Bílý žár

Otázky pracovních podmínek, rodinný spor, vražda a vášeň vzplanou v městečku Destiny v Louisianě bílým žárem, když se Sayre Lynchová vrátí po deseti letech domů, na pohřeb svého bratra Dannyho. Od rodiny se dozví, že Danny spáchal sebevraždu, ale po znepokojivém setkání na hřbitově a podivném rozhovoru se zástupcem šerifa začne Sayre tušit, že ve hře je něco víc. Černá ovce rodiny, z níž se stala sanfranciská návrhářka interiérů, tedy zůstane ve městě, aby zjistila, co se v posledních dnech bratrova života skutečně odehrálo. Opět se přitom střetne se svým otcem Huffem Hoylem, vlivným majitelem slévárny, která v městečku představuje největší zdroj pracovních míst a tvrdého vykořisťování. Sayre se musí postavit i svému bezohlednému, samolibému bratru Chrisovi, který je Huffovým předpokládaným dědicem, a stane se první ženou, která se kdy odvážila proniknout do pekelné výhně slévárny, z níž plyne veškerý rodinný majetek. Na každém kroku se přitom střetává s Huffovým přitažlivým právníkem Beckem Merchantem, neodolatelným navzdory tomu, že představuje všechno, čím Sayre pohrdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1308/bily-zar-f3n-1308.jpg 4.1186
Vydáno · Ikar (ČR)

White Hot · 2004

Kniha Bílý žár

Ketrin.TR

Krapet rozvleklá "jakoby" detektivka, které by vůbec neuškodilo o sto stránek méně. Příběh je hodně promotaný a obsáhlý; dvě vraždy v historii a jeden nový mord, emočně rozsáhlý rodinný propletenec, problémy továrníka s dělníky, s bezpečností práce, odbory a vzpourou. Zdlouhavé rozhovory mezi vedením továrny a právníkem o všech těch problémech jsou velmi časté a leckdy až nudné. A do tady toho všeho vplouvá nemilovaná a odstrkovaná továrníkova dcera Sayre, která je plná zloby, zášti a je sympatická jako osina v zadeli. Očekávaný romantický příběh je tentokrát hodně upozaděn, i milostné scény mi tam přišly násilně a až nešikovně našroubované. Takové ve stylu "aby se teda neřeklo...". Konec jsem vytipovala poměrně brzy, takže pro mě až takovým překvapením nebyl. Za mě je to tentokrát průměrná kniha od této spisovatelky.

pingu1

Detektivní román, to Sandra Brown umí :-) Kniha se mi líbila, měla spád, dobrá zápletka :-)

Median

Skvěle zamotaná kniha, nečekaný konec, i když si člověk říká, co asi tak může autorka ještě vytáhnout - může :)

lifeoptimist
31.12.2018

Dobře propracované, i když pak už trošku předvídatelné. Oceňuju hlavně ten gradující konec :-)

RADIN
25.10.2018

Otrasná kniha,ani som ju nedočítal.

orinka3
06.07.2018

Svižná a napínavá četba. Sayra jako břitva, Beck neodolatelný, továrnická rodina v čele s otcem Huffem hodně nepříjemná. Odvíjí se tu téměř biblický příběh dvou bratrů. Detektivka se mi opravdu líbila, jenom ta stávka....nevěřím aktivnímu zapojení Sayry v celé té mele na nádvoří. Poněkud rušivé se mi zdají nezbytné milostné scény, když je od začátku jasné, kam to vede. Beckovi po šíleném nářezu do druhého dne tolik otrne, že Sayru učiní šťastnou ve své náruči. Rozuzlení je tak trošku očekávané, konec knihy velmi dramatický, v epilogu hollywood jako když vyšije. No, trošku to shazuji, ale moc dobře se mi to v dnešním dusnu četlo.

moudivlacek
31.01.2018

Tak to je vynikající dílo. Je to spíš detektivka, ale má vysokou úroveň a rozhodně se člověk nenudí, spíš má člověk problém nečíst knihu na jeden zátah.
Od začátku jsem tušila správného vraha a druhého tipovala, ale dlouho jsem hledala spor mezi otcem a Sayre, ale co nejdůležitější, naprostý šok, jsem dostala, když jsem se dozvěděla pravdu o rodinném právníku Beckovi. Tak to bylo něco.
S klidným svědomím milovníkům napětí a logického uvažování mohu knihu jen doporučit.

alnahu
22.11.2017

Další výborný detektivní román od paní Sandry. Sayre ačkoliv se již nechtěla vrátit již nikdy domů ,kde vládl tvrdou rukou její otec ,přeci jen se přemohla a přijela na pohřeb bratra Dannyho, jeho smrt byla náhlá a okolnosti nejasné. Snaží se vypátrat kdo ho zabil a kdo má na svědomí jeho smrt. Knize nechybí napětí, příbuzenské neshody ale i romantika. Dobře se četla.

Sandra Brown
americká, 1948