13. hodina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co byste udělali, kdyby bylo možné vrátit čas? Nick Quinn je na dně: nejenže se stal svědkem vraždy své milované ženy, ale navíc ho policie považuje za hlavního podezřelého. A jako by toho nebylo málo, v jeho poklidném městečku havaruje letadlo a všech dvě stě cestujících zahyne. Když zdrcený Nick čeká ve výslechové místnosti na právníka, má pocit, že pro něj už všechno skončilo. Mýlí se. Namísto právníka ho navštíví neznámý muž a sdělí mu stěží uvěřitelnou věc – že svou ženu možná ještě pořád může zachránit. Nick se zpočátku samozřejmě zdráhá uvěřit, ale když pochopí, co mu tajemný dobrodinec skutečně nabízí, vydává se na zběsilý závod s časem – anebo spíš proti proudu času –, ve snaze zabránit oběma tragickým událostem. Vzápětí se ukáže, že na sebe nevzal snadný úkol. Na rozdíl od běžných amatérských detektivů potřebuje dopadnout zločince dříve, než vůbec nějaký zločin spáchají. Veden ryze dobrými úmysly však svými činy způsobí ještě větší katastrofy a pozvolna dospívá k závěru, že měnit osud je mnohem těžší, než by se mohlo na první pohled zdát…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23677/trinacta-hodina-lRY-23677.jpg 4.592
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Domino
Orig. název

The 13th Hour, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha 13. hodina

Přidat komentář
Tirisa
17. února

Proč tři hvězdičky? Příběh za to nejspíš nemůže...vše dávalo smyl, bylo to dobře vymyšlené a nebýt překladu, tak si to nejspíš užiju úplně jinak (kdo ví). Střídal se u mě pocit, že čtu prvotinu od no name autora, nebo příběh ze středostavovské Anglie, což zrovna u knihy, která je o cestování časem (ne do časů Jane Austenové), dost ruší...nebo aspoň mě určitě. Největší zloun z knížky se s věcmi nedokázal rozžehnat místo rozloučit a když se naštětil místo toho aby se pořádně naštval, tak jsem měla chuť knížku zahodit...Škoda...

monci6485
06.03.2020

Cestování časem prostě nemůže zklamat. Perfektní, jen ten sladký konec, no...


ludek.n
25.11.2019

Když v Číně mávne motýl křídly, může to vyvolat válku v Evropě? A co bychom udělali, kdyby bylo možné vrátit čas? Doetschův hrdina Nicholas Quinn dostal jedinečnou možnost znovu prožít nejtragičtější den svého života, aby se pokusit zvrátit sled strašlivých událostí, které poznamenaly nejen jeho, ale i všechny v jeho bezprostředním okolí, včetně obyvatel malého městečka Byram Hills. Autor začíná své vyprávění v obráceném gardu, takže od konce směřuje k začátku. Činí tak ovšem nelineárním a velice přitažlivým způsobem podle vzorce: jeden krok vpřed, dva kroky zpátky. Že to může být vzrušující a adrenalinová jízda je nasnadě. Doetschovi se díky zvolenému schématu otevírají netušené možnosti větvení a rozvíjení děje. Nic tady není jisté, vše se může změnit doslova z hodiny na hodinu. Je to hra s časovými paradoxy, které snad ještě nikdy nebyly tak přístupné a pohlcující. Zloduši jsou v Doetschově provedení skutečně zlí a odporní, hrdinové stateční a nezištní, načež láska je pevná a opravdová, hory přenáší a čas je pro ni jen fyzikální veličina. Třináctá hodina je originální, neskutečně zábavné čtení.

lucie9313
04.09.2019

Celkem překvapila :)

verka5083
14.04.2019

Kniha má velmi silný děj. Jakmile si přečtěte prvních deset stránek, nemůžete se odtrhnout. Kniha je velmi napínavá. Nebude žádná kapitola, kde by jste se nedozvěděli něco nového se něco šokujícího. Hlavní hrdina je velmi statečný a miluji muz, který pro záchranu své ženy a přátel je schopný obětovat i vlastní život.

hana4834
07.04.2019

Zpočátku asi 30 stran me to moc nebrala. Pak průlom a nemohla jsem se dočkat až knihu dočtu a zjistím jak to teda dopadne.

theale
23.05.2018

Nijak překvapivá pointa, nijak závratně dobře napsané, děj začne pořádně odsýpat až v půlce. Jako námět na film dobré, jako knížka trošku málo..

Dellanir
17.02.2018

Začiatok ma chytil, ale potom sa dej začal trocha vliecť až ma to ku koncu knihy prestalo baviť. Neviem ani čo mi konkrétne vadilo,možno hlavný hrdina,možno všetky postavy dokopy, nuž nudné sa mi to zdalo.

1