Lazebníkova dcera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tajuplný historický román z rudolfinského období Píše se rok 1606. Starobylé hlavní město Praha ukrývá tajemství, o němž si nikdo netroufá mluvit. Císařův nemanželský syn don Julius trpí těžkou duševní chorobou, která ho nutí páchat nepopsatelné zvrhlosti. Je vykázán do Českého Krumlova, kde o něj pečuje lazebník Pichler a snaží se vyčistit jeho zkaženou krev přikládáním pijavic. Mladý princ se seznámí s lazebníkovou dcerou Markétou a jeho šílenství opět propuká naplno. Získá utkvělou představu, že Markéta vystoupila z Šifrované knihy divů, nerozluštitelného a nesmírně vzácného manuskriptu z císařské knihovny, později známého jako Voynichův rukopis. Princ se začíná uchylovat ke stále zoufalejším činům. Ty Markétu děsí k smrti a zároveň fascinují. Kola osudu se neúprosně otáčejí a mladá dívka nemůže zůstat stát stranou. Lazebníkova dcera vychází ze skutečné události, jež ve své době otřásla habsburskou monarchií. Román je vzrušující četbou pro dospělé čtenáře, kteří se zajímají o rudolfinskou dobu, starou Prahu, okultní vědy, magii a alchymii. Zároveň přináší překvapivý pohled na významný úsek českých a evropských dějin očima americké autorky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175717/big_lazebnikova-dcera-175717.JPG 4.1113
Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Jota
Originální název:

The Bloodletter, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (36)

Kniha Lazebníkova dcera

Lenka_S
21. července

Tento historický román bych klidně zařadila i do žánru thrillerů. Příběh lazebnické dcery Markéty a nemaželského syna Rudolfa II mě opravdu bavil a udržoval v napětí. I když je v knize hodně zmírněný stejně byl místy velmi brutální.

vera5841
11.08.2021

Knihu mi půjčila kamarádka jako historický román. Nejdříve mě velmi překvapilo, když jsem zjistila, že autorkou je američanka. Příběh byl hezký a i přes historické nepřesnosti jsem ráda, že jsem se mohla ponořit do tohoto smutného dramatu a jsem ráda, že autorka konec pojala mnohem optimističtěji. Místy bych vyprávění trochu zkrátila, působili jako zbytečné natahování děje.


babicka_amalka
28.05.2020

zajímavý námět, ale strašně se to vleklo; škoda....

Leona333
10.03.2020

Po dočtení románu jsem si zjišťovala, co se doopravdy o psychicky nemocném synu Rudolfa II. ví? Děsivé, strašné, zoufalé. Kniha zdaleka nevyznívá tak brutálně jako skutečnost. Přesto se mi líbila snaha popsat úchylného Julia i jako chlapce se zájmem o vědění, poznání, hru v šachy a nalézt lásku a překonat frustraci z pohrdání, s nímž se jako levoboček neustále setkával. Přesto jeho snaha o cit neskončila, jak měla... Velmi silný příběh.

knihovnička007
15.12.2019

V knihovně jsem viděla román o rudolfínské době a hned šel se mnou domů. Až před čtením jsem si všimla, že román napsala američanka a říkala jsem si, že co ta může vědět o českých dějinách...
Kniha je hodně temná a depresivní, není to můj styl, nečetla se mi moc dobře. Ale tleskám autorce, jak se jí povedla vykreslit doba Rudolfa II.
Jen Krumlov není Rožmberk, ač jsem na obou místech byla loni na dovolené...

Eicherik
03.08.2019

Přiznám se, že jsem ke knize přistupoval s předsudky. Říkal jsem si, jak si asi Američanka může poradit s historií střední Evropy. Musím napsat, že jsem se mýlil. Nejenže si vše dobře nastudovala a popisovanou dobu věrně zobrazila, ale román má i dobrou atmosféru. Kdo by se obával přemíry násilí nemusí mít strach, kniha je místy spíše pikantní. Autorka si vzala jako předlohu skutečný historický příběh a zbytek je už její autorská licence. Případné drobné historické nepřesnosti neřeším. Lazebníkova dcera mě příjemně překvapila.

Ozinka
29.04.2019

Kniha by stačila poloviční. Známý příběh natahovaný nezajímavými scénami. Většina knihy je o pouštění žilou, a i to by se dalo zpracovat zajímavěji. Chvílemi docela vulgárně popsané situace v lázních. Sloh jednoduchý. Tak tak , že jsem knihu dočetla . 2-3

alabra
22.04.2019

Autorka zpracovala příběh, který se dochoval v peru kronikáře, přihodila pozitivní konec. Téma určitě přitažlivé, zpracování však bylo příliš rozvláčné, nudné. Až konec zase rozproudil stojaté vody většiny knihy. Za mě průměrné.

1