Říkej mi Princezno

Říkej mi Princezno https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145227/rikej-mi-princezno-145227.jpg 3 76 31

Louise Ricková série

Dánský bestseller v tradici Stiega Larssona a Camilly Läckbergové... Kriminální inspektorka Louise Ricková z oddělení vražd kodaňské policie řeší případ mladé ženy, která se na schůzce stane obětí znásilnění. Louise si brzy uvědomí, že vyšetřování bude složitější, než si zpočátku myslela: oběť poznala násilníka na internetové seznamovací stránce, kde vystupoval pod falešnou identitou. Louise začne zkoumat nevyřešené případy znásilnění a narazí na brutální útoky, které odpovídají profilu pachatele. Dochází však k nečekanému a tragickému vývoji situace: je nalezena mrtví mladá žena a podobnosti jednotlivých případů jsou hrozivé. Chladnokrevný pachatel zneužívá stále rostoucího trendu seznamování online. I když se Louise podaří odhalit několik pseudonymů, pod nimiž muž vystupoval, všechny pokusy odkrýt jeho pravou identitu jsou bezúspěšné. Když se Louisina přítelkyně, novinářka Camilla, svěří, že i ona se schází s mužem, kterého poznala na internetu, Louise si uvědomí, že jediným způsobem, jak může dopadnout vraha, je jít na internet - a na schůzku.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Kald mig prinsesse , 2005

SilvieSisinka
SilvieSisinka
25.03.2023 4 z 5

Napínavé.Dobre napsané a poutavé až do poslední věty.

malen
malen
16.02.2023 5 z 5

Mně se to také líbilo, prima detektivka.

March
March
02.12.2022 3 z 5

No, popis, že dánský bestseller, tradice Stiega L. A Camilly L. Tak jsem chtěla vyzkoušet, protože jsou oba WAU. Tohle mi nepřišlo špatný, ale to WAU tam nebylo....ale....už mám další díly, takže se do toho pustím, protože hlavní hrdinka je mi sympatická a nejsou tam hektolitry krve...

moudivlacek
moudivlacek
22.10.2022 4 z 5

První setkání s autorkou. A i když zde je nízké hodnocení, pro mne kniha byla kladným překvapením. O znásilněních se málokdy píše dobře, je to určitě velmi traumatická záležitost a někdy i s doživotními následky. Nikdy nepochopím, jak někdo z okolí může říci, že si to dotyčná určitě zasloužila. A je mi líto těch, které tím prošly a říkají si, že si za to mohou samy, protože tento čin jim tak moc zničil vnitřní svět, který dosud znaly. A obdivuji každou, která se poté dokáže vymanit z bludného kruhu emocí. Každopádně velmi citlivé téma, dobře zpracované, děj poměrně rychle utíká a nejsou zde ani vedlejší odvádějící okolnosti. Hlavní hrdinka inspektorka Louise je lidská a sedla mi.
Jen mě mrzí, že u nás vychází tato slibná série s pár díly a začíná u nás druhým dílem, což je dle mého úsudku velká škoda.

Toňula
Toňula
07.09.2022 4 z 5

Spokojenost, zatím se mi líbila nejvíce z knih s hrdinkou Louise Rickovou, mělo to spád, napětí i osobní příběh.

Čtenářka73
Čtenářka73
05.08.2022 3 z 5

Tohle mě nějak nezaujalo. Po Zapomenutých dívkách zklamání, ale vzhledem k tomu, že tuhle knížku napsala autorka o pár let dříve, zřejmě se zlepšuje :-) Takže zkusím další ze série.

martina.tim
martina.tim
20.06.2022 5 z 5

Tak tohle byla detektivka dle mého gusta. Po naprostém debaklu jménem Tatérka mě tahle kniha vytrhla ze čtecí krize. Mám ráda takový druh detektivek kde není nouze o podrobnější informace. Jde vidět, že si autorka dala záležet na vykreslení charakterů hlavních postav i se zaměřila na chování a důsledky znásilněných žen. Více se přiblížila realitě a děj je čtivý až do samého konce. Autorku jsem letos zahlédla na Světě knihy a tak mě zaujala, že jsem si od ní musela něco půjčit. I přes velmi nízké hodnocení jsem naprosto nadšená.

zdendula31
zdendula31
09.10.2021 5 z 5

Mě se líbila moc...pěkně napsaná.

jarmila7388
jarmila7388
06.10.2021 2 z 5

Jednoduchá zápletka z chlápkem co má rád sex z násilím.Rickovà jako policajtka co má intuicii.

te-ssiinka3905
te-ssiinka3905
20.11.2020 3 z 5

První jsem četla Zapomenuté dívky a moc mě Louise zaujala, tak jsem se vrhla na další ze série.
Sussane mě dost prudila, ale jinak je to super knížka.
Njhorší je, že takový psychopati jsou mezi námi...

lancelot
lancelot
29.12.2019 2 z 5

Hodně slabá kniha, prakticky celou dobu čekám na nějaký spád. Ten ale nepřišel a celý příběh tak je takový nezáživný a ani hlavní postavě jsem na chuť nepřišel.

HanaNov
HanaNov
31.05.2019 2 z 5

Neurazí, nenadchne...
Vůbec jsem se nemohla dostat do děje a čekala jsem, kdy se to rozjede, ale až do konce nic. Je to takové rozmělněné, nezúčastněné povídání, hlavní postava poměrně nesympatická, pátrání po pachateli postavené na náhodě, zločiny vykreslené jakoby o nic nešlo. Neosobní odtažitý vyprávěcí styl vede k tomu, že vás dění v knize nejen vůbec nepohltí, ale vlastně jakoby vůbec nezajímá.

Lenka8418
Lenka8418
24.09.2018 4 z 5

zajímavý příběh ohledně seznamování přes interet a hledání pachatele. Doporučuji. Kniha se mi líbila a bavila mně

itulenka
itulenka
29.07.2017 4 z 5

Knížku jsem přečetla. Docela mě i v průběhu bavila. Jen ten konec mě nenadchl, bylo to takové utnuté bez šťávy.

EvikU.
EvikU.
08.04.2017 2 z 5

Souhlasím s ostatními. Kniha mě nebavila a nijak mě neoslovila.

Pjater
Pjater
04.03.2017 2 z 5

Nápad výborný jen to provedení se moc nepovedlo. Pokud hledáte dobrou detektivku, sáhněte raději někam jinam.

MarieH
MarieH
22.12.2016 2 z 5

Jednou větou : červená knihovna. Dávám 2 hvězdičky !

sagasir
sagasir
02.11.2016 3 z 5

Továrna na detektivky

Skandinávie je momentálně taková továrna na detektivky a krimi literaturu. Některé kousky jsou povedenější než druhé, ale zase alespoň je tu opravdová konkurence. Jak v ní obstála Bladelová? Dle mého nijak zvlášť dobře. Což o to obsah příběhu zaujme, ale samotné zpracování už tolik ne. Autorka se dle mého až moc soustředila na psychologickou stránku oběti až jsem si někdy připadal, že čtu spíše odbornou literaturu na téma: Znásilněné a jejich chování……Představoval bych si také víc napětí a některé pasáže mně přišli i nesmyslné či dokonce zbytečné. Postavy hodnotím, tak průměrně. Některé si oblíbíte a některé naopak, ale tak už to prostě chodí. Nutno však říct, že u některých by nebylo od věci je více propracovat. Počtem stran je kniha spíše kratší (293 stran), takže na takové to čtení 1 až 3 dny je naprosto ideální. Závěr je uspokojivý a dalším mínusem jinak může být i to, že vám možná potrvá se začíst. Příběh nicméně občas i překvapí, je ucelený a uzavřený, má zajímavou zápletku a jeho čtení není kdovíjak dlouhá záležitost. Takové jsou tedy klady tohoto díla. Já osobně se ještě rozmyslím, jestli zkusím od této autorky další knihu. Doporučuji rozhodně spíš něco od Karin Fossumové. Knihy od ní jsou podle mě veledíla. Na závěr klasicky opět hodnocení procenty. Knize Říkej mi princezno uděluju 60%.

iveta3689
iveta3689
27.06.2016 4 z 5

Dobrá detektivka, jsem mnohem spokojenější než většina komentářů zde. Dost slibný rozjezd sice ke konci trochu zpomalil, ale kniha bavila velmi.

AnnaNicholaos
AnnaNicholaos
15.08.2015 2 z 5

Oddechové čtení, knížka nenadchne ale ani neurazí. Téma se určitě dalo zpracovat lépe, ale propadákem bych to taky nenazvala. Kdyby měl příběh více zvratů a tak dlouho se netáhl, určitě by to nepotěšilo jenom mě

dánská literatura severská krimi dánské detektivky

Sara Blædel
dánská, 1964