Kitty Kitty komentáře u knih

Kniha pro pejskaře a pro ty, kteří si chtějí psíka pořídit. Humorným stylem popsáno, co všechno vás, jako majitele čoklíka může potkat.

07.10.2018 4 z 5

Planoucí lesy Venuše Planoucí lesy Venuše Tonke Dragt

Je úsměvné, že musím napsat, co zde téměř všichni :) I já četla knihu kdysi dávno a nyní jsem se k ní vrátila.
Ano, nyní si o to více uvědomuji, jak je naivní a tak nějak prostá, ale mě se líbí.

02.10.2018 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Mám smíšené pocity. Příběh jako celek silný, ale během čtení jsem nabývala dojmu, že je to nějak odfláknuté a ani se mi nechce věřit, že je to podle skutečné události. Esesáci jsou vlastně fajn kamarádi a všude je k dispozici spousta drahokamů. Bída a utrpení je v knize nějak potlačena. Druhá část na mne působila, že to už chtěla mít autorka hotové a jen narychlo popíše, kdo kam šel a koho potkal.

02.10.2018 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pro mne jedna z nejlepších knih o holokaustu. Několik vláken osudů, které do sebe časem zapadají. Kniha i odpovídá na moji otázku "jak se může někdo normální stát esesákem. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout (při vstávání v pět číst do půl třetí rána). Kniha má vše, co žádám - reálný a silný příběh. Doporučuji!

21.09.2018 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Jako první jsem viděla film a ač se mi libil, na knihu nemá. Nepředpokládala jsem, že mě vyprávěný příběh znovu takto vtáhne do děje.
Doporučuji!

19.09.2018 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Vzala jsem si tuto audioknihu na zaplácnutí času a byla jsem mile překvapená. Klasická severská krimi, která má zápletku i spád. A přednes od Petra Kubeše byl strhující.

11.09.2018 5 z 5

Jsem mrtvý, neplačte Jsem mrtvý, neplačte Helena Rytířová

Trochu mě odrazoval podtitul "dojemný příběh" a lákalo, že je zasazen do doby I. svět. války. V tomto směru jsem očekávala více a propracovaněji. Pozadí doby tam jen tak proplouvá, tím mě kniha zklamala. Příběh hlavních postav mohl být propracovanější a hlubší. Celkově se ale četlo dobře, jako oddychovka.

11.09.2018 2 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Už tu byla asi řečeno vše. Laskavý a hodný člověk v moci zločinců své doby...

23.08.2018 5 z 5

Poslední promítač ze Sudet Poslední promítač ze Sudet Dalibor Funda

Asi zřejmě ani nedokončím :( Téma je pro mě velmi atraktivní, ale příběhy jsou tak nějak o ničem. Kdybych proškrtala pasáže, které se mi zdají nadbytečné a nudné, aby by mi zbyl jen název knihy. Mám ji formou audioknihy a tak mě navíc vytáčí způsob přednesu. Pana Lábuse nějak nemusím právě pro ten způsob, jakým knihu čte. Možná mít knihu v papírové formě, měla by u mě alespoň nějakou šanci. Tady se nic netrefilo do mého vkusu.

05.08.2018

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Tak nevím... asi jsem si měla lépe přečíst recenze. Očekávala jsem osudový příběh na pozadí II. světové války. Ze začátku se mi to i líbilo, ale postupem času se z toho stává jen červená knihovna o ničem. Pokud vezmu myšlenku příběhu, tak je jen o pomstě. Hvězdičku dávám hlavně za pěkný přednes audioknihy.

23.07.2018 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Možná trochu přitažené za vlasy, ale zas jsem až do prozrazení nepřišla nato, kdo byl vrah.. :) Knihy od Keplera mě baví, určitě si přečtu další.

22.06.2018 4 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Román jsem si vybrala do čtenářské výzvy a docela jsem si ho užila. Typický "britský styl". Jedná se o humorné vyprávění o kradeném praseti, ale s opravdovou noblesou.

22.06.2018 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Barvitě líčený příběh mladé dívky v koncentračním táboře. Po přečtení takové knihy mi ostatní připadají ploché a bezvýznamné. Vše ostatní už bylo řečeno.

Doporučuji! Doporučuji všem náctiletým, kteří si stěžují, že není v lednici jejich příchuť džusu a že kolísá signál wifiny... Když si uvědomím, kolik lidí tohle zažilo, kolik lidí tam umřelo, mrazí mě. Myslím, že si ani nedokážeme představit, jaké to bylo.

11.06.2018 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Po knize "Vzkaz vlahvi" jsem byla "Ženou v kleci" trochu zklamaná. Kdo bude únosce mi bylo jasné velmi brzy. Ale jinak klasická severská krimi, kde hlavním vyšetřovatelem je vždy postarší komisař znechucený životem, minimálně silný kuřák a jeho pomocníkem, zde namísto mladé nadějné a horlivé fešandy, mladý a horlivý frajer ze Sýrie (přiznám se, že mi šel Asad dost na nervy).
Kriminálku jsme měla ve formě audio, tak se dala v autě, na kole apod poslouchat.
Pokud si dám od těchto kriminálek nějaký čas pauzu, tak zase po nějaké sáhnu.

04.06.2018 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Na knihu jsem narazila jen náhodou a jsem za takové náhody ráda. Krátký, ale velmi silný příběh mě nutí přemýšlet nad tím, jací jsme. Kdo z nás dokáže nezištně tvořit a pracovat pro blaho ostatních bez vidiny ovací a uznání?
Chtěla bych najít smysl toho mého života a hlavně mít přesvědčení, že je to ta správná cesta.

28.05.2018 5 z 5

Ohrožené kostely Ohrožené kostely Jan Soukup

Kniha plná fotografií zachycující zánik nádherných staveb. Ač se jedná o dokumentární fotky, přesto mají ten náboj, který dělá knihu zajímavou. Publikace patří k mým oblíbeným a často v ní listuji.

24.05.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha od tohoto autora a docela se mi líbila. Řekla bych klasická "severská krimi". Postupně vychází najevo charakter jednotlivých postav, zajímavá zápletka, trocha napětí, prostě vše, co od krimi očekávám.
Přečtu si další.

24.05.2018 4 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Jak říkal kamarád, " život je příliš krátký na to, abychom četli něco, co nás nebaví". Začínám mít obavy, že ji nedočtu :(
Tak nějak o ničem, jen všude samý čekající anděl...

24.04.2018 1 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

asi vše bylo řečeno, super.

04.04.2018 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Je to moje první kniha od této autorky. Příběh má spád, zvraty, překvapení... vlastně jsem se na čtení těšila. Dost často postavám nevěřím, ale zde i přes zápletku působí příběh verohodně. Líbil se mi styl, určitě si přečtu další.

01.04.2018 4 z 5