knihamouder knihamouder komentáře u knih

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Válka, i když nás nechá na živu, stejně nás zničí. Přežili jsme, ale stejně jsme ,,mrtví,,. Co s vlastním životem po tom, co jsme museli zabíjet. Co nás čeká doma. Kniha je velmi hezky napsaná. Děj ve mě vyvolává negativní pocity-lítost, smutek, beznaděj.

16.09.2014 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Knížka se mi líbila, moc pěkný příběh. Pojednává o přátelství, lásce, zachycení krásných myšlenek, ale i smutku.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Pro mě skvělé dílo, jeden z pokladů české literatury.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je nádherný svazek básní. I když jsme se museli některé pasáže učit ve škole zpaměti, nezanevřela jsem na ni. Ráda v ní sem tam zalistuji.

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Vtipné situace mě bavili celou knihou, akorát začátek byl malinko strohý. Mohu doporučit. A co vy? Máte svého Filipa? :-)

16.09.2014 4 z 5

Když v TV běžela upoutávka na film a vznikla velká reklama, čekala jsem hodně jak od psané formy, tak té televizní. Byla jsem zklamaná. Styl v této knize mě nenadchnul. Shlédla jsem i film a musím sem napsat, že to nejlepší z filmu ukázali právě v upoutávce. Nic pro mě.

16.09.2014 2 z 5

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

Kniha mě velmi pobavila. Co děti nevymyslí. Příběh skvěle zamotaný, vznikly moc pěkné humorné situace :-) Film byl také moc pěkný.

Líbáš jako ďábel Líbáš jako ďábel Marie Poledňáková

Kniha i film nebyly nejhorší, ale první díl byl oproti tomuto fantastický, více vtipnější.

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Nezaujala mě kniha ani film.

16.09.2014 2 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

Krásné léto, pěkný venkov, skály, dobrodružství, zábava. Za mě super oddech, milé čtení.

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Kdo by nemiloval Vašíka, kluka, co nemá tátu a tak moc by ho chtěl :-)

Vlk z Wall Streetu Vlk z Wall Streetu Jordan Belfort

No, co o této knize napsat, vydržela jsem až do konce, ale není to můj styl. Napadá mě pořekadlo-tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až se ucho utrhne. Mám-li to říct dle stylu knihy, vyčuraný obchodník prodával lidem sračky, žil si na vysoké noze až na to jednou dojel...Prostě v jednu chvíli máte všechno a za okamžik už nemáte ani ten papír na utření zadku.

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Krásná četba, krásná doba, skvělý strýc Pepin :-D

16.09.2014 5 z 5

Skvělá pohádka, co nastartuje fantazii na plné obrátky. Pytlíkovi jsem fandila jak jen jsem mohla.

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Jindřiška Smetanová

Malé ženy jsem četla jako malá žena :-) děj mě zcela pohltil, nešlo se kolikrát odtrhnout. Milá tvorba, kterou do budoucna určitě opakovaně otevřu.

Doktor od Jezera hrochů Doktor od Jezera hrochů Miloslav Švandrlík

Tato kniha se s filmem nedá vůbec srovnávat. Nebe a dudy. Film byl naprostý odpad!!!

16.09.2014 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Klasika. Vtip nechyběl, ale filmové zpracování mi přijde o třídu lepší.

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásná sbírka, co pohladí na duši nejen maminky :-)

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Další kniha doprovázející mé dětství. Nádherná knížka plna fantazie.

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Ještě teď se směji jen při vzpomínce na knihu. Velmi mě pobavila a některé scény mi utkvěly v paměti :-D :-D