Zasněžená žena

Hrdinkou románů Leeny Lehtolainen je mladá energická inspektorka (a později komisařka) Maria Kallio. Detektivka Zasněžená žena začíná tím, že ze zámečku Rosberga nedaleko Helsinek, v němž působí centrum pro pomoc ženám ve složitých situacích, jednoho zimního dne zmizí známá psycholožka Elina Rosbergová, která je o několik dní později nalezena zmrzlá v lese. Případ zpočátku vypadá jako nešťastná náhoda, ale postupně se komplikuje. Při jeho vyšetřování se dostáváme do severofinské vesnice, v níž působí přísná náboženská sekta, do erotické restaurace v Helsinkách či do chaty na břehu jezera, v níž se zabarikádoval uprchlý vězeň s policistou jako rukojmím... Kromě střídání zajímavých prostředí autorka umí velmi dobře stupňovat napětí až k velmi překvapivému odhalení skutečného viníka, který v pozadí "tahal za nitky" a manipuloval s lidmi. Překlad Markéta Hejkalová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9834/zasnezena-zena-9834.jpg 3.669

Maria Kallio 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Hejkal

Luminainen, 1996

Kniha Zasněžená žena

mol378

Jednoduchá detektivka na odreagování k přečtení za pár hodin, nic náročného, severská kosa a tma se vším všudy. Konzumní četba nic od čtenáře nevyžadující, vcelku příjemná.

knihomolkadorfa
30.07.2019

Příjemná, nenáročná detektivka. Žádné velké napětí, ale líbilo se mi, že se v knížce řeší i soukromý život vyšetřovatelů. Trochu se mi pletla finská jména, ale to je můj problém. Za přečtení určitě stojí.

rencovav
24.02.2019

Snad první kniha od finského autora (autorky), kterou jsem přečetla. Že je to zrovna detektivka, asi není tak překvapivé vzhledem k rozmachu severských krimi, ale tohle bylo vlastně velice příjemné čtení. Nic tak thrillerového jako Lars Kepler, ale zase klasika po vzoru Agathy Christie také ne. Spíš něco mezi. Vražda s mrtvolou, která měla jen pár škrábanců, a hlavní vyšetřovatelka, která kromě toho řeší ještě ranou fázi těhotenství a smrt kolegy za dramatických okolností. Mám od téhle autorky ještě několik dalších detektivek, tak se k nim v průběhu roku třeba dostanu. :)

broskev28
25.12.2018

Víceméně poklidný průběh vyšetřování na zámečku Rosberga, jakémsi azylovém domě nešťastných žen. Mužům vstup zakázán! Řeší se vražda, o které nelze ani s jistotou říci, zda je to opravdu vražda. Ale to příběhu neubírá na zajímavosti - pravda, klidně knihu odložíte a jdete povečeřet, protože napínavých situací je tu pomálu, ale zase se dozvíte spoustu zajímavých údajů o novodobém Finsku.
Mně třeba zaujal výslech somálské rodiny na policejní stanici:
"No, musíme vyslechnout matku tý rodiny, jenže ona nemůže být bez manžela v místnosti, kde jsou cizí muži. A to zase naše zákony nedovolují, protože umí finsky. Tady máš ten svůj multikulturalismus v praxi. S tím se daleko nedojde."

Siege03
07.11.2018

Výborná kniha,četla se jedním dechem.Doporučuji

polly43
02.08.2017

Bylo to mé seznámení s touto autorkou,líbí se mi styl jejího psaní a určitě se k ní ještě vrátím.

MOu598
27.04.2017

Četla jsem v prosinci 2009. Podle mých poznámek:
Detektivka.
V ich formě píše vyšetřovatelka o vyšetřování zmizení a asi vraždě, i o svém rodinném životě, i o důsledku minulého případu.
Trochu o Finsku a mentalitě lidí.
Čtivé, ale konec takový "rozměklý".

Simi
03.03.2017

(Vyposlechnuto) Úplně jiná severská krimi a já ji vítám jako osvěžení. Jako většina detektivních příběhů se nevyhne násilí a smrti, ale tady tak nějak vše poklidně zapadá do příběhu. Finská literatura není obvyklá a popis mimo vyšetřování mi prostředí přiblížilo. Vyšetřovatelka jako postava se mi zamlouvá. Jen závěr byl na můj vkus příliš rychlý a poněkud mi unikalo, jak k němu Maria došla. Jinak spokojenost, v budoucnu sáhnu po prvním dílu:-).