Ketrin.TR Ketrin.TR komentáře u knih

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Knížka ve mě zanechala tolik dojmů, že je taky ani nedokážu vypsat. Mám moc ráda knihy z viktoriánské Anglie a autor tak brilantně dokázal popsat prostředí, až jsem měla pocit, že na mokrých, deštěm ošlehaných, dlažebních kostkách stojím taky. Díky úžasnému popisu si čtenář může dosyta vychutnat silné rozdíly mezi spodinou a blahobytem. Bohužel jak již zde bylo psáno přede mnou; kniha mohla být klidně poloviční a čtenář by absolutně o nic nepřišel. Některé pasáže byly naprosto zbytečné a až nudné, a přiznám se, že jsem je pak jenom očima prolítla. Stejně tak i u konce se přidávám k té straně lehce zklamaných... Už pomalu od půlky knihy člověk dumá kam se to dál může ubírat a jak to celé skončí a po tak rozsáhlém díle si čtenář možná zaslouží trochu jiný konec. Nu, co se dá dělat, je na čase přečíst volné povídkové pokračování Jablko, aby byla moje zvědavost ukojena.

19.03.2017 4 z 5

13. hodina 13. hodina Richard Doetsch

Velmi originálně napsaná knížka. Zápletka je vcelku jednoduchá, ale díky posunu času se tak zamotává a přiostřuje až jsem kolikrát byla zoufalá za Nicka jak z toho všeho ven a že to snad nikdy neskončí. Doporučuji přečíst, od knížky se jen tak nedá odtrhnout a silně vtáhne do děje!

19.03.2017 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět další super detektivka od téhle autorky, mám její knížky moc ráda a na konci do sebe všechno vždycky tak zapadne, že člověk jenom kouká jak suprově to autorka poskládala. Jen detektiv ze mě asi nikdy nebude, vraha prostě nikdy nenajdu :-)

23.01.2017 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Super česká detektivka, která perfektně vtáhne do děje. Mám od autorky přečtené všechny její pátračky a mrzí mě, že jich zatím nemá víc. No tak nezbývá než čekat na další sousto :-)

23.01.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Neskutečně silný a emotivní příběh! Z každé stránky na vás dopadá těžké utrpení lidí, kteří byli násilím odvlečeni z domova a bojovali o holý život v krutých podmínkách, které si člověk v dnešní době jen těžko dovede představit.... Jak lehké je otočit kolečkem a mít příjemné, hřejivé teplo, zatímco z knihy na vás dýchá mráz a led ze samotné Sibiře....

17.01.2017 5 z 5

Noční vlaky Noční vlaky Barbara Wood

Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně kdy jsem nevěděla co číst a prostě jednu knihu vytáhla z regálu. A jsem za ni neskonalé ráda, protože je krásně a napínavě popsaná, takže vřele doporučuji.

12.01.2017 5 z 5

Hrobka Hrobka F. Paul Wilson (p)

Zezačátku mi trochu dělalo problém se začíst, ale jak se pak celý příběh rozjel, tak člověk nevěděl kdy knížku zavřít! Zajímavý a promyšlený fantasy/scif-fi příběh o démonech, který si určitě ještě jednou ráda přečtu.

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

Neskutečně čtivá a napínavá knížka plná strachu, zla a neznáma, od které se nedalo vůbec odtrhnout. Konec trošku sklouzne do romanťárny, ale to na zážitku z knihu vůbec neubírá.

Divergence Divergence Veronica Roth

Další typ povstaleckých knih, kdy mladí hlavní hrdinové bojují za svoji svobodu a lepší svět. První díl mě ještě celkem bavil, ale třetí díl jsem už nedočetla, zas až tak mě to nenadchlo a ani mě nějak nemrzí, že pro mě tato trilogie zůstala nedočtená. Možná i pro to, že Hunger Games mě prostě bavily víc a další kniha na toto téma mi přišla už moc ohraná. Moc mi ani nevyhovoval styl psaní autorky.

12.01.2017 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Originální kniha se zajímavým námětem, který vtáhne a už nepustí!

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Hodně dobrá knížka s napínavou zápletkou. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická asi jako naprosto všem, ale byla to příjemná změna číst zase jednou o jiném charakteru. Vřele doporučuji přečít, od stránek se nedá absolutně odtrhnout a jenom hltáte jednu větu za druhou :-)

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem, nádherně se čte a člověk se úplně přenese na studenou Vysočinu mezi větrem ošlehané Skoty. Až by málem zapomněl že jede v autobuse a dost často si zajede :-) Teď se dívám na seriál, který je zase úchvatný pro svoji krajinu a hlavně slyšet galštinu je prostě kouzelné.

Kolibřík Kolibřík Kati Hiekkapelto

Od začátku až do konce čtivé a napínavé, že vám to nedá číst pořád dál a dál. Miluji Finsko a autorka tak krásně a barvitě popisuje zdejší prostředí, že mi tuhletu zemi nádherně připomněla. Těším se na další její počiny!