kikies kikies komentáře u knih

Liliputin: Povídky z války Liliputin: Povídky z války Jan Němec

Silné, bolavé a rozjitřené... přesně jako emoce na začátku války.
Nutí mě to přemýšlet, jak velký rozdíl bude mezi prožitkem při čtení dnes a třeba za deset let...

27.07.2023 5 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Ano, ideální pro zaplnění toho poloprázdného místa, které zůstalo po školním dějepise. A perfektní odraz pro zkoumání do hloubky toho, co zaujme více. Takže ano, je to stručnější, ale zase přístupnější i pro nehistoriky. Příjemné, střízlivé, čtivé, lehké, moderní a stravitelné - tak by mohl vypadat dějepis! Skvělý nápad, tleskám!

22.01.2023 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

To prostředí soukromých škol a elitních spolků mi moc nesedí, přesah z dětství do dospělosti a lpění na příslušnosti k "elitě" mi přijde dost ujeté, pár detailů tu nesedělo, ale ten závěr mě dostal...

14.03.2022 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Tuhle knížku jsem měla rozečtenou asi šest let, zkoušela jsem ji číst od začátku znovu a znovu a tolikrát se mi to nepodařilo. Nemám ráda afirmace. Nemám ráda nekonečné opakování samozřejmého. Není mi sympatická autorka. Ale strašně moc jsem to chtěla přečíst, když to tolik lidí oslovilo, chtěla jsem zjistit co je to za kouzlo. Ne, nezapůsobilo to na mě. A jako vrchol množství hrubých chyb...

19.08.2021 2 z 5

Dopisy od mrtvého Dopisy od mrtvého Steve Robinson

Jsem ráda, že po pár slabších kouscích jsem se dočkala opět parádního JT. Historická linka odehrávající se v Indii byla možná ještě napínavější a zajímavější, než ta současná, ale myslím, že vše se nakonec skvěle sešlo a prolnulo. Skvělé čtení, starý dobrý JT je zpátky. Doufám, že se brzy dočkám pokračování,

31.07.2021 4 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Jako bije se to ve mně... z poloviny skvělé, brutální a napínavé, a z druhé poloviny překombinované, s dost vyhrocenými detaily, které spíše vadí, než že by se daly přejít. Celá série má pro mě postupně klesající úroveň a trochu mi začíná vadit hlavní postava, ač mi na začátku velice přirostla k srdci... asi by to chtělo změnit přístup, tahle cesta vede jen dolů...

22.07.2021 3 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Rozvláčnější, místy trochu nudné, ale jinak dobrá práce. Jen mi tady ta série ročních období asi úplně nesedla. Pochmurné a ponuré, ale přesto atraktivní prostředí, zajímavé postavy, napínavé odhalování starého zločinu... jako jo, super, ale celá série mi přijde už moc podobná, už bych uvítala zase změnu.

16.07.2021 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Moc se mi to líbilo! Na mém seznamu četby rozhodně netypický zářez, ale zřejmě to bude tím, že s autorem již mám dobrou zkušenost, proto jsem se knize rozhodně nebránila. Nápad skvělý, provedení má možná drobné mouchy, ale jsou převáženy aktuálností nastíněné problematiky, uvěřitelností neuvěřitelného a děsivostí něčeho, co vlastně není zas až tak úplně mimo! Napínavé, dojemné a silné - doporučuji.

01.04.2021 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Graham Masterton

Má oblíbená série a oblíbená komisařka, ovšem tentokrát mě trochu zklamala. Brutality bylo ažaž, ovšem téma na mě příliš politické, historický propletenec sahající do dnešních dní na můj vkus dost neuvěřitelný, děj až moc přesycený - prostě toho Katie zase řešila až moc najednou. No a k tomu osobnímu životu... tam by to taky chtělo lehce zklidnit a leccos si ujasnit, což? V žádném případě to není špatný díl, ale rozhodně patří v rámci série k těm slabším.

16.03.2021 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Případ zajímavý, drsný a promyšlený, ale provedení na mě bylo nějak moc vláčné, až trochu nudné. Erika Fosterová mi sedla mnohem víc.

26.10.2020 3 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Také se přikláním k názoru, že třetí díl byl nejlepší. Přináší spoustu novinek, opět se dozvíme něco nového o Jude a přitom nejsme ochuzení o vyšetřování zapeklitého a ještě k tomu starého případu. Chvílemi mi Jude přišla opět až podezřele nesmrtelná, ale ve finále mi to ani tak nevadí, stejně jsem jí držela pěsti! :D Doufám, že se dočkáme pokračování.

17.09.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Fajn knížka k vodě, ale nějaká moc plytká. Asi mi autor moc nesedí, jelikož mě zatím žádná jeho kniha moc nenadchla. Spíše než vtipné mi to přišlo lehce ironické a tak nějak tragicky veselé. Trochu se bojím filmového zpracování.... i když, tam by to mohlo zachránit herecké obsazení.

14.09.2020 2 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Už jsem od Fieldingové něco přečetla, takže vím, že to umí líp. Rozuzlení je možná děsivé, ale pro mě bohužel ne překvapující - jediný opravdu možný pachatel na mě vyskočil z řádků velice brzy. A jako "bonus" je neuvěřitelné množství kurzivy v textu - byla nelogická, rušivá a po nějaké době už mě vyloženě iritovala (budeme-li slušní, ale ten vulgárnější výraz sedí víc).

22.05.2020 3 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Zajímavé, ještě tolik neohrané téma, výborně zpracované, ale k dokonalosti ještě kousíček chyběl. Zřejmě to chtělo věnovat větší úsilí tomu vztahu nebo trochu citlivější pohled. Kniha se ovšem velmi dobře čte a podává neotřelý úhel pohledu na válku, což je samo o sobě velké plus.

08.05.2020 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

To, co máme na Liane rádi, v této knize určitě najdeme. Ale napsala i lepší, ale také horší, takže spíš takový průměr. Je to zase trochu jiné prostředí, zase trochu jiní blázni a perfektní vykreslení a pestrost postav. Moc příjemné čtení.

16.02.2020 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Výborné pokračování prvního dílu. Jen škoda té prodlevy ve vydávání jednotlivých dílů, člověk toho hodně zapomene. Jude je sice (pochopitelně) divná, ale čím dál tím sympatičtější. Navíc má brilantní pozorovací schopnosti a úsudek, takže je zdatnou soupeřkou kdejakému rádoby geniálnímu zločinci. Trochu jsem celou dobu doufala, že tam nebude až tolik obětí, ale bohužel se tady vrahové dost vyřádili. Perfektní thriller, čtivý a napínavý. Jo a Eliota jsem prokoukla hned na začátku, ale moc se těším na další vývoj.

17.12.2019 5 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Kniha představuje zajímavou kombinaci filozofování a včelařství. Příběh jako takový je zanedbatelný, autobiografie mě nijak zvlášť neoslovila. Filozofování autorky o kdejaké "hovadině" mě příliš nezaujalo. Plně se ztotožňuji s názorem Ctv níže: "Autorka... podle mě potřebuje spíš psychiatra, než včely." Co se týče té včelařské stránky, ta pro mě byla překvapivě čtivá. Samozřejmě jsem naprostý laik, nemohu posoudit správnost a relevantnost podávaných informací, ani se nechystám s včelami si něco začínat. Hlavním benefitem knihy je podle mě schopnost přitáhnout čtenáře a zaujmout jej tématem, které není prvoplánově až tak lákavé. Čtenář se začte do něčeho, ještě k tomu do něčeho o přírodě, co by jej standardně ani nenapadlo číst. Podobný pocit jsem zažila jen jednou - u knihy Tajný život stromů. Takže tak, svým způsobem je ta knížka dost divná, nečekaná a asi hlavně tím je čtivá.

17.12.2019 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Příjemná detektivka, zajímavý námět a prostředí. Napínavé a čtivé. Příjemný mix postav. Zkrátka a jednoduše moc dobré čtení z českých luhů a hájů a knihu lze vřele doporučit.

04.11.2019 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Japonsko, téma pořád ještě docela dost exotické, v kombinaci s Prahou tvoří skvělé pozadí tohoto zajímavého příběhu. Jde o velice zdařilou prvotinu, jejíž autorka si zaslouží všechna ocenění, kterých dosáhla a dosáhne. Děj je promyšlený, poutavý a atraktivní a opravdu jediná věc, která mě mrzí, je ten otevřený konec, ale to je jen o mé vlastní zvědavosti. :-)

17.09.2019 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Velice podnětné a přínosné čtení. Ne, že by kniha přinášela množství nových myšlenek, spíše celkem přehledně a věrohodně utřídí známá fakta, doplní a zasadí je do historického i společenského kontextu, možná pomůže pochopit pár nesrovnalostí. Pan Tabery odvádí dobrou práci a umí zdánlivě nezáživné téma přednést dostatečně stravitelně.

29.05.2019 4 z 5