Bílý žár

Otázky pracovních podmínek, rodinný spor, vražda a vášeň vzplanou v městečku Destiny v Louisianě bílým žárem, když se Sayre Lynchová vrátí po deseti letech domů, na pohřeb svého bratra Dannyho. Od rodiny se dozví, že Danny spáchal sebevraždu, ale po znepokojivém setkání na hřbitově a podivném rozhovoru se zástupcem šerifa začne Sayre tušit, že ve hře je něco víc. Černá ovce rodiny, z níž se stala sanfranciská návrhářka interiérů, tedy zůstane ve městě, aby zjistila, co se v posledních dnech bratrova života skutečně odehrálo. Opět se přitom střetne se svým otcem Huffem Hoylem, vlivným majitelem slévárny, která v městečku představuje největší zdroj pracovních míst a tvrdého vykořisťování. Sayre se musí postavit i svému bezohlednému, samolibému bratru Chrisovi, který je Huffovým předpokládaným dědicem, a stane se první ženou, která se kdy odvážila proniknout do pekelné výhně slévárny, z níž plyne veškerý rodinný majetek. Na každém kroku se přitom střetává s Huffovým přitažlivým právníkem Beckem Merchantem, neodolatelným navzdory tomu, že představuje všechno, čím Sayre pohrdá. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1308/bily-zar-X2h-1308.jpg 4.1134

White Hot (2004)

Vydáno:, Ikar (ČR)

ankaras

Sandra prostě umí psát detektivky s románkem.

Jessie26

Jak už jsem psala dřív, skloubení detektivky a vzrušení je nejlepší kombinace.
Strašně krásně se čte,zajímavé zápletky a ještě zajímavější vyvrcholení:) za mě super

shay

Jedna z nejlepších knih od autorky. Do téhle knihy se tak začtete, že úplně ztratíte pojem o čase. Je napínavá, nechybí kriminální ani romantická zápletka. Závěr byl nečekaný, úplně mě dostal. Všem doporučuji!

akdar72

Já jsem teda opět nadšená, kam Brown na ty nápady chodí??

DatabazeKnih100

Dala jsem na fanoušky této autorky a přečetla jsem si další knihu z její tvorby. Tentokrát jsem do toho šla skutečně s tím, že to bude oddechové čtení z edice Červená knihovna. Nic jsem od toho neočekávala a musím přiznat, že jsem byla celkem mile překvapená. Dostalo se mi od všeho trochu, nechybělo napětí, kriminální zápletka, trocha dramatu, romantika ani pořádný závěr.

EvikU.

Tato kniha mě bavila míň. Ale číst se dá.

SBH
24.08.2016

Modelka za klávesnicí snad ani nemůže stvořit hrdinku, která by nebyla vulgární, afektovaná slepice. Kvůli nekonzistentnímu chování Sayre jsem knihu ve třetině odložila. Posléze jsem příběhu přece jen dala šanci, abych zjistila, že jsem vraha odhalila hned na začátku, o alter egu Becka jsem měla také jasno podstatně dřív, než by se slušelo. Z principu nefandím záporným postavám, a i zde kladně hodnotím jejich důkladné potrestání. Nicméně padouši působili mnohem důvěryhodněji než ústřední dvojice.
Bohužel se musím smířit s faktem, že autorka napsala (přes záplavu bestsellerů) jedinou dobrou knihu. Bílý žár to není.

lucka-jirka0539
22.01.2016

Už jenom kvůli tomu konci stojí za to přečíst...četla jsem od této autorky Francouzské hedvábí a moc se mi kniha líbila, tak jsem zkusila další autorčinu knížku Bílý žár a hle ještě lepší kniha...Krásný příběh a konec prostě SUPER SUPER :)

1casper
23.11.2015

Pohodová kniha na dovolenou. Je to trochu něco jiného, než na co jsem u téhle autorky zvyklá. Žádná slaďárna. Kniha se mi četla moc dobře.

ovpana
19.06.2015

Hezké, oddechové počtení na dlouhé večery.

Efka.J
09.10.2014

Jako oddechovka dobrý ale jinak mi to přišlo stejné jako Nejhlubší Tajemství. Žena se vrátí do rosného města kvůli vraždě rodinného příslušníka,vyšetřuje to, se svou láskou ze zpočátku vůbec nemusí, atd... atd

Zdenda20
12.09.2014

Je to kniha plná romantiky. Jsem dědičkou velké slévárny a nechci jí. Všichni jsou proti mně. Ale pro mě to byla oddychovka na dovolené a doporučuji všem čtenářkám co mají rádi romantiku. Konec je fakt docela dobrý.

evasamankova
28.08.2014

Příjemná oddechovka s trochou napětí i kapkou romantiky. Jen mám pocit, že příběh byl tentokrát až zbytečně dlouhý a rozvleklý. Pokud by měl o 100 stránek méně, bylo by to ku prospěchu, protože dlouhou dobu se v ději nic moc zajímavého nedělo. Ovšem konec předčil moje očekávání. Velice překvapivé rozuzlení, už jenom proto to stálo za přečtení.

Val
19.07.2013

Mě se kniha líbila moc. Některé spisovatelčiny knihy jsou přeslazené jako cukrkandl, to moc nemusím, ale tahle byla tak akorát. Chvílemi jsem byla zděšená až patologickou nenávistí hlavní hrdinky k otci, ale pak jsem pochopila proč. Chápu, že to někomu může připadat trošku překombinované, ale na konci to do sebe všechno zapadlo jako puzzle... a tak to má být .

modranka
08.11.2012

Napínavý dej, prekvapivé vyvrcholenie zápletky, štipka (naozaj len štipka) romantiky, no a to všetko zmiešané s ideológiou odborárskej revolúcie. Na môj vkus trochu veľa ťažkých zápletiek. Jedna stará vražda, k tomu vražda ešte staršia, nová vražda, vrahom je (?) - to vám neprezradím, k tomu burcovanie ľudí k firemnej vzbure za lepšie pracovné podmienky, a niekde tam romantický príbeh dvoch ľudí. A čakáte krimi, budete spokojní, ak romantiku, budete sklamaní (stiahla som 1 hviezdičku) a ak návod na revolúciu, ani to nečítajte. :D (stiahla som druhú hviezdičku)

kika 13
05.11.2012

Dramatický děj a plno záplatek a problémů.Čte se to pěkně.

aannyy
14.04.2012

Knížka se mi moc líbila, sice mi to trošku připomínalo Kmotra... ale i tak :) A skončilo to úplně jinak, než jsem předpokládala :)

adelka32
04.10.2011

Kniha mě moc nenadchla,čekala jsem něco jineho co knižka v určitom okamihu nabízela.Tahle se ji možná nepovedla,ma omnoho lepší knížky.I tak je to moje nejoblíbenejší spisovatelka.

WEIL
19.08.2011

Inu to je problémů - pracovní podmínky, rodinný sor, vražda, vášeň, bezohlednost, cynismus, s tím vším se vyrovnávat není žádná legrace.

Sandra Brown

Sandra Brown