knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

O antickém období a mytologii jsem ještě asi nic nečetla. A tohle bylo super! Fakt jsem si to užila. Jo, jde vidět, že některé myšlenky a dějové linky nejsou dotáhnuté, ale na prvotinu to je fakt dobré! Kdyby to mělo pokračování, hned bych si ho šla přečíst! :)

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Tohle bylo prostě a jednoduše šílené! Takový pocit beznaděje a divného pocitu jsem už dlouho nezažila. A ten obrázek na předsádce? Mám z něho husí kůži až doteď :D

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Skvělý příběh. Ze začátku jsem se toho trochu bála, ale fakt jsem si to užila :)
I když je to teda dost klišoidní, ale tak co s tím člověk nadělá :D tady to klišé naštěstí bylo podáno celkem chvályhodně :)

16.12.2021 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tohle by si podle mě měl přečíst úplně každý, aby si uvědomil, že drogy jsou prostě a jednoduše, s prominutím, svinstvo.
Vidět, jak ta závislost funguje. Že to je jako na kolotoči a i když se snaží něco dělat, prostě to nedopadne...
Vidět, co všechno jsou tito lidé pro jednu dávku udělat je až neuvěřitelné.
Fotky jen podtrhují děj a minimálně mně dost naháněly husí kůži.
Vím, že na některých školách je to jedna z knih k maturitě. U nás třeba ne... a to bych ji tam viděla mnohem radši než třeba Povídky malostranské :D

30.11.2021 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Asi jsem čekala něco velkolepějšího... Rozhodně bych to nezařadila mezi thrillery. Jo, otevírají se tam nějaká „temná“ tajemství, ale i tak bych to zařadila spíš do nějakého (heavy) contemporary.
Mě to prostě nevyvolalo takové to obávání, zda za vámi někdo nestojí, husí kůži, ten moment, kdy si musím na chvíli oddechnout, než budu pokračovat dál.
Napsané to je rozhodně skvěle, ale až na posledních cca 50 stran to je prostě o ničem.
Tomu, kdo má rád temná tajemství tato kniha určitě sedne víc :)

21.11.2021 3 z 5

Tiny Pretty Things Tiny Pretty Things Dhonielle Clayton

Moje první nedočtená kniha za tento rok...
Ani nedokážu říct, čím to vlastně bylo. Vím ale to, že mě to tak strašně nebavilo, až jsem se na to rozhodla vyprdnout.
Věřím, že kniha rozhodně bude mít své čtenáře, ale mě to totálně nesedlo a abych pravdu řekla, docela mě to rozhodilo :/ Tento typ knih obvykle vyhledávám a rozhodně nepatřím mezi náročné čtenáře...

21.11.2021 1 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Tohle mi sedlo!
To že zbožňuju severskou atmošku a takové ty zastaralé způsoby života (meče místo pistolí, vesnice,…) jsem věděla už dřív, ale tohle bylo super!
Nevídaná nebezpečná cesta se skvělou hlavní hrdinkou!
Věřím, že ne všem to může sednout, je to fakt hodně jednoduše napsané, ale příběh vám prostě protíká mezi prsty a je to skvěle vykreslené - a díky mé bujné fantazii jsem Øry viděla i v noci ve svém pokoji :D
Moc jsem si to užila, škoda, že takových knih není mnohem víc!

09.11.2021 5 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Tuhle knížku jsem podpořila v předprodeji a nedočkavě vyhlížela její vydání.
A konečně jsem se dočkala.
Tohle byla bomba! Vůbec jsem nečekala, že to bude až tak dobrý!
Jo, je to klasický klišoidní příběh, který vás asi nepřekvapí, ale proč ne?
Moc jsem si to užila, ikdyž jsem po celé čtení měla takový ten nostalgický pocit, kdy jsem ještě čítávala na Wattpadu :D
Mohu jedině doporučit, jako fajn oddechovku a moc se těším na autorčiny další knížky :)

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Dokázala by Mona napsat něco špatného?
Druhý díl série a já už prostě potřebuju mít ten třetí!
Mona umí psát, o tom se asi bavit ani nemusíme, ale přijde mi, že děj v tomto díle trochu pokulhával. Bylo to takové nijaké, až na ten mind blowing konec (pardon, nevím, jak to vyjádřit česky :D).
Moc se mi líbily kapitoly z pohledu Ember a Lýdie a byla bych moc ráda, kdyby měl jejich příběh vlastní knížku, protože tu bych si neváhala přečíst.
Mohu jedině doporučit, ale upozorňuju, že konec, který tu na vás čeká, vám rozhodně nedá spát!

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Neskutečně zajímavý nápad. Vesmírné lodě. Mutanti lidí.
Co víc si přát.
Bohužel mi ale tato knížka nepřipadala až tak čtivá a do čtení jsem se občas musela nutit. Hlavní postavy byly fajn, ale nijak mi nepřirostly k srdci.
I tak to był ale moc fajn příběh a jsem ráda, že jsem si knížku přečetla :)

06.11.2021 3 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Za mě teda moc fajn knížka.
Jo, v oboru jsou i lepší, ale tahle není vůbec špatná! Škoda, že má tak málo pozornosti.
Postavy jsou fajn, děj taky. Má to neskutečný nádech podobný příběhu Šesti vran a možná trochu i mého oblíbeného Krvavého lístku.
Moc jsem si čtení užila a mohu vám knížku jedině doporučit.

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Můj první rereading.
A užila jsem si to snad ještě víc, než napoprvé.
Já nevím, ale tahle knížka mi prostě přijde naprosto boží a nechápu, jak může mít tak málo pozornosti a negativní hodnocení.
Já za sebe mohu knihu jednoznačně doporučit a už se těším na druhý díl :)

06.11.2021 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Další krásný příběh. Kasie to prostě umí!
Jen mi to přišlo trošku slabší, oproti těm ostatním, ale to může být taky tím, že jsem to četla hned po dočtení dokonalé série Nedotýkej se mě :D
I tak jsem si to ale užila a postavy oblíbila. Už se těším na další autorčiny knížky (zbývají mi už jen dvě - co si pak jen. počnu?!)
Mohu určitě doporučit!

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Tohle byla bomba.
Panebože, jak já jsem si tuhle sérii užila!
Ihned po prvním díle jsem se pustila do tohoto a nemám slov. To je tak neskutečně krásný příběh!
Jestli někdo sháníte fakt dobrou romantickou sérii, která vám nedá spát, rozhodně sáhněte po téhle dokonalosti!

06.11.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tohle bylo skvělý! Po mé obvyklé skepsi k opěvovaným knížkám jsem se do ní přes vypětí všech sil teda pustila. A už mám rozečtený druhý díl!
Tohle bylo tak skvěle napsané, že nemám slov. Po dlouhé době jsem zase lepíkovala jako splašená. Po dlouhé době to byla kniha, od které se mi nechce odejít, u které bych prostě nejradši proležela celé hodiny.
Sage a Luca a ostatně i April a všichni ostatní jsou naprosto skvělé postavy, které si zamilujete. Temná minulost příběhu dodává na tajemnosti a závažnosti. A Luca? Toho si snad každá žena (či muž samozřejmě) zamiluje!

19.10.2021 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Film jsem viděla již pár měsíců zpět, ale když bylo v tématu výzvy dílo, které pojednává o známé české osobnosti, rozhodla jsem se do toho pustit.
A bylo to moc fajn! Je to teda přepis filmu, takže v tom nenajdete žádné rozdíly, ale děj tak krásně a jednoduše plynul, že to máte přečtené raz dva! :)

19.10.2021 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásný příběh, s krásným pozadím.
Ale asi se mě to prostě nedotklo tak, jak mělo. Od autora se mi mnohem víc líbilo dílo Jedna želva za druhou, které se mnou nějak hnulo. Tohle jen tak klouzalo po povrchu.
John Green ale umí psát... o tom žádná.

19.10.2021 4 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Na úvod bych chtěla říct, že bych to asi nezařadila mezi horor. Jo, jsou tu nějaké démonické věcičky, ale že bych se u toho bála se říct nedá.
Něco tak čtivého jsem už ale fakt dlouho nečetla. Jak dlouho už se mi nestalo, že bych nedokázala přestat číst a četla prostě pořád a pořád dál. A navíc jsem to měla přečtené raz dva.
Celkem mě zaujal doslov, ve které autorka píše, že Edmund Stearne skutečně žil a dokonce to byl „spolupracovník“ Matthewa Hopkinse, největšího lovce čarodějnic, o kterém jsem mimochodem nedávno četla knihu Sestra lovce čarodějnic. Je až neuvěřitelné, jak je to všechno propojené a jakou náhodou se mi tyto dvě knihy dostaly pod ruku necelý měsíc po sobě.
Každopádně jsem si to užila a pokud od autorky vyjde něco dalšího, asi nebudu váhat s koupí :)

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

S touhle sérií asi není co zkazit. Další díl, další skvělý zážitek. Tentokrát tu nebylo tolik akce (pokud nepočítáme začátek a konec), jako spíš ukrývání a vymýšlení plánu. I tak jsem si to ale užila a už se těším na další díl :)

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Když jsem knihu kupovala, měla jsem za to, že bude více zaměřená na romantickou linku, čemuž tak úplně nebylo. Jasně, byla tam, ale rozhodně ne v takové míře, jakou jsem si představovala. I tak se mi to ale líbilo.
Sympatické postavy a nesmírně smutný konec, to je to, co tuhle knížku dělá tak krásnou.
Doporučuju :)