Kortez Kortez komentáře u knih

Lipová alej Lipová alej František Nepil

Audiokniha načtena autorem. Přednes pana Nepila miluji, je takový laskavý a dokáže až neskutečně ukolébat duši do poklidného snění. Perla české literatury, alespoň pro mně osobně.

11.04.2022 5 z 5

Další z Ládíkových toulek mě příjemně pobavili. Mám rád cestopisy a u Ziburových příběhů nesmím očekávat nějaké obsáhlé cestopisní údaje ale spíš v jaké vesnici se pálí jaká domácí kořalka a kdo vychlastal nejvíc.
Audiokniha načtena autorem.

11.04.2022 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Audiokniha. Vyslechnuto na služební cestě ve Francii. Očekával jsem víc napětí a trochu rychlejší spád děje. Nemůžu říct že bych se vysloveně budil, kniha svým způsobem zaujala.

11.04.2022 3 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Audiokniha. Vyslechnuto na služební cestě po Francii v autě počas polykání nekonečných vzdáleností této překrásné země.
Od příběhu který je inspirován skutečnými událostmi jsem očekával víc, ale pravděpodobně je tohle dílko cílené na ženské čtenáře. Každopádně jsem si taky našel pasáže které mě zaujali na 100%, třeba výcvik.

05.04.2022 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Příběh ozvláštnila tajemná sekta, tahle téma je myslím výborný tahák děje. Záporná postava je pořádně vyšinutá, jak jinak když jde o vraždy dětí. Nevydrželo napětí počas celého příběhu, místy jsem se ztrácel.
Audiokniha. Vyslechnuto v autě.

02.04.2022 3 z 5

Potomci mlčení Potomci mlčení Sabine Dittrich

Nesrovnávat s Vyhnáním Gerty, i když je tahle zavádějící výzva přímo na obalu knihy. To byl vlastně důvod proč jsem si v knihovně půjčil Potomky mlčení.
Příběh měl pomalejší rozjezd a vlastně celý plynul jako pokojné rameno řeky v lužných lesích.

26.03.2022 3 z 5

Vánoce mám rád Vánoce mám rád František Nepil

Audiokniha načtená autorem. Poslouchal jsem před spaním po Vánocích a vzpomínal na zašlé časy mládí. Pan Nepil mně provází od mládí a vždy u jeho přednesu pookřeji na duši.

26.02.2022 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Rozsáhlý román mé oblíbené autorky jsem přečetl poměrne rychle a se zaujetím. Sem tam mi vadil počet postav, těžko se pak orientuje nejen v jménech, ale i v důležitosti postav. Některé mají svou roli v příběhu jen na pár stránkách, některé se prolínají celým příběhem. Při čtení ale ne vždy víte, která osoba nově nastoupivší do děje je důležitá, nebo jestli se s ní ještě na dalších stránkách setkáte.
To je jediný detail, který mi vadil. Krásný příběh odehrávající se ve škaredé době.

26.02.2022 4 z 5

Štefánik Štefánik Michal Baláž

Postava Štefánika ma sprevádza celý život možno i preto že som sa narodil v Myjave, kúsok od Štefánikových rodných Košarísk. V knižnici na mňa vykukol tento komix a i napriek tomu že komixy nevyhľadávam, vzal som si ho a na jeden záťah prečítal.
Rozhodne skvelý počin, netradičný pohľad na hlavného hrdinu očami ľudí, ktorí ho poznali a mali s ním do činenia.

23.02.2022 5 z 5

Cena mého života Cena mého života Tina Okpara

Kniha plná trápení mladé dívky přečtena za jeden večer. Nějak mě to vytáhlo a nepustilo. Příběh nenabízí úžasné umělecké prožitky, je to spíš reportáž naštěstí s dobrým koncem. Jak já ty fotbalové hvězdy nemusím...

19.02.2022 4 z 5

Bahnitá pole Bahnitá pole Hillary Jordan

Výborná kombinace, druhá světová, rasová segregace v USA, Ku-klux-klan, nevěra, nenaplněné vztahy, bavlna a všude dusno. Nejen v povětří Mississippi ale i v duších bílých farmářů.
Kniha velmi dobře přebývá, dá se říct že jsem ji nedokázal pustit z rukou pokud jsem nebyl na poslední straně.
Těžké téma ze kterého vám bude po přečtení smutno. A já si tak přál happy end. Ten se ale na jižanských bahnitých polích tehdá nenosil. A dnes?

18.02.2022 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Malá útlá knížka plná násilí a brutality kterou dokážou vyprodukovat jenom vygumované totalitní mozky. Po přečtení vám bude smutno. Smutno z toho že se všechno dělo jen kousek od vás, pokud jste starší ročník a nemáte zrovna ten zelený totalitní mozek, uvědomíte si že v hlavní roli příběhu jste mohli být i vy sami.

16.02.2022 4 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Jedna z nejsilnějších knih posledního období. Určitě tomu napomohlo spojení literatury faktu a románového pojetí. Od knihy se nedalo odtrhnout, konec jsem četl do půl čtvrté ráno a v půl šesté jsem vstával. Silné emoce působili jako kofein.

11.02.2022 5 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Audiokniha namluvená Jiřím Vyorálkem.
Téma nezákonného obchodu s orgány je svým způsobem vždy vděčné téma. Celkově Wallander mě baví a vím, že budou někdy následovat i zbylé příběhy v mém audioplayeru.

20.01.2022 4 z 5

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Audiokniha načtena autorem. Skvělé dilo nejen pro děti. Hlas a přednes pana Nepila dodává ještě větší grády tomuto počinu.

09.01.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Audiokniha načtená samotným autorem. Rozhodně pobavilo a chvílemi se mi chtělo vyrazit pěšky taky někam do neznáma bez mapy a bez přípravy. Ale chtít a udelat to je veliký rozdíl. A o tom je tato zábavná knížka.

07.01.2022 5 z 5

Dobrou a ještě lepší neděli Dobrou a ještě lepší neděli František Nepil

Audiokniha alebo lépe řečeno rozhlasové zpracování. Hlas pana Nepila dodává jeho fejetonům dokonalost. Při poslechu hltám každé slovíčko a doslova si užívám úžasnou češtinu a skladbu vět a přenádherný neopakovatelný přednes.

06.01.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knížku jsem dostal od Ježíška a začal číst...
Listopad 89 si jako husákovo dítě dobře pamatuji, takže vžít se do stránek a příběhu nebyl žádný problém. Sám jsem měl možnost zažít výslech na služebně VB, naštěstí bez dalšího pokračování.
Smutná kniha, plná deprese a bezvýchodnosti. A nepotěší ani fakt, ze příběh je smyšlený. Před "89" to bylo nějak takhle.

01.01.2022 5 z 5

Firewall Firewall Henning Mankell

Audiokniha. Další dílko načtené Jiřím Vyorálkem, mým oblíbeným rétorem. Fascinuje mě změna hlasů a intonace když čte jiné postavy.
Přistihl jsem se u myšlenky, že komisaře Wallandera poslouchám hlavně díky panu Vyorálkovi.

23.12.2021 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Audiokniha. Čekal jsem detektivku, no i když soukromý detektiv zabere půl knihy, vůbec to není detektivka. Je to příběh který čtenáře chytí a nepustí a na konci je wau
rozuzlení příběhu. Bavilo mě to.

17.12.2021 4 z 5