knihomolka2022 knihomolka2022 komentáře u knih

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Dokonalost sama - 10/10.
První věcí, kterou bych chtěla vyzdvihnout, je kvalita psané podoby příběhu. Čtenář má pocit, že prožívá osudy s postavami a dokáže si bez problémů představit místo, kde se děj odehrává, situace, které hrdinové prožívají, i samotné postavy. Text je napsán bez složitých a zastaralých slov a čte se pěkně a plynule. Ovšem hlavním důvodem je samotný děj tohoto románu. Clavellovo dílo mě pohltilo od samého počátku. V knize se nevyskytovaly nudné pasáže, které bych chtěla raději přeskočit. Dočítala jsem ji s velkým napětím, protože do
posledních chvil nebylo nám, čtenářům, jasné, jak bude kniha končit. Jsem ráda, že jsem mohla nahlédnout prostřednictvím tohoto románu do válečné doby a poznat, jak to v zajateckých táborech tehdy vypadalo. Dílo Král Krysa je úžasné, není mu co vytknout a nemělo by chybět v žádné knihovničce vášnivého čtenáře.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Touto knihou zacala moje zavislost na cteni. Jestli mate chut si precist nejake nenarocne,ale uspesne a ocenovane literarni dilo - toto by mela byt vase volba (dle meho nazoru :)). Kniha se mi moc libila,jak uz jsem zminila - nenarocna,kratka a zajimava novela,od spisovatele oceneneho Nobelovou cenou za literaturu. Nabidne vam toho hodne - smutek,dojeti,hluboke myslenky...Doporucuji vsema deseti!

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Skvost, nejznámější dílo Jane Austenové, Pýcha a předsudek. Určitě zatím nejlepší dílo, které jsem od autorky četla. Historický a společenský román z prostředí Anglie, který vás opravdu nadchne. Začátek knihy mě moc nebavil, nedokázala jsem se sžít s postavami a nepřišlo mi to až tak zajímavé, ale jsem ráda, že jsem ji dočetla a neodložila. Elizabeth si získala mé srdce, stejně jako později pan Darcy. Avšak nejvíce mě štvali příbuzní slečny Elizabeth, podobně jako pana Darcyho :) Když už jsem se do děje více dostala a zvykla jsem si i třeba na popisy společenských akci atp., kniha mě už nepustila. Dočítala jsem ji s napětím a zvědavá, jaké gesto bude doprovázet velkolepý závěr, i když samotné finále už bylo předvídatelné. Pýchu a předsudek doporučuji všema deseti i ve zfilmované podobě!

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Knihu Sněží, sněží... jsem si moc užila! I když vidím plno nespokojených recenzí, mě se opravdu líbila. Příjemná zimní, vtipná a romantická oddechovka. Archanděl prasátek, Vánoční zázrak a Zasněžený expres - to jsou jména povídek obsažených v knize. Mě nejvíce bavila povídka Vánoční zázrak, na druhé "místo" bych dala Zasněžený expres a pak Archanděl prasátek. Každá povídka však měla něco do sebe, byla v něčem krásná. Skvělé také bylo, že se příběhy prolínaly a objevovali se i v ostatních povídkách postavy z předchozích. Uznávám, literární skvost to není, ale kniha stojí za přečtení a příjemné pobavení. Minimálně jí dát alespoň šanci :)

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha Tater z Osvetimi se mi libila od zacatku do konce. Ctenarum ukazala,jak vypada realita pobytu v koncentracnim tabore Osvetim,cehoz si opravdu cenim. Na rozdil od ostatnich svedectvich z Osvetimi je tato kniha o osudu cloveka,ktery patril do rad vyse postavenych a ukazuje i jejich zivot v tabore. Je take "ozdobena" pribehem lasky a ukazky toho,ze i na pekle na zemi muze vzniknout spojenectvi a laska,pro kterou se chceme obetovat. Doporucuji vsem,kteri se chteji dozvedet ctivym jazykem o zivote v Osvetimi.

Příběhy Sherlocka Holmese Příběhy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Prostřednictvím této knihy jsem měla tu čest se poprvé "setkat" s legendárním anglickým detektivem Sherlockem Holmesem. A nemohla jsem si vybrat lépe! Tento soubor povídek na mě opravdu zapůsobil, i přes to, že některé případy a dobrodružství nebyly až tak zajímavé. Nejvíce se mi líbili Skandál v Čechách, Podpis čtyř, Inženýrův palec a Dům u měděných buků. Zůstává mi rozum stát nad postupy, myšlenkovými pochody a řešeními tohoto známého detektiva - opravdu neskutečné a obdivuhodné. Kniha se mi také moc líbí v tom, že je vyprávěná kolegou a přítelem Holmese - doktorem Watsonem. Pokud se také chcete "setkat" s všemi známým detektivem z Baker Street ve společnosti doktora Watsona, moc vám doporučuji právě tento soubor povídek. Nebudete litovat!

02.03.2023 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

(SPOILER) Kniha Krámek se starožitnostmi vám nabídne napětí, lásku, cestování časem, smutek a nádech historie. První díl se série Starožitnosti se mi moc líbil, opravdu povedené. Autorka pěkně popisuje místa, pocity hrdinů i samotné cestování časem. Nejvíce mě bavila část, kde hlavní hrdinka Xanthe cestuje časem, potkává se se Samuelem a zažívá s ním dobrodružství při plnění svého poslání (= druhá polovina knihy). První část mě až tolik neuchvátila. Na knize mě nejvíc mrzelo to, že Xanthe nemohla zůstat se Samuelem, i když je to pochopitelné, a musela se vrátit do své doby - i to je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla číst další díl této série (Tajemství čokoládovny), chtěla jsem se dozvědět, zda bude pokračovat láska mezi ní a Samuelem. Krámek se starožitnostmi doporučuji všem těm, kteří si chtějí přečíst dobovou knihu v kombinaci s přítomností a kouzly.

27.02.2023 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

,,Zadny slzy. Zadnej funus."
Sest vran - jedna z nejlepsich knizek,ktere jsem kdy cetla. Uplne me pohltila hned pri cteni prvni kapitoly, i pres to,ze jsem se na zacatku nedokazala orientovat v postavach a deji. Pak se ale nejednou dostanete do sameho jadra deni v cele s Kazem Brekkerem. A uz jsem tu knihu nemohla proste pustit. Zamilovala jsem si svym zpusobem skoro vsechny postavy,perfektne zapadaly do deje a bavilo me je postupne poznavat i s jejich minulosti. Ovsem nejvice jsem milovala Kaze s Inej,nebudu lhat a Jasper s Wylanem jsou taky skveli :) Kniha je opravdu skvost a mrzi me,ze jsem se k ni dostala az ted. Autorka dokazala vymyslet originalni svet a neskutecnou partu lidi a nas,ctenare,vzala sebou a nechala nas zazit dechberouci dobrodruzstvi po boku hlavnich hrdinu. JEDNODUSE TUTO KNIHU SI MUSITE PRECIST! A ja se vrham okamzite na pokracovani.
(A verte mi,ze Kaze nejde nemilovat! Tady mate malou ukazku :)
Matthias: ,,Mas nade vsechno rad svindl."
Kaz: ,,Mam nade vsechno rad hadanky. Svindl mi jen rika pane." )

05.03.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Fantasy, magie, láska, něžná erotika, romantika a víly = ano, to je první díl, oblíbené a úspěšné série, Dvůr trnů a růží. Kniha jednoduše úžasná, stránky ubíhají pod rukama jak zběsilé a věřte mi, že vás autorka od čtení nenechá odtrhnout. A i když se odtrhnete, protože nás dnešní svět plný povinností nenechá si v klidu počíst, že (:D), vaše myšlenky stále odbíhají ke knize a přemýšlíte, co se asi bude odehrávat dál. Prvních 50 stránek mě moc nebavilo, ale vydržte, ono se to rozjede. Nejvíce se mi líbila část, kde se snaží Fayre sžít s Tamlinem a Lucianem. Vílí svět opět nezklamal a krásně tam zapadá. Zamilovala jsem si (včetně Fayre) postavu Luciana, docela i Tamlina, Rhys je mi zatím nesympatický (omlouvám se všem, co už mají za sebou další díly, ale ZATÍM si mé srdce nezískal, jen malinko :)). Těším se docela na další díl, který podle recenzí vypadá opravdu dobře. Zatím se nemůžu nějak přemluvit, ale jsem opravdu zvědavá, takže mě to stejně v nejbližších dnech donutí :) Přeji příjemné počtení všem, nebudete litovat!

02.03.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Vzrusujici,kouzelne,sem tam i eroticke tajuplne fantasy z prostredi dystopicke Budapeste. Kniha je napsana stylem,kterym vas vtahne do deje a uz vas nepusti. At vas pribeh bavi,ci ne - stale vas totiz zajima,co se bude odehrat dal. Vezeni je prostredi,ve kterem se 70% pribehu odehrava. I kdyz to na prvni moment nemusi zdat jako zajimave misto,zdani obcas klame. Autorka vezeni popisuje tak detailne,ze mate pri cteni pocit,ze se tam s hlavni hrdinami nachazite. Behem cteni me neprestavaly udivovat povahy a charakter postav a stale vam meli co nabidnout. Skoda,ze kniha nekonci happyendem,ale o to vic ji to dela zajimavou. Pribeh Divoke rise mi jeste dlouho po docteni lezel na srdci,knihu jsem si jednoduse zamilovala a precetla bych si ji znovu. Moc doufam,ze se brzy dockame prekladu dalsich dilu.

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Na Formulistu jsem poprvé narazila na bookstagramu, díky skvělé recenzi, která mě hrozně nalákala, že jsem si knihu musela okamžitě přečíst! A musím vám říct, že to byla FAKT JÍZDA!

Zatím jsem nenarazila na žádnou romantickou knihu z prostředí F1 a jsem ráda, že s tím přišla úžasná česká autorka. Je vidět, že se v tomto světě vyzná a krásně ho přenesla do příběhu. Bavily mě závody, přípravy a dozvěděla jsem se hodně nového, protože jsem měla úplně jiné naivní představy, podobně jako hlavní postava Vanessa :))

Co se týče zápletky - přítelkyně naoko - tak ta do příběhu zapadla skvěle. A velké plus bylo určitě to, že kniha je strašně vtipná, dlouho jsem se tak nenasmála!

Vanessa, hlavní postava, střídá neustále bohaté chlapy a je také známou modelkou...alespoň takhle ji vidí svět a média. Ve skutečnosti je bodygardka, která chrání známé osobnosti. Je velká knihomolka (to je božííí), milá, chytrá a sympatická holka. Já jsem si ji moc oblíbila, úžasně napsaná postava! A Anthony, úspěšný závodník F1, je můj nový bookboyfriend vám říkám! O něm toho moc nevíme a postupně jeho tajemství objevujeme. On je prostě úžasnýteda když zrovna chce :)) také to nemá úplně jednoduché, ale nedá se, bojuje!

A oni dva dohromady? Dokonalost - jejich pošťuchování, slovní přestřelky, přezdívky, společné zájmy a pak, když jde do tuhého, tak podpora a porozumění. Jejich hraní páru je vtipné a roztomiléi jak se během toho do sebe postupně vzájemně zakoukávali. A spicy scény jsou moc hezky napsané. Klidně bych řekla, že by mohli být favoriti mezi nejlepšími knižními páry letošního roku. Nejlepší scénky byly určitě ty z jejich začátků, společného nakupování a ze závodiště

Pochválit bych chtěla také konec. Konečně to není obrovské klišé, ale moc pěkně decentně zakončené.

A vytkla bych něco? Vůbecmožná by mohlo být více kapitol z pohledu Anthonyho ;)

MOC DOPORUČUJI! Formulista by si zasloužil mnohem větší hype a mrzí mě, že o ní moc lidí ani neví. Moc povedená kniha!

14.02.2024 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Podlý král - druhý díl úspěšné série od Holly Blackové. A já říkám WOW! Druhý díl se mi líbil o něco více než ten první, nebyly tam nudnější pasáže a autorka přidala akci, nenávist, politické krveprolití a intriky a větší dávku toho dobrodružství. Hlavní postavy byli ještě lepší než v prvním díle - duo Jude (ta je hodně zaujatá touhou po moci, což je chvílemi až hloupé, ale pochopitelné) a Cardan (se tam překvapující svým milým a vřelým chováním) v čele celého Elfhame je prostě senzační. Je dva prostě nejde nemilovat. Byla jsem ráda, že se konečně začaly odhalovat důvody Cardanova chování. Madoc je mi spolu s Orianou stále nesympatický, Tyran ještě více než předtím a Vivi nějak podobně jako v Krutém princi. I přesto, že mě kniha bavila od začátku do konce a měla jsem ji opravdu rychle přečtenou, stále mi v ní, stejně jako v Kutém princi, něco schází a doufám, že právě tu chybějící "část" mi dá pokračování, na které se opravdu těším, protože konec tohoto dílu je dost otevřený...DOPORUČUJI VŠEM, i když vás první díl tolik nenadchnul, protože Podlým králem se celá série začíná rozjíždět!

26.03.2023 4 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Hodnocení: 5/5
------
Recenze:

Ještě předtím, než nakladatelství CooBoo oznámilo, že bude chystat překlad knihy Zmije a křídla noci, jsem o knize vůbec nevěděla a netušila, že si už stihla podmanit tolik čtenářů. Není se však čemu divit, protože lepší upíří romantasy jsem ještě nečetla!

Zmije a křídla noci jsem zařadila mezi ty nejlepší knihy, které jsem kdy četla, protože mě okouzlily nejen postavy, ale i propracovaný svět upírů, politika i skvělá zápletka. Přísahám, nenudila jsem se ani vteřinu!

Jak se může dle anotace zdát, zápletka není moc originální...přece jenom smrtící hry s jedním vítězem se v knižním světě párkrát objevily, takže pokud vás bavili Hunger Games, tak tohle bude pro vás TOP, to mi věřte. Hry se liší v tom, že se odehrávají pokaždé na jiném místě a hráči jsou přeneseni rovnou do pole, nejsou pořád v aréně a řekla bych, že i krveprolití je zde extrémnější a jsou tu také, že jo, sexy upíři a velká motivace výhry - bude vám splněno cokoli.

Jak to dopadne, když při jedné ze zkoušek je potřeba vytvořit spojenectví s jiný účastníkem, trávíte s ním dost času na to, abyste zjistili, že nakonec není tak hrozný, "trochu" se zamilujete, ale nakonec ho musíte zabít? Nechte se překvapit a utíkejte pro knihu, protože TOHLE vám vezme dech

Hlavními postavami jsou Oraya a Raihn, kteří se pohybují na tenkém ledě mezi láskou a touhou po moci. Oraya se stala mou nejoblíbenější ,,badass girl" postavou a fakt ji zbožňuji. Raihn mě bavil, získal si mé srdce a je skvělý. Aaaa, jsou spolu tak úžasní! A autorka píše tu romantickou linku fakt skvěle...

No a konec? Přiznávám se, že jsem byla trochu zmatená, ale byl to masakr. Chci okamžitě překlad druhého dílu!
------
Děkuji za knihu v rámci #spoluprace @humbook @humbook_blogeri

23.03.2024 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

,,Vždycky udeř tam, kam se kavka nedívá."
Pokračování duologie Šest vran mě úplně pohltilo a nezklamalo. Nechyběla akce, napětí, intriky, touha po pomstě, odhalená tajemství, nové rány a i kapka té lásky a něžné romantiky. Po dočtení prvního dílu jsem se nemohlo dočkat, až se opět vrátím do Ketterdamu a budu sledovat další dobrodružství celé party pod vedením Kaze Brekkera - ten nám dovolil nahlédnout do jeho minulosti a "zdůvodnit", proč se doposud choval a chová právě takhle. I přes to, že se na scéně objevuje další "padouch" z Barelu, Kaz má vždycky nějaký plán, kterým dokáže ochránit sebe, Inej a všechny své Vrány. Kniha se liší od prvního dílu tím, že nemá zmatený začátek a už rovnou vplouváme do jádra dění. Autorka dokáže skvěle popsat místa, kde se právě děj nebo nějaká napínavá situace odehrává a myslím si, že právě díky tomu se dokážeme tak dobře vcítit nejen do postav, ale také máme pocit, že procházíme ulicemi Ketterdamu a vše, co se odehrává, z povzdáli sledujeme. Autorka píše hodně čtivě, takže počítejte s tím, že Prohnilé město nepustíte z ruky :) Oba dva díly prostě miluju a budu si je někdy muset přečíst znovu! Nedokážu se s Kazem a jeho Vránami rozloučit, a proto se vrhám na seriál Shadow and Bone, abych jim ještě chvíli zůstala nablízku...

20.03.2023 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

10 rande naslepo si získalo mé srdce hned na začátku. Vtipně romantická kniha s originální zápletkou, která nemá jako základ nějakou rodinnou tragédii nebo problémy - i z tohoto důvodu je kniha právě tou odpočinkovější. Četla jsem ji v únoru i přes to, že má vánoční tématiku a nemohu si ji vynachválit. Knihu nešlo odložit, protože mě stále zajímalo, jak dopadne další rande. A musím říct, že některé byly opravdu absurdní, vtipné, trapné, ale i romantické :). Stále mě zajímalo, které bude to "úspěšné". Většina postav i z rozšířené rodiny hlavní hrdinky do příběhu skvěle zapadala a právě bez nich by to nebylo ono. Pokud hledáte nějakou romantickou a vtipnou oddechovou knihu, neváhejte a přečtěte si právě tuto!

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Konec této série je prostě velkolepý, dokonalý! Královna ničeho, poslední díl triologie Krutý princ, předčil úplně má očekávání. I když se mi předešlé díly líbily, něco, jak už jsem psala v recenzi na Podlého krále, mi v nich chybělo - nějaká scházející část, kterou jsem však našla právě v posledním díle. Proč si poslední díl přečíst a nevzdat to?
1. Pokud se vám líbil vztah Cardana a Jude, nebudete zklamaní. I když se v knize nevyskytuje tolik jejich společných "scén" a momentů, nutí vás to stále číst dál a čekat na ně. Holly Blacková totiž píše tak, že čím méně Cardana máme, tím více ho chceme. Ale nebojte, Jude s Cardanem vás nezklamou :)
2. Jestliže už vám jsou nesympatické sestry Jude a štvou vás, poslední díl nabere nečekaný zvrat, že si je i oblíbíte. Tyran se sice občas chová pošetile a svým činem vás překvapí, ale nakonec vše vyústí v pochopení a nakonec si získá třeba i vaše srdce. Co se týče Vivi, tu si oblíbíte ještě více než Tyran. A duo Doubek a Vivi je prostě skvělé.
3. I Cardanovo chování plné nenávisti se ospravedlní a zlepší, budete ho milovat...Dokonce se už tak moc nebude opíjet :))
4. V pokračování se objeví nové postavy, které vás budou bavit a pomůžou Elfhame zachránit. Většina z nich svým chováním překvapí.
5. Madoc a Oriana - Madoc se nezmění, touží po pomstě a vládě, nesympatický, nesympatický, nesympatický...ale i na něho a Orianu nakonec dojde!
6. Krveprolití a intriky ani v tomto díle nebudou chybět, ale řekla bych, že předešlé byl jen slabý odvar.
7. Jak už jsem jednou zmínila, v Královně ničeho najdete chybějící část, která scházela v předešlých dílech.
8. Nezůstanete jen v Elfhamském paláci, ale podíváte se také do Podmoří a vrátíte se i na jiná panství.
9. Romantika v předešlých dílech chyběla, já vím, ale tady ji přece jenom najdete...nejen mezi Jude a Cardanem...
10. PROSTĚ SI TO MUSÍTE PŘEČÍST!!! Nebudete litovat a přeji příjemné počtení.

26.03.2023 5 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

Jestli chcete zažít úžasné dobrodružství, kterým budete žít ještě další týdny, chtěla bych vám moc doporučit Trnitou kletbu z pera talentované české autorky.

Tato fantasy obsahuje dechberoucí příběh z Platae, kde mohou lidé ovládat rostliny pouhou silou vůle, takže je kniha doplněná o informace o květinách, studium flóryobyvatelé mohou studovat na Traviče či Léčitele a hlavní postavě, Convallarie Leroyové (Elin, Convallarie se jmenuje podle své rostliny konvalinkyto je hezké, že?) není studium umožněno z důvodu neúspěšného atentátu na krále, o který se pokusil její příbuzný Travič. Na rodinu je tím uvržen stín, ale i přesto se Elin snaží najít skulinky, ale už jen za četbu knih je shledána vinnou a odvlečena do hlavního města Flosu k popravě. Krk ji zachrání guvernér Západu, který má až nad hlavu vyhroceného boje mezi provinciemi...

Každá provincie je něčím zajímavá (vyskytne se i téma ekologické krize, politika), autorka má vše krásně detailně promyšlené, popsané a nedokážu pochopit, jak dokázala vymyslet tak krásné místo, které má své vlastní legendy o vzniku, drsnou historii, jazyk, obyvatele různých povah a osudůzkrátka příběh nabízí všechno pro milovníky kvalitní fantasy a originálního světa. MILUJU TO!

Elin má s guvernérem dohodu o nalezení Flořina deníku (Flóra je bohyně, hlavní “postava legendy o vzniku ssvěta, do které máme možnost nahlédnout). Elin se snaží získat klíč, odhaluje tajemství, která měla být navždy skrytaJak to dopadne? Všechno se hodně zamotá, to si nemyslete Jo a pro romantické duše - ani o tu (hoodně) slow burn romantiku zde nepřijdete!

14.02.2024 5 z 5

Koruna strachu Koruna strachu Rozálie Pražáková

Koruny strachu - pokladu od začínající české autorky Rozálie Pražákové a díky samým kladným recenzím jsem se hned do ní musela pustita bylo to ÚŽASNÝ! Mrzí mě, že o ní moc knihomolů a milovníků dobrodružných románů nevítento skvost by si zasloužil mnohem více pozornosti, fakt!

V první radě mě zaujala anotace a hlavně zápletka - kniha v knize? Hlavní postava Avery se svým bratrancem Twainem se dostanou pomocí kouzelného klíče do knihy, kterou napsala Avery prateta. Tam se ztratí jeden druhému a každý se musí po svém “prokousávat pratetiným knižním příběhem. To zní dobře, že?

Nejvíce mě bavilo, jak se každý dokázal postavit všem překážkám, najít si přátele, kterým mohou důvěřovat a čelit intrikám nejen krutých vládců.

Kapitoly byly psané z různých pohledů skoro všech postav, takže jsme měli příležitost přihlížet do různých situací, míst a prožívat rozdílná dobrodružství, což je skvělé! Já jsem si Twaina moc neoblíbila, a proto mě ze začátku štvaly kapitoly z jeho pohledu. Nakonec byly fajn a ještě jsem se na ně těšila :) S Bandit, jeho “knižní kamarádkou, tvořili pak skvělé duo.

Avery je moc sympatická postava a oblíbila jsem si ji téměř hned. Její cesta knižním příběhem je v popředí, takže na ni čeká nejvíce nástrah a překvapení. Hezky se s nimi ale poprala a nenechala se jen tak zastrašit. Ani krutým králem Sullivanem (toho jsem si mimochodem moc oblíbila, aww), ke kterému postupně začíná cítit vzájemnou náklonnost. Jejich romantická linka je popsána spíše okrajově, ale moc pěkně. Kdo máte rádi Cardana a Jude, tak oni dva si získají vaše srdce!

Ostatní postavy - Kate a Forrester - jsou také perfektně napsané. Osud Forrestera mě obzvlášť mrzí, s ničím podobným jsem se zatím nesetkala. A Kate je holka vychována drsným městským životem, s ničím nemaže a u ní jsem obdivovala hlavně její kamarádskou oddanost Avery. A Kyra? To vůbec, hrozná postava :)

Jestli něco nutně potřebuji, tak je pokračování!!! Ten konec? Neeee, to nevydržím!

Knihu Koruna strachu doporučuji všema deseti, nemám nic, co bych vytkla až na nějaké malinké zanedbatelné drobnosti (za mě malinko překombinovaný konec, trošku zmatek a nudnější pasáže)za mě je ale fakt TOP celek! Utíkejte objednávat, protože s touto kráskou rozhodně chybu neuděláte!
IG: _venovano.kniham_

07.12.2023 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Od nenávisti k lásce.
První díl série od úspěšné německé autorky Mony Kasten mě úplně dostal. Zachraň mě je první kniha, kterou jsem si od autorky přečetla a naprosto jsem si ji zamilovala! Je psaná hodně čtivým "jazykem", takže jsem ji nepustila z ruky. Příběh se odehrává na střední škole Maxton Hall - bláznivé večírky, kde alkohol jenom teče, precizní práce studentů, partičky studentů bohatých rodin, akce a plesy - ano, to je Maxton Hall, na kterou chodí namachrovaný bohatý floutek a dědic obchodního impéria James a sebevědomá, pilná, spolehlivá, sympatická a "neviditelná" Ruby s velkým snem, že bude studovat v Oxfordu. No jednoduše, je dva nejde nemilovat! Už od prvního setkání je mezi nimi hmatatelná chemie, kterou cítíme i my čtenáři (jak jsem říkala, autorka píše úžasně). Ruby mi sedla okamžitě a fakt jsem si ji jako postavu zamilovala a ztotožňovala jsem se s jejími názory a řešením situací. James je skvělý, taky jsem si ho moc oblíbila, ale na něm mi vadilo jeho opíjení, jednání v některých situacích, i přes to, že je pochopitelné, ale vůči Ruby opravdu nespravedlivé. Přesto stále věřím, že se polepší a já se vrhám s touto nadějí do dalších dílů... fakt 100% doporučuji, nebudete litovat, protože tuhle lovestory prostě musíte zažít!

11.04.2023 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Možná drobné spoilery :)
Kniha Krutý princ byla první, kterou od Holly Blackové přečetla a musím říct, že se mi moc líbila. Přiznávám se, že jsem se tak do půlky knihy docela nudila. Stále jsme řešili nenávist a intriky mezi Jude a princem Cardanem. Od druhé poloviny se vše dalo do pohybu a začala akce, boj, krveprolití a odhalení některých tajemství. Jude, hlavní hrdinku, jsem si od začátku zamilovala a byla mou nejoblíbenější postavou a prince Cardana, druhou hlavní postavu, jsem si oblíbila i přes to, že je krutý a nemilosrdný. Autorka to píše tak, že si Cardana prostě zamilujete. Sestry Jude, Taryn a Vivi, mi příliš sympaptické nebyly, ale Vivi byla celkem fajn. Mrzí mě, že zde nebyl tolik řešen "vztah", který se začal rodit mezi Jude a Cardanem (3/4 knihy), ale rozumím, že si ho autorka nechává do dalších dílů a možná právě proto se jdu do nich pustit. A jsem na to moc zvědavá! Knihu doporučuji všem milovníkům fantasy a víl...tato kniha je stvořena právě pro Vás.

20.03.2023 4 z 5