Kira283 Kira283 komentáře u knih

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Velmi silný příběh, ale psán zvláštním stylem. Bylo problematičtější se v příběhu orientovat. Až někdy ke konci mi docvaklo, co autorka, hlavně nadpisy, vlastně myslí.

Knihu jsem musela i na chvíli odložit, protože téma bylo tak náročné, že jsem to nezvládla přečíst najednou. Myslím, že netřeba dalších slov, proč byla kniha v některých částech tak velmi náročná....

Na toto téma jsem přečetla už poměrně hodně knih. Tuhle knihu hodnotím průměrně jen kvůli stylu, jakým je napsaná, jelikož mi tento styl nebyl až tak blízký. Určitě ale kniha stojí za přečtení!

18.06.2021 3 z 5

Arabská dcera Arabská dcera Tanya Valko

Arabskou dceru hodnotím mnohem kladněji než Arabskou ženu, 1. díl ze série o ženě, která si vzala Libyjce a odjela s ním do rodné Libye.

Dorota mi od začátku přišla jako naivní a nikdy mi nebyla moc sympatická. Nesedla mi. Za to Marjánka, její dcera, si mě získala a i když osudy celé ženské části rodiny jsou trochu přitažené za vlasy - za svůj život zažijí snad všechna příkoří, co lze, nijak mě to neruší, protože jen díky těmto situacím nám spisovatelka může pořádně přiblížit místní poměry...

Knihu jsem zhltla a těším se na další díl...

12.05.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hana se mi do rukou dostala úplnou náhodou. Sice jsem o knize slyšela, ale nepřikládala jsem jí velký význam. Když jsem ale Hanu otevřela a začala číst, nemohla jsem přestat! Po delší době se mi zase do rukou dostal příběh, který vás zcela pohltí a i když víte, co vás dál čeká, jste napjatí a chcete se dozvědět, co hrdiny potkalo a ještě potká.

Při čtení knih s podobnou tématikou si jeden opět uvědomí, že věci, které dnes a denně řeší, jsou malichernostmi. Proto bychom si měli vážit toho, co máme...

Plný počet hvězdiček si nechávám jen pro knihy TOP z TOP. Hana tam právem patří.

14.04.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Kamarádka mi Chrise Cartera doporučila poté, co z knihy byla naprosto nadšená. A jelikož máme podobný vkus, dalo se čekat, že i mně se příběh bude náležitě líbit.

Přiznám se, že jsem z toho zase tak unešená jako kamarádka nebyla, ale postava Roberta i zápletka mě zaujaly. Carter popisuje scény barvitě, realisticky, že se u toho člověk i zašklíbne. Skoro jako by koukal na seriál Myšlenky zločince :)

Plný počet hvězdiček si rezervuji případně pro další díly, který si 100% nenechám ujít. Jestli máte rádi napínavé thrillery se zajímavými zápletkami a reálnými postavami, směle do toho! :)

04.01.2021 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

J. K. Rowling je prostě srdcovka. Dospíváte s Harrym, skoro opláčete, když celá série skončí, a pak přijde něco pro vaše dospělé já v podobě Cormona Strika.

Cormoran je tak skvělá postava, že si někdy říkám, že je škoda, že ho nemůžu poznat osobně :) Autorka skvěle popisuje napětí mezi Robin a Strikem, ne nadarmo se říká, že je Rowlingová jednou z nejlepších spisovatelek moderní doby. Dokáže krásně, ale zároveň stručně, popsat okolí, příběh, postavy, vše, co k správnému románu patří.

Skvělý příběh, který dává smysl od začátku do konce, mluví sám za sebe.

Doufám, že se dočkáme pokračování :)

18.12.2020 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Kniha mě dost zklamala. Na to, jak je opěvována, čekala jsem víc. Styl, jakým je příběh napsán, je pro mě dost nešťastně zvoleným. Možná kdyby se jednalo spíše o populárně-naučný styl, přineslo by to víc užitku.

Vůbec nezatracuji to, co si máme z knihy odnést, bohužel díky formě jsem knihu ani nedočetla do konce...

24.11.2020 1 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Konec mi přijde už lehce přitažený za uši, více méně je to pořád o tom samém, ale i tak vás prostě zajímá, co se bude dít dál :)) Na první díl to nemá, ale jako oddychovka je to fajn :))

19.10.2020 3 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Shrnu to jednou větou.... Já chci další!!! :)

14.10.2020 5 z 5

61 hodin 61 hodin Lee Child

Nedočetla jsem... Milovníci podobných thrillerů a tématiky budou jistě nadšení, ale mě téma nezaujalo natolik, abych knihu dočetla do konce.

Příběhy Reachera neznám. 61 Hours se mi dostalo do ruky náhodou a v originále. Zkusila jsem se do toho začíst. Bylo to čtivé, ale rozplétání zápletky ne tak pro mě zajímavé, abych si počkala do konce.

Lehce předvídatelné, laciné a vševědoucí Reacher. Nic proti ničemu, někoho to 100% baví. Možná by bavilo i mě, jen jsem netrefila náladu, proto dávám průměr :)

05.10.2020 2 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Dlouho se mi nestalo, aby mě kniha dohnala k slzám. Osvětimská knihovnice je jedna z těch výjimečných knih, které to dokážou.

Příběh Dity je na jednu stranu tragický, na druhou stranu inspirativní. Inspirativní v tom, že i na neutěšeném místě dokážete najít naději, úkol, smysl života. A hlavně si uvědomíte, že vaše problémy vlastně žádné problémy nejsou. Netrpíte hlady, mátě střechu nad hlavou, je vám teplo, máte přístup k základním hygienickým potřebám. Važme si všeho, co máme.

Ditina neskonalá odvaha, nezdolná vůle bojovat, smysl pro spravedlnost a optimismus jsou obdivuhodné. Od takových lidí bychom se měli učit. Zároveň je nutné nezapomínat, co se v minulém století dělo, abychom něco podobného už nikdy nenechali dopustit.

01.10.2020 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Knihu v originále jsem sice četla s přestávkami asi rok. Ale to spíš bude tím, že občas chytnete náladu na úplně jiný žánr, než že by příběh nebyl poutavý :)

GoT je srdcovka. Knihy mám přečtené v češtině, teď je postupně čtu v originále. Zároveň je porovnávám se seriálem a baví mě si teď všímat jejich podobností a odlišností; všímám si věcí, které mi při prvním čtení unikly a které mi teď dávají větší smysl.

Za mě top strop! :)

24.08.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Po delší době opět thriller, který nedokážete pořádně odložit a těšíte se na to, co bude dál. Hlavní postavy - Washingtona s Tilly - si zamilujete. Sice tak nějak tušíte, kdo za tím vším vlastně stojí, ale moje první reakce, když jsem knihu dočetla? "Kdy bude pokračování?! Já chci pokračování!!" A to mluví za vše... :)

04.08.2020 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Od první do poslední strany byl příběh poutavý. Psáno nestandardním stylem, ale o to víc se mi kniha líbila. Doporučuju!! :)

08.06.2020 4 z 5

Psychologie masových vrahů Psychologie masových vrahů Andrej Drbohlav

Faktické, poučné, čtivé. Víc k tomu asi nelze dodat. Pro všechny, kteří se chtějí o tomto tématu něco dozvědět.

19.03.2020 4 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Kniha mě zaujala hned od samého počátku. Začnete číst a nemůžete přestat, protože vás zajímá, jaké další nástrahy budou hlavní hrdiny čekat. Nejvíce mě oslovil příběh Ráchel, to jsem ke konci musela i lehce zadržet slzu. Celkově je v knize velmi silný příběh a poselství, hlavně pro ženy. Na mě byl konec až moc ideální a asi ne zcela reálný, ale je to jen fikce, a kdo vlastně nemá dobré konce rád... :)

18.02.2020 5 z 5

Já jsem z knihy nadšená. Ano, nedozvíte se nic nového a světoborného, ale nikdy neškodí si určité věci připomenout a dát si je do správného kontextu. Navíc je to napsáno pro normálního člověka, ne pro vědce, který se prokousává složitými termíny. Myslím, že se ke knize v budoucnu opět vrátím, až si budu potřebovat něco zase připomenout... :)

04.02.2020 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Seriál Přátelé miluju, proto když jsem narazila na předprodej této knihy, volba byla jasná. O historii seriálu jsem toho předtím moc nevěděla, tudíž spousta věcí pro mě byla novinka, a zároveň jsem se dočetla mnoho zajímavostí. Kniha byla velmi čtivá, často i vtipná a velmi pozitivně hodnotím i závěr. Všem fanouškům Přátel mohu knihu jen a jen doporučit! :)

18.12.2019 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Pustila jsem se do četby anglického originálu. Angličtina to sice lehká nebyla, ale dalo se to. Nicméně jsem se v příběhu lehce ztrácela a z toho důvodu jsem to i v polovině vzdala. Příběh mě nezaujal, Catherine mi přišla jako rozmazlený děcko, který fňuká, když nedostane, co chce. Heathcliffova postava mě sice zaujala více, ale žádné terno to také nebylo. Čekala jsem trochu větší emocionální smršť mezi Catherine a Heathcliffem, nedočkala jsem se. Dva pyšní lidé, co si nedokážou pořádně přiznat, co cítí a pak je na to pozdě. Za mě tedy, omlouvám se, ale ne...

30.10.2019 1 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Přiznám se, že ke knize jsem byla dosti skeptická. Za prvé, romantické knihy nemám moc ráda. Za druhé, Fifty Shades of Gray jsem nenáviděla, i když jsem všechny díly přečetla. Tak v čem mohla být tahle kniha jiná? Nicméně jsem na ní slyšela jen samou chválu, přišla ta správná nálada, tak jsem vyrazila do knihkupectví a knihu si koupila. Večer jí otevřela a páni, mladá holka na vejšce a na koleji, to mi něco připomíná. Kluk s tetováním, párty, studentský život. Ehm, takový menší návrat do studentských let?

Musím se přiznat, že kniha mě dostala. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jasně, je to pořád to stejné dokola, ale mě to bavilo! Konec mě dostal natolik, že jsem musela hned běžet do knihkupectví pro druhý díl. Jasně, nečekejte od toho, že se něčemu přiučíte, zamyslíte, nebo se něco nového dozvíte. Je to odpočinková kniha, u které člověk dokonale vypne.

Příběh mě dostal i tím, že mě donutí to s Tessou a Hardineme prožívat. Vždyť kdo nezažil velké zklamání a pocit, že chce s někým být a nemůže? Donutí mě i nahlas vykřiknout, proč je Tessa tak hloupá a chová se tak a tak!? Ale člověk si musí něčím projít, aby věděl, jak v dané situaci zareagovat.

Takže tomu, kdo váhá, jestli se do této knihy pustit, můžu After: Polibek jen a jen doporučit. Ne všem se bude líbit, ale řekněme si narovinu. Nepřipomíná vám děj něco nebo někoho? :)

09.09.2019 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Jedním slovem... doporučuji! Kniha mě chytla hned od prvních stran. Autor dokonale prolíná přítomnost, minulost, realitu a fantasy. Jedna z nejlepších fantasy knih, co jsem doposud četla.

20.08.2019 5 z 5