24 vánočních příběhů do adventního kalendáře

24 vánočních příběhů do adventního kalendáře https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456261/bmid_24-vanocnich-pribehu-do-adventniho--LMZ-456261.jpg 4 10 6

24 příběhů vás den za dnem bude provázet celým adventem. Dozvíte se, proč na Vánoce pečeme cukroví a věšíme jmelí. Zjistíte, jak Barborka našla svého milého pomocí rozkvetlé jabloně a jak to bylo s Mikulášem, kam se Lucii zakutálelo sluníčko a proč je důležité dodržet dané slovo. Příběhy, které vycházejí z tradičních českých Vánoc, jsou psané krásným jazykem, tak akorát dlouhé, laskavé a poučné. A pro šikovné děti bonus navíc – 12 skládacích vánočních ozdob z papíru. Zapalte svíčky, čtěte si s dětmi, povídejte si a tvořte – to je vánoční atmosféra, na kterou budou vzpomínat celý život.... celý text

klarca1993
07.12.2023 4 z 5

Knihu jsme četli už vloni a letos znovu. Příběhy to jsou krásné, ale opravdu velká škoda těch chyb a překlepů.

VeruMalfoy
25.06.2022 3 z 5

Adventní kalendář (autor Petr Šilha) obsahuje dětské vánoční příběhy, které jsou opravdu nádherné. Sice se v textech vyskytuje několik chyb a překlepů, ale to se dá přehlídnout, protože jinak vás každý příběh chytne za srdce. Co mi ale zatím hodně vadilo u jednoho z nich, byla záměna jmen u jedné a té samé postavy. Vypadalo to, že autor během 5 min, kdy od psaní asi odešel (protože příběhy jsou krátké), zapomněl, jak předtím svou postavu pojmenoval, což mě mrzelo. Jinak byl příběh opravdu krásný.

Toto jsem psala na svém Instagramu, když jsem se čtením začala a měla jsem přečteno pár příběhů. Po dočtení všech příběhů jsem trochu více zaražená a skeptická k vyššímu hodnocení. Sice jsou příběhy opravdu nádherné a ojedinělé, ale těch chyb je v nich opravdu hodně. Když si vezmeme, že jsou to příběhy pro děti, je mi z toho až smutno, proto jsem se nakonec rozhodla, že dám kalendáři tři hvězdičky.

lyyn
10.11.2021 5 z 5

knížka plná kouzelných příběhů a ilustrací. bavilo mě to i jako dospělou a už se těším až pohádky budu předčítat svým dětem

Káča59
10.12.2020 5 z 5

Milé pohlazení nejen v čase adventním

Klarabeus
09.12.2020 5 z 5

Krásné a milé, vřele doporučuji nejen pro děti. Zahřálo mě to a těšíme se na další přiběhy

Knižní střípky
02.12.2020 3 z 5

Kniha je v měkké vazbě, což jediné mě trochu mrzelo a ve formátu A4. Pohádky/příběhy jsou doplněny pěknými ilustracemi od Terezie Vavrošové a jako bonus kniha obsahuje uprostřed vyjímatelnou přílohu s vystřihovánkami vánočních ozdob. Chcete-li dětem ukrátit čas při čekání na Ježíška, zkuste se po této knize podívat, je moc milá.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Vánoce

Petr Šilha