krejcovka76 krejcovka76 komentáře u knih

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Dějiny lidstva je stále se dokola opakující cyklus a záleží jen na lidech, jestli se poučí z minulosti. Příběh tří lidí na opačných stranách nám ukazuje, že ne vždy je vše, tak jak se zdá. Musím říct, že knih o druhé světové válce, o táborech jsem přečetla hodně a tohle je jeden ze silných příběhů, u kterých dojdeme až k samotnému konci. Přiznám se, že příběhy mě ze začátku moc nebavily a čekala jsem "rozjezd", který přišel záhy a začal tři příběhy zlomených duší proplétat dohromady. Byly okamžiky, kdy jsem nejvíc fandila "náckovi", příběh Matildy mě začal bavit asi nejpozději. Nechci psát o knize z války, že je krásná, ale zde je ukázáno, že i temné období lze popsat krásnými slovy a že i v těchto dnech se odehrávalo něco, co dělá člověka člověkem - jeho lidskost, čistota duše a nezlomná odvaha.

17.07.2022 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Jako první jsem shlédla film, který mě neuvěřitelně zaujal. Do knížky jsem se nechtěla pouštět - mám raději nejdřív knižní předlohu a pak film než obráceně, ale tohle je jedna ze vzácných výjimek, kde film i kniha mají stejný náboj. Některé pasáže z filmu mi chyběly na papíře, některé z plátna zase v knize. Ale celkově obě zpracování dopadly na výbornou.
Výhodou je, že teď jsem hlavním hrdinům přiřadila tváře. Za mě doporučuji oboje, jak knihu, tak i film :-)

06.06.2022 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Kdybych nechtěla vědět jaký je Asadův příběh, tak bych knihu odložila. Nebavila mě ani jedna dějová linka. Knihu jsem neustále odkládala a nutila se do čtení. A teď na konci jsem ráda, že je to za mnou. Jako vysvětlení některých osudů postav oddělení Q to beru, jako detektivku ne. Snad další počin autora se bude blížit předchozím knížkám.

21.05.2022 2 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) Ač pokaždé dávám 5 *, tak u této knihy jen 4 *. Nečetla se špatně, příběh byl zajímavý čtivý, zápletka skvělá, ale něco mi na ní vadilo a zatím nevím co. Případy oddělení Q jsou více než zajímavé, ale přijde mi, že pokaždé to skončí podobně, stejně ..... hloupou pastí, zraněním, bojem o život a nakonec s velkým sebezapřením (kvůli zranění) dopadením pachatele. Určitě doporučuji, ale já si dám na chvilku od Oddělení Q klid :-)

11.02.2022 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Laskavá kniha, nádherná, jemná, plná ohromných prožitků, důležitých odkazů a pravd. Plná lásky, porozumění, citu a přátelství. Stejně jako Malý princ. S tím rozdílem, že zde je příběh víc zpracovaný formou jedinečných kreseb. Je prostě boží .... Neváhejte s četbou.

23.12.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po Haně a Slepé mapě za mě nejslabší knížka. Neměla jsem problém se od knihy odtrhnout a vrátit se k ní za pár dní. Bylo mi svým způsobem jedno, jak dopadne Václav. Pro mě byl jednotvárný, nudný, šel s proudem a jen tak si ten svůj život odžil. Bohužel za cenu toho, že ubližoval dalším lidem okolo sebe.

10.04.2021 3 z 5

Nedočetla jsem jí, nemám na to. Slátanina se špatným překladem. Znám mnohem lepší z tohoto žánru. Jediné, co se mi líbilo - je název :-)

10.11.2020 odpad!

Nenávist Nenávist Chris Carter

Krásný závěr skvělého příběhu. Hunter a Garcia jsou pro mě úžasní parťáci a detektivové. Příběh opět nezklamal, celá kniha byla dechberoucí a četla se skoro sama :-)

07.08.2020 5 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Miluju autory, co dokáží navázat pokračování bez jediného zaváhání. Bála jsem se, že po takové době si budu muset přečíst znovu Nikdyuš a připomenout si postavy, ale nakonec v pokračování jsou jemně naznačeny dějové linky z prvního dílu, takže čtení šlo v pohodě. Příběh opět plný zvratů a momentů, kdy v jednu chvíli hlavní hrdince fandím, jak je skvělá a v další hrozně nadávám, že je "úplně blbá" :-) Příběh je poutavý a neskutečně čtivý a už se nemůžu dočkat pokračování. Doporučuji malým i velkým čtenářům, protože je to knížka u které fantazie pracuje na plné obrátky.

15.07.2020 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Knížka je opět velmi čtivá, hlavní hrdina spolu se svými "detektivy" je víc než sympatický, ale příběh se mi zdál hrozně překombinovaný. Typické maloměsto, které má spoustu tajemství, spoustu ukřivděných "oddaných" obyvatel. Myslím, že příběh šel pojmout trochu jinak, takže za mě 3 hvězdičky. Jsem zvědavá na další díl a co úžasného opět Winter předvede :-)

08.06.2020 3 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Miluju knížky u kterých po dočtení zavřu poslední stránku a mám někdy blažený úsměv, jindy se mi po tváři kutálejí slzy, což byl i tenhle případ. Krásný, dojemný, ale bohužel opravdový příběh plný všech možných obyčejných momentů, které si člověk uvědomí až když přijde čas loučení. Jaké maličkosti člověk nevnímá, těší se na další dny, víkendy a přitom každý den je jedinečný a nic není samozřejmost - naše zdraví, rodina, život. Jak říká Gandalf - co uděláme s časem jenž nám byl dán je jen na nás a je to ten největší dar.

02.11.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Třetí z knížek tohoto autora a pro mě zlatý střed. Nejdřív jsem četla mužský příběh a pohled na svět a poté ženský. Nevím, jestli je to dáno rozdílem sourozenců, ale zdálo se mi, že mužský má v sobě víc volnosti, svobody a ženský víc povinností, oddanosti. Každopádně moc zajímavé shlédnout jeden děj různýma očima. Určitě doporučuji.

03.08.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížku jsem objevila náhodou. A přečetla během jediného dne, abych zjistila jakým způsobem se s tím parchantem vypořádá. Příběh byl vymyšlený excelentně, samozřejmě jsem fandila hlavní hrdince a říkala si, že to přece není možné, aby nikdo nepojal podezření, že se nic neděje. Famózní popis situací, kdy tyran je vždy o krok před svojí obětí. Pak moment, kdy se kyvadlo vah pomalu otáčí na stranu týrané ženy a ona s lehkostí pozoruje, že hra kočky a myši se mění v její prospěch. Taková větší šachová partie :-)

21.01.2018 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Po přečtení několika knížek Larse Keplera jsem si říkala, že už mě nemůže ničím překvapit, ale opět jiný příběh, opět strhující, opět jedinečné čtení, opět skvělý Joona Linna a Saga Bauerová. Nevím, jak ostatní čtenáři, ale mě při čtení neustále hrála v hlavě vážná hudba. Nezbývá než všem čtenářům tuto knížku vřele doporučit a doufat, že budou stejně okouzleni lehkostí a bravurností psaní, které vychází z pera autora :-)

20.01.2018 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Tess mě kdysi dávno uchvátila Chirurgem, pak Učedníkem a od té doby stále hledám od ní knihy podobné. Všechny se velice dobře čtou. Čtenář je napnutý po celou dobu a pak najednou - veškeré rozuzlení se odehraje na pár stránkách a je konec. Kniha je velmi čtivá, fantazie pracuje na plné obrátky, jen ten konec jakoby nabral turbo rychlost. I tak doporučuji :-)

13.09.2016 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nečetla se špatně, ale celkově dojem z knihy - nijaký. Nezajímavý příběh, postavy, prostředí. Žádné napětí, spád, prostě vše plynulo jako řeka.

21.08.2021 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Pro mě absolutně nudný příběh a přitom biologii a detektivky miluju. Ani styl psaní mě nezaujal, hlavní hrdina mi lezl na nervy. Bylo mi úplně jedno, kdo je zabiják a jak se s ním vypořádají. Bohužel laťka u detektivek nasazena po sérii Čtvrté opice a po Carterovkách hodně vysoko. Abych řekla pravdu, jsem ráda, že už jí mám za sebou.

16.12.2020 2 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak, přečteno. Opět neskutečná jízda. Příběh vyprávěný ze všech stran, z jiných úhlů a vše nakonec samozřejmě čeká stejný cíl. Skvěle napsáno, čtenář je neustále udržován v napětí a v momentě, kdy je spokojený s tím, že se mu jedna dějová linka vysvětlila, je vtažen na další a hltá "jiný" příběh. Opravdu jedinečný zážitek. Jediné, co mě mrzí, je "otevřený konec" a že nemám po ruce hned další pokračování. První dva díly jsem četla ve čtečce a už teď vím, že chci, aby byly součástí mé knihovny i v knižní podobě. Kdo ještě váhá, zda číst nebo ne, tak neváhejte. Jediné čeho docílíte, že budete naštvaní, že jste nezačali dřív :-) stejně jako já :-)

16.08.2020 5 z 5

Bez krve na rukou Bez krve na rukou Val McDermid

Autorka byla pro mě velká neznámá. Knížka se mi dostala do ruky úplnou náhodou při smutné situaci a tak jsem ani neočekávala vzhledem k věku původní majitelky nějaký "úžasný"
příběh. Při přečtení prvních stránek jsem musela přiznat, že příběh začíná být více než zajímavý a že konec bude přesně tak a tak. Nakonec přiznávám, že konec mě více než překvapil - mile. Příběh opravdu zajímavý, celkový styl psaní mi vyhovoval. Takže za mě doporučuji a určitě vyzkouším nějaké další dílo autorky.

06.08.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nechci dát míň a nechci dát ani víc hvězdiček. Jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Je to reálný příběh, avšak připomíná mi to Vraždy v Midsomeru :-) Sice na konci vše vysvětleno, každý si nese svůj díl viny, ale přesto jsem nebyla nijak "zhnusena způsobem vražd a mordů" jako bývám u Gerritsenové nebo Keplera, kteří jsou pro mě TOP. Doporučuji přečíst jako oddychový " krvák" nebo jako směs příběhů nešťastných lidí.

06.01.2019 4 z 5