klarca1993 klarca1993 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Úžasně napsaný strhující příběh dívky mimo lidskou společnost. Až přímo oslňujícím způsobem popisovaná příroda v bažinách a v kombinaci s vyšetřováním vraždy. A hlavně velmi překvapivý konec.

27.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Moje první kniha od této autorky - nějak se mi do jejích knih nechtělo - a musím uznat, že jsem nečekala, že ji dokážu přečíst, ani, že mě do sebe její děj tak neuvěřitelně vtáhne...

16.05.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Wau - ohromně těžký příběh, ale tak skvěle napsaný, že musí dostat plný počet. Když jsem s knihou začínala, tak jsem si nedovedla představit úplně, o čem vlastně je. Nikdo si to nedokáže ani představit, jak těžký ten život může být.

Klobouk dolů před zpracováním!

10.03.2024 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Za mě skvěle napsaný příběh se zajímavým pohledem současnosti. Prolínání časových linek je trošku náročnější, ale poutavé. A díky tomu, že jsem znala problematiku Životic, četlo se to dobře.

17.01.2024 5 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Příběh obyčejného života, bez příkras, tak jak plyne. O obyčejných věcech, situacích, které mohou potkat každého, ale velmi dobře napsaný. Ubírám hvězdu za konec, který mi připadal nedokončený, ale možná to tak bylo plánováno. Život taky přeci jen tak nekončí, ani když někdo už zemře.

25.01.2024 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Velmi příjemná oddechovka

01.06.2023 4 z 5

Memento Memento Radek John

Poslechnuto jako audiokniha s přednesem Richarda Krajčo - musím konstatovat, že to byla výborná volba - nemělo to chybu. Jinak je až zarážející, jak je kniha stále aktuální i přes časový odstup. Narkomanie bere vše a v této knize je to velmi dobře zpracováno.

22.03.2024 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Za mě nejslabší kniha na toto téma. Bohužel je opravdu špatně zpracovaná - čtenář se ztrácí v ději. A přitom to mohlo být tak pěkné.

01.09.2023 1 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Smekám za tu odvahu a ještě tak výborně napsané :)

03.04.2024 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Kniha je úžasná svým příběhem. Jen zpracování je pro čtenáře trošku náročnější. Dlouho mi trvalo se do děje začíst díky kapitolám různých vypravěčů. Hodně pomáhá v knize strom rodiny Kurcových pro lepší orientaci

15.07.2023 4 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Skvělý námět knihy, úžasně líčené příběhy lidí, ale místy až moc zdlouhavé. Pokud to byl záměr, protože doba komunismu se taky celkem vlekla, pak bych řekla, že je to dobře vyjádřeno. Ale pro čtenáře, z mého pohledu, je začátek úžasně spádovitý, ale pak se vleče a přijde mu až nekonečný. Doba čekání... ale na to, že je to autorčina prvotina, tak je kniha skvělá :)

09.02.2024 4 z 5

Čerti nejsou Čerti nejsou Zdeněk Svěrák

Nádherná čeština, jako vždy u pana Svěráka. Kniha je doporučována od 7 let, ale myslím, že pokud se nečte v delších úsecích, tak je lepší pro starší děti, aby ten pohádkový příběh vyzněl tak, jak má.

19.01.2024 5 z 5

Bláznivá škola Bláznivá škola Lukáš Pavlásek

Mně se kniha nelíbí, synovi ano, proto dávám tři hvězdy.

03.03.2024 3 z 5

Ještěrky Ještěrky Tereza Kopecká

Skvěle napsaná kniha, která rozhodně nezklame ani dospělé čtenáře. V knize se odráží současné problémy dětí i dospělých. Je dobře, že se píše o poruchách autistického spektra, jako je právě Aspergerův syndrom, o cukrovce I. typu. Život tím ale nekončí, jak by se mnohým může zdát.

03.03.2024 5 z 5

Terezínské ghetto Terezínské ghetto Veronika Válková

Úžasně napsaná, s citem pro mladé čtenáře, ale i dospělým můžu hodně dát. Má skvělý vzdělávací charakter.

V audio verzi je skvělá i bonusová kapitola, která v sobě skrývá velkou spoustu zajímavých informací.

23.02.2024 5 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Krásně napsaný příběh a díky propojení s rodinou vojáka o to víc ohromující. Rozhodně doporučuji přečíst :)

08.01.2024 5 z 5

Lukáš a profesor Neptun Lukáš a profesor Neptun Petra Štarková

Králíczek ale Pluto bylo ze seznamu planet vyřazeno v roce 2006 - nyní se děti učí, že se jedná o hvězdu nebo "trpasličí planetu"

08.04.2023 5 z 5

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

To je pohádka mého dětství. Poslouchali jsme ji jako malý z gramofonové desky a když jsem ji teď objevila na CD jako audioknihu a navíc stejně namluvené, tak jsem se vrátila do zpátky v čase :)

11.03.2024 5 z 5

Neplechy čerta Zbrklíka Neplechy čerta Zbrklíka Sandra Dražilová Zlámalová

Knihu ode mě dostal k 7. narozeninám, protože sám je to takový rarach s modrýma očima. Museli jsme začít číst hned ten den a příběhy malého čertíka měly okamžitý úspěch. Myslím, že budeme muset pořídit i další díly.

07.01.2024 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Super oddechovka, která vás vezme do české historie. Něco pravda, něco fikce, což se zde těžko odlišuje, ale až na pomalejší rozjezd je kniha velmi povedená. Řekla bych, že třeba pro studenty nebo pro příležitostné čtenáře ideální

20.06.2023 4 z 5