Jméno hvězdy

Nad Londýnem se stahují mračna strachu a Rory je jediným klíčem k vrahově identitě... Roryini rodiče se rozhodnou pracovat v Anglii a své milované dceři nabídnou jedinečnou příležitost: rok studia na prestižní střední škole v centru Londýna. Rory se příliš dlouho nerozhoduje a za pár týdnů už směřuje z ospalého louisianského městečka do evropské metropole, kde se v té chvíli začíná opakovat nepříjemná historie. Kdosi vraždí po vzoru nikdy nedopadeného Jacka Rozparovače. Všechna těla jsou nacházena tam, kde je původní vrah znetvořil v roce 1888 - ve východní části Londýna, v jejímž srdci stojí i Roryina nová internátní škola....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139938/jmeno-hvezdy-139938.jpg 3.567

Stíny Londýna 1.

Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Levné knihy

The Name of the Star, 2011

Kniha Jméno hvězdy

Dada077
17.07.2019

neverila som, že ešte dokážem čítať mysteriózo-fantasy pre tínedžerov, ale text sa mi čítal pomerne dobre a rýchlo, aj koniec bol celkom zaujímavý, kniha v pohode

Daduna
04.04.2019

Kniha se mi zdá spíš vhodnější pro nižší věk čtenářů ale mě se moc líbila.

Nikol1010
27.12.2017

Knihu jsem našla ve výprodeji a docela mě mrzí, že nejsou k sehnání další díly, co jsem se dívala, tak se překlad nekoná a v angličtině se u nás neprodávají. Miluji Londýn, tak jsem byla ráda, že se tam příběh odehrává, hlavní hrdinka je sympatická a děj se mi líbil.

GabrielleE
20.08.2017

Tuhle knížku jsem jako dospívající milovala.
Lehce hororový děj a sympatická hlavní hrdinka.

kikizubik
22.06.2017

Příběh se mi moc líbil. Autorce se podařilo udržet mrazivou atmosféru až do konce. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a to se v poslední době stane málo kdy.

soukroma
20.06.2016

Úvod knihy se mi velice líbil, protože se věnuje příjezdu mladé americké studentky do speciální londýnské středoškolské koleje a velice podrobně popisuje, jak se tam žije, studuje a pracuje, jaké jsou rozdíly mezi britským a americkým školským systémem a životem mladistvých studentů, a vůbec celou kulturou. Sympatické bylo, že si občas přes oceán nerozuměli - byť v angličtině - ve výrazivu či kontextu, nebo vůbec způsobu jednání.
Jakmile se ale v knize objevili duchové, ztratila jsem původní zájem a jen nevěřícně sledovala, kam se to celé řítí (jak zabít duchy, jak se duchové mohou mstít, kdo duchy vidí a proč, jak do toho všeho pasuje Jack Rozparovač...).

RadeneWriter
25.08.2015

Zaujímavá knižočka :)

*Pájuše*
24.05.2015

Jack Rozparovač... to byl přesně důvod, proč jsem si knihu koupila. A příjemně mě překvapila, na to že je to YA. :-)
Námět je úžasný a originální! "Nové" pojetí Jacka... musela jsem se smát. Přišlo mi to trošku jako paradox. :-) Autorka na stránkách knih nechala oživit nejhrůznější legendu Londýna a musím říct, že její zpracování se mi hodně líbilo. :-)
Docela jsem se i smála. Některé ty "štěky" byly šity na míru! :D Sice se vyskytly chvilky, kdy mi to přišlo místy zmatené, ale celkový dojem - palec nahoru. A ještě jedna věc mi vadí, vzhledem k tomu, že další díly nejsou vydané, štve mě, že polovina záhad zůstane neobjasněná. Hold budu muset vzít slovník - zavděk vezmu i strýčkem Googlem - a pustit se do originálu.