kristynameri kristynameri komentáře u knih

Její konec Její konec Shari Lapena

Čtivé ano, ale to je asi tak bohužel všechno. Od Shari mám přečtené všechny knihy a jsem zvyklá na jinou kvalitu.

01.07.2021 2 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Za mě zatím nejlepší kniha od autorky. Dokonce mě vytáhla z čtecí krize. Je sice předvítatelná, ale i tak pro mě byla velmi zajímavá. Líbilo se mi prostředí hotelu i Islandu. Hlavní postavy mi byly sympatické, s čímž jsem mívala u knih od této autorky trochu problém.

15.03.2021 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Jednoznačně nejlepší díl z celé série! První díl byl sice čtivý, ale ne moc originální. Příběh, kde hlavními hrdiny jsou ,,good girl & bad boy", najdeme pomalu všude. Druhý díl se tak nějak vlekl a nemohla jsem se pořádně začíst. Ale třetí díl byl prostě parádní. Sawyer jsem si oblíbila nejvíc ze všech hrdinek, hodně jsem s ní soucítila a občas se v ní i našla. Také jsem v životě měla období, kdy jsem se cítila sama a měla jsem pocit, že si nezasloužím lásku. Já ji sice ještě nenašla, ale jsem moc ráda, že Sawyer ano! :) S Isaacem byli prostě úžasní. Už se moc těším na další díl s profesorem Nolanem, kterého jsem si moc oblíbila už ve druhém díle. Jediné minus je, že knížka je předvídatelná, ale to se v tomhle žánru dá čekat. I tak dávám pět hvězd :)

20.07.2020 5 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Právě jsem dočetla knihu Láska & Gelato a nemohu napsat nic jiného, než to, že jsem NADŠENÁ. Jasně, pořád je to young adult literatura, která vám až tak nic moc nepředá, ale bylo to prostě boží. Ráda prokládám těžší knihy různými romány nebo právě young adult literaturou, ale ne všechny tyto ,,romanťárny” se povedou. Občas je to příliš předvítalelné, příliš přeslazené, příliš naivní, příliš hloupé. Ale to se o této knize říct nedá. Skvěle se to četlo, mělo to úžasný příběh a sympatické postavy. Linu bych hned brala za kamarádku a Howard? Howard byl prostě dokonalý... táta (nechci spoilerovat, ale kdo četl, ví:-)). V knize byly použity nějaká italská slovíčka a fráze, ale to mi rozhodně nepřekáželo, protože se sama učím italsky, takže to spíš beru jako plus. A krásná Florencie je už jen třešničkou na dortu. Kniha by byla skvělá na léto, ale ráda si ji znovu přečtu v kterémkoliv ročním období. 5 hvězdiček

21.04.2020 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Dávám 4 hvězdy z důvodu, že některé pasáže mě nebavily, zejména příběh o Misery. Ale jinak skvělá knížka, Stephen King je prostě špička. Není moc autorů, kteří by dokázali vytvořit tak děsivou a ponurou atmosféru.

16.04.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha přečtena za pár hodin. Naprosto perfektní, ale vlastně jsem ani nic jiného nečekala. Postavy byly velmi dobře vykreslené a všechny mi byly svým způsobem sympatické. Až do samého konce jsem nevěděla, kdo je vrah.Celková atmosféra knihy se mi velice líbila. Těším se na další knihy od této autorky.

25.03.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha se mi líbila a splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Jestli mám být upřímná, Katie a Ben mi nebyli příliš sympatičtí, tudíž mi bylo ve finále jedno, jak to s nimi dopadne. Naštěstí jejich příběh nebyl úplně v popředí, šlo tam mnohem o víc-o přátelství, o hygge.. a to se autorce podařilo popsat moc krásně. Když jsem knihu četla zabalená pod dekou, s hrnkem horké čokolády, tak na mě padla nefalšovaná hygge nálada:-). Autorka vystihla hygge opravdu pěkně a zároveň nenásilně. Jo, a nemohu pominout, že po této knize bych hned nejraději navštívila Kodaň:-). Určitě si přečtu i cukrárnu a pekárnu. 4/5.

25.03.2020 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Příjemná oddechovka. Něco takového jsem teď přesně potřebovala. Nevím, jestli se ke knize ještě někdy vrátím, ale vím, že určitě si ještě někdy přečtu něco od Patrika Hartla. Sice to není žánr, který běžně vyhledávám, ale jednou za čas si člověk potřebuje přečíst něco oddechového, u čeho nemusí moc přemýšlet. Sexu tam bylo hodně, ale to se dá čekat podle názvu.

02.08.2019 3 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Velice originální kniha. Už když jsem četla anotaci, věděla jsem, že ji musím mít. Nezklamala jsem se, ačkoliv pár chyb bych měla. Nejvíc mi vadilo to, že Jess mi vůbec nebyla sympatická a přišla mi neuvěřitelně hloupá. Ale stejně jsem nakonec byla na její straně a přála jsem jí, ať to všechno dobře dopadne. S koncem jsem byla spokojená.

10.07.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Naprosto dokonalý. Upřímně jsem se trochu bála, protože ne všechna hodnocení jsou pozitivní, takže jsem neměla přehnaná očekávání, ale přesto jsem si knihu koupila, protože dvě předchozí autorčiny knížky se mi moc líbily, tak jsem se rozhodla jí dát šanci. A nelituju! Bylo to jednoduše úžasný. Líbilo se mi, že to tentokrát bylo z pohledu muže. Paris v tomto žánru naprosto vyniká a já doufám, že napíše ještě mnoho knih, protože má opravdu talent a píše neuvěřitelně čtivě.

07.05.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha byla fajn. Možná jsem od ní čekala ještě víc, upřímně, zase tolik jsem se nebála, ale zase musím říct, že já jsem člověk, který je velkým milovníkem hororů, už viděl snad všechny známé horory a se jen tak něčeho nebojí.
Dům duchů.. ano, nic originálního to není, ale to mi nevadilo. Já ty strašidelné domy vlastně mám ráda. Knížka se mi četla dobře. Postavy byly sympatické. Moc mě potěšil ten konec. Jediné, co mně vadilo, bylo to, že některé scénky, které měly být strašidelné, mi přišly spíš směšné a absurdní. Jiné scénky ale zase strašidelné byly a moc se mi libil ten nápad s portréty (kdo četl, ví). Napsat dobrý horor není jednoduchý. Natočit hororový film je podstatně lehčí, protože tam se dá pomoci si alespoň hudbou nebo lekačkami, když už ničím jiným. Ale v knize musí autor přivodit tu správnou atmosféru, a to se ne každému povede. Této autorce se to povedlo jen zčásti. Ale jako celkový příběh to hodnotím kladně. Určitě si ráda přečtu další knihy od autorky.

28.03.2019 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Právě teď jsem knížku dočetla a..nějak nevím, co napsat. Většinou po dočtení jakékoliv knížky mám aspoň nějaký dojem, tato ale ve mně nezanechala žádný, a já vlastně neumím posoudit, jestli se mi líbila nebo ne. Tak začnu asi tím, že absolutně nechápu, jak tato knížka může být označovaná jako bestseller. Nečekala jsem samozřejmě žádnou složitou literaturu, ale přesto jsem doufala, že se mi kniha bude líbit a aspoň si u ní odpočinu, ale nestalo se ani to. Oddechová literatura to určitě je (myslím tím stylem, jak je kniha napsaná), čte se rychle a svižně, ale co se týče obsahu, tak mi přijde hodně ponurý. Chápu, že život není peříčko a ani knihy nemusí být vždycky růžové, ba naopak, mám ráda knihy, u kterých si i pobrečím, ale tohle mi připomínalo jako některý ze seriálů na Nově. Prostě takový kýč. Nebylo to ani smutné, ani veselé, spíš takové depresivní a všechny ženy tam byly vykresleny dost hloupě a muži jako naprosí prevíti, ale obávám se, že život je krásnější a veselejší místo, než jaký ho zde autorka popisuje. Nevím, jestli si Radka v životě prožila něco špatného, ale fakt nechápu tu negativitu. Nicméně námět to byl určitě zajímavý, líbí se mi to propojení všechn žen a osudů, v postavách jsem se neztrácela, ale přesto si myslím, že by nebylo na škodu, kdyby postav bylo o něco méně a jejich jednotlivé osudy byly vylíčeny více do hloubky. Tohle bylo pouze takové hodně povrchové a jednotlivé příběhy téměř vždy skončily v tom nejlepším. Celkově to taky bylo hodně zmatené, i co se týče časů, kdy se děje odehrávaly, přišlo mi to trochu zamotané a nedomyšlené. Otevřený konec se mi nelíbil. Styl psaní byl fajn, jak už jsem psala, četlo se to rychle a svižně, ale vadilo mi, že autorka psala u každé postavy naprosto stejným stylem, tudíž každá postava, bez ohledu na věk či společenské postavení, stejně jakoby uvažovala a to mi trochu vadilo. Určitě si s tím Radka mohla trochu víc pohrát. Patnáctiletá holka prostě nebude přemýšlet stejně jako důchodkyně. Občas mi vadily i dlouhé souvětí, hlavně styl: ,,blablabla, tak ne, blablabla", což se v knize opakovalo dost často a někde to bylo na můj vkus i dost zbytečné. Ale i přes to všechno jsem knihu přečetla, docela mě bavila (některé postavy méně, některé více) a uznávám, že muselo být těžké jednotlivé postavy propojit tak, aby to dávalo smysl. Taky se mi líbí některé detaily, díky kterým si vzpomenete, o kterou postavu se jedná, např. muž se žvýkačkou. Mám takový pocit, že kniha je hlavně o dětech, v každé kapitole se objevují děti nebo to má nějakou souvislost s dětmi (i s těmi dospělými), ale výhoda je, že kniha vás bude bavit, i když děti nemáte a ani zatím neplánujete, alespoň já to tak měla. Když to shrnu-knihu nemůžu ani doporučit, ani vyloženě nedoporučit. Já osobně jsem ráda, že jsem si ji přečetla a udělala jsem si na ni svůj obrázek. Je to má první kniha od Radky Třeštíkový, ale ráda bych vyzkoušela ještě nějakou.

25.03.2019 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Naprosto skvělá kniha, nemám co vytknout. Přečetla jsem ji za pár hodin, nemohla jsem se odtrhnout, stejně tak jsem to měla i u druhé knihy od této autorky. Už se těším na její další dílo, opravdu velice čtivé knížky. Mohu jedině doporučit!

18.03.2019 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Kniha mě velmi bavila, četla se sama. Určitě bych našla nějaké nedostatky, nejvíc mě asi zklamal konec. Ale jinak jsem si čtení opravdu užila, občas jsem měla dost nepříjemný pocit, ale to přesně od thrillerů očekávám. Ráda bych ještě od této autorky něco přečetla, protože styl psaní se mi moc líbil.

18.03.2019 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nebyla to špatná kniha, ale měla jsem asi přehnaná očekávání. Jsem velká milovnice detektivek, ale znám mnohem lepší, než je tato. Občas jsem se musela přemlouvat ke čtení. Na druhou stranu, můj přítel, který jinak vůbec nečte, si ji velmi oblíbil a přečetl ji jedním dechem, tak asi záleží na vkusu.

18.03.2019 3 z 5

Upřímně kniha mi nic nového nepřinesla, ale jsem ráda, že ji mám. Je to milá kniha s hezkými obrázky. Když jsem ji četla, měla jsem v sobě příjemný pocit, je moc hezky zpracovaná, ale jak už jsem psala-nic nového jsem se nedozvěděla.

17.03.2019 3 z 5