Noční vlaky

Román inspirovaný neuvěřitelnými skutečnými udalostmi, které se odehrály během druhé světové války v Polsku. Městečko Sofia je ušetřeno německého teroru a zvůle, poněvadž lékaři z místní nemocnice rozšířili zprávu, že celá oblast je zasažena epidemií tyfu. Jak dlouho zvládnou lékaři vodit velitele gestapa za nos a tvrdit, že z postižené oblasti se nesmí nic vyvézt ?Jak dlouho bude městečko krýt své doktory? Přesto ani lékaři, ani partyzáni nemohou zastavit nočni vlaky, které míří do Osvětimi......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128648/nocni-vlaky-128648.jpg 4.4156
Literatura světová, Literatura faktu, Válečné
Vydáno:, Alpress

Dandy1

Strašně mi vadilo, že se to odehrává v Sofii, která v Polsku opravdu není žádná. Je to jako kdybychom psali o New Yorku v Mexiku.

martinaandulka

Kniha se odehrává za 2 světové války v Polském městečku,kde místní doktor a doktorka chtějí zachránit obyvatelé před koncentrákem rozmnoží na oko tyfus ... -Příběh jsem hltala a opět se mi svíral žaludek jaké zvěrstva se za války děli.Knihu doporučuji,je skvěle napsaná a napínavá.

Kerberos

Mám ráda knihy o druhé světové válce,dobře napsaná.

joona

Je to první kniha od Barbary Wood, ke které jsem se dostal. Námět je zajímavý a docela dobře se čte, bohužel autoři nemají ponětí o tom, jak to vypadalo v okupovaném Polsku během druhé světové války. Nějaké historické nepřesnosti se dají přehlédnout, ale vrchol blbosti byla akce "útok na vlak" - tam už to hraničilo s fantas magorií. Zakopat sud od oleje do železničního náspu uprostřed zimy je mimo realitu. A když už vyhodili vlak na mostu přes zamrzlou Vislu, tak by byl totální nesmysl z něj nějaký válečný materiál zachránit a nemožné s ním zmizet a nezanechat stopy.

Ketrin.TR

Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně kdy jsem nevěděla co číst a prostě jednu knihu vytáhla z regálu. A jsem za ni neskonalé ráda, protože je krásně a napínavě popsaná, takže vřele doporučuji.

beveron
29.12.2016

Jediná kniha na tema holocaustu, ke které se v odstupu let rada vracím. Možná je to tou kombinaci války a epidemie, protože obe témata i samostatne patri k mým oblíbeným, natož takhle ruku v ruce. Neni to klasicka Woodova a to je dobre. Je zde tolik silných momentu a za me asi nejsilnější, protože jsem ho nikdy nepochopila, je okamžik, kdy partyzáni zastavi jeden vlak, s nasazením vlastních zivotu otvírají vagony a ukazujou cestu pryč, moznost uteku, moznost volby, a nikdo se nezveda......

Evišťátko
02.11.2016

Námět knihy zajímavý, jen místy hodně těžkopádný. Tato autorka umí podat příběhy lépe.

Zorka
24.07.2016

Noční vlaky pro mě byly knihou, která mi připomínala Vypravěčku a možná trochu i Zlodějku knih. Válka popsaná tak trochu "z druhé strany", nikoli z bojišť, ale očima lidí, kteří se snažili přežít na svobodě.

Ywonek
25.03.2016

Nevím proč jsem přečtení této knihy tak dlouho odkládala. Naprosto mě dostala. Vynikající kniha na téma holokaust. Woodová nezklamala i když tentokrát nebyla sama ;)

zaplenka
05.01.2016

Téma sice trochu jiné, než jsem zvyklá, ale velmi působivé, musí zanechat stopu v každém čtenáři.

TaLu
18.09.2015

Kniha, kterou autorka napsala ve spolupráci, proto mi to přišla tak trochu "jiná Woodová". Ovšem ta jinakost byla výrazně plusová. Děj knihy probíhající v období druhé světové války v Polsku je výborně vykresleným obrazem doby. Osudy jednotlivců i celých národů. Napínavé, hluboké. Boj o člověka i lidství obecně. Válku nelze vyhrát. Každá válka v každé době v sobě nese jen zkázu, smrt a utrpení, na všech stranách. Pro mne nejlepší kniha autorky.

Ivana11
15.06.2015

Výborná kniha.

Charlotta30
09.02.2015

.. ani se mi nechce věřit, že příběh je inspirovaný skutečností...

LéňaM
26.11.2014

nerada čtu knihy na toto téma, nechává to ve mě ošklivé pocity. Tato kniha je moc krásně napsaná a velice mě zaujala, nějaké úryvky mám ještě dnes v hlavě i když jsem jí četla hned když vyšla :)

orinka3
18.10.2014

Tuhle tématiku ráda nemám, nerada si drásám nervy a už jsem toho viděla, slyšela i četla ažaž. Ale tato knížka je opravdu dobrá. Udrží čtenáře v napětí, sice je to čtení neveselé, ale přesto není depresivní. Dá se číst jedním dechem. Tahle se autorce povedla, možná i proto, že měla poradce.

1casper
24.07.2014

O Osvětimi a zvěrstvech nacistů jsem toho přečetla dost a dost, ale stejně mě to vždycky dostane. Knížka je hodně čtivě napsaná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zůstane ve mě dost dlouho. Rozhodně to není knížka na dovolenou.

BUBINA1971
04.07.2014

Výborná kniha,děj opravdu strhující.Pátrala jsem i na mapě,ale městečko Sofia jsem nenašla.Doporučuji.

Sarah01
08.05.2014

Velice zajímavá knížka, která vybočuje z typického žánru autorky. Pokud je to psáno opravdu podle skutečných událostí, tak je to neuvěřitelné a smekám, že se toho ti lidé opravdu odvážili. Válečnou tematiku mám ráda, ale pravda, o událostech v Polsku se toho člověk příliš nedoví. Rozhodně je to knížka, která má i dnes co říct, doporučuji.

lela25
02.04.2014

Kniha se mi moc líbila,pěkně napsaná.

hanajm
08.11.2013

Další skvělá kniha této autorky a asi nejnapínavější ze všech. Navíc inspirovaná skutečnými událostmi.. z toho až mrazí co všechno bylo za války možné. Kolik lidských zrůd a zároveň kolik hrdinů udělala válka z obyčejných lidí...

asperula
11.09.2013

Omylem jsem si ji půjčila, protože mám moc ráda autorku, ale zarazilo mě téma. Děj se odehrává za druhé světové války a je tam popisován masakr z Osvětimi. Tomuto tématu se vyhýbám, ale knížka i přesto mě velice zaujala a přečetla jsem ji jedním dechem. Doporučuji

Val
28.03.2013

Od Barbary Wood mám přečteno docela dost knih, ale tohle se nedá s ničím srovnat. Téma pro autorku zcela netypické, nicméně bravurně zvládnuté. Přiznám se, že knihám s válečnou tématikou se obloukem vyhýbám a pouze jméno autorky rozhodlo, že jsem knihu začala číst. Vůbec nelituju, právě naopak. Místy je to dost drsné, ale taková už válka byla... Každopádně jedna z nejsilnějších knih vůbec .... Kniha, na kterou se nezapomíná..... Doporučuji...

princesse
28.03.2013

Tak jsem si Noční vlaky přečetla již po třetí, s odstupem spousty let a musím říct, že je to neskutečně čtivá a působivá knížka. S chutí si ji za pár let přečtu jistě znovu. Doporučuji všem.

meinita
19.01.2013

tuhle knížku jsem četla hrozně dávno, a pak jsem si ji musela půjčit znovu, neboť to je snad nejlepší knížka, jakou wood napsala

princesse
11.06.2012

Tuhle knihu jsem si půjčila a po přečtení jsem si ji i koupila, abych ji měla ve své knihovně. Výborná!!!

evafort
13.05.2012

Úžasná napínavá knížka, četla jsem jedním dechem