koniklecka

Příspěvky

Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham (pseudonym)

Já mám tento žánr ráda, protože prostě sice je to sci-fi, ale je přitom čím dál víc dost reálná možnost, že něco podobného nastane. V tomto případě ne tedy asi doslova s masožravými kytkami, ale po covidu a v současné době, by mě to prostě asi ani nepřekvapilo tolik jako dřív. Zároveň je to skvěle napsané a atmosféru i děj si vybavím dodnes, i když jsem četla dobře před 10 lety.

03. května


MalevilMalevilRobert Merle

Tuto knihu jsem četla dobře před 10 lety a stále na ní vzpomínám a odkazuji. Plánuji si ji přečíst nejspíše znovu, protože v současné době je více než aktuální. A to to má být sci-fi :-)

03. května


Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Jedna z nejsilnějších knih, co jsem četla. Ač beletrie, hodně mi pomáhá v seberozvoji. V tom uvědomit si, jaký máme blahobyt a stejně se trápíme. Jak bych si měla více vážit věcí kolem sebe a této doby. A jak už tenkrát řešili stejné problémy, co my, stejně uvažovali o vztazích, penězích. Po Haně je to další srdcovka, kterou si hodně připomínám a možná i někdy přečtu znovu, ač to u beletrie dělám fakt minimálně, spíš vůbec.

03. května


Síla nicnedělání - Co se děje, když odpočívámeSíla nicnedělání - Co se děje, když odpočívámeTomas Sjödin

Nevím, zda to dočtu, tak možná není fér hodnotit. Ale v každé kapitole, i když se celkem slibně nazývají, se pak omílá to samé dokola. Jak je odpočinek důležitý. Řeší se tam hodně Bůh a židovství. Což je sice zajímavé přirovnání, ale ne na čtvrtině knihy. Přemýšlím, že takovou knihu bych taky dokázala napsat, protože to jsou takové úvahy, které nic moc navíc nepřináší. Tak doufám, že bych to třeba i zvládla lépe :-) Jako pro lidi, co ještě nic nečetli o seberozvoji, pojetí času a práce apod., to může být první odrazový můstek, ale kdo četl např. Dělej méně nebo jiné knihy o time managementu v současné době, tak to bude pro něj odvar.

03. května


Skoro normální rodinaSkoro normální rodinaMattias Edvardsson

Zaujalo mě to, ale rozuzlení nebylo už moc překvapující a ten závěr byl takový tedy zbytečný.

10.11.2021


HanaHanaAlena Mornštajnová

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Brečela jsem hodně a hodně jsem si z ní vzala.

11.11.2020


HanaHanaAlena Mornštajnová

Kniha mě silně zasáhla. Pozor, slabší povahy jako já, by mohly brečet. Ale příběh je tak skvěle napsaný, že se nedá odtrhnout.

14.09.2020


Božský bastardBožský bastardChristina Lauren

Kniha se četla dobře. Ale nezanechala ve mně hlubší dojem.

22.10.2019


Světlo mezi oceánySvětlo mezi oceányM. L. Stedman

To je moje kniha roku 2018. Často na ni vzpomínám. Dostal mě příběh. A hlavně popis lidských nutkání, tužeb, strachů a pohnutek. Doporučuji přečíst matkám, které mají třeba krizi s dětmi a podobně ;)

03.05.2019


ModráModráLucy Clarke

Přečetla jsem jedním dechem, zpočátku trochu jednodušší jazyk se pak mění na skvělý popis změny atmosféry. Napětí se stupňuje.

24.08.2018


Tak to je, tak to budeTak to je, tak to budeSharon J. Bolton

Trochu se to táhlo, ale konec byl pak zajímavý, i když jsem to trochu předvídala :-)

24.08.2018


VolavkaVolavkaSharon J. Bolton

Skvělá atmosféra a popis postav. Musela jsem hned číst pokračování.

24.08.2018


Konec létaKonec létaAnders de la Motte

Skvělá atmosféra i zápletku jsem nedokázala předvídat, takže ráda na knihu vzpomínám. Ideální letní četba.

04.08.2018


Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít dětiDeníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít dětiDominik Landsman

Ale jo, pobavila jsem se. Občas je to teda až moc vyhnané do extrému a blití je také moc, ale více historek je pravdivě vtipných.

11.06.2018


VetřelecVetřelecTana French

Skvělá atmosféra jako vždy u Tani French.

11.06.2018


Do vodyDo vodyPaula Hawkins

Trvalo mi se začíst, ale nakonec to mělo svoji atmosféru.

19.04.2018


Šílené výčitkyŠílené výčitkyLiane Moriarty

Moriarty to prostě umí. Zpočátku jsem si říkala, že to asi už nebude ono, ale pak mě to vtáhlo a pořád jsem si říkala, co se to asi stalo a bylo to samozřejmě šokující. Ten konec už byl lehce předvídatelný, ale to byla jen třešínka na dortu. A já už se těším na další knihu.

20.02.2018


Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Bavilo mě to a budu číst i další díly, ale nesmála jsem se tolik, jak jsem čekala.

08.01.2018


Noc trifidůNoc trifidůSimon Clark

Dala bych 3,5. Začátek tak do poloviny je zajímavý a tajemný, jak má být. Konec, který připomíná akční béčkový film s romantickou zápletkou to trochu pokazil.

18.12.2017


Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Kniha se četla dobře, ale byl to celkem jednoduchý a předvídatelný příběh, až si říkám, že zkusím také něco napsat :-)

07.08.2017


DraculaDraculaBram Stoker

Skvělá atmosféra. Má to styl a je to prostě klasika. Určitě někdy budu chtít přečíst znovu.

25.05.2017


Jsi značka?! - Dobře se bavte a vydělávejte u toho penízeJsi značka?! - Dobře se bavte a vydělávejte u toho penízeTomáš Lukavec

Čekala jsem od knihy mnohem víc. Je to vlastně jen soubor popisů typů značky podle autora, které jsou lehce sporné a těžko uvěřitelné, rozhovorů s několika českými lidmi, popisů několika youtuberů a pár životních příběhů autora přitažených lehce za vlasy. Styl knihy mi přijde nevyzrálý, jako by autor byl patnáctiletý kluk. Autor často slibuje, že dá návod na něco převratného a jaksi "skutek utek". Našla jsem v tom pár rad a tipů, nicméně většinu už jich znám z jiných knih. Kniha je možná dobrá pro úplné začátečníky v oblasti začátků podnikání, začátků života na volné noze atd., kteří vůbec neví, o co se jedná. Ale ruku na srdce, kolik takových lidí je? Možná bych ale neměla být tak přísná, já sama zatím nepodnikám a nejsem úspěšná jako pan Lukavec. Nicméně přínos pro mě hodnotím jako velmi nízký.

12.05.2017


Pátá vlnaPátá vlnaRick Yancey

Nad hodnocením váhám. Na jednu stranu se mi příběh líbil i to, že se nedalo tak snadno předvídat. Aspoň zpočátku. Nicméně...je to něco ve stylu Rezistence. Všechny tyhle sci-fi jsou vlastně romány pro patnáctileté holky. SPOILER: Přiletí mimozemšťani, ale holku zachrání krásnej kluk, se kterým se OBJÍMÁ několik nocí v jeho domě. A pak náááhodou se tam objeví její největší láska ze školy. No..to nezní moc jako sci-fi, nebo leda tak v jiném slova smyslu. Tak to mi vadí, že kniha je vlastně takový romantický blábol pro puberťačky podkreslený příběhem s vraždícími mimozemšťany. Ale když se to vezme opačně - kniha o vraždících mimozemšťanech podkreslená vztahy jedné šestnáctileté holky, tak se to dá přečíst a užít si to, až na pár líbacích a osáhavacích pasáží.

07.04.2017


Tři přáníTři přáníLiane Moriarty

Mně se prostě tahle autorka skvěle čte. Sice zde chybí to napětí dalších knih, ale jinak je to psané čtivou formou a párkrát jsem se i hodně zasmála. Možná se mi to tak líbí také proto, že je to z prosluněné Austrálie. Takové pohodové čtení, kde je ale hodně myšlenek a situací z reálného života, až mě to občas překvapí. Už čekám na další knihu a moc se těším.

04.04.2017


451 stupňů Fahrenheita451 stupňů FahrenheitaRaymond Douglas Bradbury

Nějak jsem se bohužel neztotožnila se stylem, jakým byla kniha psána. Někde jsem slyšela, že existují dva překlady a že ten jeden se dá číst lépe, ale nevím, co je na tom pravdy. Rozhovory nedávaly smysl a to mi celkem vadilo. Děj byl celkem zajímavý, ale nějak mi přišel nevyužit ten potenciál.

04.04.2017


KouleKouleMichael Crichton

Koule mě nakonec dějově vtáhla, ale zpočátku jsem měla problém se začíst. Vojenské záležitosti mě příliš nepřitahují. Nicméně pak už se děj rozjel a musela jsem číst pořád dál a dál, abych věděla, co se stane a co to tedy znamená. Konec mě trochu zklamal, čekala jsem nějaké větší rozuzlení. Vše bylo takové tajemné, ale nic se nakonec vlastně nevysvětlilo a nechává se to hodně na fantazii čtenáře, co si odnese z domněnek a zmínek.

13.03.2017


MalevilMalevilRobert Merle

Určitě přečtu někdy znovu. Zůstane mi v paměti ten pocit, když jsem ji četla.

28.02.2017


Restart - průvodce podnikatelským minimalismemRestart - průvodce podnikatelským minimalismemJason Fried

Upřímně jsem po vší té chvále čekala něco víc. Kniha je americká, tudíž ne všechny rady a příklady se dají použít. Ale jinak je to určitě zajímavá a motivační kniha a přečtu si ji jednou zas.

28.02.2017


Startup za pakatelStartup za pakatelChris Guillebeau

Tahle kniha mě inspirovala k celé hromadě nápadů. Doporučuji těm, co zatím jen koketují s myšlenou, že začnou pracovat sami na sebe nebo chtějí vytvořit něco, co bude mít smysl. Určitě jsem jí nečetla naposledy, je to spíše takový návod, který je třeba mít neustále u sebe.

23.02.2017


Všude kolem černý lesVšude kolem černý lesR. Ware (pseudonym)

Knihu jsem si od prvních stránek užila. Ale trochu mě přeci jen zklamalo, že se dala tak moc předvídat, až jsem doufala, že se to ještě ukáže nějak zamotané, ale bohužel ne. Ale přeci jen mě nechávala místy na pochybách, takže jsem se nenudila. Doporučuji na dlouhé zimní večery :)

23.02.2017


1