Krvavá hraběnka

Na počátku sedmnáctého století vládla na čachtickém hradě ve slovenském vnitrozemí Alžběta Báthoryová, neblaze proslulá „krvavá hraběnka“. Při bizarních nočních rituálech mučila a vraždila mladé ženy, které si vybírala za služky. Ďábelská, démonická žena, postrach Královského Uherska – koupala se v jejich krvi, aby si zachovala mládí. O čtyři sta let později se ozvěny hraběnčiny pověstné krutosti začnou objevovat v coloradském městečku Aspen. Betsy Pathová, psycholožka s neobyčejně pronikavou intuicí, má mezi pacienty nekomunikativní mladou dívku Daisy Hartovou, u níž jednoho dne nastane průlom v léčbě. Společnými silami se snaží čelit minulosti, která je pronásleduje na každém kroku, a pochopit její dopad na současnost. Betsy a její problematická, leč vnímavá pacientka se nakonec dopátrají pravdy: kletba rodu Báthoryů žije dál a je stále tak mocná, že může i v dnešní době napáchat velké zlo. Příběh plný palácových intrik a citlivě vykreslených postav, skvěle okořeněný dobovými detaily, osciluje mezi naším známým, moderním světem a východní Evropou sedmnáctého století, jež před čtenářovýma očima nečekaně ožívá ve všech barvách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234757/krvava-hrabenka-kxv-234757.jpg 3.766
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Jota

The House of Bathory, 2013

Kniha Krvavá hraběnka

Noisette73
21.08.2020

Obálka je příšerná a ta linka ze současnosti taktéž, navíc je dosti přitažená za vlasy, ale linka z dob Alžběty byla skvělá a já už všechny ostatní přeskakovala, abych se dostala zase do 17. stol.

Sabča817
15.03.2020

Kniha se mi moc líbila a četla se dobře. Doporučuji všem, co mají rádi tajemno okolo Čachtické paní. Pozor, neplést s románem J. Nižnánského! Je to úplně něco jiného.

Eicherik
08.09.2019

V knize se střídá minulost se současností. Zatím co minulost je zvládnuta vcelku dobře, tak současnost je taková překombinovaná a nepravděpodobná a současné Slovensko je v příběhu až nevěrohodné. Velmi mě pobavilo, když si jedna z postav nebyla jistá, jestli může pít na Slovensku vodu z vodovodu. Čtenářům, kterým se líbila historická část tohoto románu doporučuji autorčinu knihu Lazebníkova dcera, ta se odehrává pouze v minulosti a povedla se celá.

milena8281
09.07.2019

Nebylo to vůbec špatné, líbilo se mi to. Části o hraběnce mě velmi zajímaly, způsob propojení se současností byl docela nápaditý. Já jsem si to celkem užila.

Leena
01.06.2019

Kniha se mi moc líbila, byla napínavá, měla spád, zase jiné zpracování příběhu A. Báthoryové. Je pěkné i prolínání současnosti s minulostí. A myslím, že dost Američanů má o východní Evropě právě tuto představu, jak tam bylo popsáno:-)

Atanone
07.09.2018

Občas mi to přišlo zbytečně překombinované a v té současné dějové linii místy až dětinské (jako vážně - takhle nás vidí Američani??? No potěš koště!!! ) Protože se v knize neustále připomíná C.G. Jung, (i na fikci) přehnané množství náhod přičítám té jeho nevyzpytatelné simplicitě. Co se týče historie-fakt je,že pokud není prokázáno,že se něco nestalo, klidně se to stát mohlo a navíc se ti lidé už nemůžou bránit,že?
Ale nevyšla jsem tak úplně s prázdnou - například jsem netušila,kdo (nebo co) je „táltos“. Poprvé jsem to slovo zaregistrovala u Anne Riceové,ale nenapadlo mě,že by se to mohlo vztahovat k něčemu konkrétnímu.. No vida,tak jsem si rozšířila vědomosti z maďarské mytologie a doufám,že ještě časem rozšířím.
Další věc,ke které mě kniha přivedla je C.G.Jungova „Červená kniha“- dokonce se mi podařilo najít konkrétní kresbu,o které se autorka v knize zmiňuje a zcela náhodou jsem narazila na velmi zajímavou bakalářskou práci teď už asi Bc.Julie Floriánové nazvanou „Julia Dream“ a zabývající se sny a jejich působením na různé oblasti lidského života...že by zase ta simplicita?

Madelisi
19.07.2018

Ve finále jsem zklamaná, slibovala jsem si víc.
Souhlasím s Tesinka_Laufey, že historická část je lepší. Jenom mi v ní chybělo něco, abych byla nadšenější. Bohužel část ze současnosti je jako céčkový thriller. Ublížily jí i slovenské reálie, které mi přišly neskutečné. Slovensko rozhodně není východní Evropa, kde by se musel člověk bát pít vodu z vodovodu a divit se, že má tolik moderních staveb. Mimo mi připadá i to, že někdo čeká 2 dny, aby se dostal z Bratislavy do Popradu letadlem - vždyť to by tam už musel několikrát dorazit po zemi. Nicméně se mi zalíbilo přirovnání eur k penězům ze hry Monopoly.
Celkově to není špatná kniha, pohled má neotřelý. Pro mě v ní chybělo ale něco, abych z ní byla nadšenější.

speciale88
18.07.2018

Kniha se mi neskutečně líbila zvláště to jak se prolínala historie se současnou dobou. Nikdy jsem příběh Čachtické paní nestudovala, ale nyní mě zaujal a zakoupím si další knihu, která se bude na toto téma zabývat.

Alžběta Báthory (Čachtická paní), 1560–1614

Linda Lafferty