Noční vlaky

Román inspirovaný neuvěřitelnými skutečnými udalostmi, které se odehrály během druhé světové války v Polsku. Městečko Sofia je ušetřeno německého teroru a zvůle, poněvadž lékaři z místní nemocnice rozšířili zprávu, že celá oblast je zasažena epidemií tyfu. Jak dlouho zvládnou lékaři vodit velitele gestapa za nos a tvrdit, že z postižené oblasti se nesmí nic vyvézt ?Jak dlouho bude městečko krýt své doktory? Přesto ani lékaři, ani partyzáni nemohou zastavit nočni vlaky, které míří do Osvětimi......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128648/nocni-vlaky-Hoy-128648.jpg 4.5201
Literatura světová, Literatura faktu, Válečné
Vydáno, Alpress

Kniha Noční vlaky

Damato
14.12.2020

Naprosto jedinečné zpracování holocaustu a polského odboje. Už dlouho se mi nestalo, že bych se do knihy začetla a nevnímala okolí. Za takhle úžasné zpracování okolností, které byli bravurně zapracovány do knihy patří autorce plný počet hvězdiček. Samozřejmě, že to není odpočinková kniha, nezasmějete se u ní, opět budete žasnout, jak lze pomyslnou ideou zfanatizovat dav, který věří, že nadčlověk může všechno. Pokaždé, když čtu podobný druh knih, říkám si, že všichni ti členové SS, kteří měli nějaké funkce byli přeci studovaní lidé, kteří měli minimálně maturitu na gymnáziích, přesto se nechali zblbnout a věřili ve svou nadřazenost. Chápete, jak málo stač k tomu, aby se povedlo člověka a potažmo dav zfanatizovat?

DasaN
08.07.2020

Velmi zajímavý příběh podržený atmosférou druhé světové války...to je prostě záruka úspěchu.

denisa7430
26.09.2019

Román inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály během druhé světové války v polském městečku Sofia. Moc zajímavý příběh.

bábuška
10.02.2019

Zajímavě zpracovaný příběh očitého svědka o bezejmených hrdinech, kteří se brání německému plánu o úplném vyhlazení Židů, Poláků a dalších slovanských národů. Vyniká osud lékaře mikrobiologa Jana Szukalského, mladé lékařky Marie i kněze Otce Wajdy. Na druhé straně zcela oddané nacistické ideologii důstojníky Schmidta a Hartunga, kterého potkala spravedlivá odměna, i když poněkud opožděně. Pohled na tuto problematiku zase z jiné strany. Čtivá kniha.

Lenoulinka
25.09.2018

Je až s podivem, jak dlouho dokázali "šířit" tyfus a procházelo to. Pěkně napsané. Knížky z období války nebudou úplně moje oblíbené na čtení, ale jako změna dobrý.

radkamysli
20.07.2018

Naprosto mrazivé, dramatické a nadějné!

ERIK 2
20.04.2018

Skvělé,ačkoliv knihu nečtu první krát.Situace v okupovaném Polsku,deportace,vyhlazovací tábory,milostný příběh na pozadí hrůz války k tomu epidemie tyfu,všechno hezky zapracované do jednoho celku a máme zde knihu která je velice čtivá i když každý máme na to svůj názor za mne plný počet bodů.

Len2očka
29.10.2017