Kizuizi Kizuizi komentáře u knih

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Jo, to byl horor! Na začátku knihy jsem byla malinko zmatená, cože se to vlastně jako děje, ale to trvalo jen pár stran. Pak již bylo vše vysvětleno a příběh ubíhal až poněkud děsivou rychlostí. Čím víc příběh postupuje, tím je temnější a chvílema na mě působil až skoro depresivně (ale tak to od hororu čekám), i jsem párkrát musela knihu odložit, abych ji vstřebala. Ale zvědavost byla silnější, takže jsem se k ní po chvíli zase vrátila. A ten konec! Prostě jedna báseň!
Kniha není pro slabé povahy, rozhodně si knihu neberte do práce na noční, pokud jste tam sami, protože trochu úzko Vám z knihy může být klidně i přes den.

09.11.2020 5 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Velmi zajímavý námět knihy – jak ze sebe udělat něco jako superhrdinu, jak získat nadpřirozenou vlastnost. Příběh je velmi temný, místy až zvrácený (možná bych připojila i dovětek „tohle doma nezkoušejte“). Je to svižné, čtivé, postavy jsou velmi dobře popsané, některé kapitoly jsou velmi krátké. Ovšem zase tu bylo to, co já moc ráda nemám, a tedy skákání v čase – co je teď, co bylo tehdy... Naštěstí zde je to přehledné, takže se neztrácíme, nemusíme listovat tam a zpět.
A ještě malé upozornění – je to první díl série, takže netuším, jak se to bude vyvíjet dál, ale doufám, že nás Argo nebude napínat moc dlouho...

09.11.2020 4 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

Hlavním tématem Strachu jsou lidské orgány. Dozvíme se podrobnosti o transplantacích, jak se vybírají vhodní dárci, jak pak probíhá rekonvalescence po operaci, co se stane, když tělo nový orgán nepřijme. Thilliez toto téma opět bravurně detailně rozebere (stále mě nepřestává překvapovat, jak se danému tématu dokáže věnovat) – je to kniha velmi obsáhlá, čtivá, temná a brutální.
Pokud jste už něco od Thillieze četli, tušíte co máte čekat, ale stejně Vás některé věci doslova šokují. Jestliže je to ale od něj vaše první kniha, pak nečekejte romantické čtení na zlepšení nálady a připravte se na strhující, mrazivou a dechberoucí jízdu.
Já osobně si myslím, že z celé této řady je nejbrutálnější Krvavý anděl a pak autor v brutálnosti trochu polevil, ovšem zde se opět vrací v plné síle a Strach je Krvavému andělovi vyrovnaným soupeřem!

09.11.2020 5 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Po přečtení anotace říkala, že by to mohla být kniha dle mého vkusu.
Napínavý thriller, kde nemůžete nikomu věřit. Jedno je však jasné – někdo něco skrývá a tak hltáte každou stránku, protože potřebujete vědět, co se vlastně stalo. A věřte mi, vím o čem „mluvím“, já knihu dočetla v půl třetí ráno, protože jsem ji odmítala odložit (ráno jsem sice nevypadala jako princezna, ale měla jsem dočteno!)
Děj se odehrává ve dvou liniích – co je teď a co bylo před deseti lety. Vše perfektně navazuje, vše je nám vysvětleno. Dokonce i svět snowboardových závodů, který asi ne všichni známe do detailů, tu autorka velmi dobře popisuje - sama byla jednou z deseti nejlepších britských freestyle snowboardistek – takže si dokážete přestavit všechny závodní obraty, dýchá na vás nadšení, soutěživost, ale také závist a až mrazivá zákeřnost některých činnů.
Ale překvapila mě jedna věc – kniha u nás vyšla dřív než třeba v Londýně! Z toho mám velkou radost, protože si také můžeme přečíst něco mezi prvními!
Tento debut Allie Reynoldsové mohu doporučit všem, kdo mají rádi thrillery a psychothrillery – je to jízda (i bez snowboardu).

09.11.2020 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Na tohle pokračování jsem se těsila déle než rok, tak si jistě dokážete představit mou radost, když jsem knihu konečně držela v ruce.
Přiznám se, že jsem se trochu bála začít číst. A bylo to dáno tím, že první případ se Sayer (V kleci) byl tak skvělý a já se obávala, aby tento druhý nebyl propadák. Naštěstí mě autorka této obavy zbavila už někde na desáté stránce a až do konce knihy držela mou pozornost stejně dobře, jako v předešlé knize. E. Cooper opět zcela excelentně předvedla svůj talent na akci, napětí a nečekané zvraty a čtenáře do svého příběhu vyloženě vtáhne.
Perfektní kniha, skvělá obálka, takže Vás asi nepřekvapí, že tuhle thrillerovou sérii vřele doporučuji (ale závoveň chci upozornit, že je lepší začít již zmíněným první dílem V kleci). Jo tohle čekání se vážně vyplatilo a ještě lepší zpráva je, že série bude pokračovat!

25.09.2020 5 z 5

Mapa soli a hvězd Mapa soli a hvězd Zeyn Joukhadar (p)

Mapa soli a hvězd – velmi silný příběh o lásce, soudržnosti, pochopení, ale také nemoci, válce, smrti a zoufalství.
Kniha mě napřed nalákala obálkou a pak anotací. Už ze začátku bylo jasné, že to nebude žádná „pohádka na dobrou noc“, ale že to bude silný příběh. Ovšem že bude až tak silný, jsem nečekala. Je to přesně ta kniha, kdy nemůžete přestat číst, protože chcete vědět, jak to bude dál, ale zároveň ji musíte neustále odkládat, protože máte pocit, že to dál už nesnesete. Ani nedokážu vyjádřit všechny pocity, které se ve mně při čtení vystřídaly. Příběh je neskutečně barvitě popsán (Núr je totiž tzv. Synestetik, tj. vidí zvuky barevně, což je v příběhu velmi zásadní) a v podstatě je tu rozebíráno zásadní téma – důležitost rodiny, přátel, pomoci a soudržnosti. Druhá linie knihy, tedy pohádkový příběh o Ráwije, jsem velmi ocenila, protože to Núřin příběh trochu odlehčilo. A jak mi u jiných knih vadí „skákání“ z jedné doby do druhé, tak tady to bylo nádherně a dokonale propojené.
Kniha je skvělá a rozhodně ji doporučuji, ale připravte se, že je to čtení pro náročnější čtenáře a že Vás příběh trochu „rozebere“, takže ji určitě nečtěte, pokud potřebujete zahnat špatnou náladu.

25.09.2020 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Velmi silný postapo příběh, který by rozhodně neměl uniknout nikomu, kdo má tento žánr rád. Kniha je sice poměrně depresivní, ale i přesto musíte číst dál. Prostě skvělé dílo!

17.07.2020 5 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

K přečtení mě lákala anotace a také poměrně rozdílné reakce čtenářů. Já osobně byla knihou zklamaná. Je mi to líto, protože téma knihy není špatné (i když mi to dost připomíná Silo).
A co mi vadilo? Knihu bych udělala tak poloviční (ubíjely mě Warrenovy sáhodlouhé úvahy), začátek mě nudil (Warren taky) a když to vypadalo, že to konec zachrání, tak to šlo všechno do kopru... nevěděla jsem, jestli se mám smát nebo plakat.
Jestli jsem se někoho dotkla, tak se omlouvám, ale za mě rozhodně NE.

17.07.2020 2 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

To je tak krásná knížka! Černobílý svět s kapkou rudé, kde se nemožné stává skutečností. Kniha se mi moc líbila, jen mi vadily přechody v čase - pořád jsem listovala zpět, abych věděla, v jakém roce jsem byla a kde budu teď. Ale ani to mé nadšení z knihy nezkazilo.
Pokud chcete něco pěkného, něco co vás na chvíli vytáhne od starostí tak hurá do cirkusu, otvírají se soumrakem ;)

17.07.2020 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Tak tohle byla paráda!
Našeptávač mě ani chvilku nenechal vydechnout, když už jsem myslela, že mám jasno, tak přišel šok.. :) a v tomto stavu mě udržoval až do konce!
S klidným svědomím doporučuji!

05.06.2020 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Skvělá! A troufám si říct, že nejlepší z celé série!

02.05.2020 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

YA série, které mě vyloženě bavila, na každý díl jsem se těšila jak malá (a to jsem si při prvním dílu skoro klepala na čelo, že přece nebudu číst sci-fi pro děti :) ). Určitě mohu doporučit.

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Narozdíl od prvního dílu jsem už tušila, co mohu čekat, ale s potěšením musím konstatovat, že je Ledový strach mnohem lepší. Doufám, že třetí díl si udrží alespoň tuto laťku.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Je to moje srdcovka, a vždycky bude. Četla jsem ji už tolikrát, že to ani nepočítám a stoprocentně se k ní zase vrátím ;)

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Bála jsem se, že mě Cizinka nebude bavit, ale je to skvěle napsané, kniha se čte sama. Dám šanci dalšímu dílu a uvidíme, zda dočtu sérii až do konce :)

29.04.2020 4 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Skvělá kniha, ale řekla bych, že dost nechutná. Nic pro slabší povahy! Do dalších dílů určitě půjdu, jen doufám, že budou mírnější :)

08.03.2020 4 z 5

Strach Strach C. L. Taylor

C. L. Taylor opět nezklamala. Další dechberoucí příběh od kterého se nelze odtrhnout. Skvělá práce!

02.03.2020 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Po mnoha pozitivních hodnoceních (níže ovšem vidím i ty méně pozitivní) jsem se rozhodla tuto knihu také přečíst, i když patří do YA, což už rozhodně nejsem.
Kniha se velmi dobře čte, opravdu je velice svižná, kapitoly většinou velmi krátké. Musím říct, že se mi líbila a myslím že je opravdu potřeba brát v potaz, že je to právě YA. Určitě v každém zanechá pocit, alespoň se na chvilku zamyslet, jak strašné by bylo, kdyby to vše byla realita.

24.02.2020 4 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Ze začátku jsem měla rozporuplné pocity - napřed autorova předmluva (jak tu již bylo zmíněno i vyzrazení důležitého okamžiku), kterou jsem vzdala a “šla” rovnou na příběh. Začátek příběhu mne moc nebavil, ale vzhledem k tomu, že nemám ve zvyku knihy odkládat, jsem pokračovala. Naštěstí se to otočilo a zase jsem nebyla schopna knihu odložit. Takže nakonec jsem nadšená a zvědavá na pokračování!

23.02.2020 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Z prvního dílu jsem byla nadšená, u druhého jsem byla zklamaná.. u tohoto dílu nějak nevím. Určitě byl lepší než druhý, takže jsem ho četla s trochu větším nadšením a asi dám šanci i dalšímu dílu. Každopádně pořád mám pocit nějakého ALE...

15.02.2020 3 z 5