Ketrin.TR Ketrin.TR komentáře u knih

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Příběh vás přivádí do rodiny, která prošla těžkou tragédií, kdy tragicky zahynulo jedno z dvojčat. Protože se rodině nedaří se s tímto neštěstím vypořádat, zoufale se chytají myšlenky odstěhovat se na pustý, téměř pororozpadlý maják, a v chladném, deštivém Skotsku doufají v nové a lepší zítřky. Téma je po psychické stránce poměrně těžké a smutné. Osamocené dvojče ztracené ve svojí identitě, věčně frustrovaná a labilní matka, která vše ubíjí svojí lhostejností a otec, který toho všeho má plné zuby. Byla smrt jednoho z dvojčete opravdu tragédie nebo někdo z nich ví víc, než tuší ostatní? Ač jsem měla zpočátku problém se začíst, konec vás potom dokonale strhne. Májaky miluju (to byl taky důvod, proč jsem po knížce v knihovně sáhla) a popis vodou nasáklého domku byl tak živý, až jsem měla pocit že mám mech pod postelí :-)

08.03.2020 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Vůně petroleje z lampy, vrzání starých a ošlapaných schodů, hukot rezavých, vodovodních trubek... Přestože téma dědictví starého domu i s nějakým přízrakem není žádná novinka, tohle zpracování se mi hodně líbilo. Knížka je sakra čtivá, autorka dům popisuje tak dobře, až máte pocit, že po rozvrzaných schodech jdete společně s Adrienne a zaprášená stísněnost se stahuje kolem vás. Děj rychle ubíhá a drží vás v napětí, které se postupně začne mísit se strachem. Hlavně když čtete ve dvě ráno, to úplně nedoporučuji! Jít pak na záchod a podívat se do zrcadla je trošku o infarkt :-) Těším se na další autorčin počin!

19.02.2020 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Miluju tuhle sérii! Nádherný, kouzelný svět plný roztodivných bytostí a pozoruhodných míst, díky kterým vaše fantazie pracuje na plné obrátky. Miluju každou stránku téhle ságy a děkuji autorce, že mě zavedla na tak fantastické místo jako je Prythian a seznámila mě s tak krásnými, magickými postavami. Těším se na další pokračování jako malá holka! Trošku se bojím co nového nám Kotlík namíchá a že už to nebude ono, ale i tak se s chutí znovu nechám vlákat do toho úžasného světa s tak dokonalým příběhem.

19.02.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Dokonalost sama!! Tak jak vás první díl pohltí, tak tenhle vás doslova sežere. Stránky knížky vás spolknou takovým způsobem, že vůbec nevnímáte a celý kouzelný Prythian vás obestře svojí magií tak silně, že svět a realita okolo jsou na míle vzdálené. Postavy jsou tak dokonale vykreslené, že se dostanou pod kůži, jsou s vámi celý den a v noci vám nedají spát. Autorka dokáže mistrně pracovat jak s popisem, tak s napětím a dějovými zvraty, že jen lítáte očima po řádcích. Romanticko - flirtující dějová linka je přímo božská!! A vy nedokážete nic jiného, než toho mrazivě krásného a kouzelného zmetka s pronikavýma, fialovým očima, prostě milovat...
Přeji si jediné...alespoň na pár dní vidět a zažít krásu Velarisu. A taky aby tahle sága nikdy neskončila, protože až tohle někdy dočtu, tak asi umřu nad tou prázdnotou a strachem, že žádná knížka už nikdy nebude takhle dokonalá.

09.02.2020 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Krásně čtivá, pohádkově výpravná kniha vás tak pohltí, že přestože to je pořádná, hustým písmem popsaná, bichle, tak ji zhltnete raz dva. "Co na tom že je půl třetí ráno? Přece to teď nemůžu zavřít a jít spát!" Tak s touhle myšlenkou jsem bojovala po celé tři dny jejího čtení :-) Bála jsem se do téhle ságy pustit; bála jsem se, že mě fantasy svět za ta léta čtení thrillerů a detektivek už opustil a nebude bavit. A doslova mě pohltil!! Na víly jsem myslela všude kudy jsem chodila. Tamlinovo kouzlo na vás dýchá ze všech řádků, jenomže v momentě, kdy do příběhu vpadne Rhysand, zapomente už doslova dýchat. Bože, už teď se těším na další díl, ještě že je tlustší než ten předchozí, protože v tomhle příběhu je to jedině dobře! :-)

15.01.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kořeněná vůně svařené melty na plotně, tikot hodin na zdi a všudypřítomný, voňavý heřmánek. Knížka tak nádherně popisuje až se vám zdá, že koukáte Anně přes rameno a chodíte po chalupě za ní. A že teda není co závidět. Osud a život se s ní nemazlil a přestože skončí válka a stěhování do zájezdního hostince slibuje konečně dobré časy, veselo opravdu není. Smutné vyprávění sleduje s čím vším se silná a nezlomná Anna musí prát, aby konečně našla klid a spokojené stáří. Moc doporučuji přečíst!!

15.01.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Do zasněženého hotelu se sjíždí skupinka hostů, kteří se těší na pohodově strávený odpočinkový víkend. Příběhem vás provede směsice různých lidí od zamilovaných párů, přes manžele před rozchodem až po osamocenou, zhrzenou spisovatelku. Poklidnou zimní idylku v penzionu však naruší smrt jednoho hosta a v ten moment autorka rozehrává napínavé drama plné emocí, strachu, úzkosti a nedůvěry. Stejně jako v předchozích knihách tak i tady dokazuje jak dobře umí pracovat s charakteristikou postav, které se v průběhu děje ve sněhem izolovaném hotelu doslova psychicky hroutí. Je vrahem někdo z nich? Pokradmu se pozorují a zatímco je sužují obavy o vlastní život, spřádají domnělé motivy, nedůvěřivě ukazují jeden na druhého a přestože mrtví přibývají, jsou v odhalení naprosto bezradní. A čtenář na tom není o nic lépe!
Další z autorčiných kousků mě opět nezklamal a i když námět silně připomíná brilantní Agathu Christie, nebylo to vůbec špatné!

08.12.2019 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

To bylo super! I když je knížka spíš pro náctileté, i já, dvaatřicátnice, jsem si ji nesmírně užila! Perfektní romantická oddychovka, ve které to pekelně jiskří až se vám z toho napětí stahují plíce a vy zapomínate pomalu dýchat! Kadenovy šarvátky s Allie plní stránky a vy jen lítáte očima až po jednom dni zjistíte, že jste na konci. Taková škoda, tahle knížka vyloženě patří mezi ty, u kterých litujete, že už je konec...

25.11.2019 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Rachel Abott mě prostě baví! Její knížky čtu ráda, vždycky člověka drží napnutého jak gumu od trenek až do samého konce. Zezačátku se mi díky flashbackům do minulosti trochu míchaly oběti, což se ale postupem srovnalo a vše zapadlo kam má. A jsem na sebe pyšná, protože je tohle jedna z mála knížek, kde jsem odhalila padoucha už někdy v půlce! Těším se na další Tomovo pátrání, je to prostě sympaťák :-)

21.11.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Krásná, oddechová knížka plná humorných situací, vřele doporučuji! Četla se hodně rychle, věty jsou krátké a výstižné, což jenom umocňuje vtipné scénky. Film jsem zatím ještě neviděla, ale je mi jasné, že s knížkou se nebude moct srovnat.

21.11.2019 5 z 5

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Tak tohle byl úděsně silný příběh plný znásilnění, ubližování, mučení a drog. Při jeho čtení mě sžíraly hrůzné pocity, které mnou naposledy cloumaly při čtení "My děti ze stanice ZOO"... Hrůza, smutek, beznaděj, bolest a hlavně strach. Strach, že tohle prostě nemůže dobře skončit.
Po přečtení jsem si našla video se Sarah z ledna 2019 a pohled na totálně zlomenou ženu, která nedokáže ani pořádně vyslovit jednotlivá slova natož celou větu, mě opravdu zničil...

07.11.2019 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Na další knížku od Tima Weavera jsem byla natěšená, ale začátek mě trošku zklamal. Měla jsem problém se pořádně začíst; děj skákal do jiných časových období a objevovalo se hodně jmen a postav, které po pár stránkách zase na nějakou dobu z příběhu zmizely. Chvíli trvalo, než všechny tyhle postavy zapadly zpátky do děje, pak už to ale konečně fičelo tak, jak jsem na to u Weavera zvyklá a nemohla jsem knížku naopak zase odložit. Těším se, až zase sáhnu po další Weaverovic knize!

MENŠÍ SPOILER: Trošku jsem čekala, že zmizení rodiny bude hrát větší roli; ta dějová linka mi přišla trochu nevyužitá a důvod zmizení lehce přitažený za vlasy. Je však klíčem k něčemu mnohem většímu, co čtenář opravdu nečeká. Stejně tak konec a překvapení pro samotného Davida bylo trošku překombinované, ale na to jsem si už u autora celkem zvykla.

27.10.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

To nebylo vůbec špatné! Napínavé a čtivé s nečekaným koncem. Hvězdu dolů však strhávám tomu těžkopádnému začátku, kdy rozjezd trval moc dlouho a já se pořádně nemohla začíst; jako ostatní čtenáři soudě dle komentů. Stejně tak některé odstavce byly naprosto o ničem, zbytečně to natahovalo příběh.

07.09.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Tak moc jsem se těšila na autorčinu novou knížku! Ale tak jak mě předchozí dvě knížky nadchly, tak tato mě poměrně zklamala; jakoby autorce došel dech. Knížka postrádá děj, který je spíš složený ze samých teorií, otázek a proč a jak a kdyby... Ke konci knížka konečně trochu nabere vytoužené napětí, ale samotný závěr mě stejně nepřesvědčil a přijde mi těžko uvěřitelný. To byl Finn opravdu tak slepej?! Doufám, že s další knížkou se autorka trochu polepší, tohle bylo docela mimo její vysoce drženou laťku.

03.07.2019 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Slaná vůně moře, syčení plynové lampy, vůně grilované ryby na pláži... Autorka tak krásně dokáže nastínit prostředí, že máte pocit, jako byste tam byli taky, opírali se o žlutě natřenou, dřevěnou chatku na pláži a všechno zpovzdálí sledovali. Čtení se tak perfektně hodí do současných parných dnů! Na pozadí krásné, teplé pláže se však odehrává studený příběh mezi dvěmi kamarádkami, naplněný smutkem, lží, zradou a nepochopením. Konec mě opravdu dostal a knížku jsem několik dní nemohla dostat z hlavy. Doporučuji všemi dvaceti!

30.06.2019 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Přestože je rodiných thrillerů teď jak hub po dešti, baví mě je číst a vždycky mám radost, když na nějaký narazím. Tahle knížka, stejně jako "Skryté okno", mě vtáhla a už nepustila. I když děj tak nějak tušíte, postupné skládání dílků je prostě super a baví vás to. Ke konci mi trošku něco přišlo lehce překombinované ale i tak za mě fajn čtení a těším se na autorčino další psaní!

28.05.2019 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Tak jak mě knížka "Ta přede mnou" nadchla, tak tento počin ve mě vcelku nic nezanechal a musím se přiznat, že týden po přečtení si knížku už ani moc nevybavuji. A to je přece špatně, knížka má zapůsobit a něco v člověku zanechat! První polovina byla napínavá a držela u děje, ale pak se to všechno začalo divně zamotávat a čtenář z toho všeho má v hlavě jen maglajs. Jelikož nejsem fanoušek do básní a ve škole jsem básníky bytostně nesnášela, verše a jejich vtěsnění do textu mě nebavilo, ale tak to je čistě můj problém. Příběh je zbytečně překombinovaný, nevíte co je teda hrané a co doopravdy, text je neustálým střídáním různých stylů přeplácaný. Jediné plus je čtivé vyprávění, což je tak jediné, co vás u knížky drží a nutí číst dál.

28.05.2019 2 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Silné čtení, které ve vás zanechá tolik tíživého smutku a nepochopení, že nemůžete spát a v hlavě se vám jenom rojí tisíce otázek: jak se prostě něco takového mohlo doopravdy dít?!! Ale dělo se a lidé by na tyto hrůzy neměli zapomínat a já jsem ráda, že takové knihy vznikají. Tentokrát jsou tyto úděsné zážitky sepsány formou interview, na základě kterého Shlomo Venezia vypráví příběh o svojí práci v koncentračním táboře coby Sonderkommando. O té nejhorší práci v táboře vůbec... Těchto svědectví je málo, protože členové sonderkomanda nikdy nepřežili, proto je třeba si jich vážit a šířit je dál. Takže tuto knihu vřele doporučuji! I když po ní budete mít pár dní těžké spaní...

29.04.2019 5 z 5

Bílý žár Bílý žár Sandra Brown

Krapet rozvleklá "jakoby" detektivka, které by vůbec neuškodilo o sto stránek méně. Příběh je hodně promotaný a obsáhlý; dvě vraždy v historii a jeden nový mord, emočně rozsáhlý rodinný propletenec, problémy továrníka s dělníky, s bezpečností práce, odbory a vzpourou. Zdlouhavé rozhovory mezi vedením továrny a právníkem o všech těch problémech jsou velmi časté a leckdy až nudné. A do tady toho všeho vplouvá nemilovaná a odstrkovaná továrníkova dcera Sayre, která je plná zloby, zášti a je sympatická jako osina v zadeli. Očekávaný romantický příběh je tentokrát hodně upozaděn, i milostné scény mi tam přišly násilně a až nešikovně našroubované. Takové ve stylu "aby se teda neřeklo...". Konec jsem vytipovala poměrně brzy, takže pro mě až takovým překvapením nebyl. Za mě je to tentokrát průměrná kniha od této spisovatelky.

21.04.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Robert je prostě záruka kvality! Další neskutečně napínavé čtivo, které jsem si nesmírně užila a doslova zhltla jako malinu. Šestou hvězdu uděluji za originální a nečekaný konec!

10.04.2019 5 z 5