klarca1993 klarca1993 komentáře u knih

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Za mě nejslabší kniha na toto téma. Bohužel je opravdu špatně zpracovaná - čtenář se ztrácí v ději. A přitom to mohlo být tak pěkné.

01.09.2023 1 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Kniha je úžasná svým příběhem. Jen zpracování je pro čtenáře trošku náročnější. Dlouho mi trvalo se do děje začíst díky kapitolám různých vypravěčů. Hodně pomáhá v knize strom rodiny Kurcových pro lepší orientaci

15.07.2023 4 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Super oddechovka, která vás vezme do české historie. Něco pravda, něco fikce, což se zde těžko odlišuje, ale až na pomalejší rozjezd je kniha velmi povedená. Řekla bych, že třeba pro studenty nebo pro příležitostné čtenáře ideální

20.06.2023 4 z 5

Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Ladislav Špaček

Syn knihu hltal, mně se taky líbila moc. Navíc jsem byla velmi překvapená, že syn dokázal zodpovědět všechny otázky konci knihy. Skvělé zpracování!

16.06.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Velmi příjemná oddechovka

01.06.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Úžasně napsaný strhující příběh dívky mimo lidskou společnost. Až přímo oslňujícím způsobem popisovaná příroda v bažinách a v kombinaci s vyšetřováním vraždy. A hlavně velmi překvapivý konec.

27.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Moje první kniha od této autorky - nějak se mi do jejích knih nechtělo - a musím uznat, že jsem nečekala, že ji dokážu přečíst, ani, že mě do sebe její děj tak neuvěřitelně vtáhne...

16.05.2023 5 z 5

Lukáš a profesor Neptun Lukáš a profesor Neptun Petra Štarková

Králíczek ale Pluto bylo ze seznamu planet vyřazeno v roce 2006 - nyní se děti učí, že se jedná o hvězdu nebo "trpasličí planetu"

08.04.2023 5 z 5