Lukáš a profesor Neptun

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Knížka Lukáš a profesor Neptun je o hvězdách, cizích planetách, autismu, a hlavně o Lukášovi. Je mu devět let, dva měsíce a čtyři dny, má rád astronomii a chodí do třetí třídy. Aby se mohl učit s ostatními dětmi, pomáhá mu ve škole asistentka Anetka. Jenže jednoho dne Anetka do školy nedorazí! Co teď? Začíná nejdobrodružnější den v Lukášově životě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359399/big_lukas-a-profesor-neptun-jul-359399.jpg 4.735
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Lukáš a profesor Neptun

Natique
11. července

Kniha mě moc mile překvapila. Určitě doporučuji!

Damaj
11.06.2021

Pěkný příběh o klukovi s autismem. Určitě pomůže dětem, spolužákům, učitelům i veřejnosti nahlížet na autistické děti s jiného úhlu pohledu. Opět moc povedená knížka z edice Má to háček.


Knihomolka506
11.04.2021

Pěkný příběh ,který ukazuje jaké je to být vlastně výjimečný. Lukáš je expert na planety , vesmír a celou galaxii. Ale nechápe vtip , bere všechno vážně a má nebo musí mít rutinu. Má autismus. Každý den je všechno stejné. Se školou, učením a pochopením okolního světa mu pomáhá jeho asistentka Aneta . Když ale jednou chybí Lukáš je ztracený. Jak jeho den skončí? Knih a jako všechny ostatní knihy z edice Má to háček ma vzadu vysvětlení pro pedagogy o jakou nemoc nebo diagnózu jde a jak k takovým dětem, lidem přistupovat.

marie3541
07.04.2021

Knížka o autismu pro dětské čtenáře. Myslím ale, že nejenom pro ty dětské. Četli jsme ji společně s desetiletou dcerou , často jsem ji musela ještě něco k tomu vysvětlit, ale myslím, že pochopila, o co jde a jak to tyto děti v životě mají a jak různé situace z běžného života prožívají.....

Greena
15.08.2019

O Lukášovi často říkají, že trpí autismem, ale tak to není. Lukáš je jiný, má autismus, ale rozhodně jím netrpí. Trpěl, když ho moc bolel zub, a to je rozhodně něco úplně jiného. Lukáš chodí do druhé třídy a ve škole má hodnou asistentku Anetku. Co se stane, když Anetka jednou nepřijde do školy, a co den Lukášovi nového přinese, je čtivě napsáno v další knize se série Má to Háček. Toto je první kniha série, pokračuje knihou Ťapka, kočka stěhovavá o pěstounské péči, třetí knihou je Můj brácha tornádo o ADHD a čtvrtou knihou je Ňouma z áčka o nesmělém chlapci.
Pojďte se informovat o těchto tématech…

hana1070
26.11.2018

Lukáš a profesor Neptun je kniha, která má ukázat malým čtenářům, co to znamená autismus, v případě Lukáše asi konkrétně Aspergerův syndrom. Potíže v komunikaci a se sociální interakcí, lpění na režimu a těžko přijímané změny, neobvyklé zájmy, snadné senzomotorické přetížení a z toho plynoucí afektivní záchvaty, to jsou symptomy, které děti z knihy nenásilně poznají jako součást diagnózy PAS (porucha autistického spektra). Pochopí, že i jejich divný spolužák ze školy možná touží mít kamarády a že své chování prostě někdy nedokáže korigovat. Dostane se jim i rady, jak s takovými lidmi komunikovat, či na co je potřeba si dávat pozor. Kniha ukazuje, jak by se asi ideálně mělo s lidmi s poruchou autistického spektra jednat a jak řešit problémy, které mohou nastat.

bibi.r
25.06.2018

Super.
Takový malý vhled do života dítěte a jeho rodiny, jenž má autismus a rozhodně jím "netrpí".
:)
Velmi oceňuji závěrečnou informační část i možnost stáhnout si pracovní listy.

Dragell
03.02.2018

Dětská poučná kniha, která vás provede jedním dnem malého Lukáše. Ten má svoji oblíbenou hračku profesora Neptuna, s kterým se společně věnují astronomii. Ale vše musí probíhat přesně podle předem daného řádu, bez jakýchkoliv odchylek - Lukáš je totiž autista a svět kolem sebe vnímá trochu jinak.

Kniha je bohatě ilustrovaná, písmem přizpůsobená pro školáčky, kterým podá zajímavé informace velmi lehce pochopitelným způsobem. Pokud totiž malé děti mají ve svém okolí autistu, nemusí jej nejprve pochopit a právě s tím jim má pomoci tato kniha.

V závěru knihy se také jako bonus objevuje několik stran pro dospělé, kde je konkrétně rozepsán přístup k autistovi a další s tím související projevy a informace. Dalším bonusem je možnost stáhnout si ke knize i pracovní listy pro děti.

Za mě rozhodně velmi přínosná kniha a to nejen pro děti, ale také jejich rodiče.

1