koki.veru koki.veru komentáře u knih

Žrebec Žrebec Jackie Collins

Jedna ze slabších knih od Jackie Collins. Nelíbilo se mi, jak to bylo vyprávěno z pohledu dané postavy a i děj byl slabší. Čekala jsem více od této knížky.

02.10.2016 3 z 5

V pravou chvíli V pravou chvíli Nora Roberts

Velmi povedená knížka, ostatně jako skoro všechny od Nory. Velmi se mi líbila jak postava Phoebe, tak i Duncana.

02.10.2016 5 z 5

Lady Boss Lady Boss Jackie Collins

Knížky od Jackie Collins jsem si velmi oblíbila, zvláště sérii o Lucky. Líbí se mi velký počet postav a to, jak se jednotlivé příběhy navzájem prolínají. Ani na chvilku se vlastně nezastavíte a nepřestane Vás to bavit. Stejně tak se mi líbí, že autorka to píše tak, jak to cítí a nesnaží se nějak přetvařovat a psát to uměle (například množství sprostých slov - což je v běžném životě v podstatě normální).

23.09.2016 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Jedna asi z těch slabších knížek, co jsem zatím od Nesba četla. Velmi podobné prvnímu dílu, tak snad budou další díly lepší :)

03.09.2016 4 z 5

Lucky Lucky Jackie Collins

Super knížka. Sice se mi první díl líbil více, ale i tento byl suprový. Líbí se mi, jak je popisováno několik dějů najednou a člověk postupně zjišťuje, že se navzájem proplétají, a že se v podstatě všichni navzájem znají.

31.08.2016 5 z 5

Útes Útes Nora Roberts

Knížky od této autorky mám velmi ráda. Nejsou to klasické romantické příběhy, kde předem víte, jak vše skončí, ale je zde i dostatek napětí a dobrodružství, aby to čtenáře udrželo v pozoru po celou dobu, co knihu čte. Takto je to i u této knížky. Hned od začátku jsem se do této knížky začetla a oblíbila si veškeré postavy.

31.07.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Velice jsem se těšila na třetí díl této série a opět jsem byla nadšená. Opět zajímavá zápletka, zajímavé postavy, napínavý děj a nečekané rozuzlení. Zároveň se mi velmi líbilo vyprávění ze strany pachatele. Už se velmi těším na další díl :)

18.07.2016 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Bohužel pro mě byla tato knížka trochu zklamáním. Už jsem četla od Nesba Sněhuláka, a tato knížka mě tedy velmi zklamala. Pořád jsem se nějak nedokázala pořádně začíst a byla jsem opravdu ráda, když jsem knihu dočetla. Čekala jsem od tohodle spisovatele tedy více, zatím pro mě 1:1, tak uvidím, jak budou vypadat další knížky.

11.07.2016 4 z 5

Šance Šance Jackie Collins

Super knížka. Opět (jak je u Jackie Collins zvykem) velice propletený příběh, plno postav, vztahů a intrik. Velmi jsem si oblíbila postavu Gina a jeho dcery Lucky. Těším se na další díl z této série.

29.06.2016 5 z 5

Hořkosladký život Hořkosladký život Lauren Conrad

Třetí díl nebyl tak skvělý, jako první dva, ale i přesto byl dobrý. Jediné o mě mrzelo, že to bylo poněkud přeplácané. Připadalo mi, že se autorka snažila nacpat do posledního dílu co nejvíce informací a co nejvíce skandálů, což tomuto dílu neprospělo. Ale velmi mě překvapil konec :)

23.06.2016 4 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Lauren Conrad

K první dílu této série jsem se dostala v podstatě náhodou díky čtenářské výzvě, ale byla jsem příjemně překvapená. Knížka byla super, a stejně tak i tento druhý díl. Je to taková knížka na oddych, který popisuje život celebrit v L.A.. Postavy jsou velmi dobře popsány a velmi jsem si oblíbila postavu Scar, která je postupem knížky lepší a lepší :)

21.06.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první knížka od tohodle spisovatele a byla jsem opravdu nadšená. Jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla. Touto knížkou se stal Jo Nesbo mým oblíbeným spisovatelem a určitě se pustím do dalších knížek z této série. Hlavního hrdinu Harryho jsem si okamžitě oblíbila. Knížka plná napětí, vyšetřování, lstí, hádanek a souvislostí. Opravdu klobou dolů za tuhle knížku, je těžké se od ní odtrhnout a jít něco dělat.

19.06.2016 5 z 5

Mary, Mary Mary, Mary Ed McBain

Moje druhá knížka od tohoto spisovatele a pořád si ho nějak nedokážu oblíbit. Knížka mi připadala v porovnání s jinými spisovateli, kteří píšou detektivky, velice nudná a zdlouhavá. Soudní proces se neskutečně vlekl, neustále dokola se opakovali otázky. Konec byl maličko překvapující, ale to je tak všechno.

16.06.2016 3 z 5

L. A. Candy L. A. Candy Lauren Conrad

Na tuhle knížku jsem narazila, když jsem hledala nějakou knížku do čtenářské výzvy (kniha od veřejně známé osobnosti). Nejprve jsem se téhle kategorie docela bála, ale nakonec jsem narazila na tuhle knížku a byla jsem příjemně překvapena. Knížku jsem přečetla během 2 dnů a během prvních pár stránek si oblíbila postavy Jane a Scarlett. A jelikož knížka skončila poměrně napínavě s otevřeným koncem, těším se, až se dostanu k dalšímu dílu.

05.06.2016 5 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

První knížka od tohoto spisovatele. Děj napínavý, zápletka zajímavá, jediné co mi trochu vadilo, že jsem se trochu ztrácela ve jménech, arabských názvů, a vztahu jednotlivých postav (kdo se s kým zná, kdo je tajnej, pro koho pracuje a podobně). Jinak ale povedená knížka, a asi se k tomuhle spisovateli zase někdy vrátím.

03.06.2016 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Tuto knížku jsem četla velmi ráda, když jsem byla menší. Nyní jsem se k ní opět vrátila díky "čtenářské výzvě" a jsem ráda, že jsem to udělala. Jedna z nejlepších knížek, které jsem měla ráda, když jsem byla malá. Člověk se přesune do svého dětství a myslí na to, jaký on byl a co dělal, když byl mladší. Postavu zrzavé Anny si musí oblíbit snad každý.

02.06.2016 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Knížka přeštena během chvilky, čímž se mohla zařadit do čtenářský výzvy (kniha přečtená za jeden den). Nebyla jsem ale z této knížky úplně nadšená. Děj sice zajímavý, ale nečetlo se to příliš dobře, případá mi, že autor strašně odskakuje od toho hlavního děje.

27.05.2016 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Sice to není můj oblíbený žánr a styl psaní, ale člověk se nad touhle knížkou musí prostě zamyslet.

27.05.2016 3 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Knížka mě docela bavila, děj byl zajímavý, hlavní hrdinka také. Jediné, co mi vadilo, bylo přílišné popisování jejich sexu (trochu mě to připomělo knihu 50 odstínů šedi). Kdyby tam tohoto bylo méně, myslím, že by to byla velmi hezká knížka.

24.05.2016 4 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Nádherná knížka. Úžasné hlavní postavy, které se neustále kolem sebe "motají", až nakonec přeci jen skončí u sebe. Jediné, co mě trochu mrzelo, byl konec knížky, to jsem opravdu nečekala. Film jsem ještě neviděla, tak se těším, až se na něj podívám.

15.05.2016 5 z 5