Ať zemře král

Ať zemře král obálka knihy
Mé hodnocení:

Slyšeli jste už o středověkém císaři, který ovládal mnoho jazyků, vydával psané zákony a sám psal knihy? Jde o Fridricha II., který chtěl řídit politiku tehdejšího světa. Právě on se stal velkým vzorem Karla IV. Dramatický román Antonína Polácha nás zavádí do Itálie poloviny 13. století. Nenávist mezi císařem a papežem dosáhla vrcholu a Inocenc IV. vyzval k vraždě panovníka. Právě proto přijíždí do hlavního města Sicilského království Alessandro Bardone, osobní strážce, který už chránil životy jiných vznešených osobností. Nyní má vypátrat atentátníka, jenž se skrývá někde v paláci. Alessandro se zhostí sebevědomě svého úkolu, ale brzy poznává, že čelí nebezpečnému a zrádnému protivníkovi. Bude dost rychlý, aby dokázal císaře před vrahem ubránit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183939/at-zemre-kral-YZe-183939.jpg 4.121
Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Kniha Ať zemře král

katka134
26.12.2018

Z počátku se mi příběh zdál zdlouhavý, asi proto že jsem tušila kdo za vším stojí. Když konečně Alessandro prohlédl, mě čtení zaujalo. Naštěstí se celkově dobře četla.
Zajímavá historie Sicilského království související s královstvím Českým.

JanzPardubic
25.02.2018

Kniha na pomezí historického románu a detektivky odehrávající se na konci vlády císaře Fridricha II. Znám zdařilejší díla od Antonína Polácha, ale tato knížka rozhodně neurazí a ve srovnání s jinou produkcí „historických“ románů z období středověku je to beze sporu dílo nadprůměrné.

minek
16.11.2017

Docela čtivá historická "detektivka". Hlavníhrdina je sice trochu sebestředný a zhruba od poloviny románu bylo jasné, kdo je atentátník. Přesto jsem knihu přečetl v jednom zátahu a jako odpočinkové čtení s náhledem do historických událostí a souvislostí ji doporučuji k přečtení.

oli.rock
19.01.2017

Miluji historickou beletrii a knihy od A. Polácha obzvláště!

Dandulka
21.08.2015

Další malé zklamání....... Nic moc ke čtení. Mně se to popravdě nelíbilo vůbec.

kryspin66
30.06.2015

Kniha mi mile překvapila, rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji.

Thebookman
14.06.2015

Velice čtivě napsaná kniha. Četl jsem ji cca před rokem, přesto si na hlavní postavy a děj pamatuji. Byl by podle této knihy i zajímavý film. :-)

shenandoah
01.03.2015

Narozdíl od mnou dříve čtené Richenzy mě tahle kniha nedokázala připoutat. Možná to bylo stylem vyprávění a autorovým slovníkem, možná samotným hrdinou, který nahlas mluvil o své chytrosti a dalších skvělých vlastnostech, ale horko těžko to dokazoval (radši mám postavy, které o tom tolik nemluví, ale více konají) a navíc knize scházel nějaký okamžik překvapení. Nejspíš z toho všechny tyto znaky pro mě udělaly další průměrnou historickou detektivku.