KlaraD851 KlaraD851 komentáře u knih

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Styl psaní autorky mi sedí. Rychlý, napínavý děj, nutí číst dál a dál. Žádné nudné pasáže, kniha plyne rychle a bez zádrhelů. Zajímavý epilog.

17.02.2024 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Tajemný, temný, romantický příběh plný emocí. Prolínání několika žánrů. Postavy dokonale vykreslené, cítíte s nimi soucit, zlost, nenávidíte je, milujete je.
Nic není černé ani bílé, každé rozhodnutí a činy ovlivní různé lidi různými zbůsoby. Hodně dlouho mi zůstane v srdci.

01.02.2024 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Pohádky pro velké holky, myšleno v tom nejlepším. 4 díly přečtené za pár dní a už mám absťák. Bratři a jejich příběhy podobné, ale přesto každý jiný. Stejně tak byla jiná i každá vyvolená.
Tenhle díl jsem četla jako druhý v pořadí po jedničce a proto chápu řadu ne úplně pozitivních komentářů. Líbil se mi, ale když jsem si pak přečetla 2. a 3. díl, je tenhle opravdu slabší.

Chris největší proutník z rodiny Milesových, je sympaťák, velké dítě, roztomilý chlapík, který se hledá. Ale bohužel pro mě si nabrnkne tu největší husičku široko daleko... Hayden mi jako jediná z žen Milesovic bratří vůbec nesedla. Prostě si nedokážu představit, že by si holka od krav měla co říct s miliardářem (i když v převleku). Všechny 3 protějšky v předchozích dílech byly chytré, vzdělané a to, že "sbalí" takového chlapa bylo uvěřitelné. Ale tady prostě ne.
Příběh byl pěkný, ale bylo mi vlastně fuk, jak to s jejich vztahem dopadne. Ona byla tak hodná, čistá, nevinná, že mě to iritovalo. Je ale dobře, že v sérii byla i puťka, chápu, že někomu může být sympatická.
Přesto, tahle série je eňo ňuňo :-)

12.10.2023 4 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Uf, to byla síla.
Hodnocení rozdělím na 2 části, protože se mi ještě nestalo, abych měla z knihy tak rozpolcené pocity:
1. Stránky 1- cca 180
Prvních 180 stránek bylo pro mě utrpením. Ano, vím, že autorka chtěla ukázat, k jakým hrůzám a v jak naprosto nelidských podmínkách žili pacienti Willowbrooku, ale na beletrii toho bylo prostě moc. Příběh vydal v součtu do 50-ti stran a zbytek byly pro mě až nečitelné hrůzy, které mi nedělaly dobře. Pokud bych se chtěla o skutečnostech Willowbrooku dozvědět víc, sáhla bych po jiném žánru. Já ale prostě chtěla příběh, který bude zasazen do příšerného prostředí a ne naopak.
Několikrát jsem uvažovala, že knihu odložím, pořád mi tam chybělo to "něco " kvůli čemu se pro mě autorčiny Tmavé stěny Willardu staly top knihou.
Naštěstí kolem stránky 180 přišel obrat a já si začala knihu užívat.

2. Autorka umí psát silné příběhy, takové, které nechcete prožít ani v nejhorším snu. A od stránky 180 tu takový byl - napínavý, děsivý, vtáhne do děje a nepustí do posledního stránky. To byla smršť. Za mě krásně pojatý konec, vyvrcholení a uzavření životního příběhu, i slza ukápla.

Přesto nemůžu dát plný počet hvězdiček, ten začátek byl prostě moc.

15.09.2023 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Četla jsem jako teenager, podruhé kolem 25-ti, teď ve věku 40+. V každé životní etapě mě šokovalo, oslovilo, zaujalo něco jiného. Stojí za přečtení.

27.08.2023 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

(SPOILER) Já jsem tak ráda, že jsem ji ještě sehnala. Už mám koupenou celou sérii a pokud tato má "jen" 79%, tak se nemůžu dočkat dalších dílů.
Tenhle autor prostě umí. Těžké a bolestné téma, žádné zbytečné brutální scény a přesto z knihy, která se odehrává v parném konci léta mrazí. Mrazivé, jak strašně moc může snaha ochránit jednoho člověka zničit životy spoustě dalším.

26.08.2023 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Nejlepší série ever! Já strašně chci, aby to natočili i jako seriál (to by bylo pokoukáníčko - 5 sexy bratrů a taťka, kterej teda rozhodně není starej a kdyby ho hrál Henry Cavill, jooo :-)
Nejsem už dávno teenager, ale tohle mě fakt chytlo. Skvěle napsané (a přeložené), dialogy, postavy, děj, všechno je úžasně propracované.
Příběh lásky, odvahy, intrik, lží a tajemství.
A prosím vás dobrá rada :-) jestli po prvních 40-ti stránkách zjistíte, že se vám bude příběh líbit, kupte si rovnou 2. a 3. díl (a klidně i 4. a 5.), protože garantuju, že na konci dostanete infarkt, když se rovnou nepustíte do čtení dalšího dílu.

10.05.2024 5 z 5

On On Elle Kennedy

Příběh lásky, přátelství a odvahy. Nádhera.

09.04.2024 5 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Celá série je jedna z nejlepších v daném žánru. Čtivá, vtipná, zaroveň se objevují vážná témata a postavy jsou vystavěny reálně. Odkaz, kde jsme se po nějaké době setkali s hrdiny 4 předchozích knih skvěle navázal. Vtipné pro mě bylo, že mě tentokrát lezli na nervy ti, kdo v samostatných knihách byli super (Tuck a jeho výčitky, Allie a její naprosto zbytečná hysterie a Garret, nó radši bez komentáře) a naopak, můj ne úplně oblíbený Logan si mě touto knihou získal. Nicméně vše se vyřešilo a kdyby autorka napsala co bylo dál třeba za dalších 5 let, určitě s chutí přečtu.

30.03.2024 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Dean, Dean, Dean! Neskutečně se k sobě s Alli hodili a ona je jeho životní výhra. Jako byl to floutek, štval mě, ale tomuhle bad boy odpustím všechno ;-) Příběh plný emocí, tekly mi slzy smíchu a i smutku. Tahle kniha je v moji TOP 5.

26.03.2024 5 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Příběh to nebyl špatný, ale "něco" mi v něm chybělo. Hloubku, prožitky, emoce nad postavami... to ve mě kniha bohužel nezanechala. Moje top v tomto žánru je Papírová labuť, tohle byl takový odvárek.

01.03.2024 4 z 5

Náhradník Náhradník Henry Charles Albert David

Při čtení mi často vyskočila v hlavě hláška paní Stašové z Pelíšků: Teda, to muselo dát příšernou práci. Přitom taková blbost, co?
Nejsem "hejtr" Harryho a Meghan, ale tohle fakt ne.

06.02.2024 1 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Miluju. Dojemný a hluboký příběh lásky, bolesti a odvahy. Kniha je terapií pro všechny se šrámy na duši, krásnou ukázkou toho se nevzdat, nezanevřít na svůj osud, bojovat a jít dál, protože na konci čeká něco krásného.
Kniha prošpikovaná emocemi, kladnými i zapornými, v mém srdci zůstane natrvalo.

14.06.2024 5 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Téma, postavy, děj na jedničku. Jedna žena, dva bratři a už se nám to hezky komplikuje. Byla to hezká oddechovka na pár večerů. Trochu mi vadí styl vyprávění v minulém čase, v přítomném to má pro mě větší drive.

11.06.2024 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Emocionální bomba! Pro mě silný příběh, neskutečně mě chytil za srdce a rozbil ho na milion kousků. V pasážích z minulosti jsem ani nemohla dýchat, jak mě to vzalo.
Určitě bych knihu nenazvala erotickým románem, ta kniha je mnohem víc. Vůbec by nevadilo, kdyby sex byl pouze v náznacích a i přes už zmiňované chyby v textu jsem si knihu moc užila.

30.03.2024 5 z 5

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Miluju Píseň ledu o ohně, miluju seriál Hra o trůny, celý ten stvořený svět mě naprosto fascinuje, je to můj soukromý úkryt před realitou a strašně ráda ho knižně i přes obrazovku navštěvuji.
A mít možnost kouknout se k Targaryenům v době jejich velké slávy, v době, kdy draci byli mocní obři a nechat se unášet příběhem tohoto rodu, to se neodmítá. Děkuji za úžasný zážitek a prosím, ať není poslední.

28.08.2023 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Já se na ní tak těšila a měla velké očekávání. Asi až moc velké, protože za mě ne. Vyloženě mě to nebavilo, nevěřila jsem tomu, nedokázala se do příběhu vžít, úplně mě obtěžovaly pasáže s poradami a pak hup do letadla přes půl Států, už ho chytneme. Ne? Tak příště už snad jo.
Hra kočky s myší a myši s kočkou. Nic víc, nic míň.

27.08.2023 2 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Ač thrillery jsou můj šálek kávy a Miniera hodnotím veskrze kladně, tak tady jsem se hodně natrápila. Téma je pro Francii aktuální, to nepochybně. Mě to prostě nebavilo, málo napětí a ty všudypřítomné roušky... zklamání

27.08.2023 2 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Četl syn (8 let) a bavila ho. Hezký, milý a napínavý příběh. Paní Alena to s češtinou zkrátka umí.

26.08.2023 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

(SPOILER) Trocha porovnání: četla jsem po Tmavých stěnách a ty nasadili laťku hóóódně vysoko. Styl psaní a dvě časové linie mají obě knihy společné, stejně tak nelehký život obou hrdinek a následné propojení příběhů ke konci knihy. Dalším společným rysem je to, že na začátku problémů stojí ti nejbližší, kteří ublíží. A moc. Prostředí psychiatrické léčebny i cirkusu jsou děsivé a kruté obě. A obě končí nadějí, což si oba smutné příběhy zaslouží.
Já osobně jsem se trochu prala s prostředím cirkusu (nesnáším ho od dětství), jinak děj a příběh na jedničku.
O chlup lepší Tmavé stěny, ale i Pro tvoje dobro stojí za přečtení.

25.08.2023 5 z 5