Kira283 Kira283 komentáře u knih

Verity Verity Colleen Hoover

Jako mazec!! Takový konec jsem nečekala... A nejlepší na tom je, že ještě dlouho po dočtení knihy přemýšlíte, jak to vlastně bylo. Myslím si své... :)

Půl žlutého slunce Půl žlutého slunce Chimamanda Ngozi Adichie

Teprve má druhá kniha od autorky a nezdráhám se říci, že již patří mezi mé oblíbené autory.

Kniha na mě velmi zapůsobila. Téma je velmi aktuální a zcela jistě nikdo z nás toto nechce zažít... Mělo by být povinnou četbou na školách.

Výživná kniha o jídle Výživná kniha o jídle Karolína Fourová

Jedna z nejlepších knih o výživě a jídle. Na Karolínu nedám dopustit. Často se na ni odkazuji (jak s oblibou říkám, dělám teď chytrou :)) a co jsem od autorky upekla/uvařila, byla prostě zatím jedna velká bomba!

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Les zde funguje jako výborná metafora. Autorka se nebojí upozornit na téma, které stále bývá dost tabu. Trochu jsem se nedokázala ztotožnit s postojem hlavní postavy, ale takto jí chtěla autorka vylíčit, tudíž to respektuji.

Doporučuji!

17.05.2023 4 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Průměrná oddychovka. Určitě pro každého milovníka čokolády :))

17.05.2023 3 z 5

Mé přítelkyně z Ravensbrücku Mé přítelkyně z Ravensbrücku Magda Knedler

Po Porodnici z Osvětimi jsem přistupovala k Přítelkyním se značnou rezervou. Autorka se zde ale překonala. Vkusné propojení minulosti s přítomností. Chápu, proč kniha pro někoho nemusí být šálkem čaje, ale mně osobně sedla a pro mě má i poselství, které by se mělo předávat napříč generacemi.

Nikdy nesmíme zapomenout na minulost, abychom ji neopakovali. Bohužel ale jako lidstvo zapomínáme rychle...

21.04.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Jediné, co celý příběh zkazilo, byla erotická scéna. A ještě k tomu i jako bonusová kapitola? Děkuji, nechci.

21.04.2023 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Nádherný příběh o odvážné mladé dívce. Nikdo z nás nedokáže říct, jak by se ve stejných situacích zachoval. Ať už na místě Cilky nebo jejích spoluvězenkyň.

Je mi líto, že člověk je potrestán za to, že se snaží přežít. Sice žijeme v jiné době, ale nedělám si iluze, že by se podobné hrůzy ve světě ještě někde neděly. Proto buďme šťastní a vděční za to, co máme a kde žijeme.

Cilčina cesta si nezaslouží nic jiného než plných pět hvězdiček. Příběh mě i v několika pasážích dojal. Je to velmi silný příběh...

16.03.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Krásný, za mě až téměř poetický, příběh o životě, zklamání ze života s uvědoměním si, že ups and downs ke každému životu patří. A že i ten "snový" život nemusí být tím nejlepším. Žijme tady a teď :)

14.03.2023 5 z 5

A Must pro každého fanouška Harryho Pottera. Jako kdybych se vrátila v čase; do časů mého dospívání, kdy jsem hltala každý nový díl Harryho Pottera a napjatě očekávala nový film. My s těmi herci rostli a dospívali. O to úžasnější bylo se do té doby vrátit. Tom svým mistrným vyprávěním dokázal perfektně vtáhnout do děje. Jeho nadhled a smysl pro humor byl jen pomyslnou třešničkou.

Dávám 4*, protože 5* je pro Jo :))

21.02.2023 4 z 5

Život v utajení - Příběh agentky CIA Život v utajení - Příběh agentky CIA Amaryllis Fox

Osobně jsem z knihy nadšená :) Obdivuji odvahu ženy, která se rozhodla stát agentkou s touhou změnit a bojovat za lepší svět i za cenu omezení svého vlastního života. Kdo z nás by měl koule na to žít v utajení i před vlastní rodinou a nesmět s nikým nic sdílet s vidinou, že dnešní den je možná můj poslední? Zároveň krásně vybarveno dilema matky a agentky.

27.01.2023 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Takový průměr. Neurazilo, ale ani extra nenadchlo. Před lety jsem viděla film a už vím, proč si ho nepamatuju... :)

20.01.2023 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Napnutá jak kšandy jsem byla :) Joona nezklamal, jen jsem moc nechápala Sažino počínání. Ale to už holt patřilo k příběhu. Za mě 5*, jinak hodnotit nemohu :)

10.01.2023 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, ke které jsem se chtěla po letech vrátit. Díky povinné četbě mám na Kytici vzpomínku jako na tu knížku, jejíž obsah je rýmovaný, ale každá balada je čtivá a se smutným koncem.

Po letech jsem na ní názor nezměnila, jen ne všechny balady končily hororově :)

29.11.2022 4 z 5

Celej svět je rodná hrouda - Češky a Češi v cizině Celej svět je rodná hrouda - Češky a Češi v cizině Pavla Smetanová

Čtivé a zajímavé rozhovory z různých koutů světa. Donutí vás se pak zamyslet a uvědomit si, v jakém luxusu tu žijeme a že ta naše maličká republika vlastně není vůbec špatná :)

Některé příběhy jsou vskutku obdivuhodné. Tleskám lidem, jejich odvaze, píli a ochotě pomáhat a dělat něco pro druhé...

08.11.2022 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Klasická Hartlovina - pobaví, dojme, donutí vás v některých chvílích k zamyšlení :) Osobně nejvíce kladně hodnotím schopnost autora zasadit příběh do skutečných reálií. To mě neskutečně baví :))

27.10.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Čekala jsem více. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní. Na mě byl až chvílemi přehnaně barvitý.

Oceňuji nápaditost odvyprávět příběh jinou formou, ale některé pasáže jsem musela přeskočit. Bez těch se čtenář obejde a domyslí si, o čem např. zápis ze schůze nebo dopis byl.

Myšlenka i příběh jsou silné, ale vím, že k této knize se už vracet nebudu.

17.10.2022 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

Dokonalé... Nic na světě není důležitější než rodina. (Ne, Rychle a zběsile tu nečekejte :))

17.10.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Při hodnocení knihy mě napadá pouze jediné slovo... Poetické :)

06.09.2022 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Kamarádka mi půjčovala knihu se slovy, že je to jediná kniha, jejíž obsah si pamatuje. A to zrovna patříme mezi tu skupinu lidí, co si něco přečte, je z toho chvíli na větvi a pak na obsah stejně po čase zapomene. Takže když mi řekla tohle, nemohla jsem se dočkat, až se do Zrcadlového muže začtu.

Lars Kepler mě nezklamal. Je to mistr severských kriminálek a Joona je prostě Joona :) Jeho příběhy mě baví a Zrcadlový muž právem patří mezi nejlepší ze série. Podobný dojem jsem měla z Hypnotizéra a Písečného muže, ale tento díl byl ještě o třídu lepší. Příběh ve mně zanechal takový dojem, že jsem o něm přemýšlela jak v době, kdy jsem měla knihu rozečtenou, tak po samotném dočtení. A když ve vás zanechá příběh takový dojem, je to známka velmi dobře odvedené práce ze strany autora.

Je naprosto fascinující, jak psychika člověka funguje... Mám pocit, že ke knize se v budoucnu ještě vrátím a kdybych mohla dát víc hvězdiček než pět, udělám to.

10.08.2022 5 z 5