stěžovat, pánové a dámy. Spisovatel se jako vždy náramně vyřádil a vytvořil perfektně ponuré a beznadějně futuristicky temné dílo. A to je to, co my potřebujeme. Díky.

roso.mak
roso.mak
02.11.2022 5 z 5

Praha, ve které byste žít nechtěli. A v ní se brodí sračkami poslední dovopravdovej policajt.

toni-az
toni-az
28.10.2022 5 z 5

Cyberpunk je můj oblíbený žánr, takže tuto knihu řadím mezi ty nejlepší od Kotlety, ale možná je to i tím, že už se vypsal. Popis atmosféry na jedničku, příběh funguje jako detektivka, postavy sympatické. Hlášky v rozumné míře. Nápad s kyberděvkama boží. Už se těším na druhý díl.

666Jitka
666Jitka
21.10.2022 4 z 5

Moje první kniha od Františka Kotlety, kterou jsem poslouchala v audio verzi skvěle načtené Petrem Kebesem, mi nejdříve moc nesedla. Pak jsem si však řekla, že jsem jí poslouchala v nesprávnou dobu a dala jí šanci ještě jednou. To už bylo páni "jiný kafe" !! Napínavá, černovtipná, zatraceně akční jízda odehrávající se ve skvěle vymyšleném světě blízké budoucnosti čtenáře nenechá odpočinout a bez mrknutí oka ho doslova rozseká na kousky. Rozhodně si přečtu i další autorovy knihy.

kethy
kethy
02.10.2022 5 z 5

Klasický příběh od pana spisovatele. Vše, co jsme si u jeho stylu čekali.

Hakate
Hakate
10.09.2022 3 z 5

Příjemná oddechovka.

Jelikož se už dlouhou dobu chystám na Legii od Kotlety a Sněgoňové, která je mi doporučována z vše možných stran, abych se s autory seznámila, rozhodla jsem se, že sáhnu po nějakých z jejich jednotlivých děl.
Od Sněgoňové to byla Krev pro Rusalku, kde to byl bohužel výběr zcela nešťastný, tak ještě zkusím Město v oblacích, která mi byla také doporučována.
Underground byla celkem vtipná, akční oddechovka.
Na přemíru vulgarismů jsem byla předem připravovaná, takže to mě nepřekvapilo, i když na můj vkus jich je až moc.
Kniha je čitelná, humorná, akční.
Velmi dobře se čte. Děj odehrávaný v budoucnosti se špetkou odkazů na aktuální dobu byl zajímavý a poutavý. Zatím nemohu porovnat s ostatními Kotletovými knihami, jelikož se jedná o mě první setkání s autorem.

Belanna
Belanna
09.09.2022 3 z 5

Děj, akce, spád, humor. Dobrá oddechovka.

0kozel
0kozel
25.08.2022 3 z 5

První kniha od Kotlety, se kterou jsem se trochu trápil. Obvykle je totiž přečtu na jeden zátah. Nevím přesně proč, protože obvyklé ingredience jako akce, humor, vulgarity a napětí opět nechybí. Asi mě dostatečně nezaujalo to prostředí, kde se děj odehrává. Autor má rozhodně lepší knihy.

E-liška-S
E-liška-S
25.08.2022 3 z 5

Moje první přečtena kniha od autora (v rámci ČV), na kterého absolutně nedá dopustit můj bráška.

Musím říct, že jsem prvních pár stránek byla absolutně v šoku, co se týče jazyka, kterým je kniha psaná. Nejsem coby čtenář na takové množství vulgarit zvyklá, ale musim uznat, že do světa, ve kterém se děj odehrává, a k hlavní postavě to prostě sedí. Zpětně si ani nedokážu představit, že by tomu mělo být jinak.

Pod vší tou surovostí prostředí i postav se skrývá zajímavý příběh. A ocenila jsem i několik opravdu vtipných narážek na naší současnost.

Petr-N-UL
Petr-N-UL
24.06.2022 3 z 5

Slušný příběh, dobře napsané, čte se to dobře a děj odsýpá. Ale přijde mi tam zbytečně moc sprostých slov. A nechybí akce typu "jsme dva s pistolema, ale do těch osmi se samopalama se pustíme".

Johny_H.
Johny_H.
05.06.2022 4 z 5

Pár dobrých vtipů a pořád si to drží vysoký standart. Nic méně autor má o dost lepší knížky.

pazdy15
pazdy15
24.04.2022 3 z 5

Tak zatím jsem to pravý ořechový u Kotlety nenašel. Tím ale neříkám, že se mi jeho psaní nelíbí, naopak je mi sympatické jeho psaní a děj v naší domovině. Každopádně od Undergroundu jsem vzhledem k perfektní zápletce čekal možná víc... pochopte, když je knížka nabušená akcí a napětím, tak mi to dlouhé popisné monology bez přímé řeči trošku kazí a děj zas utlumí. Celkově se mi to ale líbilo, hlavně to hovado v hlavní postavě :))

Davidin
Davidin
13.04.2022 5 z 5

V poslední době na mne vykoukla věta: Není Čechem, kdo ještě neochutnal Kotletu! Z textu anotací jeho knih a občasného nahlédnutí do jejich obsahu se zdálo, že půjde o cynicky relaxační četbu. Musím říct, že tomu tak opravdu bylo.

Příběh se sice odehrává ve futuristické budoucnosti, ale mnoho autorových narážek na dnešní dobu mi navodilo pocit starého známého. K tomu směsice vulgarit, špetka brutality... Zkrátka vyvážená porce. Půjdu si přidat!

chomic_pisek
chomic_pisek
09.03.2022 3 z 5

Jako oddechovka do auta fajn, ale Vachten a digičarodějky mě příliš nenadchly. Nebylo to tím, že by tam bylo málo humoru a akce. Nejspíš je to tím, že mi cyberpunkovým tématem tolik nesedla jako jiný kotletovky (např. Perun nebo Spad). Nicméně i druhý díl dostane šanci.

smardice
smardice
08.03.2022 3 z 5

Moje první kniha od autora přečtená v rámci ČV a tak trochu nevím, co napsat. Některé hlášky vtipné, ale plno vulgarismu a násilí. Nejspíš nejsem cílová skupina, ale určitě si po čase (delším) další jeho knihu přečtu.

midloch
midloch
07.03.2022 5 z 5

Po dvou a půl letech jsem se vrhnul na další Kotletovku a dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Akční sci-fi opět zasazené do Prahy budoucnosti - na rozdíl od spadu ne post-apo ale spíš cyberpunk. Druhý díl už je v mé knihovně a brzy přijde na řadu.

Placka007
Placka007
06.03.2022 5 z 5

Moje první kniha od F. Kotlety. Poslechnuto jako audiokniha, skvělá interpretace (čte Petr Kubes). Netušila jsem, že u knihy tohoto žánru se pobavím, některým "odkazům" na dnešní dobu jsem se opravdu od srdce zasmála :-) .

J.P.S.
J.P.S.
05.03.2022 3 z 5

Knížku jsem si přečetl na základě (velmi zajímavého) rozhovoru s autorem v Hospodářských novinách.

Musím ocenit velmi působivou atmosféru Prahy z roku 2107. Popis města, které je zcela izolováno od zbytku světa a v němž vládnou bezohledné korporace, je velmi realistický. Je tam zhmotněno vše, z čeho máme v dnešní době obavy: Dopady globálního oteplování (v prosinci jsou běžně teploty přes deset stupňů), nedostatek životního prostoru (v určitých úrovních města už přes zástavbu není vidět na nebe), nedostatek surovin (potraviny jsou takřka výhradně z umělých náhražek a „skutečné“ jídlo je luxus pro bohaté), drastická sociální nerovnost (životy v různých úrovních města podle sociálního statusu), přehršel technologií a přehlcení informacemi (v každém prostředku MHD běží televize s lacinou zábavou), rozpad klasického státního zřízení (o vládu se zcela dělí šéfové několika korporací), nežádoucí důsledky digitálních implantátů zabudovaných v těle (když vám je někdo vypne, může vaše tělo doslova zkolabovat). K tomu svižný a ostrý jazyk. Velmi mě pobavily narážky na „minulost“ (např. zastávka generála Kovyho, křížení ulic Daniela Landy a Romské, socha hokejisty s divným účesem v okrajové části Prahy kdysi nazývané Kladno – tak to mě opravdu rozsekalo : )).

Navzdory zajímavému prostředí mě ale příliš nezaujal samotný děj. Příběh měl sice zajímavý potenciál, ale autor až příliš tlačil na pilu akčnosti. Občas to bylo jako číst silově přehrávaný akční film, v němž se hlavní hrdina se zajímavým charakterem nechtěně stává karikaturou Chucka Norrise (aneb když desítky letorkářů s nejlepšími laserovými puškami dokola podléhají obyčejné pistoli…).

Za mě tedy celkově lepší průměr, ale nic, co by mě vysloveně ohromilo.

mr.Zdenek
mr.Zdenek
21.02.2022 5 z 5

Tradiční scénář, napětí, spád. Dobré je, že hrdina nezemře ať se děje co se děje. Pobavil mě barvitý popis různých genetických úprav ohledně sexu. To by nevymyslel ani sexuolog Radim Uzel. Takže dočteno, na stole se tetelí druhý díl s podnázvem Revoluce.

Michal_SK
Michal_SK
14.02.2022 3 z 5

najklasickejší cyberpunkový scenár, nevyužitý potenciál, ale stále sa to tak nejak výborne čítalo.

Franc
Franc
30.01.2022 5 z 5

Knížka, která nabídne přesně to, co od ní očekáváte. Zábavu, akci, jadrný jazyk vlastní tomuto národu. A hlavně hrdinu, který ví, že lépe už bylo.

Praha si žije sama pro sebe, rozdávajíc jedněm, ubírajíc druhým. Život je otázkou dneška, zítřek je luxus, který není pro každého. Pod tím vším bují boj o moc, která má být definitivní a konečná. Naštěstí jsou tu jedinci, kteří vědí, co je správné, a stojí za to bojovat.

To vše zabaleno a servírováno svižně, proloženo hláškami, které buď rozechvějí bránici, nebo vženou nach na líce. To už podle vkusu čtenářova.

Já se každopádně bavil.

F22Falcon
F22Falcon
27.01.2022 4 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy, první kniha od autora a jsem rád, že jsem k ní přišel. Asi časem zvážím víc jeho knih. Nejvíc mě bavil ten rozdíl v jazyku od vážných děl. Tolik synonym pro digitální šlapku bych asi nevymyslel. A je opravdu paráda si po postapo Moskvě nebo New Yorku přečíst o postapo Praze!

VMJoze
VMJoze
24.01.2022 4 z 5

Moje první kniha od Kotlety, tím pádem nemůžu srovnávat, ale mně se to vcelku líbilo. Steam punková futuristická Praha byla vykreslená skvěle. Možná se mi postupem času začal přejídat ten přehršel sarkasmu a ironie, ale vždycky se to stočilo do nějaké těžkopádně vyvíjející se hlášky, někdy tak nějak trapně vtipné, ale někdy opravdu povedené, že jsem se od srdce zasmál. Příběh trošku až moc přímočarý, ale i tak jsem byl mile překvapený několika málo zvraty. No nevím nevím, jestli bych v takovém světě přežil bez pořádnýho kafe!! :)

Janadvorackova
Janadvorackova
23.01.2022 3 z 5

Jojo, vy... Čeština je hodně bohatej jazyk, jen co je pravda.
Na radioaktivní sérii už asi nic mít nebude, ale vždycky si ráda od autora něco přečtu.
Prima svět, tedy pokud v něm nežijete. A zlatí lidé, hlavně "dole" na ulicích, ideálně v čase Vánoc :). Dobré je mít i vícero kámošů, počty se totiž dokážou často měnit, tak aby někdo zbyl, kdyby něco...
Dobré hlášky, vtipné situace a trefné sprosťárny :).

Aby se ale z Kotlety nestal časem vizionář. Jak chutná vývar z hlodavce bychom se mohli brzy i dozvědět. Tedy jako vzhledem k tomu, že na skutečné maso aby člověk šetřil jako na dovolenou.
Možná dojde i na lidskou náhražku :), kdo ví?

Kacenak
Kacenak
05.12.2021 4 z 5

Mě to bavilo! Ideální na čtení v pražským smradlavým MHDčku.

Marketplace
Marketplace
28.10.2021 4 z 5

Řekl bych, že Kotleta má na víc. Zajímavé prostředí, ale příběh tak nějak postrádal šťávu.
Asi nejvíc mě pobavila hláška, že v Kladně stála socha hokejisty s fakt děsivým účesem, co snad tohle město založil nebo osvobodil, ale teď na něj jenom srali holubi.

zluk
zluk
23.09.2021 3 z 5

Některé vtípky dobré, třeba ten s Ibrahimem Kadyrovem. Leč celé je to tak trochu o ničem. Docela zábavně vymyšlený svět, ale postavy a děj mě tedy moc nevtahly. Musela jsem se do čtení vysloveně nutit. Asi už na to nemám věk, nebo je cílovka někde jinde. Takový hodně průměrný průměr.

DreamerX9
DreamerX9
23.09.2021 1 z 5

Kotleta je šílenec i v dobrém i špatném slova smyslu. Říkám si kvůli čemu tyto knihy čtou? Sexu? Násilí? Hláškám? Kdo tohoto autora zná tak už dobře ví co čekat. Několikrát jsem se pobavila ale dej o ničem avšak autor dává světu přesně to co televizní zprávy a internet akorát bez cenzury. V této knize si každý může preskakat na to, co chce a nejspíš si všichni najdou své i do určitě miry by se dalo říct že je to čtivé. Zároveň oceňuji nápady a technologicke vymoženosti v knize ale tento "druh" sci-fi není mým šálkem kafe

TERRORDROME
TERRORDROME
21.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Po ultimátnom pornomasakri v Stalingrade si dal Kotleta niečo trošku "vážnejšie a vezme nás do cyberpunkovej Prahy, ktorá je presne taká ako by sme si mysleli. Takisto hlavný hrdina sa od ostatných Kotletovských borcov líši len tým že má umelú nohu. Chudobný proti bohatým, politici, mafiáni, prostitútky, piráti a medzi nimi náš búchač takmer zo starej školy čo verí jedine klasickej pištoli a všade trúsi jedovaté cynické hlášky často o veciach ktoré sám nechápe, ale my áno. Kupónová privatizácia, Michal David, hrdinný hokejista s príšerným účesom, Zemanov muzikál a tak podobne. A popri pľuvaní verbálnej kyseliny ešte rieši zapeklitý prípad ktorý ho samozrejme stavia proti vrchnosti. Čo sa týka neprístupných aktivít, odhalených ceckov je tu dosť, ale sex väčšinou iba čipovo kybernetický ( čo je fajn, u Kotletu kvitujem ak postavy dokážu nesúložiť na každom rohu ) a dokonca aj počas akcie na antických orgiách boháčov s lietajúcimi trpaslíkmi sa hrdina venuje len žraniu kuracích krídelok. No, popri všetkej tej fajn brutálnej akcii, naháňačkách, bizarných detailoch, elektrických orgazmoch a slovnej hnačke ( a chlapovi bez gatí s troma penismi čo sa stále vracia na scénu ) potom nakoniec zamrzí že vlastná zápletka je tak strašne prostoduchá a záporák je iba zlý podnikateľ čo chce viac moci pomocou suchopárneho technického bazmegu. Škoda že to finále je len také pokrčenie plecami, lebo inak Kotleta spoľahlivo dáva čo vie.

J0hn
J0hn
12.09.2021 4 z 5

Odpočinková jednohubka. Pobavilo, ale slabší než série Spad, takže jen 4 hvězdy,

EllSeifert
EllSeifert
30.08.2021 2 z 5

Má první a asi i poslední kniha od Kotlety. Všichni tady jeho styl psaní tolik opěvují, mě však znechutil. První polovinu knihy rádoby vtipné (samozřejmě rovnou i vulgární, protože bez vulgarismů vtip neexistuje) hlášky zapříčinily, že jsem si přišla asi o dvacet let starší, protože jestli já jsem cílovka, tak to potěš koště. Co se týče vulgarismů, tak těmi se v první polovině knihy také nešetřilo, až mi z té zoufalé snahy nacpat je na sílu všude bylo trapně. Akční chvilky, kde byl hlavní hrdina vykreslen jako nepřemožitelný mě spíše nudily, postavy byly nijaké, kniha se táhla. Furt jsem doufala, že se to ke konci zlepší. Jediné zlepšení však bylo, že veškeré vulgarismy a nechutné přirovnání autor vyplácal v první polovině knihy, čímž tu druhou učinil lehce snesitelnější.

Volný výběr nechutností:
“Navíc měla zásobník na deset nábojů a neřvala jako čubka, které to člověk udělal poprvé do análů bez promáznutí.„
„Jsem buddhista a sirotci mě nezajímají, pokud jim není čtrnáct a nemají umělý kozy jak dva vozy.“
„...přešlapoval před hlavním vchodem jako by ho svědil žalud a bál se to říct manželce.“
+ Nespočet oplzlých sexistických narážek :-).

Gordonlord
Gordonlord
25.08.2021 1 z 5

Vůbec mě to nebavilo.

Fakt hrozně moc jsem se snažil aby se mi to líbilo a aby mě to bavilo ! Vždyť je tady všechno Kotletovo typické koření a je ho naprosto vrchovatě ! Husté hlášky, potoky krve, sexu, vulgarit a násilí... jenže tentokrát mi to přijde, že své koření do hrnce sice sype zhusta, ale ten hrnec je prázdný a koření tak místo na chutný pokrm dopadá do vlažné vody. Což je přesně ten přídomek, který mě napadá, když chci příběh knihy popsat.

Ve své podstatě nemastné neslané vyšetřování s nemastnými, neslanými postavami. Na obojím mi nezáleželo. A to jsem se fakt hrozně moc snažil. Ale nevtáhlo mě to ani okrajově.

Alespoň z mého pohledu důkaz, že ani Kotleta není zárukou kvality.

Radesan
Radesan
12.08.2021 4 z 5

Zdá se mi to nebo poslední dobou pan Kotleta nepoužívá sprostá slova v každé druhé větě na sílu tak jako předtím? Za mne rozhodně vítané (chápejte, kdo nemluví sprostě, jen mi občas vadí, když to tam je za každou cenu vmačknuté). Určitě doporučuji, obvzlášť v období, kdy se se Cyberpunkem roztrhl pytel.... líbilo se mi to a již mám druhý díl.

Autorovy další knížky

František Kotleta (p)
česká, 1981
2016  82%Spad
2014  78%Příliš dlouhá swingers party
2010  84%Hustej nářez
2017  87%Poločas rozpadu
2015  80%Lovci

Kniha Underground je v

Právě čtených14x
Přečtených830x
Čtenářské výzvě132x
Doporučených27x
Knihotéce369x
Chystám se číst156x
Chci si koupit41x
dalších seznamech5x