kirstinrau kirstinrau komentáře u knih

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

Konečne sme sa dočkali pokračovania a ja môžem byť naozaj spokojná s tým, čo sme dostali. Budem sa opakovať, ale toto bude naozaj patriť k mojím obľúbeným sériám.

Začiatok sa môže niekomu zdať nudný, ale mne sa ten pomalší rozbeh páčil. Sledujeme ako sa Callie vyrovnáva so svojou premenou a ja som sa dokázala do jej pocitov vžiť. Páči sa mi, že na všetko prichádza postupne, musí trénovať a nie je to tá hrdinka, čo je okamžite dokonalá a má všetko pod kontrolou. Zároveň nám je viac predstavený svet a kráľovstvo Desmonda Flynna.

Desmond je stále taký hajzlík, aký bol a to sa mi páči Dozvieme sa niečo o jeho detstve, rodine a aj keď stále obchoduje a málokedy prezradí niečo bez dohody, pomaličky sa otvára a prejavuje city. Je však stále záhadný a ja som mala aj trošku obavy, čo si mám o ňom myslieť. Ich doťahovanie som zbožňovala rovnako ako v prvej časti.

Spoznáme nové postavy a mne osobne sa Malachiáš - pán snov, celkom pozdáva. Škoda, že nemal viac priestoru a tak dúfam, že sa s ním ešte stretneme v ďalšej časti. Objaví sa aj Temper a jej hlášky boli naozaj skveké. Samozrejme sa mi niektoré postavy nepáčili a mala som z nich divný pocit, no napriek tomu som záver vôbec nečakala.
Posledné strany som doslova tŕpla a koniec mi prišiel krutý a naozaj som bola v šoku, takže som zvedavá na pokračovanie.

04.02.2024 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Instagram: @kirstinrau

Áno, už aj ja som sa dostala k tejto sérii, ktorú som vytrvalo obchádzala. Prišla však čítacia kríza a tak som si povedala, že je už konečne čas zistiť, prečo túto sériu všetci tak zbožňujú. Od Sarah J. Maas zbožňujem dvory a rovnako aj Mesto Luny, tak prečo si neskrátiť čakanie na jej ďalšie dielo niečím, čo už je dávno vonku.

Kniha naozaj nesklamala a ani som nevedela ako, bol koniec. Nenašla som pasáž, v ktorej by som sa nudila a samozrejme som si skôr obľúbila kapitána stráže Chaola ako korunného princa Doriana, aj keď samozrejme aj on má niečo do seba. A naša hlavná hrdinka? Zatiaľ sa mi pozdáva tiež. Postavy sú naozaj skvelo vykreslené a dej vás vtiahne už od začiatku. Som naozaj zvedavá na pokračovanie. Hádam mi to nadšenie vydrží.

03.02.2024

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Instagram : @kirstinrau

Ak som dvojku chválila, túto budem ospevovať. Dej sa odohráva na viacerých miestach ako sa pohľady postáv striedajú a teda nemáte čas sa nudiť. Viac sa mi síce páčila linka Celaeny lebo no veď konečne stretneme férov a polovičné víly. Samozrejme sa mi páči aj príbeh Manon, aj keď u nej sa isté veci dali predvídať ako dopadnú, bola som zvedavá čo bude ďalej. A máme tu draky! Proste Abraxos je také zlatíčko, aj keď hrôzostrašný. Tú dvojicu si zamilujete rovnako ako ja.

Najviac som si však užívala asi Rowena. Tú jeho krutú povahu a správanie, ktoré sa postupne menilo. Proste taký ten bad boy. Jednoducho vruu. Áno, už som zabudla aj na Chaola. Chaol síce  má stále niečo do seba, ale sorry, s týmto férom sa zrovnávať nedá.

Mám pocit, že v tejto časti sa toho deje toľko, že som nenašla pasáž, ktorá by ma nudila. Spoznávame nové postavy, prostredie a niektoré naše už známe postavy nás prekvapia. Ja som vedela, že Dorian sa ešte ukáže, aj keď toto je ešte asi slabý odvar. Koniec vás opäť dostane a už teraz som zvedavá, čo ma čaká v ďalšej časti. Ten koniec bol pre niektorých naozaj krutý.

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Instagram: @kirstinrau

Konečne tu máme pokračovanie tejto vlkodlačej erotiky. Trošku som sa obávala, ale našťastie som nebola sklamaná. A hlavne ten preklad sa zlepšil a konečne sme vypustili tie absurdné pomenovania istých partií. Za čo som naozaj vďačná.

Začiatok ma trošku vytáčal, pretože čítať ako Ayla stále bojuje s putom, ktoré má s Jordanom a ako po ňom túži, ale vlastne ho nechce lebo chce Kadena, bol naozaj otravný. Proste neznášam milostné trojuholníky a aj keď tu je jeden vytvorený skôr pod nátlakom, ma tieto hrdinky s ich nerozhodnosťou fakt vytáčajú.  Našťastie sa samozrejme dej vyvíja celkom rýchlo a na scénu prichádza náš obľúbený alfa samec Kaden. Tam by som mu ja jednu asi vrazila, aby sa trošku spamätal a nebol natvrdnutý, no chalanko si to samozrejme potom vyžehlil.

Táto časť je určite akčnejšia a nie len na bojisku. Som teda nesmierne zvedavá na pokračovanie lebo ten koniec bol teda riadna pecka, aj keď sú veci, ktoré sa dajú predvídať. Podľa mňa, by ste mali tomu dať šancu.

03.02.2024

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Instagram: @kirstinrau

Máme tu pokračovanie sérii Hřiště lásky a ja som si to opäť užila. Neviem, prečo tento diel považujú za slabší lebo mne osobne sa páčil. S Jackom som naozaj súcitila a jeho správanie som naozaj chápala. Myslím si, že to mal naozaj dosť ťažké a bohužiaľ, novinári sa s ním nemaznali. S názorom na nich som sa stotožňovala s Riley. Tam to však skončilo lebo naozaj som nečakala šok, ktorý ma čakal a pozerala som na to, či si zo mňa robí niekto prdel. Jej prešľap ma naozaj bolel. Ten zvrat som nečakala a aj keď to bolo kruté, bolo to  naozaj skvelo všetko premyslené. Jej brat by si však zaslúžil pár faciek.

Neviem, kde na to autorka chodí, ale mňa si získava viac a viac. Asi sa u mňa vystriedali všetky možné emócie a či už som sa prikláňala raz na jednu alebo druhú stranu, všetko som im verila. Ďalší bonus bol, že sme zistili aj ako pokračujú naši hrdinovia z prvej časti. A ich tímový duch? Proste sú to zlatíčka a rodinu si chránia. Ja som si občas aj pofňukala

Prečo? Lebo stačila jedna veta.

"Stojím za svým kapitánem."

A niekedy proste viac ani netreba.

Dúfam, že sa tejto sérii bude dariť, aby sme dostali ďalšie a ďalšie pokračovanie. Ja ich zbožňujem

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Instagram: @kirstinrau

Na túto knihu som bola strašne zvedavá. Je to asi moja prvá kniha z mafiánskeho prostredia, aj keď mafiánske praktiky neboli až tak nejako extra opisované, čo mne teda neprekážalo. Túto dvojicu som naozaj zbožňovala. Naozaj so sebou nezaobchádzali práve v rukavičkách, aj keď osobne si myslím, že sa dalo z toho vyťažiť viac. Milujem koncept od nenávisti k láske a preto mi to prišlo trošku urýchlené. Napriek tomu som si knihu užila. Aida bola riadna divoška a nedala sa len tak skrotiť. Callum bol pekne arogantný a cieľavedomý, ale postupne sa menil. Nebojte sa však, ten svoj mafiánsky šmrnc vôbec nestratil.

Na začiatku a vlastne aj po prečítaní som nechápala, prečo zvolili takú obálku. Nesedelo mi to akosi, ale samozrejme sa dôvod dozviete pri čítaní. Asi však budem rada, že tam nie je nejaká fotografia postáv ako to u mafiánskych kníh býva. Takto to pôsobí naozaj decentne. Príbeh však skrýva naozaj akčné scény, humor a veľa erotiky. Dúfam, že si čoskoro prečítame aj ďalšie časti. Rozhodne odporúčam si to prečítať.

Vládce hvězdné oblohy Vládce hvězdné oblohy Laura Thalassa

Instagram: @kirstinrau

Na túto knihu som sa tešila asi najviac. Chcela som viac Desmonda Flynna a bol tu. Nahliadneme do jeho života ešte pred Callypso, čím všetkým si musel prejsť, čo všetko musel stratiť, pokým sa nestal Handlířem a Vládcom. Aj keď sme sa nedozvedeli nič zásadné a ani nové, ja som si to užila, pretože som chcela niektoré scény vidieť z pohľadu Desmonda, čo som aj dostala. Bolo to také milé ukončenie série bonusovou knihou.

Určite ju nečítajte pred sériou ..ehm...to je joke ale vážne to nerobte.

"Tvá lidská družka tě přivede napůl k šílenství, než ji vůbec najdeš. A potom z ní budeš šílet ještě víc."

Světlo v plameni Světlo v plameni Jennifer L. Armentrout

Instagram: @kirstinrau

Tak ako som prvú časť milovala, tu som bola sklamaná. Nechcem povedať, že znechutená lebo túto dvojicu mám stále radšej, no toto pokračovanie bolo určite nudnejšie. Po erotickej stránke však nie. Tu toho bolo zasa naopak až príliš. Mala som pocit, že stále sa niečo rieši, ale zároveň sme k ničomu neprišli lebo všetko skončilo sexom. Ak by sme knihe ubrali pokojne 250 stránok, o nič dôležité by sme neprišli. Jedine ak o Nyktosov ledový penis. Kniha ma začala naozaj baviť až od 29 kapitoly.

Nyktos našťastie nestratil svoj šmrnc, ktorý som ja na ňom mala rada. Jeho tajomnstvá vás držali v napätí. A Sera? Povedzme, že aj keď mala syndróm spasiteľky, nebolo to také otravné a prehnané ako u Poppy. Jej úvahy ma síce vytáčali, no niekedy som sa jej nečudovala. Najviac sa mi však páčili vedľajšie postavy a Nektas? Ten by mohol mať vlastnú knihu. Drakeni boli skvelí a určite mohli mať viac priestoru. Záver knihy bol neskutočný, no úprimne, pokračovanie si síce prečítam, ale určite to už nebude s takým elánom, pretože momentálne túto spisovateľku na chvíľku nechcem vidieť. Skoro som dostala čítaciu krízu.

31.01.2024 3 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Instagram @kirstinrau

Mi-lu-jem to! Táto séria je naozaj skvelá. Už veľa času nezostáva, aby sa z Avery stala miliardárka a práve preto je celá situácia viac nebezpečnejšia. Opäť nás čakajú záhady a napätie už od samého začiatku. Netušila som, čo ešte sa môže stať, ale tento diel bol asi najlepší. Myslela som, že všetko sa viac menej uzavrelo, ale opak bol pravdou. Príchod neznámej osoby mi vyrazil dych, vôbec som to nečakala a musím priznať, že naozaj som v tej chvíli prestala komukoľvek dôverovať a bála som sa, aby Avery nedoplatila na svoju dôverčivosť. Našťastie mala pri sebe tých správnych ľudí, aj keď Grayson ma neskutočne vytáčal. Snažila som sa ho chápať, ale nešlo to. Naozaj nie. Našťastie ku koncu prišiel ako tak k rozumu. Jamson a Xander boli skvelí. Jamson bol záhadný a občas naozaj prekvapil. Moje priania sa vyplnili, takže som spokojná. Vyriešil sa náš milostní trojuholník a ja plne súhlasím s jej výberom. Aj keď koniec som si predstavovala opäť inak, verím, že to ešte bude mať nejakú dohru. Takto to predsa nemôže skončiť. Určite túto sériu odporúčam a ja budem dúfať, že dostaneme ďalšie časti

30.01.2024 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Instagram: @kirstinrau

Tak toto bola ďalšia neskutočná jazda a ja som nadšená. Mne sa táto časť asi páčila ešte viac. Je tu síce viac záhad a môže sa to niekomu zdať prekombinované, ale mne sa to páčilo. Dej je plný akcie a núti vás to stále čítať. Stále som však tŕpla, kto Avery zradí, pretože by som jej jednu capla aké veľké ústa mala občas. Niekedy je mlčanie zlato...

Napriek tomu sa mi všetky postavy pozdávajú. Aj tie záporné. Dokonca spoznáme aj viac Max. Ona a Xander by sa k sebe hodili, tak dúfam, že tam niečo bude.
Kniha nemá žiadne nudné miesta. Je to skvelo premyslené, aj keď som zostala sklamaná, no nie z knihy, tá je naozaj skvelá, len som dúfala a priala si troška iný koniec. Verím však, že nás čakajú ešte prekvapenia v ďalšej časti. Ja osobne som si vybrala, ktorému Hawthornovi budem fandiť a nie je to nik iný ako Jamsone. Určite majú všetci niečo do seba a teda Avery nezávidím. Rozhodovanie nebude mať ľahké. Dúfam, že ma nesklame. Túto sériu rozhodne odporúčam.

30.01.2024 5 z 5

Nikdy hrdinka Nikdy hrdinka Vanessa Len

Na toto pokračovanie som sa strašne tešila a aj keď to bola skvelá časť, nenaplnilo tak úplne moje očakávania. Nie preto, že by to nebolo plné akcie, zvratov, odhalenia tajomstiev, ale ja som čakala proste na svojho favorita, ktorý podľa mňa, dostal málo priestoru. Áno, ide o Aarona.
V momente ako sa objavil na scéne, tak som len tŕpla a čakala, čo sa stane. V tejto časti nám to autorka zamotala tak, že stále neviem, čo od neho čakať a ako sa to všetko skončí. Ak ste však fandili Nickovi, toho sa nabažíte až až. Musím priznať, že tu som ho mala radšej a sama teraz neviem na koho som viac zvedavá. Nie som fanúšik milostného trojuholníka, ale tu nie je až tak v popredí. Vlastne mám pocit, že sa tu tie vzťahy nijako neriešili, čo ma mrzí. Napriek tomu som stále toho názoru, že je to originálny príbeh a to cestovanie časom je veľmi dobre premyslené. Nové postavy, ktoré vstúpili do deja sa mi páčili a veru som nečakala ako to dopadne a akú úlohu v celom príbehu zohrajú. A konečne sme sa dozvedeli aspoň niečo, čo je vlastne Joan zač.
Určite sa vrhnem aj na pokračovanie, aj keď pre mňa bola prvá časť určite lepšia. Verím, že záver série mi to plne vynahradí a my dostaneme veľkolepý koniec.

31.03.2024 4 z 5

Bolo raz jedno zlomené srdce Bolo raz jedno zlomené srdce Stephanie Garber

Instagram: @kirstinrau

Toto je prvá kniha, ktorú som od autorky čítala. Kniha je písaná pútavo a musím povedať, že na mňa veľmi rozprávkovo. Nie je sa však čo čudovať lebo ten svet je naozaj ako z rozprávky. Je magický a záhadný. O svete by som sa však chcela dozvedieť o niečo viac. Hlavne, čo sa týka predstaviteľov Osudov.

Evangiline je síce dosť naivné a krehké dievča, no svojou vierou v dobro a lásku sa iné asi nedá očakávať. Napriek tomu mala svetlé chvíľky, kedy rozum zafungoval a jej začali dochádzať isté súvislosti. Musím však priznať, že niekedy som ani ja nevedela, čo si mám myslieť a zápletky naozaj prekvapili. Dúfam, že ju raz jej viera v dobro nezabije...vlastne nie. Už sa a tak skoro stalo

Jacks a teda samotný Princ sŕdc je sarkastický hajzlík, od ktorého neviete, čo čakať. Evangiline využíva na dosiahnutie svojich cieľov a ako sa dozvieme, je až príliš dôležitá. Naozaj som zvedavá, čo všetko má v pláne a ako to všetko dopadne. Zdá sa, že má aj dobrú stránku čo neraz ukázal, no ťažko povedať, či je v tom niečo viac alebo len ďalšie intrigy.

Verím, že pokračovanie bude ešte lepšie, keďže tu mi to prišlo ako rozbeh niečo omnoho väčšieho. A aj keď sa niektoré záhady vyriešili, stále sme nedostali odpovede na všetko.

04.02.2024 4 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Instagram: @kirstinrau

V prvom rade musím priznať, že som rada, že som čítala novelu pred touto knihou lebo asi by som mala z toho ešte väčší guláš. Túto sériu naozaj zbožňujem, ale tento diel je pre mňa sklamaním. Tešila som sa, že konečne dostaneme kapitoly z pohľadu Casteela, no úprimne, hneď ako som videla, že ide on, gúľala som očami. Ja naozaj takto zamilovaného Casteela nemám rada. Nechápem, čo z neho autorka urobila. A Poppy? No už viac na nervy mi ísť nemohla. Tak nechutne dokonalú bytosť som dlho nevidela. A to ako ju všetci zbožňujú, uctievajú a vychvaľujú aká je výnimočná? Akože v čom? Že nevie ovládať svoje emócie, ani svoju moc a potom sa čuduje a bojí, čo spôsobila a kým vlastne je?Neviem koľko schopností jej ešte autorka nadelí. Mám pocit, že už to zbytočne naťahuje.

Dozvieme sa síce nejaké nové veci a dostaneme aj pár prekvapení, ale po dočítaní tejto knihy som nemala žiadne emócie. A to som si myslela, že budem šokovaná istou kapitolou, podaktorí sa určite potešia, keďže fámy boli, no celkovo mi všetko prišlo ľahko predvídateľné.

Jediné svetlo na konci tunela pre mňa bol Reaver. Prisahám, že tento draken bol ťahačom v tejto knihe a určite by som si ho želala viac. Jeho humor a hádanie sa s Kieranom bolo naozaj skvelé. Aj keď už ani neviem čo si mám o Kieranovi myslieť, akože stále ho mám rada, ale mám pocit, že už aj on je zmagorený z Poppy. Jeho oddanosť je úchvatná, ale aj tá by mala mať isté hranice.
Napriek tomu viem, že aj tak budem sériu ďalej čítať.

Teraz sa viac teším na pokračovanie novely o Nyktosovi a Serafíne. Tí dvaja mi prídu naozaj zaujímavejší a momentálne ich mám radšej. Dúfam, že sa to nezvrtne ako tu.

04.02.2024 2 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Instagram: @kirstinrau

Tak toto bola asi u mňa najdhlšie čítaná kniha. Na začiatku som mala problém sa začítať a prvých 200 strán som naozaj musela bojovať, aby som to nevzdala. Nehovorím však, že kniha je zlá, len mne osobne proste akosi téma nesadla. Dosť sa tu filozofalo a teda museli ste sa naozaj sústrediť na čítanie lebo občas som sa strácala. Miestami mi to prišlo chaotické a hlavne, keď uprostred nejakej konverzácie, jedna z postáv začala spomínať, čo sa stalo kedysi.

Kniha je písaná z viacerých pohľadov, čo mi samozrejme neprekážalo, ale napriek množstvu postáv, som si dlho nevedela vybrať, kto sa mi pozdáva najviac. Chýbalo mi tam viac akcie a teda jediná, ktorá sa mi páčila, bola súboj medzi Callumom a Parisou. A asi aj tí boli pre mňa najzaujímavejší. Dosť sa tu riešili vzťahy medzi uchadzačmi, no po pravde, neviem či sa budem púšťať do pokračovania, aj keď to skončilo celkom zaujímavo.

03.02.2024 2 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Instagram: @kirstinrau

Ja som bola vždy skôr na upírov. Vlastne aj som, ale musím povedať, že táto vlčia eroťárňa, sa mi naozaj páčila a som z nej nadšená. Je to naozaj skvelo premyslené ako sú rozdelení podľa znamenia a určite sa nebudete nudiť, keďže už začiatok je dosť zaujímavý.

Ayla mi občas liezla na nervy, ale myslím, že jej podrezaný jazyk si obľúbite. A Kaden? Ten  sa mi páčil už od začiatku. Musím povedať, že jeho postava bola fakt super vykreslená a neverím, že by si ho niekto nezamiloval. Rovnako sa mi páčila aj Stella. Pri viacerých scénach som sa zasmiala. Určite veci sa dajú predvídať, ale aj napriek tomu vás to vtiahne do deja a naozaj si to užijete.

Jediná vec, ktorá mne prekážala sú samozrejme erotické scény a nadržanosť určitých postav. Použiť na nich jed by bolo naozaj oslobodzujúce a bol by pokoj. Ak sa rozhodnete knihu čítať, pochopíte na koho som to myslela a ako. A naozaj, naozaj ma strašne mrzí český preklad a ich výrazy, pretože naozaj zbožňujem knihy v českom preklade, no koho napadlo už len nazvať mužské prirodzenie, ocas? Vôbec mi tie určité pomenovania intímnych partií do toho opisu nepasovali. Nebudem ich tu radšej vypisovať.

Napriek tomu som strašne zvedavá na pokračovanie, ktoré by malo byť hádam už čoskoro

Úprimne, knihu som dlho prehliadala a môže za to jej obálka. Neviem ako vy, ale mne reálne postavy a fotografie prídu gýčové. Mám potom z tej knihy taký čudný pocit.

Beladona Beladona Adalyn Grace

Instagram: @kirstinrau

Na túto knihu som bola strašne zvedavá lebo baby, ktoré ju čítali v originále, boli z nej nadšenie. Musím však priznať, že ja som mala na začiatku problém sa začítať a dej sa mi akosi vliekol. Našťastie napokon ten zlom prišiel a kniha ma začala baviť.

Sigma ma občas vytáčala, ale jej postava a celkovo príbeh je naozaj originálny. Samozrejme sa mi hneď od začiatku páčil Smrtihlav. Úprimne bez neho by príbeh nebol moc záživný. Je tu síce plno prekvapení, zvratov, ale je to skôr taký historický román s dávkou detektívky a možno štipkou hororu? Lebo mňa z duchov osobne dosť mrazí. Nie je to však nič extrémne strašidelné. Romantika bola troška v úzadí, ale ten koniec bol skvelý a určite sa chystám aj na pokračovanie.

Dúfam, že si tam viac užijeme Smrtihlava.

03.02.2024 4 z 5

Temná harmonie Temná harmonie Laura Thalassa

Instagram: @kirstinrau

'Tajemství nejlépe jedna duše chrání.'

Máme tu skvelé zakončenie série. Desmond a Callypso prešli dlhú cestu a celkom sa mi páči kam to až prišlo. Callypso ma síce občas vytáčala, ale nebolo to nič strašné. Desmond bol skvelý ako inak, aj keď nejaké veci som teda nečakala.

Tento diel je určite obohatený o viac erotiky a aj keď mi to tentoraz nejako extra neprekážalo, uvítala by som viac prepracovaní záverečný súboj a dej. Neviem prečo, ale po tých šokoch, čo sme občas dostali, som čakala od toho naozaj viac. Prišlo mi to odfláknuté, aj keď chápem tú spojitosť, prečo sa udialo čo sa udialo , no čakala som niečo viac akčnejšie. Pozerala som na to a pýtala sa „ To je všetko? Len toto stačilo?“.

Napriek tomu som si to samozrejme užila a teším sa na novelu Vládce hvězdné oblohy, ktorá bude vlastne príbeh o Desmondovi a jeho tajomstvách.

03.02.2024 4 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

Instagram: @kirstinrau

"Ka Mate Haka je to, co předvádíme před každým zápasem. To, co nás pohání a stmeluje, to, co nás donutí cítit se spojení a silní. To, co dělá z jednotlivých hráčů rodinu."

Túto sériu som si tak zamilovala, že som sa vrhla hneď na pokračovanie a opäť raz som si to užila. Henry bol tak skvelo vykreslený, že si ho určite obľúbite hneď na začiatku. Asi zatiaľ jediný, ktorý nemá žiadne tetovanie lebo má strach z ihiel, prehral stávku a už asi viete kam to smeruje. Názov knihy je dosť výstižný. Chlap ako hora a odpadáva pri pohľade na ihlu? Tento chalanko vás však rozhodne prekvapí. Ja som sa dosť nasmiala a asi aj tým si ma táto dvojica získala.

Yumiko bola naozaj zaujímavá postava a aj keď sme nedostali nejaké veľké zápletky a pohromy, ktoré som očakávala, príbeh sa mi páčil. Skôr sa tu poukazuje na určité zaobchádzanie so ženami v inej krajine a mne bolo Yumiko a jej mami naozaj ľúto. Rodinu si nevyberieš. Našťastie to boli všetci bojovníci a koniec bol skvelý. Dokonca sme sa opäť stretli s celým tímom. Dúfam, že sa čoskoro dočkáme ďalšej knihy lebo ja potrebujem viac týchto rugbistov.

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Instagram: @kirstinrau

Túto knihu si musíte prečítať. Ja to MI-LU-JEM. Pri tejto knihe som zabudla dýchať. Aj napriek tomu, že ste veci predvídali a vedeli ste, čo sa asi stane, nevedeli ste kedy sa to stane a ako veľmi sa to môže pokaziť. A keď na to príde, zlomí vám to srdce, pretože budete súcitiť s nimi. Dokonalo napísané, že sa od tej knihy neodtrhnete.

Aj keď je kniha radená do fantasy, nečakajte prvky magického sveta alebo nejakej mágie. Svet je vymyslený a aj keď sú obaja badass hrdinovia, nie sú neprekonateľní, ale skôr realisticky vykreslení. Začiatok bol brutálny a to doslova, no Laru som si hneď obľúbila. Ja tieto hrdinky zbožňujem a Aren? Na oko krutý král, ale pravda je samozrejme iná. Perfektné enemies-to-lovers. Nechýba humor, nejaká tá spicy scéna, aj keď prevažne je to akcia a štipka politiky. Nudiť sa však nebudete. Kniha je písaná z pohľadu oboch hrdinov, čo je samozrejme len plus, ale verím, že si obľúbite aj vedľajšie postavy. Teším sa na pokračovanie a dúfam, že bude čoskoro.

"Vždyť je dokonalá. Jako by ji stvořili k tomu, aby tě přivedla do hrobu."

Náhodný gól Náhodný gól Teagan Hunter

Ďalšia hokejová romanca a ja som nadšená, aj keď priznávam, že môjho obľúbenca Rhodesa z predchádzajúcej časti neprekonala. Napriek tomu som si túto časť užila rovnako. Trop neplánované tehotenstvo bol možno predvídateľný, ale určite to zážitok z čítania nijako nepokazí.
Prvotné zoznámenie bolo naozaj skvelé a páčilo sa mi ako sa ich vzťah hate to love pomaličky formoval. Chápala som obe strany, ich pocity a isté postoje keďže Hollis bola krátko po rozvode a Lowell sa bál zrady po predchádzajúcom vzťahu. Ich jednorazovka bola doslova gól, s ktorým sa museli popasovať a mne osobne to prišlo všetko reálne. Užívala som si to ich iskrenie, ktorému sa bránili. Lowell to možno tak úplne nezvládol ukážkovo na začiatku, ale skôr som videla chybu v tom, že mal problém sa správne vyjadriť a tak najskôr ostatní konali ako si ho vypočuli. Bolo pekné ako Hollis zapadla do hokejovej rodinky a chránili ju. Napokon sa však v Camerona stal ukážkový otecko, o čom nebolo pochýb. Veď bez menšej drámy by to nebolo ono, však?

Nechýbali samozrejme vtipné scény, aj keď mi prišlo, že táto časť bola o niečo vážnejšia a trošku mi to chýbalo. Zbožňujem humor autorky a to ako dokáže vystihnúť aj hokejové prostredie, ktoré naozaj milujem.
Už v príbehu nám mierne autorka napovedá o akú dvojicu pôjde nabudúce a ja sa na ich príbeh rozhodne teším. Túto sériu určite zaradím medzi tie obľúbené, ku ktorým sa rada opäť vrátim.

21.04.2024 4 z 5