kolacky kolacky komentáře u knih

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Škoda že ke knížce nemůže znít hudba z filmu, pak by to bylo ideální... Pěkný napínavý příběh a ten konec mě dostal - právě tam jsem u filmu ocenila přiléhavou hudbu.

05.03.2013 4 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Mně se taky zdá nejlepší, stejně jako dalším kolegům, speciálně i proto, že si na Santiniho stavby potrpím.

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Můj první Urban, než jsem přijala jeho hru, chvíli mi to trvalo, ale potom jsem byla nadšená!

04.03.2013 5 z 5

Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Miloš Urban

Hodně divné... i na Miloše Urbana.

04.03.2013 3 z 5

Sirius Black byla moje nejoblíbenější postava...I ve filmu, kde ho naprosto fantasticky ztvárnil Gary Oldman.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Naprosto nádherné. Film nebyl špatný, ale co všechno v něm chybělo! Všem doporučuju!!!

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Andulienka - moje řeč! Konečně někdo, kdo se se mnou shodne, že Marigold je jiskra osvěžení!

04.03.2013 5 z 5

Dobrodružný život milovníka starých tisků Dobrodružný život milovníka starých tisků Dorothy L. Sayers

Můj první "lord Petr" a naprosto mě dostal.

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Můj hrdina byl jednoznačně Markýz, i když Dvířce a Richardovi jsem taky držela palce. Nádhera, fantazie, neskutečno... Asi bych se taky rozhodla jako Richard.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Prokousat se tímhle dílem byl jeden z nejlepších mých čtecích zážitků.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Vyhýbejte se blatům, zvláště v noci, kdy jsou mocnosti zla nejsilnější!

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jedna z mála knížek, které patřily do povinné četby a člověku to nevadilo.

03.03.2013 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kolegyně tsal - ach jo, souhlasím s Vámi. Vždycky mě zamrazí, když si na tenhle příběh vzpomenu.

Anansiho chlapci Anansiho chlapci Neil Gaiman

Pavouky nemusím, ale p. Gaiman mě přemluvil, přečetla jsem a chválím!

03.03.2013 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Nádhera! Tihle dva (míněno autoři) se krásně sešli a udělali Osudu čáru přes rozpočet naprosto kouzelným způsobem. Best Of Queen - špička!!!

Dracula Dracula Bram Stoker

Uchvátila mě forma - deníky, výstřižky, dopisy, záznamy z fonografu... Nehledíc na příběh, samosebou, ten je úžasný!

03.03.2013 5 z 5

Poe je můj oblíbenec. První povídky jsem četla, když mi bylo asi devět, a dost se to na mě PODEPSALO!

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Miluju Horatia. Musel mít úžasný charakter, když si ho Hamlet vybral za přítele!

Tajuplná zahrada Tajuplná zahrada Jayne Ann Krentz

Pěkné počtení! Tajemství, paranormálno, krystaly, příjmení Sebastian - tuším souvislosti s Arkánami, respektive s Harmony...

01.03.2013 5 z 5

Svedený ďábel Svedený ďábel Amanda Quick (p)

Mně se to taky četlo dobře, líbilo se mi to, ale mám pocit, že se autor přebalu do knížky ani nemrkl, protože se sekl ve století. Big Ben v Londýně, to je v pořádku, ale ta slečna rozhodně nepochází z dob napoleonských válek. Ony vůbec přebaly knih paní Krentzové/Quick vykazují podobné nedostatky... škoda. Obzvlášť mě to mrzí u Společností Arkány, kde je na každém přebalu nějaká roztoužená slečna. Jistě, je to zamilované, ale taky tajuplné a nebezpečné a dal by se vymyslet obrázek zajímavější. U některých jsem to nevydržela a našla si obrázky podle sebe, třeba TŘETÍ KRUH, STÍNY NOCI nebo NA DRUHÝ POHLED.

24.02.2013 4 z 5