Lipová alej

Půvabný průvodce po naší vlasti včetně Slovenska je vyprávěný autorovou noblesní češtinou. Formou glosované lyrické vlastivědy se autor obrací především na dětské čtenáře, kterým přibližuje některé události a některé kouty bývalého Československa. Fejetony, črty a drobné úvahy kladou důraz na sounáležitost s minulostí země, objevují její zapomenuté krásy a na závěr se autor vyznává z lásky k mateřskému jazyku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/88824/lipova-alej-88824.jpg 4.341
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, SEDISTRA

Levandulle

Hezké povídání o českých a slovenských městech, vesničkách a krajině, čím jsou zajímavé a trocha historie. Některé informace z dob socialistického Československa už neplatí, ale nevadí, je to taky kus naší historie.

05.08.2017

Jsem ráda, že jsem objevila takovéto skvělé knížky od českého autora. Každá je krásná, laskavá, a velmi čtivá. Pobavíte se, odpočinete si, a ještě se dozvíte o krásných místech naší rodné země.

Jadla
01.06.2016

Nejprve jsem ji poslouchala jako knížku do ucha a teď ji čtu, v rukou knížku a oči přilepené k papíru. Skoro cítím, jak voní všechny ty krásy, o nichž FN píše, a i když jsme spíš pecivál, co o krajích za humny a světem tam venku spíš čte, než se do něj opravdu pouští, jímá mne chuť vidět to všechno na vlastní oči. A místa, na nichž jsem náhodou už byla, se mi znovu vynořují v paměti a připomínají se mi předchozí milé okamžiky.

cibulka 8
24.12.2014

Z vyprávění Františka Nepila dýchá úcta k lidem, řemeslu, předkům i přírodě. Nebaví mě číst cestopisy, ale po téhle knížečce ráda sáhnu znova.

jasnenka
13.03.2013

Skvostná knížka, krásné ilustrace. Utvrzuje v tom, že krásu není nutno hledat někde daleko za hranicemi, zapomínáme, že i doma je toho hodně, co nás může učarovat. Doporučuji, je to čtivo pro velké malé :-)

Wendysek
30.01.2013

Opět velkolepé! :o)

maryzka
16.05.2012

Čtenář se naučí alespon částečně zeměpis české republiky.( bývalého Československa)

kmenicka
25.03.2012

Tahle knížka mně nadchla. Já jako milovník krás našich Českých zemí, bych jí rozhodně doporučoval. Škoda, že k nám do Krkonoš autor v knize nezavítal, škoda...