knihamouder knihamouder komentáře u knih

Maják v srdci Maják v srdci Barbora Englischová

Maják vám osvítí Barči životní pouť, dovolí vám nahlédnout do života dalších osob a nakonec vám pomůže na vaší cestě životem. Ať už jste si prožili cokoli, kniha vás pohladí na duši a pomůže vám rozzářit váš vlastní maják pomocí několika léčivých metod. Od srdce do srdce. Mohu jedině doporučit.

16.04.2024 5 z 5

Co možná nevíte o očkování Co možná nevíte o očkování Neil Z. Miller

Další z mnoha zajímavých knih, která obsahuje souhrn nemocí, na které bylo vynalezeno očkování. U jednotlivých chorob je krásně shrnuta možná léčba, nebezpečnost choroby pro dané věkové skupiny, křivka onemocnění během několika let, včetně působení očkování, popřípadě úmrtí. Naleznete zde mnoho informací, včetně zdrojů. Autor knihy popisuje očkovací kalendář, účinky vakcín, ať už žádoucí či nežádoucí a efektivnost očkování, včetně nákaz různých onemocnění, ať už očkovaných nebo neočkovaných lidí. V posledních letech stoupá autismus, agrese, poškození sluchu/zraku, nesoustředěnost.. může k tomu přispět špatná reakce na vpravované látky do těla? Autor se nestaví na stranu očkování, ani nevybízí čtenáře, aby se neočkovali. Pouze posbíral veřejná data do knihy a záleží na čtenáři, co si z knihy vezme, jaký názor si utvoří a zda si vyhledá další informace k dané tematice nebo knihu vrátí do knihovny a nebude se k věci vracet.

16.04.2024 5 z 5

Luna z lůna 2: Na Zemi Luna z lůna 2: Na Zemi Barbora Englischová

Pokračování Luninky a jejího života s rodinou. Opět dětské otázky, různé životní situace a odlišný pohled dětí, povídání si, bytí.. Kniha je doprovázena krásnou ilustrací a zajímavými radami (jak si poradit s určitým problémem, jak pracovat s emocemi, jak tvořit, jak si přát,..). Knihu jsem četla s dětmi, líbila se nám.

04.04.2024 4 z 5

Nežádoucí účinek: Smrt Nežádoucí účinek: Smrt John Virapen

Nahlédnutí do farmaceutického průmyslu od klinických studií až po samotné užívání léku pacientem. Již jsem viděla několik dokumentů/filmů (př. Zabiják bolesti) a četla pár knih na dané téma. Tato kniha potvrdila ostatní zdroje. Dle autora jde především o velké zisky. Mluví o falšování a zatajování klinických studií, podplácení úřadů i lékařů, o normalizaci zobání pilulek na cokoli u dospělých i u dětí, o nežádoucích účincích..
Z autorova vyprávění mám pocit, že nám stejně neodhalil vše, co věděl nebo zažil. Místy jsem měla pocit, že byl pyšný na to jak se vypracoval a získal "špinavé" peníze.
Možná, že kniha někomu pomůže při rozhodování o svém zdraví, přístupu k životu a ověřování faktů.

04.04.2024

Luna z lůna Luna z lůna Barbora Englischová

Kniha o dětských radostech, bolestech, myšlenkách i strachu. O otázkách a odpovědích, o rodičích, zrcadlení a splněných přáních, o duších.. jemné čtení pro dětská ouška, ale i ta dospělá. Děkuji.

16.11.2023 5 z 5

Vzhůru do oblak! Vzhůru do oblak! Lisa Ann Marsoli

Ochuzená verze filmového zpracování..

11.05.2022 3 z 5

Ještě chci žít! Ještě chci žít! Věra Ovečková

Brožurka má sice jen 42 stran, ale obsahuje mnoho důležitých informací ohledně spokojeného, zdravého života. Každý si za své zdraví zodpovídá sám. Ovlivňuje nás prostředí, nálada, strava, způsob života.. Výrobky farma. společností tlumí různé neduhy, ale nikdo se nepídí po příčinách. Knížečka odpovídá na otázky jak funguje tělo a proč dochází k rozvratu ve vnitřním prostředí organismu a jaké to má následky. Nabízí prevenci i řešení při již vzniklých problémech. Za mě top, doporučuji.

03.02.2022 5 z 5

Rembrandt – Příběh kočky Rembrandt – Příběh kočky Darko Macner

Pohodové čtení pro milovníky koček. Mimo kočičí dobrodružství odkrývá příběh různorodé povahy lidí...

13.11.2020 4 z 5

Kamarádi z lesa aneb Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá Kamarádi z lesa aneb Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá Jitka Vítová

Pěkné čtení pro malé čtenáře. Kniha obsahuje tři příběhy o zvířecích kamarádech.

07.01.2020 5 z 5

5minutové Spider-Manovy příběhy 5minutové Spider-Manovy příběhy kolektiv autorů

Dětem se kniha moc líbila.
Obrázky jsou pěkné, malí posluchači podle knihy malovali své vlastní hrdiny.
Příběhy jsou opravdu krátké, ale před spaním ideální.
Děti Spider-mana milují a hodnocení je jejich očima.

Háčkovaný betlém Háčkovaný betlém Lenka Bednářová

Super nápad, možná, že sama vyzkouším. :-)

03.01.2020 5 z 5

Advent & Vánoce - elegantní dekorace z přírodních materiálů Advent & Vánoce - elegantní dekorace z přírodních materiálů Klaus Wagener

Krásná vánoční inspirace z přírodních materiálů. Zkusila jsem si aranžmá ve tvaru hvězdy z ořechů a adventní zelený věnec.

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Nádherný, dojemný a přeci tak bolestný čtenářský zážitek. Příběh mě rozerval na kusy. Lítost, slzy a prázdnota...
Je smutné a velmi bolavé, když vám odejde někdo milovaný, ale ještě smutnější je, když dříve odejde jeho duše a zbude jen tělesná schránka...
Alice se nevzdává v boji se zákeřným protivníkem, avšak boj se zlodějem paměti stejně prohraje.
Kde jsou ti, které v těžkých chvílích potřebujeme? A kdo nás překvapí svým přístupem? Jaké je rozhodovat o životě ostatních?
Díky za literaturu, která může přiblížit život s touto nemocí, ať už z pohledu nemocného či příbuzných.
Letošní výzvě ještě větší díky za nezapomenutelný zážitek!
Všem doporučuji!!!

01.01.2020 5 z 5

Vombat Jirka je statečný Vombat Jirka je statečný Eva Papoušková

Vtipné, poutavé, jednoduchý příběh a krásné ilustrace. Dětem se kniha moc líbila.

11.10.2019 5 z 5

Zvuky přírody: Svět lesa Zvuky přírody: Svět lesa Robert Hunter

Ilustrace jsou velmi povedené, text naučný a noty se zvuky zábavné. Kniha se dětem moc líbila.

03.09.2019 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Jde o velmi silný příběh a kniha obsahuje mnoho krásných myšlenek. Víra může mít spoustu podob a není ani tak důležité v co nebo koho věříme. Podstatné je najít cestu k sobě samému, umět milovat, odpouštět (i když je to mnohdy obtížné) a dělit se o šťastné, ale i těžké chvíle s ostatními, oprostit se od role soudce atd.

"Žít nemilován je, jako když ptákům zastřihnou křídla, a zbaví je tak jejich schopnosti létat."

17.05.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Četbu jsem si užívala, Vasja si mě získala svým vlastním pohledem na svět a značnou odvahou.
Pokud máte rádi pohádkové příběhy a chcete se ocitnout v divoké přírodě sužované nemilosrdnou zimou, kniha je určena právě pro vás. V domě, ve stájích a blízkém okolí na vás čekají duchové a strážci. Jen dejte pozor na temný les. Mohli by jste zabloudit až ke starému zkroucenému dubu, pod kterým číhá zohyzděný muž s jedním okem...

25.01.2019 5 z 5

Přichází čas pomsty Přichází čas pomsty Veronika Černucká

Perfektní česká detektivka! Doporučuji a dávám plný počet.

24.11.2018 5 z 5

Kocourek Matýsek Kocourek Matýsek Vlasta Hurtíková

Pěkná knížečka s jednoduchým příběhem o kocourkovi a jeho chaloupce. Knihu hodnotím kladně. Věřím, že pro cílovou skupinku může být kniha velkým krokem k pochopení (Je určena dětem, které mají potíže s porozuměním psaného a mluveného slova, zejména dětem s poruchou autistického spektra a vývojovou dysfázií.). Nápad pomoci dětem prostřednictvím všeříkajících obrázků se mi líbí.

20.11.2018 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Kniha se mi moc líbila. Dokázala mě rozveselit, zavzpomínala jsem na své dětství a došlo i na slzy.
Dle mě má pan Svěrák skvělý talent vyprávět. A to, že je kniha z pohledu malého chlapce... úžasné!

05.11.2018 5 z 5