Kitty Kitty komentáře u knih

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Oddychové čtení, má spád a napětí. Chvílemi příliš "červená knihovna", ale celkově hodnotím kladně.

26.07.2019 3 z 5

Kaple, kostely a baziliky odkrývají svá tajemství Kaple, kostely a baziliky odkrývají svá tajemství Eva Martínková

Ač se jedná o téma, které mě zajímá, kniha mě nezaujala. Přeskakovala jsem celé pasáže. Nějak mám pocit, že se nejedná ani o literaturu faktu, ani o román. Možná se k ní ještě vrátím a dočtu.

21.07.2019 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Super, super a znovu super! Tedy kniha, méně již pravdivá předloha...

Nádherně a napsaná kniha, čtenář se zcela vžije do děje a zažívá spolu s hrdiny celé to bezpráví a křivdy. Úplně slyším vyprávět babičku a další známé, kteří též s velkým písmenem "N" chodili mýt dlažbu na náměstí, kdy ženské s dětmi hlídali se samopaly...
Konec knihy se mi zdá lehce slabší, za mě by poslední část být nemusela.
Doporučuji přečíst, jak vypadá rčení "když se kácí les, lítají třísky" .

23.06.2019 5 z 5

Vandal a já aneb Kůň pro radost Vandal a já aneb Kůň pro radost Hana Hozová

Nechápu vysoké hodnocení.
Kniha není ani humorná, ani poučná. Připomíná debaty náctiletých slečen kolem koní, které bývají často zábavnější. Zde je jen chronologický popis událostí okolo autorčina koně.

12.06.2019 1 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Za mě dobrý. Napínavé čtení po celou dobu.

11.05.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Sedmá kniha v sérii už začíná být trochu přitažená za vlasy. Jinak se čte dobře, napínavá od začátku do konce, prostě "klasická severská krimi" :)
Otevřený konec slibuje pokračování, i když nevím, zda toho už nebude moc.

05.05.2019 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Fajn krimi, taková klasika. Má spád a dobře se čte.

28.04.2019 4 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

V době nemoci "přečteno" formou audioknihy. Líbilo se mi, i když jsem se trochu zamotávala při vyprávění minulosti, kdo je vlastně kdo. Moc pěkný příběh.
A pan Dvořák je na přednes třída!

07.04.2019 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Knihu jsem četla shodou okolností v době vlastního "milníku v životě" a váhala jsem a stále váhám, jestli není pro mě návodem, jak tu svojí situaci řešit (třeba Svatojakubským putováním). Vnímám knihu daleko intenzivněji a emotivněji a dokážu se vcítit do hlavní postavy.
Ale ne, jsem větší srab, tak si příběh prožiju jen na stránkách knihy. A děkuji za ní.

07.04.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Byla by to druhá kniha za sebou, kterou jsem nedočetla, proto jsem statečně vydržela až do konce. Pro mě nereálné, pubertální chování čtyř dospělých lidí, prošpikovanou vulgaritami. Pokud si někdo takto představuje reálný život, byť v době krize středního věku, tak ho úpřimně lituji.
Docela určitě nebudu patřit mezi čtenáře tohoto autora, a jak níže píše Chesterton, "raději vodu, než krabičák" .

01.04.2019 odpad!

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Absolutně nechápu to vysoké hodnocení a díky této knížce si dám pozor, abych se příště vyhnula štítku "milostný román". Jedna z dalších knih, které nedočtu a vůbec mi to nebude líto. Pro mne zdlouhavé "nic" proložené erotikou.

19.03.2019 1 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Od Kinga jsem nic nečetla, tak nemohu jako jiní srovnávat. Mě se propletený příběh líbil, bylo to napínavé, dvě časové osy tomu přidávají na zajímavosti. Za mě dobrý.

16.03.2019 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Čekala jsem oddychovku na propršený víkend a dostala jsem oddychovku na propršený víkend :)
Musím souhlasit s 1T0S_ že je tam spousty nelogických blbostí, ale jinak to má spád a čte se samo.
Jestli si přečtu něco dalšího od tohoto autora? Nějaký čas asi ne, tak dobrý to zas nebylo.

11.03.2019 3 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Přečteno v rámci čtenářské výzvy.
Krimi má spád a napětí. Líbil se mi způsob psaní, slepé uličky v pátrání a i nedokonalost jednotlivých osob. Pachatele jsem neuhádla, ale je patrné, že autorem je žena (spoustu mimin a batolat).
Za mě dobrý.

26.01.2019 4 z 5

Noční kořist Noční kořist Irwin Shaw

Knihu jsem četla kdysi, tak jsem si ji v rámci čtenářské výzvy oživila. Bavila jsem se tenkrát a bavila jsem se i nyní. Oddychové čtení, trochu pohádka jak nuzák k bohatství přišel. Za mě dobrý :)

18.01.2019 5 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Knihu jsem si vybrala do čtěnářské výzvy.
Obávala jsem se "asijského stylu" a ani do hororového žánru se mi moc nechtělo, přesto mě kniha nadchla a přelouskala jsem ji během chvilky. Skoro každá povídka mě vtáhla do děje, tajemno a napětí jsem si vychutnala. Já si snad časem přečtu i ten slavný Kruh... :)

05.01.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Knihu jsem dostala jako dárek a s chutí jsem ji přečetla. Navíc silně upoutává svojí obálkou, takže hned zařadím do čtenářské výzvy.

Čte se dobře, nepostrádá napětí, svižný děj.
Za mínus pokládám neomylnost hlavního hrdiny. Dělá celý příběh silně nepravděpodobný.
Jako oddychovka dobrý :)

03.01.2019 4 z 5

Staří muži o půlnoci Staří muži o půlnoci Chaim Potok

Poslední kniha Čtenářské výzvy, vybrala jsem si dobrého autora a téma, které čtu ráda.
Vše zde už bylo řečeno, tři povídky - tři zajímavé osudy prožité v nelehké době.

09.12.2018 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Ač "Muž jménem Ove" mám zařazené mezi moje nejmilejší, tato kniha mě tedy naprosto zklamala. Mám ji jako audioknihu a ten přednes mi jde vysloveně na nervy. Zkusím ještě jako knížku, ale zatím odkládám.

05.11.2018

Rozcestí Rozcestí Elle Lun

Kniha mi byla doporučena, obvykle motivační knihy až tak nečtu. Asi přestavuje to, co se od ní očekává, nic světoborného.

07.10.2018 3 z 5