kikizubik kikizubik komentáře u knih

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Mé první seznámení s autorkou a užila jsem si to! Bylo to přesně to, co jsem teď potřebovala. Sladký příběh, který mě pohladí na srdci a po dočtení se budu usmívat delší dobu jako idiot. Yup, postavy jsem si oblíbila a nemůžu se dočkat nadcházejcího filmu.

10.03.2019 3 z 5

Přiznávám se bez mučení, že jsem jako první viděla film. Nemohla jsem si pomoc, jelikož Lily James je má oblíbená herečka a navíc jsem stále neměla svůj vlastní výtisk knihy. Kniha je trochu jiná, než film. Kromě toho, že je psaná epistolární formou, což jsem nevěděla, ale to mi vůbec nevadilo. Tak jedna postava má úplně jiný charakter a pak jsou tam ještě menší změny, ale to jsem čekala, protože jen málo filmů podle knih se drží přesně knižní předlohy. Moc se mi líbilo, že postavy, které ve filmu neměli tak velký prostor, i když by měli, tak v knize je poznáváme o něco více, což je bonus. Rozhně byste měli dát knize šanci!

20.10.2018 4 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Nečekala jsem, že jsi tuhle serii tak moc oblíbím. První díl se mi líbil, ale neřekla bych, že bych si ho tak oblíbila. Vše přišlo se čtením dalšího dílu. Moc se mi líbilo, jak to měla autorka všechno promyšlené a ke všemu to spojila i s historickými postavami. Poslední díl se mi moc líbil. Po tom, co jsem očekávala, že tam moc krvavých střetů nebude jsem si to velice užila! Jsem zvědavá na seriálové provedení této série.

20.08.2018 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Mile mě to překvapilo, protože jsem se do toho nemohla moc začíst, ale to přičítám mé dlouhé době, které jsem trávila bez svých milovaných knih a tomu hroznému vedru, ve kterém se nedá pořádně ani přemýšlet.
Theron je zlatíčko a Meira jako hlavní hrdinka není vůbec špatná. Děj byl předvídatelný, ale i tak jsem si to užila.

30.05.2018 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Úžasné zakončení této trilogie :3

28.07.2017 4 z 5

Jméno hvězdy Jméno hvězdy Maureen Johnson

Příběh se mi moc líbil. Autorce se podařilo udržet mrazivou atmosféru až do konce. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a to se v poslední době stane málo kdy.

22.06.2017 3 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

*3,5
Zezačátku jsem měla problém se začíst, ale časem už jsem žádný problém neměla. Čtení jsem si užívala, jelikož se mi líbil nápad světa, který autorka vytvořila, i když mi občas padla na mysl podobnost s Hunger games...

02.06.2017 3 z 5

Pátračka Gilda a Posvátné kosti Pátračka Gilda a Posvátné kosti Jennifer Allison

Pátračka Gilda je má srdcová záležitost. První díl této série byla má první tlustší kniha, kterou jsem přečetla. I po těch letech, co jsem se k dočtení celé série vrátila mě příběh Gildy neomrzel, naopak jsem se do něj zamilovala ještě víc.

06.02.2017 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

3,75*
Knihu jsem přečetla celkem rychle. Většinou jsem jí nepustila s ruky dokud jsem si alespoň nedočetla kapitolu.Konec mě opravdu překvapil. Ten zvrat jsem nečekala, ale u některých pasáží jsem se nudila.

30.11.2016 3 z 5

Protřepat, nelíbat Protřepat, nelíbat Ally Carter

3, 5

Byla to velmi příjemná oddechovka. Kniha se četla velmi dobře a rychle. Stránky ubíhaly, protože kapitoly nebyly moc dlouhý a vlastně ani kniha nebyla. Cammie byla fajn hrdinka, ale v jednu chvíli mě velice zklamala. Holt puberťačka. Jinak nemám nic co bych vytkla.

08.09.2016 3 z 5

Nečekané setkání Nečekané setkání Gail McHugh

Hlavní hrdinka mě neskutečně štvala. Skoro celou knihu jsem měla chuť jí jednu fláknout. Nechápala jsem jak vůbec mohla být tak hloupá jako by před pravdou byla slepá i hluchá a při lži...no comment...
Gavin nebyl špatný. Upřímně jsem jeho části četla raději než Emilyiny pasáže.
Do druhého dílu se hrnout nebudu. Stejně vím, jak to nakonec dopadne. (Teda tuším, bylo by příjemné, kdybych se mýlila)

27.07.2016 2 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Už při prvním čtení mě tato kniha okouzlila. Při druhém čtení tomu nebylo jinak. Je to krásný úvod do celé série a já jsem moc ráda, že mě má kamarádka přímo dokopala, abych si jí přečetla.
Gwendolyn je hrdinka, s kterou se dá ztotožnit. Děla věci jako vy, chodí do školy, kouká se svou nejlepší kamarádkou na filmy a mnoho dalších obyčejných věcí, i když cestovaní v čase tam bohužel nepatří. I když kdo ví...
Do mužského hrdiny se nejde nezamilovat, i když se choval jako hňup.

10.07.2016

Cinder Cinder Marissa Meyer

Rozhodně zajímavý nápad. Popelka jako kyborg?!
Příběh byl docela předvídatelný, ale zase na druhou stranu jsem ten příběh žrala až do konce.Těším se na další díly, který na sebe tak krásně navazují.

28.06.2016 4 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Kniha mě nezklamala, ale ani neuchvátila. Je to pro mě takový průměr, který měl opravdu boží námět a čtivý styl psaní, ale i přes tyto faktory mě neokouzlila tak moc. Některé postavy, jak to bývá u každé knihy zvykem, bych nejraději zaškrtila a udupala do země, ale pak jsou tu samozřejmě i takové postavy, které nejde nemilovat.

18.06.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nečekala jsem od knihy nic. Jen jsem ji přečetla kvůli filmu + donutila mě k tomu nespavost. Kniha mě okouzlila a rozhodně si ji budu dlouho pamatovat. Autorka má tak pekelně čtivý styl psaní, že se nedalo odložit.

03.06.2016 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Čekala jsem od toho víc a také trochu něco jiného, ale i přesto jsem ráda, že jsem si Frankensteina konečně přečetla.

14.04.2016 3 z 5

Hvězda Hvězda Alex Flinn

Autorka píše opravdu velmi čtivě, ale přesto mě to neoslovilo tak moc jako z pohledu Nicka...

03.01.2016 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Nechtěla jsem, aby jeho příběh skončil. Divergenci jsem si opravdu oblíbila a tohle byla třešnička na dortu. Po dočtení jsem čekala, že se jako zázrakem objeví dalších pár stránek. Autorka opravdu moc krásně píše. Doufám, že brzy napíše ještě něco.
Kouknout se ještě jednou Tobiasovi do hlavy by bylo příjemné . Rozhodně doporučuji všem fanouškům divergence.

08.10.2015 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Na to, že je to povinná četba k maturitě se mi to líbilo. Kdyby nebylo té povinné četby, nejspíš bych si to ani nepřečetla, tak alespoň nějaká výhoda. :)

06.10.2015 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

4,5
Troufám si říct, že se mi to líbilo více než Fifty shades. Kniha byla vtipná a tak rychle ubýhala. Chloe nebyla tak naivní jako většina hrdinek a to se mi opravdu moc líbilo. A Bennet jednoduše chlap se vším všudy, i když ta jeho změna nálad... :D Rozhodně doporučuji těm, kdo váhá knihu si přečíst. :)

03.10.2015 4 z 5