Leda

Leda https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80211/leda-80211.jpg 4 46 16

Někdy musí být zaplacena strašlivá cena za to, aby byla vytvořena skutečná krása Londýn: Město obchází sériový vrah a vraždí ženy. Pak vystavuje jejich mrtvá těla, strašlivě zohavená, na veřejných místech. Už byla nalezena třetí oběť, přičemž všechny vraždy vykazují společné znaky, které pro policii představují hádanku: na každém místě činu se najde tajemné znamení. Všechny oběti byly v moci vraha přesně 36 dní a všechny měly v krku zastrčený ptačí zobák. Lucy Maguire, vyšetřující policistka, věří, že se ženy staly oběťmi okultního náboženského obřadu. Co ale vrah se ženami 36 dní dělal - a kdo bude jeho příští obětí? Když zmizí další žena, začíná boj s časem, neboť policii zbývá jen 36 dní k vypátrání vraha... ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Leda , 2007

Switch
16.03.2024 4 z 5

Knihu jsem zvolil pro splnění čtenářské výzvy. Hodiny na obalu knihy. Vizuálně vypadá kniha tak,že bych po ní nejspíš nesáhl. Přitom skrývá moc zajímavý a příjemně napsaný detektivní thriller s mystickým podtextem a rituálními vraždami. Příběh rozplétá nejen detektivní oddělení ale především postarší kritik zaměřený na výtvarné umění. Pátrání po obrazu Ledy od slavného malíře však provází nebezpečí. Čím blíže je k odhalení zločinu, tím více je třeba se bát. Knihu doporučuji, četla se rychle, krátké kapitoly, časové retrospektivy z různých míst i časů příběh servírují tak, aby čtenář nezabloudil a udržel důležitá fakta.

Belanna
07.06.2022 5 z 5

Velmi poutavě napsaná detektivka. Krátké kapitoly, několik linek, které se postupně spojí.
Zaujalo mě téma mytologie a malířství, líbily se mi odskoky do minulosti. Nechybělo napětí, dynamika, ale také jiskřička romantiky.
Škoda, že tu není víc knih od tohoto autora.

pavlinka0250
18.03.2020 5 z 5

Skvělá detektivka se stále narůstajícím napětím a výbornou zápletkou.
Já určitě doporučuji.
*****

Erlif
16.08.2019 1 z 5

Sériový vrah obchází Londýn.. ale řekla bych, že z hodně velké dálky... Kniha se hlavně zaobírá historií, vrací se v čase, do doby, kdy byl obraz Ledy namalován. A v hlavním centru dění pak není vrah ani oběť, ale vše okolo, takže mě kniha nebavila. O policistce Lucy a dalších členech se člověk, až na pár drobností, nedozví nic, takže si o nich nemůže udělat obrázek ani mít k nim vazbu... Pokud člověk hledá knížku o historii obrazu a jeho putování, asi bude nadšený, já se těšila na detektivku, ale tato kniha pro mě detektivkou není. Sice se jako autor na konci snažil, ale ničím nepřekvapil. Opravdu velké zklamání.

knihomolkadorfa
26.07.2019 4 z 5

Tak trochu zase jiná detektivka. Zajímavá, napínavá, bez hluchých míst, díky krátkým kapitolám děj rychle ubíhá. Moc pěkná knížka.

bedkniha
14.10.2017 5 z 5

Tak to byla hodně dobrá kniha, DOPORUČUJI !!! Sice mě do 80.strany moc nebavila, ale pak se to začalo vyjasňovat ( tady doslova zapadaly dílky do skládačky) ... a až do poslední řádky knihy se něco dělo...

putpuda
27.04.2016 5 z 5

Zajímavý název :), ten mě upoutal jako první. Dobrá detektivka, dobře se četla, střídání s minulostí, konec mohl být trochu "šťastnější"- určitě si od autora přečtu další knihy...až nějaké budou :D

adela4451
20.02.2016 5 z 5

Tuto knížku jsem si zamilovala. Přečetla jsem ji během chvilky a příběh byl po celou dobu velmi napínavý. Díky, Ede :)

kalache
20.11.2015 4 z 5

...Leonardo,Leonardo!...

Michaela91
17.06.2014 4 z 5

Kniha byla napínavá a velmi dobře se četla. Nechtělo se mi do ní kvůli názvu ale byla jsem mile překvapena a můžu jen doporučit.

TerkaM
17.12.2013 5 z 5

Knihu jsem jednoho dne viděla v knihovně a tak jsem si ji vzhledem k anotaci půjčila :) a je to už sice delší doba, ale opravdu se mi ta kniha líbila a nemůžu než jinak než to doporučit :)

jefff
30.10.2013 5 z 5

Bál jsem se, že koupí knihy s podivným názvem Leda bude omyl. O to větší překvapení mě čekalo, když jsem se prodíral zajímavým netradičním příběhem. Leda je skvělý thriller se zajímavou zápletkou a nelze ji nedoporučit.

makovec.h
25.10.2013 4 z 5

Velmi dobra kniha, kterou bych si dovolila prirovnat k dilum Dana Browna. Kniha dokaze stejne tak jako jeho dila zaujmout a nedovolit vam prestat cist, ma plno zvratu, ktere clovek neceka, a clovek si u ni dokaze oddechnout.

LG73
06.06.2013 5 z 5

Opravdu dobře napsaný thriler, kde se pátrá po ztraceném obraze od Michelangela. Nechybí napětí, akce, několik podivných rituálních vražd a tajemné, nebezpečné bratrstvo, které udělá všechno proto, aby nebylo jejich tajemství odhaleno.

vikikl
20.04.2013

Mě příliš nenadchla :o(

jasmína
29.03.2012 5 z 5

Výborná kniha, překvapivě nekončící štastným koncem, myslím, že tohle nadšení z této knihy mi hodně dlouho vydrží, už dlouho jsem nečetla tak výborně napsanou detektivku, propojenou i s historíí, opravdu perfektní !!

Autorovy knížky

Ed O'Connor