Kortez Kortez komentáře u knih

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Příjemně malinkatá knížka s atraktivním námětem - první republika a bordely. Nebo lépe řečeno kavárny s večerním programem. Do toho mladý doktor který se stará o pracovnice v těchto podnicích. Bylo to čtivé i když krátké. Rozhodne téma která potěšila a přitom všechno ve veškeré počestnosti mladý pane.

26.08.2022 4 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Dost silné kafe na večerní čtení. Bohužel jsem se dostal k tomuto pokračování bez přečtení předešlého dílu a pár detailů mi chybělo k vysvětlení.
Kniha měla patřičný spád ale i bez toho.

25.08.2022 3 z 5

Jednu hvezdu jsem ubral za styl psani, ktery mi vadil, text byl jako cihla. Zadna prima rec, vsechno od kraje radku po konec radku, natlaceno na sobe jako postavy v tehle smutne novele.
Videl jsem kdysi film, pri cteni jsem si ho zkouknul znova a muzu rict, ze knizka je v tomhle pripade lepsi.

21.08.2022 4 z 5

Já, Vincent Já, Vincent Jiří Žák

Neuveřitelně skvělý životopis který vypráví sám Vincent van Gogh. Knihu jsem objevil tady na databázi a zatoužil po ní. Udělal jsem dobře, málokterá kniha s takovým počtem stránek mně ihned zaujme a nutí číst a číst dál...
Mohu jenom doporučit všem, kdo se alespoň trochu zajímá o van Gogha, o umění nebo jenom o historky jak přišel van Gogh o ucho, nebo proč jeden z největších malířů prodal za svého života jenom jeden jedinký obraz.

09.08.2022 5 z 5

Hitlerův houslista Hitlerův houslista Igal Shamir

Přiznám se ze jsem čekal dramatičtější rozuzlení záležitosti, která rozzuřila Hitlera k nepříčetnosti a zapříčinila smrt nejen houslisty který mu v ten večer hrál. Příběh překvapivě nekončí happy endem co mi ale nějak nevadilo, protože jsem se nijak zvlášť citově k postavám nepřiblížil. Hodnotím jako průměrný román který má sice spád, no chybí tam právě ta příměs která obvykle přidává hvězdy v hodnocení na maximum.

01.08.2022 3 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Audiokniha.
Zasa som sa skvelo bavil. Než som sa ale dočkal vyriešenia druhého, vlastne prvého prípadu tak bol koniec. Aleže fakt výborný koniec. Plný počet hviezd je teraz úplne namieste.

30.07.2022 5 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Že začátku trochu nuda, nemusím totiž špionážní tématiku, no v tomhle případě to bez ní nešlo. Příběh má naštěstí více rovin a tak jsem se v lehkosti prokousával přes německé špióny k českým obráncům hranic.
Ke konci nešla kniha odložit, četl jsem i u jídla a vlastně všude kde se dalo. Určitě sáhnu po další od pana Šulce.

27.07.2022 5 z 5

Milada Horáková Milada Horáková Zdeněk Ležák

Překvapivě mnoho informací na pár stránkách komixu. Dozvěděl jsem se nejen o monstrprocesu s Miladou Horákovou, ale i pár střípků kolem jejího života a života dalších lidí. Určitě sáhnu po dalším komixu z téhle tvořivé dílny.

21.07.2022 5 z 5

Stalin Stalin Zdeněk Ležák

Stalin, můj nejoblíbenější krvavý diktátor, pokud můžu použít slovo nejoblíbenější i u téhle kategorie lidských zrůd. Komix jsem spolknul na jeden zátah, velice zjednodušeně ale naprosto jasně jsem sledoval cestu nejmocnějšího muže té doby k vrcholu.

09.07.2022 5 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Krásný a všem srozumitelný komix, těžké téma kterému pomáhá k orientaci pro neznalé medailonky postav na konci knihy s označením stran,kde tyto postavy vystupují z příběhu. Určitě doporučuji široké škále čtenářů, i těm kdo komixu příliš nefandí.

09.07.2022 5 z 5

Šprýmovné komiksy Šprýmovné komiksy Josef Lada

Jednu hvězdu dávám dolů za černobílé provedení. U tak velkého a drahého knižního formátu je škoda nevyužití barevného tisku.
Josef Lada ve mně probouzí návrat do dětství, kdy jsem si v knihovně vybíral knížky kocourovi Mikešovi, kdy Vánoce byli skutečně ladovsky bílé a posílali se poštou vánoční pohlednice s Ladovými náměty.

08.07.2022 4 z 5

To byla zákopová válka To byla zákopová válka Jacques Tardi

Druhý knižní komix na který jsem narazil v knihovně a přinesl mi znovu maximální spokojenost. Žádný velký románový příběh, jen drobné fragmenty ze života a smrti vojáků v zákopech. O to víc se může čtenář soustředit na vizuální podobu.

02.07.2022 5 z 5

Smrt na kůru Smrt na kůru Dalibor Vácha

Letos uběhlo 80 let od atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Média plnili svou funkci a všude, ale fakt všude bylo alespoň nějaké zrníčko informací o atentátu. Nevím jak na to reagoval člověk, kterému tyto události nic neříkají, já osobně jásal. Kromě sledování všeho co o téhle události dávali v televizi, jsem měl možnost navštívit v Rakousku koncentrační tábor Mauthausen, který je spjat s oběťmi heydrichiády víc než jiné koncentráky.
Kniha se věnovala zejména opomíjenému padákovému agentovi Adolfu Opálkovi a výsadku OUT DISTANCE. Rozhodně mi kniha prinesla další informace o pozadí událostí, o dalších členech i jiných vysadků bojujících pak v kostele na Resslově ulici v Praze.
Velkým přínosem bylo rozpitvávání myšlenkových pochodů zrádce Karla Čurdy.
Ve spojení dalších knih o tématu, například Dva proti říši, Máma milovala Gabčíka jsem maximálně spokojený.

01.07.2022 5 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Audiokniha. Konečně jsem se dozvěděl jak to dopadlo s paní přísnou Wolfovou, jak s jejím manželem a pár lidmi kolem zlatého trojúhelníku. Taky jsem dostal obsáhlé školení ohledně psychologie a patologie, co mě vždycky baví, i když to někteří čtenáři považují za zdlouhavé a zbytečné pasáže.

05.06.2022 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva Cornelius Ryan

Audiokniha.
Výborně zachycené poslední dny války se zajímavými detaily událostí a vybraných postav. Rozhodně doplní chybějící informace a představy, případně umožní přemýšlet o tom co víme a co nám o poslední bitvě nebylo řečeno.

02.06.2022 4 z 5

Mukl Mukl Petra Čeřovská

Audiokniha.
Smutné vyprávění osudů jednoho nevinného a jeho rodiny. Vždy si říkám že to člověk ani nemůže vydržet. V dnešní době kdy každý remcá na politiku je dobré si připomenout že může být i hůř, stačí pustit k válu komouše.

28.05.2022 4 z 5

Na konci října Na konci října Lawrence Wright

Audiokniha.
Na rozdíl od předchozích komentujících čtenářů jsem si vybral toto téma schválně. Ne, že by mi nějak chyběli zákazy spojené s Covidem19, ale chtěl jsem se dozvědět co by mohlo být nebo se stát v případě silnějšího, mnohem silnějšího covidu. Vše jsem si užil vrchovatě, dokonce lituji že dílo není většího rozsahu. Bavila mě politika, vojenské i špionážní akce a hlavně všechno z oblasti lékařství a mikrobiologie. Jdu hledat něco dalšího, podobného ražení.

18.05.2022 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Audiokniha. Dokonalé ticho je dokonale napsáno a v případě audia dokonale namluveno. Téma, děj, napětí i rozuzlení, všechno tam kde to má být. Žádné hluché místo, žádná nuda. Konečně detektivka která mě držela pod krkem až do konce.

12.05.2022 5 z 5

Audiokniha načtena autorem.
Na svých služebních cestách poslouchám cestovatelské příběhy Ládíka Zibury a vždy je den hned hezčí. Vyprávění o všem co normální člověk nemá kde zažít a tak může alespon snít. Zůstávám fanda Ládíka a čekám na jeho další dobrodružnou výpravu.

03.05.2022 5 z 5

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

Audiokniha načtena autorem. Jako dítě jsem vyrůstal na vesnici, teď by se dalo říct že na farmě, protože jsme měli takové malé domácí hospodářství. Teď u poslechu této skvělé knížky se spolu s panem Nepilem vracím do dětství, k pasení housat, malých králíčků, kůzlat, k domácí zabíječce, k laskavé babičce...

15.04.2022 5 z 5