Krvavý úplněk

Krvavý úplněk https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373986/bmid_krvavy-uplnek-Z0b-373986.jpg 4 44 16

V Kodani zavládla tuhá zima. Vyšetřovatel Jeppe Korner se právě vrátil z dovolené, jenže dobrá nálada mu dlouho nevydrží – ve sněhové závěji v Orstedsparken je nalezen mrtvý muž a Jeppe dostane případ na starost společně s kolegyní Anette Wernerovou. Policie mrtvého nejprve považuje za umrzlého bezdomovce, ale brzy se ukáže, že jde o známou osobnost zavražděnou brutálním způsobem. Oběť se navíc velmi dobře znala s Jeppeho nejlepším přítelem Johannesem, který najednou jako by se do země propadl… Skrývá svou vinu, nebo mu snad hrozí nebezpečí? Esther de Laurenti, čiperná důchodkyně a Jeppeho stará známá, moc dobře ví, že věci nebývají takové, jaké se zdají. Nezahálí a rozhodne se spustit vlastní vyšetřování, zatímco Jeppe je zatahován stále hlouběji do spletité sítě lží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Motto

Blodmåne , 2017

Martina1805
14.11.2021

Knihu jsem nedočetla vůbec mě děj nepolapil, třeba se k ní ještě někdy vrátím, uvidíme.

L_Into
27.03.2021 3 z 5

Bohužel o třídu až dvě horší než předchozí kniha série. Autorka se snažila přidat na diváckosti a úroveň poklesla. Obsahuje zbytečně, prvoplánově nepříjemné scény i nadbytečné postavy, kterým se na konci dostane "spravedlností". Jediné, co se mi líbilo, byl posun mužské poloviny hlavní dvojice. U té ženské bylo bohužel od začátku jasné, co s ní bude dál. Atmosféra už takes nebyla tak hutná. Škoda :(

lištička123
24.08.2020 5 z 5

Povedená knížka . Mám ráda severské detektivky a tato se mě přes celkem nízké hodnocení opravdu líbila.

bigben
14.04.2020 4 z 5

Za mě dobrá severská detektivka...pořádná zima a sníh nesmí chybět...i přes morbidní vraždy zde bylo pár pozitivních zpráv...jen ten závěr....

konicekbily
04.03.2020 3 z 5

Kdysi se volné jízdy v krasobruslení hodnotily dvěma známkami, a to za technickou hodnotu a ta druhá byla za umělecký dojem. Pokud bych to parafrázoval na výkon autorky: potom technická hodnota - zápletka je obdivuhodný výkon, ale umělecká hodnota - dobrý pocit z přečtení je mizivý. Průměr, lépe to nevidím.

haya82
13.01.2020 3 z 5

Moje první kniha od této autorky. Průměrná detektivka s celkem sympatickou dvojicí detektivů. Kniha mě ale nijak nenadchla, první díl číst nebudu.

knihomolkadorfa
20.08.2019 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Průměr.

Tída
19.03.2019 5 z 5

Mně se to líbilo moc, stejně jako první díl. Relativně normální dvojice vyšetřovatelů, zajímavé prostředí "smetánky"

anája
05.03.2019 2 z 5

Nebyl to psychothriller, ale spíš detektivka .Dala se číst ,neurazil a, ale ani nenadchla.

vincek1
15.01.2019 5 z 5

Oprava ke komentáři dole, mělo být "spodní část listů". Omlouvám se.

vincek1
14.01.2019 5 z 5

Kniha zdárně dočtena a to v poměrně dobrém čase, myšleno rychlost, není to narážka na poměry v ČR:-) Příběh se mi líbil i když, jak se dotkl čef, ti gayové jsou přece jen asi teď v módě. Že má vyšetřovatel problémy, nedivím se, kdo je nemá, ale abych parafrázoval českou klasiku-Na spád děje to vliv nemá-. Navíc jsem zjistil, že čtenáři který četl knihu přede mnou, mám ji půjčenou z knihovny, se líbil hlavně závěr. Asi tak od 300. strany byly spodní listy dost pomuchlané. Zřejmě jak zuřivě chtěl znát konec. No a na závěr, paní autorka je krásná žena, doufá, že nebudu popotahován za obtěžování.

Arte
13.01.2019 3 z 5

Kniha byla dobrá, jen asi nejsem zvyklá na zdlouhavý styl psaných detektivek. Bohužel už patřím ke generaci, která má raději krátké hodinové detektivní seriály. Ale na to, že kniha nebyla úplně můj šálek kávy, byla fajn.

ArwenAragorn
03.11.2018 5 z 5

Thriller se mi líbil, jen konec mě trochu zklamal. Od autorky jsem si půjčila ještě Dítě hvězd, tak uvidím....

Danago
04.09.2018 3 z 5

První díl se mi líbil hodně. Tento bohužel trochu méně. Zápletka je zajímavá jen vyšetřování nás bohužel zavádí do mnoha zbytečných směrů, což mě už jaksi unavovalo. Konec mě zase tak moc nepřekvapil, tak nějak se to dalo celou dobu očekávat.

astra3
29.06.2018 4 z 5

Dost povedené. Lepší než předchozí díl. Trochu horší překlad. Už se těším na další díl. Jedna rada na závěr. Neopouštějte zemi se svou sestrou!

čef
18.06.2018 5 z 5

Také přidám 5*, jako všichni přede mnou a zaznamenám si jak autorku, tak i Jeppeho a Annete k dalšímu sledování. Velkoryse přehlédnu zástup zde vystupujících gayů, protože to nebylo až tak hlavní téma. Hlavní je asi showbiz a potrhlí lidičky v něm, ale pátrači, policejní i mimo, byli rovněž zajímavě vystižení. Celkem velmi zdařilé s mnoha zajímavými citáty. K připomenutí: "V Boha nevěřím, ale schází mně".

Katrine Engberg
dánská, 1975