Exploze

Exploze https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162116/bmid_exploze-ZtV-162116.jpg 3 103 31

Annika Bengtzonová série

Exploze je prvním titulem velice úspěšné série s Annikou Bengtzonovou. Ve Stokholmu vrcholí příprava letní olympiády. Na novém stadionu však vybuchne bomba. Zabije Christinu Furhageovou, významnou švédskou podnikatelku, která má na starosti organizaci olympiády. Policie začíná intenzivně pátrat po vrahovi. Kde ho hledat? Mezi teroristy, nebo v nejbližším okolí vedení olympijského výboru? Jen vytrvalá reportérka Annika Bengtzonová nachází souvislosti, které ostatní zřejmě nechtějí vidět.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Sprängaren , 1998

Nofar197
Nofar197
29.11.2022 4 z 5

První - a rozhodně ne posledni- setkání s Anikou Bengtzonovou.

borufka
borufka
13.08.2022 3 z 5

Úplně nesdílím nadšení davů pro současnou severskou krimi, a ani Annika tento můj názor nezmění. Kniha mohla být kratší, nudila jsem se. Zlatí kluci z Kungsholmské ulice...

technik1965
technik1965
19.11.2020 3 z 5

Na prvotinu, trochu rýchle

kahoma
kahoma
09.08.2020

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Velmi mě nadchla. Četla jsem poté každou její knihu a nezklamala mě nikdy. Rozhodně doporučuji!!!

zdendula31
zdendula31
16.12.2019 3 z 5

Jedna z mála knih kde jsem hlavní hrdinku přímo nesnášela.Slabší děj.

Janík511
Janík511
13.12.2018

Kniha se nečetla špatně, ale děj mě bohužel nijak zvlášť nezaujal. Prokousala jsem se knihou a na konci se žádné velké drama nekonalo. Zkusím ještě jeden díl od autorky, pak definitivně tuto sérii odložím.

Lubisek
Lubisek
23.09.2018 4 z 5

Pro mě byla Exploze jednou z prvních krimi knížek. Musím říct, že nebyla špatná, ale že by mi vyrazila dech rozhodně ne. Příjemné povídání na oddych. Trochu mě mrzí, že je v knize zbytečně zdlouhavé popisování práce ve Večerníku. Nejtěžší je zvyknout si na švédské názvy ulic a postav, ale rozhodně to není nemožné. :) Na konec jsem se velmi těšil, ale musím přiznat, že mě docela zklamal, kvůli velmi dlouhému vypravování (prakticky o ničem). ZDLOUHAVÉ. Jinak jsem s knížkou velmi spokojen a ihned si beru druhý díl.

shimice
shimice
13.09.2017 3 z 5

Začetla jsem se až napopáté během asi dvou let, pak už se dalo dočíst.

Patapuf
Patapuf
21.12.2016 3 z 5

Není to špatné čtení, ale někdy je ten ženský pohled až moc ženský a napínavosti to spíše ubírá...

Arsi007
Arsi007
06.10.2016 4 z 5

Výborná detektivní oddechovka z pohledu novinářky Anniky. Jen ten konec mohl být trochu svižnější.

kadgam
kadgam
09.07.2016

Ako detektívka sa dá čítať, ako ženský sólo pátrač až príliš odvážne.

šipek
šipek
27.03.2016 3 z 5

Tak mě tato kniha moc nenadchla, takové klidné čtení. Náhled na vyšetřování z pohledu novinářky Anniky je vcelku zajímavý, ale někdy zdlouhavý.

Tinoušek
Tinoušek
14.12.2015 3 z 5

Začátek mě vůbec nechytl, pořád jsem se nemohla začít. Po počátečním trápení ale najednou obrat výrazně k lepšímu. Kniha má zajímavý nápad. Nemůžu tvrdit, že by to bylo to nejlepší, co jsem kdy četla, ale řadila bych ji k takovému průměru... Neoslní, ale ani neurazí...

konicekbily
konicekbily
06.09.2015 2 z 5

Zbytečně zdlouhavé popisování novinářského prostředí, celkově nadměrné popisování nesouvisejícího děje, bestseller to není ani náhodou.

asam
asam
31.05.2015 1 z 5

Tak tady bych asi ocenění "best" a to ještě světový, nedala Je to sice zajímavý nápad podívat se na detektivní případ pohledem novinářů, ale napínavé mě to nepřišlo. Vlastně jsem ani nedočetla a to se mi stává málokdy.

Master127
Master127
21.01.2015 4 z 5

Exploze se mi líbila. Je to změna především v tom, že v jiných detektivkách je vždy hlavní postava detektiv, který vyšetřuje zločin a v pozadí, řekněme křoví, dělají média nebo alespoň malá zmínka o nich. Zde máme změnu. Policii, která vyšetřuje exploze máme na druhé koleji, namísto toho jsou v popředí média - Večerník, kteří zjišťují informace, aby podala čtenářům informace a měla prodejnost. Je příjemné číst, jaká je práce redakce a novinářky Anniky, jak se objevují pomalu nové skutečnosti až po rozuzlení, vedle tohoto mám rád, když se zápletka netočí pouze kolem případu, ale také kolem osobního života hrdinky, což zde vidíme. Práce redaktorky vs. osobní život (manžel, děti, předvánoční čas). Jen bych ocenil, jako v případě Posledního Laponce, kdyby po dopadení pachatele ještě děj na pár stránkách pokračoval. Těším se na přečtení Studia 6.

Corehead
Corehead
28.03.2014 3 z 5

Dočetl jsem tuto knihu, která láká tím, že je v edici Světový bestseller. Upřímně jsem čekal mnohem víc, než nabídla, ale jako oddechovka s krimi zápletkou to není špatné. Téma je poměrně zajímavé, redakce novin popsána věrohodně ale něco tomu chybí, nemá to "grády". Někteří severští autoři a i autorky se mi ovšem čtou podstatně lépe a proto tuto knihu hodnotím zcela průměrně.
A musím podotknout, že i mně často vadily velmi zhurta používané vykřičníky na konci vět.

Hella
Hella
24.01.2014 1 z 5

Tak odkládám nedočtené.... :-( Dala jsem tomu víc než 100 a stran bohužel mě to ale vůbec nebavilo a nechytlo.

Luca287
Luca287
14.01.2014 4 z 5

Napínavá kniha, vtáhla mne do děje..četla se jedním dechem.. po pravdě řečeno, severské názvy ulic mi dělaly ze začátku problém, ale zvykla jsem si... líbila se mi postava hlavní hrdinky, její práce a vztahy na pracovišti... určitě si přečtu další knihy této autorky.

knihomol 61
knihomol 61
05.01.2014 2 z 5

Zpracování téma a knihy nebylo špatné,ale některé části byly trochu zdlouhavé a to mi narušovalo celkový dojem o knížce. Za bůhvíjaký bestseler bych to ale nepovažovala. V knihovně ji určitě mít nemusím. Navíc byla kniha jako taková strašně težká/myslím gramáží/ .Při delším čtení mě opravdu bolela ruka.Řekla bych,že pokud kniha není bůhvíjaký trhák,že i toto mě ovlivní při četbě knížky!