Jméno hvězdy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nad Londýnem se stahují mračna strachu a Rory je jediným klíčem k vrahově identitě... Roryini rodiče se rozhodnou pracovat v Anglii a své milované dceři nabídnou jedinečnou příležitost: rok studia na prestižní střední škole v centru Londýna. Rory se příliš dlouho nerozhoduje a za pár týdnů už směřuje z ospalého louisianského městečka do evropské metropole, kde se v té chvíli začíná opakovat nepříjemná historie. Kdosi vraždí po vzoru nikdy nedopadeného Jacka Rozparovače. Všechna těla jsou nacházena tam, kde je původní vrah znetvořil v roce 1888 - ve východní části Londýna, v jejímž srdci stojí i Roryina nová internátní škola....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139938/jmeno-hvezdy-139938.jpg 3.567
Série

Stíny Londýna 1.

Žánr
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Levné knihy
Orig. název

The Name of the Star, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Jméno hvězdy

Přidat komentář
Dada077
17.07.2019

neverila som, že ešte dokážem čítať mysteriózo-fantasy pre tínedžerov, ale text sa mi čítal pomerne dobre a rýchlo, aj koniec bol celkom zaujímavý, kniha v pohode

Daduna
04.04.2019

Kniha se mi zdá spíš vhodnější pro nižší věk čtenářů ale mě se moc líbila.


Nikol1010
27.12.2017

Knihu jsem našla ve výprodeji a docela mě mrzí, že nejsou k sehnání další díly, co jsem se dívala, tak se překlad nekoná a v angličtině se u nás neprodávají. Miluji Londýn, tak jsem byla ráda, že se tam příběh odehrává, hlavní hrdinka je sympatická a děj se mi líbil.

GabrielleE
20.08.2017

Tuhle knížku jsem jako dospívající milovala.
Lehce hororový děj a sympatická hlavní hrdinka.

kikizubik
22.06.2017

Příběh se mi moc líbil. Autorce se podařilo udržet mrazivou atmosféru až do konce. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a to se v poslední době stane málo kdy.

soukroma
20.06.2016

Úvod knihy se mi velice líbil, protože se věnuje příjezdu mladé americké studentky do speciální londýnské středoškolské koleje a velice podrobně popisuje, jak se tam žije, studuje a pracuje, jaké jsou rozdíly mezi britským a americkým školským systémem a životem mladistvých studentů, a vůbec celou kulturou. Sympatické bylo, že si občas přes oceán nerozuměli - byť v angličtině - ve výrazivu či kontextu, nebo vůbec způsobu jednání.
Jakmile se ale v knize objevili duchové, ztratila jsem původní zájem a jen nevěřícně sledovala, kam se to celé řítí (jak zabít duchy, jak se duchové mohou mstít, kdo duchy vidí a proč, jak do toho všeho pasuje Jack Rozparovač...).

RadeneWriter
25.08.2015

Zaujímavá knižočka :)

*Pájuše*
24.05.2015

Jack Rozparovač... to byl přesně důvod, proč jsem si knihu koupila. A příjemně mě překvapila, na to že je to YA. :-)
Námět je úžasný a originální! "Nové" pojetí Jacka... musela jsem se smát. Přišlo mi to trošku jako paradox. :-) Autorka na stránkách knih nechala oživit nejhrůznější legendu Londýna a musím říct, že její zpracování se mi hodně líbilo. :-)
Docela jsem se i smála. Některé ty "štěky" byly šity na míru! :D Sice se vyskytly chvilky, kdy mi to přišlo místy zmatené, ale celkový dojem - palec nahoru. A ještě jedna věc mi vadí, vzhledem k tomu, že další díly nejsou vydané, štve mě, že polovina záhad zůstane neobjasněná. Hold budu muset vzít slovník - zavděk vezmu i strýčkem Googlem - a pustit se do originálu.

1