Kortez Kortez komentáře u knih

Artemis Artemis Andy Weir

Audiokniha. Vyslechnuto v rámci čtenářské výzvy 2023, příběh odehrávající se ve vesmíru. Sci - fi není můj šálek kávy a tak to bylo spíše utrpení. Čekal jsem od toho počinu víc.

05.06.2023 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Audiokniha. Po pár titulech z období druhé světové jsem zatoužil po klidu. Udělal jsem dobře, tahle knížka je plná klidu, i když všeho moc škodí. Každopádně jsem si užíval části věnované sběru a vzpomínal jak jsem sám v dětství sbíral kde co z našich luk a lesů a odevzdával to do školy.

30.05.2023 4 z 5

Katova smrt Katova smrt Laura Noll

Naprosto čtivá a napínavá kniha o atentátu na Heydricha z pohledu druhé strany, z pohledu komisaře gestapa Pannwitze.
Na dané téma jsem přečetl uz další díla: Dva proti Říši, Mama milovala Gabčíka, Smrt na kůru a tohle má moje plné hodnocení jako ty předešlé. I když každý ví co bude následovat a jak to všechno skončí, stejně hltá stránky za stránkou v naději že něco dopadne tentokrát jinak. A nedopadne.

28.05.2023 5 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Audiokniha. Doslova mrazivý příběh o nelegálním obchodu s lidskými orgány. Téma uprchlíků ve Švédsku se postupně přehoupne do Rumunska a už v tom marasmu čtenář zůstává až do závěru knihy. Smutný příběh. A ono se to někde děje třeba i v tuto chvíli.

22.05.2023 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Audiokniha. Velmi silný a dojemný příběh který mně nenechal klidným a fakt ukápla i slza. No mám rád děti a ono je to překvapivě o dětech. Nechci rozebírat jako jiní že co bylo a co nebylo možné, co je fikce a co je opravdu podle skutečného příběhu. Je to román, ne literatura faktu a jako román doporučuji.

19.05.2023 5 z 5

Poslední šachmat Poslední šachmat Gabriella Saab

Šachy, Osvětim a obrovská víra. Tak bych popsal tenhle zajímavý válečný román. Vše začíná jako vždy nevině, ale nakonec se to pokazí. Naštěstí ne všechno dopadlo zle a tak má čtenář na konci knihy příjemný pocit jako u pohádky na dobrou noc. Ne, nehaním to, samozřejmě ne všichni měli takové štěstí přežít, je však krásné když se to někomu při těchto podmínkách podaří.

18.05.2023 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Audiokniha. Tahle kombinace 2. světové války a severské krimi je pro mně novinkou a přiznám se že jako válečný fanda mně námět rozhodně zaujal. Pak ale další prolínání současnosti s Harrym Holem a minulosti na frontě nějak skřípalo. Alespoň teda na mé straně.

17.05.2023 4 z 5

Audiokniha. Nevědel jsem že na dopisech se dá vystavět tak krásný a plynule působící příběh. Tématika druhé světové je nevyčerpatelná a pro příznivce téhle literatury je každá nová knížka s každým neotřelým námětem zajímavá a vítána. Sáhnul jsem po ní kvůli čtenářské výzvě - kniha dvou autorů - a nelituji toho.

01.05.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Audiokniha. Mám rád příběhy z druhé světové. Tohle dílo mě zaujalo z více stran. Stařičký dobrotivý děda Josef Weber jako bývalý esesák v koncentračním táboře, téma asistované sebevraždy, odpuštění hříchů atd. Bylo to husté, bylo nad čím přemýšlet a rozhodně jsem se nenudil.

28.04.2023 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Audiokniha. Výborná zápletka, děj byl svižný a celkově mě kniha držela v napětí až do konce. Přednes v audioverzi taky udělal své a já byl naprosto spokojen.

28.04.2023 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Audiokniha. Výborně zpracovaný největší útěk za ostnatý drát. U mně jsou tedy bratři Mašínové bráni jako dobrodruzi a bandité, s jejich otcem se jejich "hrdinství" nemůže vůbec srovnávat, no stejně jim musí každý svobodně smýšlející člověk který zažil dobu před sametem držet palce.

07.04.2023 5 z 5

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Audiokniha. Další Danceová a další ujištění že nejlepší kousky jsou v sérii s Rhymem. Tady byli některé pasáže příliš dlouhé, nejvíc "školení" o syntetickém světě, o hrách, blogerech a celkově o internetu. Je znát že dílo je psané před léty, kdy tyhle všechny "novinky" byli skutečně novinky, no dnes už je to nudáááá. Kde jsou ty časy když jsem i já podlehl kouzlu MMORPG a RPG, když jsem drtil WoW, Gothic, Diablo a Morrowind.

31.03.2023 3 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Audiokniha. Dílo znám z časů kdy jsem dral školní lavice. Ruská literatura byla tehdá ta nejsvětovější a poměry byli stejné jako v Rusku. Tak mě napadá, že se nic moc nezměnilo dodnes.
"Já když si něco někde vezmu, tak jenom z dobré vůle. To přece neznamená že bych chtěl neco sprostě ukrást."

26.03.2023 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Audiokniha. Detektivka nedetektivka s tématem prodeje realit v krásných odlehlých koutech Beskyd a okořeněna ochranou přírody. Myslím že ten rys mě bavil ze všeho nejvíc.

20.03.2023 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Opomíjená, nebo pro nás méně zajímavá historie nez hitlerovy koncentráky, i když odehrávající se ve stejném čase. Pro mne vítaná změna. Rád si přečtu další knihy od Ruty Sepetys.

15.03.2023 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Audiokniha. Velmi pomalá a pokojně plynoucí detektivka, kde netečou potoky krve, ale čtenář se nejdřív dlouze a trochu víc do hloubky obeznamuje s prostředím, do kterého je vsazen příběh. To se mi vlastně na Klevisové líbí.

11.03.2023 3 z 5

V tieni mafie II - Čas dravcov V tieni mafie II - Čas dravcov Jozef Karika

Audiokniha. Po prvním díle jsem si musel poslechnout i ten druhý. Nedal mi to. I kdyz první díl se mi líbil o něco víc, plný počet hvězd dávám i tady. Rozhodně doporučuji.

04.03.2023 5 z 5

V tieni mafie V tieni mafie Jozef Karika

Audiokniha přesně podle mého gusta. Nevyhledávám mafiánskou tématiku, no tady jsem byl mile překvapen. Mělo to napětí, spád, příběh a trochu tajemna a konspirace jestli tenhle smyšlený příběh tří spolužáků nemá přece jenom někde v někom reálný základ. I když podoba je čistě náhodná.

02.03.2023 5 z 5

Krv prvorodených Krv prvorodených Juraj Červenák

Audiokniha. Mé první setkání s tímto autorem. Dílo jsem si vybral kvůli čtenářské výzvě a nebyl jsem zklamán i když historické detektivky nejsou můj šálek čaje. Časem si poslechnu i něco dalšího.

21.02.2023 4 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Audiokniha. Deavera mám rád, druhou světovou mám rád ale spojení těchto dvou věcí mně nějak nezaujalo. Příliš mnoho postav, vysvětlování věcí které jsem už znal, tak převládala nuda nad místy kde se něco dělo.

19.02.2023 3 z 5