knihomol 61 knihomol 61 komentáře u knih

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Přestože jsem knihu dočetla až dokonce.nemohu řící,že by to bylo kdovíjaké.Už si tuto autorku nevyberu ,protože jsem četla historické romány lepší kvality.Dám přednost románu od Vlastimila Vondrušky,či Antonína Polácha.

05.05.2014 1 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Knihu jsem četla ještě než byla zfilmována a po přečtení,spíše nepřečtení,Inferna jsem psala komentář. Musím říci ,že tato kniha byla pro mne od Browna najlepší. Mnoho informací a úpně něco jiného než Šifra. Musím ji zhodnotit po Šifře jako nejlepší ! Děj,zápletka ,napětí,opravdu vyvedené Jsem ráda,že knihu vlastním a mohu se k ní vrátit.

16.04.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Asi jsem od knihy očekávala více,ale bylo to opravdu zajímavé jen popisem Florencie a Benátek. Navíc mě dosti otravovalo číst proložené italské texty,někdy přeložené ,někdy ne. Děj velice podobný jako Šifra mistra Leonarda.Jméno Langdon a postavu neměl vůbec použít,protože už jen to zpodobňuje vše s Šifrou.Jsem ráda,že jsem za knihu nevydala peníze. Nedočtenou ji vrátím do knihovny.

16.04.2014

Hra se lvem Hra se lvem Nelson DeMille

Téma knihy nebylo nezajímavé,ale četla jsem spíše jen kapitoly jak Asad Chalíl likviduje letce,protože kapitoly s americkými vyšetřovateli byly zdlouhavé,proto je tak tlustá . Myslím,že celkově mohla být kniha napsána na poloviční počet stránek. Je to věc názoru,ale já bych knihu hodnotila jako průměr,četla jsem lepší.

18.03.2014 1 z 5

Ať zemře král Ať zemře král Antonín Polách

Kniha opět šikovně zapadá do popisu historie,ale přednost nyní autor dává pohledu hlavního rdiny na celou situaci.Knížka je nejen dějově napínavá ,ale autor zde hodně pracuje s charakteristikami a a vlastnostmi postav. Celý děj vede k logickým zamýšlením v daných situacích. Mohla bych i říci,že celkově z románu cítím i nemálo fylozofických myšlenek, které knize knihu povyšují nad ostatní románovou četbu. Doporučuji!

21.02.2014 5 z 5

Richenza Richenza Antonín Polách

Moc pěkná knížka,zajímavým stylem napsaná,čte se moc pěkně. Také jsem si myslela,že Eliška byla silná osobnost,ale to,co jsem se tady dočetla je velice zajímavé ,co se její osoby týká. A že To Alžběta Rejčka s muži uměla a svou diplomacii zakládala na svém zevnějšku? No na tom není nic špatného . A že to byl veskutečnosti ženský román?/ Komentář níže uvedený mi promine/, ale když si přečtu záložku,tak vím,že tento román o ženách bude. Mě to nevadilo a určitě sloh a styl byl vysoce kvalitní.Proto jej nemohu s běžným ženským románem spojovat. Uřčitě si půjčím nebo seženu od tohoto autora i jiné tituly .Vřele doporučuji,kdo má rád historii stojí to zato.

13.02.2014 5 z 5

Náhradnice Náhradnice Tania Carver

Bylo to zase něco jiného ,ty severské jsou jiné ,Jinak napínavé,čtivé, ale na můj vkus popisky až dost drsné,rozhodně bych to nedoporučila těhotným ženám. Ŕekla bych až dost mrtvol na jednu knížku,ale to už bych zasahovala do děje. Asi mě ovlivnila i ta brutalita. .Za čas se k autorovi vrátim a vypůjčím si od něj jinou knihu . Knihu jsem si přečetla,ale nemusím ji vlastnit.

11.01.2014 3 z 5

Exploze Exploze Liza Marklund

Zpracování téma a knihy nebylo špatné,ale některé části byly trochu zdlouhavé a to mi narušovalo celkový dojem o knížce. Za bůhvíjaký bestseler bych to ale nepovažovala. V knihovně ji určitě mít nemusím. Navíc byla kniha jako taková strašně težká/myslím gramáží/ .Při delším čtení mě opravdu bolela ruka.Řekla bych,že pokud kniha není bůhvíjaký trhák,že i toto mě ovlivní při četbě knížky!

05.01.2014 2 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Kniha mne zaujala svým tématem ,popravdě mi chvílemi šel mráz po zádech. Zase jiný styl , napínavý, ale není to Amerika , a také té psychologie bylo trochu vice. Doporučuji

05.01.2014

Důvěra až za hrob Důvěra až za hrob David Rollins

Knížka se vyvíjela velice pěkně ,nechybělo napětí, které však na konci ztratilo šťávu .V celku ji ale hodnotím kladně.Byla to pro mě změna a mám takové Trillery z vojens.prostředí ráda.Proto i doporučuji.

05.01.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Četla jsem všechny knihy od Keplera,ale toto je snad nejpovedenější .Strhující děj,napětí, prostě to,co má detektivka mít! Jedním slovem PARÁDA a pokračování, určitě musí být,podle posledních vět v textu si to vyžaduje. Ovšem mám obavy,aby to nebylo uměle nastavované. Možná by tato dvojice měla začít úpně jinak a sérii ukončit.

12.11.2013 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Řekla bych,jeden velký chaos. Spousta informací na jednom místě,chvílemi jsem se ztrácela. Právě ta věštkyně už tam neměla být a konec? Vyžaduje si pokračování , uměle nastavované,dejme tomu,ale jak říkám, pro mě tak hodnocení na 30%.Přestanu si asi knihy od nich kupovat a raději si počkám na vypůjčení z knihovny. Tato opravdu za ty peníze nestála!

14.10.2013 2 z 5

Říkej mi Princezno Říkej mi Princezno Sara Blædel

Na knihu jsem se těšila,chtěla jsem si ji koupit, ale ještě ,že jsem si ji půjčila z knihovny, Zpočátku napínavé a slibující napětí, ke konci až moc rozvláčné a najednou konec. Vlastně ani nebylo dostatečně řečeno čím je pachatel vinen a proč to dělal,nebo jsem to přehlédla právě při tom zbytečném vyprávění? Už bych ji asi nikdy nevzala do ruky a mohu řící,že jsem už četla lepší.
A že by autorka šlapala Larssonovi na paty? Zdaleka ne ani Nesboovi,Olsenovi,prostě ještě to chce něco trochu více a to jí právě chybí.

29.08.2013

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Musím řící,že to to bylo opět velmi povedené dílko.Nápad a další souběžný běh děje velice zajímavý,musímříci,že vybrané téma bezvadné, hodí se na dnešní dobu. Někdy mi bylo hrozně,když jsem si představila,jak se dokáže lidem "vymýt mozek " až mi z toho běhal mráz po zádech .Zápletka a rozuzlení ne jen tak jednoduché jako u některých jiných,myslím tím některé detektivky z amerického prostředí. Někdy mám u nich dojem,že si spisovatelé myslí,čím brutálnější zápletka a čím "vice krve z ní stříká" , tím lépe. Samozřejmě každému se líbí něco jiného,ale já si "více užiju" stou přidanou psychologií. Je však pravda,že ty způsoby psaní střídám i žánry,takže když mám moc psychologie,šáhnu ráda po něčem jiném,třeba i po té drsnější Americe nebo historickém románu. Myslím ,že i Olsen je knížku od knížky lepší a lepší. už se těším na novou až vyjde v říjnu" Složka 64". Hurá

21.08.2013 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Možná ,že to bylo trochu drsnější,ale musím říci,že se četla velice dobře.Děj,napětí i příběh, velice podařené.Kde to šlo,tam jsem četla.Knihu hodnotím velice kladně!

26.07.2013 5 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Popravdě řečeno,kniha mě velice zklamala.Bylo tam velké množství příběhů a vlastně " Šmírák" nebyla ani postava,která by tzv. hýbala knížkou. Tady jsem se přesvědčila o tom,že velké množství informací celému příběhu spíše uškodilo. Děj byl zbytečně natahován. Očekávala jsem od ní více,pokud ji mám řadit mezi napínavé trillery nebo detektivky ,nic moc,už jsem četla lepší !
Možná,že by se hodil i jiný název pro tuto knihu.

26.07.2013

Střižna smrti Střižna smrti Jilliane Hoffman

Velice napínavé a zajímavé.Zase jiný styl děje. Akorát jsem se trochu zaplétala v soudních síních.Je trochu vidět,že autorka se této práci věnovala,a tak se v soudních síních hodně rozepisuje a popisuje. Jinak opravdu zajímavé a pěkné,čekala bych další pokračování,alespoň tak jsem to na konci cítila. Možná,že bude? Doporučuji

07.05.2013 4 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Vekmi pěkná kniha od této autorky. Bohužel o těch ostatních to říci nemohu.Ač jsem se snažila od této autorky přečíst ještě jiné tituly,vždy jsem je odložila. Tak zajímavý popis dějin lékařství jsem ještě v ruce neměla. Možná je to tím,že kniha měla více stran, a proto se autorka mohla více rozepsat. Mám tuto zkušenost i s jnými autory/autorkami . Jakmile nemá knížka alespoň 250-300 stran ,spisovatel se neumí rozpsat nebo já nevím co se to s nimi děje. Tak to vidím já./samozřejmě počítám s obvykloiu velikostí písma/.

07.05.2013

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Brala jsem ji jako Nesboovu prvotinu.Nařekla bych ,že to bylo tak špatné,Pravda ty pozdější jsou vypracovanějšíj ak psychologicky ,tak dějově,ale dověděla jsem se o Austrálii zase trochu jiné věci a z jiného pohledu,což mě zaujalo.Napínavé to také bylo,takže s knihou spokojenost. Nesbo měl smůlu nebo vlastně štěstí, že jej začali překládat a vydávat od jeho poutavějších titulů.Pravdou je,že by si potom čtenáře hledal asi obtížněji.Ale to je kdyby.... Již se těším na nový titul.

03.05.2013 3 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Pěkné,lehké a příjemné čtení,těším se na druhý díl

05.03.2013