Klára2216 Klára2216 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry je mým společníkem už šestnáct let a bude dalších x let dál. Nejde hodnotit, v těch knihách se prostě žije.

24.11.2017 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Jednoznačně nejlepší díl ze série. Naprosto pohlcující, vždycky když ho čtu nechci aby to skončilo. Zatlačuji poslední slzičku a za pár měsíců pojedu zase od prvního znovu :) Miluji!!!

25.05.2018 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Skvělý příběh, jako vždy. Škoda, že autor nepíše rychleji :)

28.11.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Skvělé čtení...Nejsem příznivce beletrie z okupační doby, ale tohle mi nevadilo a velmi příjemně se mi četlo. Opravdu klobouk dolů před touto autorkou.

21.05.2019 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Můj absolutní knižní favorit. Ke knize jsem se dostala prvně v 16 letech, když jsem byla na činohře. Od té doby je stále Krysař mojí nejoblíbenější románovou postavou.

15.05.2019 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Moc se mi líbilo. Jen zkrátka toto rozhodnutí paní Hofmannové nedokážu pochopit. Prala až do svého psychického konce. Já už bych na jejím místě balila kufry asi po týdnu. Ale velmi zajímavý pohled na statečnost bílé ženy v buši.

26.10.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Trochu jsem měla strach z české autorky tohoto žánru, ale musím smeknout. Absolutní špička. Dočetla jsem večer a litovala, že ještě nemám koupenou dvojku. Úžasné...

13.04.2018 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Pro mě zkrátka nostalgie. Čím starší jí čtu, tím absurdnější mi přijdou některé pasáže. A hlavně mi začala vadit věčná ironie hlavní hrdinky. Ale beru jako příjemné odpočinkové čtení, které mě noří zpět do mých mladších let. Proto musím stále dávat plný počet hodnocení, ne proto, že je tak dobrá ale proto, že se k ní váže spousta příjemného.

27.02.2018 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Tahle kniha je mým prvním setkáním s autorem a také první kniha s tématem arabského světa. Vždy jsem se tak trochu takovým knihám vyhýbala, ale dostala jsem se k ní na doporučení a pustila se do ní. Musím říct, že mě naprosto uchvátila. Hosseini je fantastický vypravěč a kniha mě vtáhla do děje. Takže děkuji člověku, co mě knihu doporučil a děkuji autorovi za obohacení v tomto tématu. Skvělá kniha.

08.08.2017 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Oproti Zlodějce knih je to průměrná kniha. Nečetlo se to špatně, nápad dobrý, ale znovu už bych si jí nepřečetla.

01.07.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, stejně jako Hana. Ale kdybych mohla, tak hodnotím na 4 a půl, protože okupační doba není zrovna můj šálek kávy. Ale jako celek je to perfektně zpracované.

03.10.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Jsem velmi příjemně překvapená, jak se Rowlingová zhostila kriminálky. Vraha jsem bohužel neodhalila, ale to se mi nepovedlo nikdy, na to asi nemám ty správné pátrací buňky :) Chvílemi to bylo sice trochu rozvláčné čtení ale celkově působivá kniha. Pokračuji v dalších dílech.

06.09.2018 4 z 5

Prokletý rod Palmisanů Prokletý rod Palmisanů Rafel Nadal (p)

Knihy na toto téma čtu poměrně často. Vyloženě jsem se na tuto knihu těšila, moc mě zaujal její obal a anotace.
Po otevření knihy ale přišlo velké zklamání. Čekala jsem typ rodinné ságy se záhadou, která tam vlastně ani nebyla, chyběla tam velká láska s tragédií, kterou kniha slibuje a celá kniha vlastně popisuje historii Itálie v dané době, moc popisuje válečné konflikty, až jsem se občas v ději ztrácela.
Byla by to krásná kniha, kdyby byla uchopena za druhý konec.

11.01.2018 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Prostě Harry...

22.12.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Naprostá špička...Lepší knihu jsem za poslední dva roky nečetla. Nezapomenutelná, jedinečná, úžasná. Brzy se do ní pustím znovu. Nemám slov.

10.08.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Na tento díl jsem se těšila nejvíce z celé série. Knize rozhodně nechybělo napětí a jedna akce za druhou. Velmi mě potěšilo, že se vrátil do příběhu Erik, kterého jsem si v hypnotizérovi velmi oblíbila. Poslední třetina knihy se četla úplně sama. Bezva čtení!!
Musím ale stejně hodnotit čtyřmi hvězdami. Nelíbila se mi postava Margot, která byla naprosto zbytečná. Také mě zarazilo, že Kepler popsal počáteční zdravotní stav Joony prakticky na umření a vzápětí mu nic není a má fyzičku špičkového atleta.
Ale jinak skvělé počtení. Čte se jedním dechem.

23.07.2017 4 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Musím zkrátka dát plný počet hvězd. Kniha se mi velmi líbila, byla čtivá, nebyla nudná. Líbily se mi propracované charaktery postav. Jen jediná výtka, vadilo mi, že alespoň k začátku kapitoly nebylo přidáno žádné datum. Občas jsem se ztrácela. Ale určitě si přečtu knihu zase znovu. Nečekala jsem, že mě tolik zaujme.

21.06.2017 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Skvělá a vlastně strašná kniha. Mám ráda romány z této doby, ale teď poprvé jsem četla knihu o válce z pohledu malého kluka. Hodně ve mě zůstalo a asi dlouho zůstane. Velmi silný příběh o dětské naivitě a o přátelství na život a na smrt. Přečetla jsem během pár hodin. Dojímal mě Brunův nezkažený dětský pohled na svět, ve kterém neexistuje zlo.

29.05.2017 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Velké očekávání, ale velké zklamání. Na tuto knihu jsem se těšila, hodně jsem toho o ní slyšela, film jsem zatím neviděla, tak jsem byla natěšená na knihu. Ale musím vytknout zdlouhavé pasáže o ničem. Také mě vadily postavy a ani Gatsby mi nepřirostl k srdci. Občas jsem se ztrácela v množství zbytečných informací a naopak mi chyběly ty důležité. Nebo by mohly být mnohem více rozepsané. Četlo se svižně ale ne už tak poutavě.

05.05.2017 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Chtěla jsem vědět co se stalo na grilovačce a proto mě kniha držela a neodložila jsem jí, ale rozhodně má Moriarty hezčí knihy. Už je toho možná přespříliš a hodně splývají dohromady..

24.04.2019 3 z 5