knihomolkadorfa knihomolkadorfa komentáře u knih

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Matěj Mlynář je zpět. Zamilovaný, abstinující a celkově zklidněný. Přesto se s energií sobě vlastní pouští do nového pátrání. Příběh napínavý, možná na české poměry trochu moc akční, ale vlastně proč ne. Nakonec vše do sebe zapadá. Parádní česká detektivka, která rozhodně stojí za přečtení. Doufám, že na další příběh Matěje a Pavly nebudeme dlouho čekat.

25.09.2019 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Tak tohle je první kniha, kterou hodnotím ještě před tím, než jsem ji dočetla do konce. Ale prostě už nemůže zklamat. Pecka ! Pecka ! Pecka !

15.09.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Klasická detektivka trochu ve stylu Agathy Christie. Dobře vykreslené postavy, vraha jsem neuhodla. Konec překvapil. Ale jo, bavilo mě to.

12.09.2019 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Ze Čtvrté opice jsem byla nadšená. Pátá oběť mi přijde slabší. Příliš mnoho postav, místy trochu zmatený a překombinovaný děj. A konec ... ? No, ale v každém případě se těším na další díl.

07.09.2019 4 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Tak tohle byla jízda ! Originální a napínavé. Autorka si se čtenáři pěkně pohrává. I když je pachatel na první pohled zřejmý, všechno se pěkně zamotává, rozmotává a opět zamotává. A konec mě překvapil. Určitě doporučuji ke čtení.

01.09.2019 5 z 5

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

Dobrá detektivka a skvělá interpretace Ladislava Beneše. Moc příjemný poslech.

01.09.2019 4 z 5

Krvavý úplněk Krvavý úplněk Katrine Engberg

Neurazí, nenadchne. Průměr.

20.08.2019 3 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Ufff. Moje první setkání s tímto spisovatelem, ale určitě ne poslední. Skvělý thriller, ale opravdu hodně drsný a brutální. Nic pro slabší povahy. Takže si dám chvíli pauzu, než se pustím do jeho dalších knížek.

04.08.2019 5 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Jako čtení na dovolenou celkem dobré. Pokud má někdo zálibu v pečení sladkostí, pár receptů jako bonus. Obálka se mi nelíbí. Celkově takový průměr.

02.08.2019 3 z 5

Zasněžená žena Zasněžená žena Leena Lehtolainen

Příjemná, nenáročná detektivka. Žádné velké napětí, ale líbilo se mi, že se v knížce řeší i soukromý život vyšetřovatelů. Trochu se mi pletla finská jména, ale to je můj problém. Za přečtení určitě stojí.

30.07.2019 3 z 5

Leda Leda Ed O'Connor

Tak trochu zase jiná detektivka. Zajímavá, napínavá, bez hluchých míst, díky krátkým kapitolám děj rychle ubíhá. Moc pěkná knížka.

26.07.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Inteligentní, drsné, napínavé. V pachateli jsem se tedy spletla, takže napětí až do konce. Postavy vyšetřovatelů sympatické a uvěřitelné. I přes vyšší počet stran se četla velmi dobře. Super.

20.07.2019 4 z 5

Tajuplná žena Tajuplná žena Nora Roberts

Příjemné čtení, kdyby byla o pár desítek stránek kratší, ničemu by to nevadilo.

05.07.2019 4 z 5

Smrt zahradnice Smrt zahradnice Veronica Stallwood

Nenáročné čtení. Na dovolenou tak akorát.

03.07.2019 3 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ragnar Jónasson

Takové nemastné neslané. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, jinak by mi bylo líto peněz. Nebavila mě.

02.07.2019 2 z 5

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

Přečteno za dva dny. Dobré to bylo.

30.06.2019 4 z 5

18 pod nulou 18 pod nulou Stefan Ahnhem

Perfektní ! Napínavé, propracované, mrazivé a ten konec ? Těším se na další knížku.

28.06.2019 5 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Tak tohle bylo něco. Už dlouho mi nebyla hlavní postava tak nesympatická, jako právě Renáta. Měla jsem na ni takový vztek, že bych s ní nejraději zatřásla, aby se už konečně probrala. Zvlášť poté, co mi došlo, proč se nejspíš odmlčela Mony. Autorce se podařilo všechny postavy vykreslit tak plasticky a reálně, že na tento příběh jen tak nezapomenu. Život se žárlivcem prostě není k žití. Další knížku od paní autorky si určitě přečtu.

27.06.2019 4 z 5

Zádušní mše za hraběnku Zádušní mše za hraběnku Jiří Holub

Krásný příběh o těžké době. Ovšem Prostě na mě zapomněli se mi líbila trochu víc.

20.06.2019 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Pro mne zklamání. Moc popisu, málo akce. V 99 % se mi vždy více líbí kniha než film, tady je to, bohužel, opačně.

18.06.2019 2 z 5