klarca1993 klarca1993 komentáře u knih

Milá paní Birdová Milá paní Birdová A. J. Pearce

Dlouho mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla, ale stálo to za to! Jde o velmi zajímavý z doby druhé světové války zakládající se na existujících časopisech a článcích. Druhé dvě třetiny knihy mají spád, takže za sebe jsem ráda, že jsem vytrvala a knihu neodložila :)

09.04.2024 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Smekám za tu odvahu a ještě tak výborně napsané :)

03.04.2024 5 z 5

Jak se slušně chovat Jak se slušně chovat neznámý - neuveden

Krásné poučné příběhy - doplněné o skvělé úkoly. Jediná výtka - trošku nešťastně zvolený font textu.

28.03.2024 5 z 5

Memento Memento Radek John

Poslechnuto jako audiokniha s přednesem Richarda Krajčo - musím konstatovat, že to byla výborná volba - nemělo to chybu. Jinak je až zarážející, jak je kniha stále aktuální i přes časový odstup. Narkomanie bere vše a v této knize je to velmi dobře zpracováno.

22.03.2024 5 z 5

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

To je pohádka mého dětství. Poslouchali jsme ji jako malý z gramofonové desky a když jsem ji teď objevila na CD jako audioknihu a navíc stejně namluvené, tak jsem se vrátila do zpátky v čase :)

11.03.2024 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Wau - ohromně těžký příběh, ale tak skvěle napsaný, že musí dostat plný počet. Když jsem s knihou začínala, tak jsem si nedovedla představit úplně, o čem vlastně je. Nikdo si to nedokáže ani představit, jak těžký ten život může být.

Klobouk dolů před zpracováním!

10.03.2024 5 z 5

Bláznivá škola Bláznivá škola Lukáš Pavlásek

Mně se kniha nelíbí, synovi ano, proto dávám tři hvězdy.

03.03.2024 3 z 5

Ještěrky Ještěrky Tereza Kopecká

Skvěle napsaná kniha, která rozhodně nezklame ani dospělé čtenáře. V knize se odráží současné problémy dětí i dospělých. Je dobře, že se píše o poruchách autistického spektra, jako je právě Aspergerův syndrom, o cukrovce I. typu. Život tím ale nekončí, jak by se mnohým může zdát.

03.03.2024 5 z 5

Terezínské ghetto Terezínské ghetto Veronika Válková

Úžasně napsaná, s citem pro mladé čtenáře, ale i dospělým můžu hodně dát. Má skvělý vzdělávací charakter.

V audio verzi je skvělá i bonusová kapitola, která v sobě skrývá velkou spoustu zajímavých informací.

23.02.2024 5 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Skvělý námět knihy, úžasně líčené příběhy lidí, ale místy až moc zdlouhavé. Pokud to byl záměr, protože doba komunismu se taky celkem vlekla, pak bych řekla, že je to dobře vyjádřeno. Ale pro čtenáře, z mého pohledu, je začátek úžasně spádovitý, ale pak se vleče a přijde mu až nekonečný. Doba čekání... ale na to, že je to autorčina prvotina, tak je kniha skvělá :)

09.02.2024 4 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Příběh obyčejného života, bez příkras, tak jak plyne. O obyčejných věcech, situacích, které mohou potkat každého, ale velmi dobře napsaný. Ubírám hvězdu za konec, který mi připadal nedokončený, ale možná to tak bylo plánováno. Život taky přeci jen tak nekončí, ani když někdo už zemře.

25.01.2024 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Kniha poslechnuta jako audio spíš ze zvědavosti. Spoustu věcí z toho už léta využívám, ale když o tom tak přemýšlím, tak nevím, zda by mě tahle kniha o tom přesvědčila, abych tyto poznatky zavedla do praxe. I když jsou mnohdy účinné.

20.01.2024 3 z 5

Čerti nejsou Čerti nejsou Zdeněk Svěrák

Nádherná čeština, jako vždy u pana Svěráka. Kniha je doporučována od 7 let, ale myslím, že pokud se nečte v delších úsecích, tak je lepší pro starší děti, aby ten pohádkový příběh vyzněl tak, jak má.

19.01.2024 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Za mě skvěle napsaný příběh se zajímavým pohledem současnosti. Prolínání časových linek je trošku náročnější, ale poutavé. A díky tomu, že jsem znala problematiku Životic, četlo se to dobře.

17.01.2024 5 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Krásně napsaný příběh a díky propojení s rodinou vojáka o to víc ohromující. Rozhodně doporučuji přečíst :)

08.01.2024 5 z 5

Neplechy čerta Zbrklíka Neplechy čerta Zbrklíka Sandra Dražilová Zlámalová

Knihu ode mě dostal k 7. narozeninám, protože sám je to takový rarach s modrýma očima. Museli jsme začít číst hned ten den a příběhy malého čertíka měly okamžitý úspěch. Myslím, že budeme muset pořídit i další díly.

07.01.2024 5 z 5

24 vánočních příběhů do adventního kalendáře 24 vánočních příběhů do adventního kalendáře Petr Šilha

Knihu jsme četli už vloni a letos znovu. Příběhy to jsou krásné, ale opravdu velká škoda těch chyb a překlepů.

07.12.2023 4 z 5

Vyprávěj příběhy! - Rádce mladého spisovatele Vyprávěj příběhy! - Rádce mladého spisovatele Markéta Dočekalová

Ideální pro malé spisovatele nebo jejich učitele, případně knihovníky, jako v mém případě, kteří pracují s dětmi. Skvěle vysvětleno, jak díky spaní navodit ve čtenáři zájem :)

01.11.2023 5 z 5

Pan Buřtík a pan Špejlička Pan Buřtík a pan Špejlička Zdeněk Svěrák

Vynikající humor pana Svěráka je zkrátka nepřekonatelný i v dětských knihách :)

01.11.2023 5 z 5

Kostík hledá přátele Kostík hledá přátele Pawel Pawlak

Moc hezká kniha. I když nemá úplně náročný děj, je velmi dobře pochopitelná pro děti. Stejně tak má i povedené ilustrace. A souhlasím s tím, že je vhodná pro další práci s knihou ve skupině dětí.

13.09.2023 5 z 5